Ski Myšák

V roce 2013 byl v areálu Myšák již zastaralý kotvový vlek vyrobený Transportou Chrudim nahrazen použitou dvousedačkovou lanovkou Garaventa s rozběhovým pásem dovezenou ze švýcarského střediska Gstaad. Ta zde byla postavena v roce 1993 a na trase Rubloz–Les Gouilles jezdila do roku 2011, kdy byla z důvodu nerentability provozu demontována. O rok později byla technologie lanovky přepravena do Karlova pod Pradědem, kde byla v červenci roku 2013 zahájena výstavba demontáží původního vleku. Po vybetonování patek přišla na řadu montáž celkem 7 podpěr, s usazením dvou nejvyšších (výška 15,5 metrů) v obtížně přístupném terénu pomohl vrtulník Mi-8 firmy Techmont. Přelom září a října již byl ve znamení montáže obou stanic a v polovině října již bylo rozvinováno a zaplétáno dopravní lano, takže na začátku prosince nová 580 metrů dlouhá lanovka svezla první lyžaře.


Původní dvousedačková lanovka v areálu Myšák

Po dvousedačce v Deštném v Orlických horách se jednalo teprve o druhou lanovku s příhradovými podpěrami v České republice, což ovšem rozhodně není na místě vnímat jako něco zastaralého – naopak jde o typický znak švýcarských lanovek, příhradové podpěry se ve Švýcarsku využívaly ještě před 20 až 25 lety i u moderních čtyř- a šestisedaček. Dolní stanice byla vybavena napínacím systémem, který pracuje na jednoduchém a osvědčeném principu mechanického závaží, v horní stanici pak byl umístěn podzemní pohon. Toto řešení přispívá k výrazně nižšímu hluku v okolí stanice. Společně s lanovkou přibyl v dolní části ski areálu Myšák, který disponuje 5 sjezdovými tratěmi lehké a střední obtížnosti o celkové délce 2,7 km, také nový lyžařský vlek. Již v roce 2012 přibyla nová 1 100 metrů dlouhá sjezdovka a moderní automatický zasněžovací systém. Investice byla částečně hrazena z dotací Evropské unie.


Dolní stanice čtyřsedačky s bublinou v areálu Myšák

Dvousedačkovou lanovku Myšák nahradila již v roce 2018 odpojitelná čtyřsedačka Leitner s bublinami. Ta pochází ze známého Kronplatzu, kde byla provozována jako lanovka Sonne od roku 1995 až do roku 2017, než byla nahrazena novou šestisedačkou. Zajímavostí je dolní stanice s nástupem kolmým na osu trati, kde je pro prodloužení nástupní dráhy staniční oblouk v příčném směru rozšířen. Toto řešení, které bylo pochopitelně už u původní lanovky na Kronplatzu, je v České republice premiérové. Pohon se nachází v horní stanici. Výstavba byla zahájena v květnu demontáží původní lanovky, během srpna byly vybetonovány patky podpěr č. 1 a 2 a pilíře obou stanic (pro podpěry č. 3 až 7 byly využity patky původní lanovky, pro což byly nové podpěry opatřeny speciálními mezikusy). Na začátku září proběhlo usazení všech 7 podpěr, následováno montáží dolní stanice. Po dokončení montáže horní stanice na přelomu září a října bylo ve druhé polovině října rozvinuto a zapleteno dopravní lano. Uvedení nové lanovky do provozu se pak uskutečnilo 15. prosince 2018. S délkou 542 metrů přebrala lanovka Myšák od Karlovského expressu titul nejkratší odpojitelné lanovky v České republice. V roce 2019 byla u dolní stanice dostavěna ještě odstavná kolej pro cca 20 sedaček. Původní dvousedačka byla v roce 2019 postavena na svém v pořadí již třetím působišti, a to ve skiareálu Lipno, kde tvoří nový nástupní bod do areálu z nového parkoviště.


Trasa čtyřsedačky v areálu Myšák

Roháč Express

Zatím poslední postavenou lanovkou v Karlově pod Pradědem je odpojitelná čtyřsedačka Roháč express, která nahradila lyžařský vlek Katrák (a také vlek Roháč demontovaný již dříve) a doplňuje páteřní odpojitelnou čtyřsedačku Karlovský express. Díky tomu se Karlov pod Pradědem stal unikátním místem, protože v pořadí první, druhá i třetí nejkratší odpojitelná lanovka v České republice se nachází všechny právě zde, a to ještě v bezprostřední blízkosti (jejich trasy jsou téměř paralelní, ve vzájemné vzdálenosti cca 200 až 300 metrů, avšak každá lanovka obsluhuje jiné sjezdovky). Roháč express je ovšem i přesto s délkou 680 metrů nejdelší lanovkou v Karlově a jde o lanovku značky Leitner dovezenou z italského střediska Ratschings, kde byla postavena v roce 1995 a v roce 2016 uvolnila místo nové osmisedačkové lanovce. Pohon i hydraulické napínání je umístěno v dolní stanici a z důvodu prostorových poměrů, kdy se dolní stanice nachází v bezprostřední blízkosti chaty Roháč, je nástup na sedačky situován jako kolmý na osu trati. Vedle horní stanice se pak nachází depo sedaček. Výstavba v Karlově byla zahájena až na začátku září 2018, ale díky rychlému průběhu, kdy v průběhu října byly smontováno jak všech 8 podpěr, tak i obě stanice mohl být pravidelný provoz zahájen již 8. ledna 2019.


Dolní stanice lanovky Roháč Express


Horní stanice lanovky Roháč Express

Čertova hora

Společnosti Ski Karlov patří také nedaleký areál Čerťák v Dolní Moravici. Jde o použitou čtyřsedačku z roku 1994 s rozběhovým pásem vyrobenou v kooperaci výrobců Doppelmayr (stanice, sedačky) a De Pretis (podpěry) pocházející z rakouského Gerlosu (součást Zillertal Areny), která zde byla pod názvem Falschbachbahn provozována od roku 1994 a v roce 2010 uvolnila místo nové osmimístné kabinkové lanovce. Lanová dráha, která nenahrazuje žádný lyžařský vlek, je v nové lokalitě na svahu Čertovy hory, dlouhá 720 metrů při převýšení 130 m a měla se rozjet již v lyžařské sezóně 2011/12, avšak montáž její strojní technologie mohla být zahájena až v listopadu 2011, a tak padlo rozumné rozhodnutí lanovku v klidu dokončit až následujícím roce. Ještě na podzim byly smontovány všechny podpěry a horní stanice, po zimní přestávce pak byla na jaře dokončena montáž dolní stanice. Následně bylo v létě rozvinuto a zapleteno dopravní lano a na své místo usazeny sedačky. Do provozu byla nová lanovka uvedena 26. prosince 2012.


Dolní stanice čtyřsedačkové lanovky Čertova hora