Zillertal - aktuální report z 24. - 26.01.2019 - SNOW.cz

Zillertal aktuální report z 24. - 26.01.2019

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Zillertal - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Luděk Vavrda - SNOW
 • hodnocení:
 • návštěva od: 24.01.2019 do: 26.01.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Zillertal je rakouské vele(střed)isko, kde vše má mnohem větší než "střední" rozměry - rozsah sjezdovek, kapacita lanovek, ruch i taneční apres-ski... Lyžařská mega aréna má samozřejmě své výhody. Při proměnlivém počasí se dají střídat svahy pokryté lesy s holými pláněmi, nebo dokonce uniknout mlhou zalitých výšin nad mraky na ledovec Hintertux. Ze sjezdovek pro davy, třeba kolem Penkenu, se dá odlyžovat do klidnějších končin Eggalmu, kde je kromě lanovek i polozapomenutá kotva s parádní sjezdovkou i freeridovou plání.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ve více než 500 km sjezdovek si snad nejde nevybrat, ovšem může to nějakou dobu trvat a hůře se hledají svahy opravdu klidné. Velmi převažují sjezdovky přehledné a kapacitní - na Penkenu nad Mayrhofenem spíše sportovnější, podobně i na Eggalmu, na Rastkogelu nebo v Zillertal Areně zase spíše pohodovější. Ledovec Hintertux poskytne ponejvíc pravidelné mírnější i prudší dálnice, propojené plochým lyžařským náměstím.

Právě Tuxu vyčníval nejen výškou, ale i podmínkami - sluncem, čerstvým sněhem s možností freeridu v dosahu sjezdovek a slabší návštěvností, tedy lyžování v pravdě luxTuxní. :-)

Nečekejte příliš útulná a malebná zákoutí. Lidí je všude spousta, jedna křižovatka střídá druhou, ztratit se tu navzájem může být otázkou minut. S dětmi bych si určitě vybral vždy jednu lokalitu, kam se sbíhají všechny lanovky a prolyžoval tam celý den.

Sněhové podmínky:

Sněhu je už na dně údolí Zillertal hodně, na vrcholech pak metry. Sjezdovky jsou po ránu perfektně upravené, vodivé a ani trochu zledovatělé, během dne se ale místy tvrdší povrch obnaží.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V hlavních areálech je řada nových mnohamístných sedaček, často i příjemně vyhřívaných (Rastkogel, Eggalm). Na přejezdu mezi Zellem a Gerlosem v Zillertal Areně je ale i dost sedaček starších a otevřených, které jsou pomalé a před větrem neochrání. Luxusní novinkou je 6sedačka Larmach mezi Gerlosem a Königsleitenem.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Nejjednodušším indikátorem zalidněnosti celého Zillertalu je kolona aut, která se v sobotu táhla (tedy spíše stála) téměř až ke sjezdu z dálnice. Fronty u lanovek byly sice sporadické, ale hemžení na svazích výrazné. Kdo má rád prostor, tomu se určitě vyplatí přivstat na 8. hodinu, kdy se rozjíždějí přibližovací lanovky z údolí na Penken a do celého areálu Ski Zillertal 3000. Odpoledne pozor na to, že kromě návratových lanovek se končí už v 16 hodin!

Občerstvení a aprés-ski:

Nejčastěji potkáte velkokapacitní tácovky - tu jednodušší, tu vyzdobenější. Na ztišení hladu nebo zahřátí samozřejmě stačí. Ceny jsou vzhledem k tomu, jak je oblast atraktivní, poměrně nízké (polévky do 5 eur, hlavní jídlo kolem 10 eur). Jen se (k mému překvapení) v některých restauracích smělo ve vyhrazeném prostoru kouřit, což se ale může přenést do celého společného open space...

Doprava do střediska a parkování:

U většiny lanovek jsou velkokapacitní a bezplatná parkoviště. Každý areál sváží lyžaře ze "spádových" vesniček a městeček v údolí také skibusy, a to zdarma - je to mnohdy pohodlnější a intervaly jsou vesměs krátké.

+ plusy

 • Mega areál, kde si musí vybrat každý
 • Lze se operativně přemísťovat podle okolností
 • Vynikající sněhové podmínky
 • Příznivé ceny občerstvení

- mínusy

 • Hodně lidí
 • Chvíli trvá se zorientovat a udržet se pohromadě
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

26. - 30.12.2021  | Zillertal

 • autor: Tomáš B.
 • hodnocení:

Po třech letech opět zpátky na známém místě. Po příjezdu ráno 26. 12. 2021 do Zillertal Areny jsem měl pocit, že jsme zde sami. Možná za to mohla povinnost negativního testu při příjezdu cizinců, s každým dalším dnem ovšem už lidí postupně přibývalo. V provozu bylo téměř vše, co bylo možné. První de...

01. - 04.03.2015  | Zillertal

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Velká, z Česka velmi dobře dostupná a atraktivní lyžařská oblast vůbec - možná až příliš, takže je v důsledku dosti rušná. V minulém týdnu si přišla každý druhý den na deseticentimetrový příděl prašanu, takže nad úrovní mezistanic byly podmínky přechodně zcela zimní.

Lungau

Lungau

Lungau

SNOW tipy