Česko vs. Alpy - tématické články
Polemika: proč (ne)jezdit do českých hor
Mozaika názorů na to, jaký pokrok učinila úroveň služeb v českých horách za posledních 5, 10 či 20 let, je opravdu barevná. Míchají se v ní staré mýty i nové zkušenosti. Co si o tom dnes myslí jeden "prostý návštěvník" a zároveň konzultant v oblasti řízení?
Chová se český lyžař racionálně?
Článek Ivana Sosny uvažující o chování českého lyžaře vyvolal několik překvapivě silně emotivních reakcí – nikoliv však kvůli behaviorální teorii vysvětlující motivy chování zákazníků, ale kvůli polemice s významem tzv. kategorizace členící česká střediska na jedno- až pětihvězdičkové, podobně jako hotely.
Spiknutí proti českým horám
Nadávat na lyžování v Česku je nejenom poslední dobou určitou módou. Možná spíš pózou, protože zájem o tuto službu se většinou nijak dramaticky nesnižuje a naopak vznikají i úplně nové areály. Při vší kritice je ale dobré si připomenout, čemu všemu byla naše lyžařská střediska v uplynulých dvaceti letech vystavena. Sešlo se toho tolik, že lze s nad...
LESK A BÍDA ČESKÝCH HOR
Tento článek je úvodem seriálu, v němž nahlédneme do zákulisí horského byznysu. Jeho autorem je Vít Moudrý, úspěšný podnikatel na českých horách a zároveň bývalý manažer a jednatel českého lanovkářského svazu, zajišťující tak autentický pohled zevnitř branže. Začínáme mnohokrát protřepaným, a přesto věčným tématem českých hor.
*Článek vyšel v ča...
VĚČNÉ DILEMA: ČESKO, NEBO ALPY?
Jezdíte-li jen na běžkách a máte-li u nosu krásné tratě, nemusíte číst dál. Jestliže bydlíte kousek od pěkné sjezdovky nebo u ní máte chalupu, budete mít své rozhodování taky hodně usnadněné. Pakliže ale patříte k většině, která lyžování za humny nemá a chce pěkné upravené tratě, toto dilema asi znáte až příliš dobře. Skialpinisté a vyznavači freer...