Zillertal - aktuální report z 26. - 30.12.2021 - SNOW.cz

Zillertal aktuální report z 26. - 30.12.2021

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Zillertal - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Tomáš B.
 • hodnocení:
 • návštěva od: 26.12.2021 do: 30.12.2021
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Po třech letech opět zpátky na známém místě. Po příjezdu ráno 26. 12. 2021 do Zillertal Areny jsem měl pocit, že jsme zde sami. Možná za to mohla povinnost negativního testu při příjezdu cizinců, s každým dalším dnem ovšem už lidí postupně přibývalo. V provozu bylo téměř vše, co bylo možné. První den tedy nebyl oficiálně otevřen sjezd do údolí do Zellu, nicméně upraven byl, večer i osvětlen, hojně využíván a od dalšího dne i oficiálně otevřen. Dále jsme ještě navštívili Mayrhofen a Hintertux.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky ráno vždy perfektně připravené ve všech areálech, které jsme navštívili. Při mrazivých dnech v dobrém stavu i v odpoledních hodinách, v pozdějších dnech při oblevě na prudších svazích odpoledne občas muldy.

Sněhové podmínky:

Mix technického a přírodního sněhu na sjezdovkách v dostatečném množství, snad jen 30. 12. se našly ve velmi malé míře místa, kde vystupovaly kamínky nebo tráva (po celonočním dešti do cca 2 400 m n. m. např. na sjezdovce č. 77a Eggalm). Obecně perfektní úprava ve všech druzích počasí. 26. až 28. 12. krásné tvrdé, ale ne ledovaté sjezdovky až do odpoledních hodin (vyjma údolních sjezdů). 29. 12. celou noc v údolí propršelo, hranice sněžení byla v cca 1 700 m n. m., takže nahoře ráno všude krásný prašan (do 10 cm) na v noci upravených sjezdovkách. No a 30. 12. pršelo všude mimo ledovec - asi nikdy jsem nelyžoval v dešti v tak vysokých nadmořských výškách.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Od loňského roku žádné novinky, vesměs všude komfortní rychlé a odpojitelné sedačkové lanovky či kabinky. Ojedině nějaká nostagická stará dvoj- a trojsedačka, která čeká na výměnu. Kontrola platnosti očkování při nákupu skipasu, kontroly nasazeného respirátoru při nástupu do kabinek a krytých sedačkových lanovek byly různé. Někde se vyžadovalo, někde ne. Lyžoval jsem s šátkem s nanofiltrem a jednou jsem byl donucen jej sundat a dát méně účinný FFP2 respirátor. Obecně čímkoliv zakrytá ústa a nos stačily v 99 % případů. Nízká zalidněnost dovolovala často jet v lanovkách sám se svými, tj. občerstvit se v prázdné kabince atd.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

První dva dny (Zillertal Arena a Ski Zillertal 3000) téměř bez lidí na sjezdovkách a žádných front u lanovek. Další dva dny byly plnější, čekací doba na lanovky do pěti minut v nejvytíženějších časech, ale vždy se daly najít sjezdovky bez lidí a front. Pátý den v celé údolí pršelo až do výšky 2 400 m n. m. a na Hintertuxu pro změnu nebyla dobrá viditelnost ve sněžení. Svahy byly opět prázdné, hospody o to plnější. Na Silvestra při našem raním odjezdu směřovala kolona aut do údolí na slunečnou lyžovačku.

Občerstvení a aprés-ski:

Každý den jsme zašli někde na svahu na oběd, oproti minulým sezónám nějaké to zdražení o 1 až 2 € proběhlo. Aprés-ski nenavštíveno.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta z Ostravska (740 km) v noci 26. 12. za 7 hod. - bez provozu a jediné kontroly na hranicích (PCR testy). Na Silvestra přes den rovněž v mírném provozu (na rozdíl od v opačného směru). Parkování všude bezplatné a při ranním příjezdu v těsné blízkosti nástupních lanovek.

+ plusy

 • Malá zalidněnost, v prvních dnech téměř nulová
 • Perfektně upravené sjezdovky
 • Vše v provozu

- mínusy

 • Někdy nelogické vyžadování FFP2 respirátoru, když jste ve frontě i na lanovce sami
 • Žádné nové lanovky za poslední dva roky
 • Poslední den déšť do 2 400 m n. m.
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

24. - 26.01.2019  | Zillertal

Zillertal je rakouské vele(střed)isko, kde vše má mnohem větší než "střední" rozměry - rozsah sjezdovek, kapacita lanovek, ruch i taneční apres-ski... Lyžařská mega aréna má samozřejmě své výhody. Při proměnlivém počasí se dají střídat svahy pokryté lesy s holými pláněmi, nebo dokonce uniknout mlhou...

01. - 04.03.2015  | Zillertal

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Velká, z Česka velmi dobře dostupná a atraktivní lyžařská oblast vůbec - možná až příliš, takže je v důsledku dosti rušná. V minulém týdnu si přišla každý druhý den na deseticentimetrový příděl prašanu, takže nad úrovní mezistanic byly podmínky přechodně zcela zimní.

Sella Nevea / Kanin

Sella Nevea / Kanin

Sella Nevea / Kanin

Sella Nevea / Kanin

Sella Nevea / Kanin

Sella Nevea / Kanin

SNOW tipy

Výška sněhu 230 cm
Otevřené lanovky a vleky 6 z 10
Otevřené sjezdovky 24 z 30 km