Karlovský Express

Zásadní změnu v Karlově pod Pradědem přinesla bezesporu centrální čtyřsedačková lanovka s názvem Karlovský express vedoucí na vrchol V Javořinách, která se začala stavět v létě 2012 vlevo od původních lyžařských vleků Ski Karlov a společně s ní přibyly i dvě nově vybudované technicky zasněžované sjezdovky červené a modré náročnosti.

Původně byla sice pro tuto lokalitu určena v roce 2010 z Gerlosu dovezená neodpojitelná čtyřsedačková lanovka, ta však byla nakonec postavena v areálu Čerťák v Horním Václavově, který patří do konsorcia Ski Karlov a platí zde také jednotný skipas. Pro Karlov pak byla v roce 2012 zakoupena komfortnější technologie odpojitelné čtyřsedačkové lanovky Doppelmayr. Ta pochází z rakouského Söldenu, kde přepravovala lyžaře od roku 1991 pod názvem Gampe a která byla z důvodu nerentability provozu (téměř paralelně vede šestisedačková lanovka, která je schopna ji zastoupit) demontována. Následně byla technologie lanovky převezena do Karlova a po vybetonování patek podpěr a základů stanic byla na přelomu října a listopadu 2012 zahájena její montáž. Po usazení podpěr na své místo byla kompletně smontována horní stanice, kterou pak koncem listopadu následovala stanice dolní. Koncem prosince bylo rozvinuto a zapleteno dopravní lano a v lednu 2013 přišla na řadu montáž elektrické části zařízení. Pravidelný provoz pak byl zahájen v prosinci 2013.


Horní stanice Karlovského expressu

Lanová dráha se se svou délkou pouhých 609 metrů při převýšení 140 m stala ve své době nejkratší odpojitelnou lanovkou v České republice a lyžaři si tak mohli u nás vůbec poprvé dopřát komfortu odpojitelné lanovky na tak krátké trase. Zatímco většina českých středisek by na takové vzdálenosti postavila obyčejnou neodpojitelnou lanovku, v Karlově mysleli jak na rychlost přepravy (při dopravní rychlosti 4,5 m/s trvá jízda nahoru pouhé necelé dvě a půl minuty), tak na komfort a bezpečnost při nastupování a vystupování, a zvolili proto odpojitelnou technologii. Pokud se na novou lanovku podíváme z technického pohledu, zaujme podzemní pohon umístěný v dolní stanici s nástupem kolmým k ose trati, který přispívá k výraznému snížení hluku v okolí stanice (šlo o první odpojitelnou lanovku s podzemním pohonem v České republice). Horní vratná stanice se zase vyznačuje netypickým vedením dopravního lana, které se skládá z pevného dvoudrážkového a protějšího jednodrážkového lanáče, který prostřednictvím hydraulických systémů zajišťuje napínání. Rozdílnost jsme v původní lokalitě mohli najít i v samotném konstrukčním provedení stanic – zatímco dolní stanici tvořila klasická budova, v níž se nacházela neopláštěná staniční technologie s depem sedaček, horní stanice je realizována jako klasický volně stojící terminál s částečně proskleným opláštěním. V Karlově byla budova dolní stanice s depem sedaček dostavěna až dodatečně v roce 2017.


Trasa Karlovského expressu v současné podobě

Zařízení, které se stalo první odpojitelnou lanovkou v Moravskoslezském kraji, je díky kompletní revizi a kvalitní údržbě stále v perfektním technickém stavu a v Karlově tak přineslo výrazné zvýšení komfortu i přepravní kapacity. Díky umělému osvětlení bývá v provozu i pro večerní lyžování. Společně s lanovkou byly vybudovány dvě nové technicky zasněžované sjezdovky červené a modré náročnosti a také nová samoobslužná restaurace pro 100 lidí se sluneční terasou. Pro úplnost je třeba zmínit, že v letech 2014 až 2017 byla každá druhá sedačka vybavena bublinami, které byly pořízeny z demontované lanovky Aualmbahn v rakouském Scheffau (součást oblasti SkiWelt). Posléze byly bubliny ze sedaček demontovány.

Klobouk

V roce 2012 nahradila neodpojitelná dvousedačka s rozběhovým pásem v délce 630 m lyžařský vlek Klobouk. Tato část střediska je vyhledávána především náročnějšími lyžaři, kterým nabízí jednu černou a jednu červenou sjezdovku s převýšením téměř 200 metrů. Technologie lanové dráhy od firmy Doppelmayr byla dovezena z rakouského střediska Schruns, kde jsme se s ní mohli svézt mezi lety 1980 až 2011 pod názvem Grasjochbahn, její zajímavostí byla trasa s horizontálním zalomením (zalomení však v Karlově použito není). V roce 2011 pak byla Grasjochbahn nahrazena osmikabinkovou lanovkou s oranžovými skly vedenou v nové trase. V Karlově byla výstavba lanové dráhy zahájena na počátku léta 2012, 19. listopadu pak byla na vybetonované patky v náročném strmém terénu vrtulníkem usazena většina podpěr. Následně byly smontovány obě stanice a po usazení sedaček na zapletené dopravní lano byla lanovka 21. února 2013 uvedena do provozu. Celková hodnota investice do lanovek Karlovský Express a Klobouk přesáhla 60 milionů korun.


Dvousedačková lanovka Klobouk