Roman75 - lyžařská analýza č. 1 - SNOW.cz
Domů Lyžařské analýzy Roman75 - č. 1

Roman75 lyžařská analýza č. 1

Počet analýz lektorů: 2 | Počet komentářů: 109 | Analýzy uživatele: Roman75
+
Vložit novou lyžařskou analýzu (po přihlášení)

Ahoj, snažil jsem se o krátký dynamický oblouk. Pak mě tam něco rozkoplo a musel jsem to pustit. Nevím, co dělám špatně. Když se na to dívám, tak mě to prostě připadá, že jedu nějak divně. Zkouším se víc přičupnot i mezi oblouky, protože mám pořád tendenci se mezi oblouky zvedat, ale už se mi 2x kousla vnitřní a to byla držka :-) Mým cílem je na černé řezat oblouk za obloukem, ale tam se mi občas povede říznout tak půlka oblouku.

Pista na videu je tvrdá a na ní nahrnutý sníh. Lyže Rossignol Hero st ti 167 cm. Věk 43 let. Lyžuji pátou sezónu. Díky za rady, připomínky. Sorry za hudbu dělal to kámoš.

Fotky/videa k lyžařské analýze

Komentáře/analýzy lektorů

Ondřej Novák (vloženo 28.02.2018)

První dojem: Ahoj Romane. Je vidět, že patříš mezi zkušené sportovní lyž...
Analýza: Na jízdě je vidět, že tě lyže poměrně často „vykopávají“ ...
Doporučená cvičení: Zkus se soustředit na to, abys nejdříve přenes...

Jitka Fucimanová (vloženo 03.03.2018)

První dojem: Ahoj Romane, vidím hezkou, pokročilou, sportovní jízdu po hra...
Analýza: Oblouky zahajuješ náklonem těla dovnitř oblouku, což by a...
Doporučená cvičení: Doporučila bych se soustředit na 2 věci: 1. p...

Diskuze: Roman75 - č. 1

28.02.2018 16:02:06 #2 

Příspěvků: 42

Roman75

Posilám ještě jedno video na mirnejším kopci a nesnažim se o agresivni tlačení do lyží.Prosťe pohoda jazz :-)To jsem začal blbnout až teď a chtěl jsem vědět jak to dělat správně nebo se o to alespoň pokusit.Předchozí lyže head magnum rok 14 byli o dost měkčí. Ondro moc děkuji za analýzu.Zitra jdu zkoušet.Koupil jsem si na to i nové boty:-)

Video

28.02.2018 16:02:52 #3 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

Ondra napsal: „Zůstáváš po celou dobu jízdy mírně vzadu a začínáš oblouky na patách, nikoliv na celých chodidlech.“

I všechno ostatní od Ondry je víceméně k věci, nezdůraznil jednu naprosto zásadní věc, potřebnou pro Tebou zamýšlený sled slalomových oblouků. Píchání holemi.
To by Tě mohlo samo přivést k důsledné rytmizaci a také posunout těžištěm kus dopředu v zahájení oblouku. Píchání má také jednoznačnou souvislost se zahájením a ukončením rotací trupu. Pro SL oblouky je také zajímavé vyzkoušet si stínování odrážení tyčí ve virtuálních SL brankách.

Jak sám cítíš, něco je v jízdě špatně. Slalomový oblouk je totiž taková dost zvláštní a gymnastická varianta pohybu na lyžích, která je opravdu 3D v naprosto extrémní podobě – pohyb dopředu-dozadu je výrazný, velmi rychlý a musí být dokonale v koordinaci s ostatními pohyby těla.

Že se máš mezi oblouky tendenci zvedat není chyba, ale součást procesu učení (se). Jen v tomto tzv. ‚crossoveru‘ (CO; tělo v oblouku jde ‚přes‘ lyže) si můžeš dokonale uspořádat tělo i časování pohybů, zahájení i ukončení oblouku je naprosto jednoznačné.
Snažíš se směřovat ke slalomovému ‚crossunderu‘ (CU; podtažení lyží pod tělem), který ale musí obsahovat v naprosto přesném načasování a provedení i všechny základní prvky z CO (vyjma dozvednutí se), tedy zejména včasné a dostatečně (ale přiměřeně) dlouhé zatížení vnější lyže. CU prostě vychází z toho, že lyže už dokonale ovládáš a můžeš/musíš jisté části – dozvednutí (kvůli rychlému sledu oblouků) vypustit/přeskočit. CU není jen přehazování zadku/trupu ze strany na stranu, přestože to tak na první pohled může vypadat.

Takže se dolů určitě netlač za každou cenu, protože bez zvládnutí CO budeš jen nadále otrocky padat dozadu za lyže, bude Tě to rozhazovat na nerovnostech, bude Ti zbytečně ujíždět vnitřní noha dopředu a budeš zahajovat oblouky na vnitřní, protože nejsi správně srovnaný a nevíš, co máš dělat a jak. V CO si naopak ujasníš, jak (blbě) na lyžích stojíš a jak (blbě a pozdě) oblouky zahajuješ. Z CO během času CU vypiluješ, obráceně to nefunguje.

˘Ö˘

P.S. Ke druhému videu něco třeba časem, je kvalitnější a dají se z něj vypitvat zajímavé obrázky, kdyby byl zájem.
Jen v rychlosti – zatáčíš pozdě (a často na špatné lyži), máš nestabilní trup a padáš dlouho do oblouku, což vede k tomu, že zatáčíš dlouho a vracíš se pozdě a pak nutně zase pozdě začínáš. A celé je to tím, že nestojíš při zahájení včas na správné lyži, ta netočí, proto se pak pokoušíš iniciovat oblouky všemi možnými způsoby (hlavně rameny a zadkem), navíc v postoji hodně „vzadu“, takže to celé je dost mimo.

EDIT: komentář k obrázkům

1. Tvůj neutrální předozadní postoj (z původního videa; fáze „4 hrany“, tj. lyže na plochách přesně mezi oblouky)
2. + 4. Vedení oblouku rotací ramen & trupu a po vnitřní lyži
3. „vytržení“ při ukončování oblouku – nejdříve jdou přes lyže do nového rotující ramena, což je v tomto případě špatně

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.
Fotky

28.02.2018 18:04:15 #4 

Příspěvků: 42

Roman75

Chlapi moc vám děkuju za rady,je vidět že tomu rozumíte a co víc že se podělíte o své drahocelé zkušenosti. Přesně jak píšeš to druhé video je asi 3 lyžařské dny před tím prvním a první den na nových lyžích. Raděj se k němu nebudem dál vyjadrovat to bylo jen na porovnani a jsem tam opravdu jak hadr ve větru :-).Jsem fakt rád že jsem to sem dal a něco se zase dozvěděl.Zitra si zkusím vzít rady sebou na svah a něco natočit.

28.02.2018 18:18:28 #5 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

>> #4, Roman75, 28. 02. 2018 18:04:15

Ale naopak, to starší (druhé, kvalitnější) video je daleko důležitější, tam lyžuješ ve svém nejosobnějším stylu, než sis na nové lyže zvykl a všechny chyby stihl zamaskovat. Takže všechny Tvé pohybové a koordinační stereotypy jsou tam daleko zřetelněji vidět.

Přilepil jsem do #3 fotky, sem přidávám další, z méně kvalitního a pozdějšího „prvního“ videa, aby bylo vidět, že to tam prostě „je“.
1. & 3. adekvátní zahájení (na obě strany)
2. nádavkem jedny pozdě naklopené a málo zatížené lyže, které takřka nejsou prohnuté, protože síly se už prostě promítají jinam.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.
Fotky

02.03.2018 15:06:46 #6 

Příspěvků: 767

Gravedigger

Roman predvadi dva nejcastejsi a nejzasadnejsi nesvary – vahu na vnitrni a zaklon – v docela extremnim provedeni. Co s tim, se tu na foru rozebira v kazdem „analyzatorskem“ vlakne, takze teorie je k dispozici dostatek. Verim, ze k zatezovani vnejsi lyze se obcas nejaky zaniceny samouk vlastnimi silami dopracuje, ale pochopeni a osvojeni si spravne prace s tezistem v predozadni rovine nepovazuji bez odborne pomoci za pravdepodobne.

02.03.2018 15:55:12 #7 

Příspěvků: 115

snowboarder

Na tých obračkách mu to ide lepšie :-) https://www.youtube.com/watch?…

02.03.2018 18:08:11 #8 

Příspěvků: 42

Roman75

Ahoj,můžu se zeptat ke kterému videu se vyjadřuješ?Ve videu v analýze po vnitřní lyži rozhodně najezdim.Ve druhém ano ale k tomu jsem již napsal svoje. Přidávám ješte jedno kvalitnenší video kde se snažím tlačit dopředu. Ješte jednou dík těm kdo mají chuť napsat a alespoň teoreticky poradit tomu kdo se chce zlepšit. DÍK.

Video

02.03.2018 18:20:31 #9 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

>> #8, Roman75, 02. 03. 2018 18:08:11

Nevím, koho se ptáš (pokud na kohokoliv reaguješ, klikni na tlačítko „odpovědět“ v konkrétním příspěvku vpravo dole, teprve pak začni psát), ale po vnitřní jedeš na obou videích, viz obrázky z #3 a #5. Jakmile máš totiž zahraněné lyže do otevřeného „V“, tak to prostě v 99% případů znamená, že stojíš víc na vnitřní. Tak to prostě je a nijak to neokecáš.

I na novém videu jsi pořád strašně vzadu, podívej se třeba, jak za sebou vláčíš svěšené ruce. Mj. také proto Tvé oblouky začínají až za spádnicí. I na novém videu je vidět, kdy Ti která lyže začíná zatáčet a jak. I na novém videu zahajuješ (minimálně část oblouků doprava) na vnitřní, viz první dva obrázky tady pod příspěvkem. Ten třetí ukazuje, jak moc narotuješ celým tělem do oblouku doleva, pak Ti nic jiného než usmýknutí nezbývá, protože tohle prostě po hranách nedáš. Někde na spádnici se lyže dostanou do korelace s tělem a se směrem jízdy, takže se dají zakrojit.

Jako každý člověk, nemáš ani Ty oblouky na obě strany stejné, oblouk doprava je více po vnitřní, oblouk doleva je zahájen větší rotací a následujícím snožným usmýknutím. (Ale připouštím jisté zkreslení vzniklé pozicí kamery zleva a také možná příčným sklonem svahu.)

Na všech třech videích jsi to pořád Ty a lyžuješ všude stejně, stejnými principy a ve stejném postavení.

Tvůj oddaný bořič báboviček ˘Ö˘

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.
Fotky

02.03.2018 18:54:32 #10 

Příspěvků: 58

Paja4400

Dej si více práce s koleny ,jdou ti moc po směru, zkus cpát koleno na vnější lyži pod koleno vnitřní, dostaneš tu lyži lépe na hranu a donutí tě to ke správné rotaci. Ty ramena s těma rukama jsou problém ale na to si budeš muset přijít sám. Tohle by chtělo branky aby tě to donutilo podvlíknout t+lo pod tyč. O proti tomu co ale lidi na lyžích převádí docela dobrý.

02.03.2018 18:57:55 #11 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

>> #10, Paja4400, 02. 03. 2018 18:54:32

Dej si více práce s koleny ,jdou ti moc po směru, zkus cpát koleno na vnější lyži pod koleno vnitřní, dostaneš tu lyži lépe na hranu a donutí tě to ke správné rotaci. Ty ramena s těma rukama jsou problém ale na to si budeš muset přijít sám. Tohle by chtělo branky aby tě to donutilo podvlíknout tělo pod tyč.

Prosím Tebe, mohl bys Tvůj návod lépe rozvést? Už jen proto, abychom si ujasnili terminologii.

Zejména mě zajímají tyto body:
1. kolena Ti jdou moc po směru (čeho?)
2. cpát koleno na vnější lyži pod koleno vnitřní
3. správná rotace
4. podvlíknout tělo pod tyč

Co má vlastně udělat, proč to má udělat, k čemu to má vést a co se tím má zlepšit?

Díky.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

02.03.2018 19:10:08 #12 

Příspěvků: 58

Paja4400

>> #11, ˘Ö˘Krab, 02. 03. 2018 18:57:55 A tím chceš dokázat co , je to opravdu tak nesrozumitelné?

02.03.2018 19:14:24 #13 

Příspěvků: 47

crasher

>> #10, Paja4400, 02. 03. 2018 18:54:32

Pajo, takto ne, možná dobře míněné rady,ale Roman75 si z nich nevezme nic!

02.03.2018 19:20:09 #14 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

>> #12, Paja4400, 02. 03. 2018 19:10:08

Počkám si na rozvedení, abych se vyvaroval předčasných a zkreslených soudů. Pokud se dočkám, slibuji, že si vše důkladně přečtu a pokusím se v kontextu pochopit.
Díky.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

02.03.2018 19:31:18 #15 

Příspěvků: 58

Paja4400

Nemám moc česu se tu rozepisovat ,musím hodit rakev na auto a zítra ráno nach Bormio. 1)Co se týče těch klen jdou po směru jízdy a dělá jen vertikální pohyb.Když tovnější koleno bude tlačit pod vnitřní dostane vnější lyži více na ranu zároveň dojde k pokrčení vnitřní nohy zadek půjde víc ke svahu a vtšek těla od svahu tedy dojd h horizontální rotaci a zároveň ho to vyžene z patek. Zadek bude fungovat jako kyvadlo pro uržení těžiště. Snad je to srozumitelnější.

02.03.2018 19:35:05 #16 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

>> #15, Paja4400, 02. 03. 2018 19:31:18

Bohužel, trochu ano.
Jen mám takový neodbytný pocit, že se snažíš léčit následky a nikoliv příčinu.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

02.03.2018 19:43:06 #17 

Příspěvků: 47

crasher

>> #8, Roman75, 02. 03. 2018 18:08:11

Věř Krabovi, má ve všem pravdu, ono je jedno, které video, pohybový stereotip zůstává stejný. To poslední video mi taky přijde „opticky“ lepší.

Ale neviděl bych to tak dramaticky. Celkem slušné sportovní lyžování. Jak jsi na tom s předozadní rovnováhou a zatížením vnější nejlíp zjistíš sám. Stoupneš si na mírný až střední svah, hulky dáš k sobě jako jednu tyč a chytneš je v předpažení ve středně širokém úchopu, širší než ramena. Předpažíš do výšky hrudníku přibližně. To zajistí vice váhy vepředu a taky se soutředíš pouze na nohy. Ve středním oblouku se pokusíš jet co nejvíce po hranách. Pokud ucítíš tlak do převážně vnější lyže, a to do palce a chodidla za palcem, je to správně. Pokud do středu až paty, nebo paty, je to špatně, jsi vzadu. Věř mi, funguje to, jezdil jsem to celé dopoledne. Začínat oblouk do prava na vnitřní je můj největší zločin a stál mě už pár pádů.Tlak do vnejší musí přijít co nejdřív je to možné, už v začátku nového oblouku.Až tohle dopiluješ, můžeš se soustředit na vědomé mírné podsouvání vnitřní pod sebe a pokrčování, aby jsi ji odlehčil a zároveň se soustředil na jízdu vnitřní po malíkové hraně. Ty ruce určitě víc dopředu a před sebe a jestli umíš dobře smýkaně, tak klidně naznač zapíchnutí hole při ukončení oblouku, to vážně pomáhá jako signal pro přehranění a novou vnější lyži.Ono někdy stačí drobnosti a pocit z jízdy je úplně jiný. Pokud by to nešlo a neměl jsi dobrý pocit, objednej na jedno dopoledne zkušeného instuktora. Ať to jde a nenech se znechutit jakokouliv výtkou. Zdar

02.03.2018 20:13:20 #18 

Příspěvků: 2997

johnycek muž

>> #15, Paja4400, 02. 03. 2018 19:31:18

To s tím vnějším kolenem je nějaký divný. Jak se tlačení vnějšího kolene pod vnitřní docílí zlepšení techniky zatáčení? A jak to má vypadat? Flexi v kotníku ano, cpát někam koleno neee!

02.03.2018 20:18:37 #19 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

>> #17, crasher, 02. 03. 2018 19:43:06

O trochu lepší :-D. Něco tvé cvičení ukáže, něco jen zamaskuje, na něco je krátké.

Řešíš: jeho šílené rotace trupu do oblouku (fixací holí v předpažených rukou)
Částečně řešíš: stabilitu a rozdělení hmotnosti
Zdánlivě řešíš: včasné zahájení oblouku, změny rozdělení váhy mezi lyže a předozadní rovnováhy v průběhu oblouku
Neřešíš: důsledné dojíždění oblouků do neutrálního postoje (vč. píchnutí) se stabilním slalomářským trupem
Neřešíš: skutečně včasný nájezd do oblouku po vnější zahraněné od přehranění po spádnici
Neřešíš: vpadlý vnitřní bok, což je u slalomu zločin hrdelní

Paradoxem je, že slalomové oblouky se dají (na naší nejnižší úrovni) nacvičit při drilech na dětském (modrozeleném) plácku, na neslalomkách, v nulové rychlosti a bez jízdy po hranách.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

02.03.2018 20:21:06 #20 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

>> #18, johnycek, 02. 03. 2018 20:13:20

Také Ti to připomnělo „hezky kolínko do jamky“? Tlačení „kolen ke svahu“ a pak „vnějšího kolene pod vnitřní“ je stále ještě hitem instruktorských kurzů školního lyžování, ©Kročej Nesmrtelný.
Kolena ‚ke svahu‘ tam znamenají ‚za spádnicí‘, takže pro slalomové účely pozdě.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

02.03.2018 20:35:07 #21 

Příspěvků: 58

Paja4400

>> #18, johnycek, 02. 03. 2018 20:13:20 Tak jen na cvilku v mezičase. Nevím co se učí teď u jsem z toho pár let vypadl ale dle vlastní zkušenosti to platí stále a nebo je to ,že si mohu dovolit ten luxus se věnova carvivgu. Důvod je velice prostý ,když dostanu lyži víc na hranu můžu jí víc prohnout a jednodušeji nakrojit oblouk ,postupným uvolněním je nádherně dostanu do drohého oblouku a stčí jen protiběžný pohyb kolenou a zadkem vychytat těžiště. Sorry pánové pokud se Vám zdá tohle jako chucpe tak Vás lituju a musíte si vytrpět křeče v lýtkách a stehnech. Jsem takhle schopen vydržet celý týden na osterých slalomkách i když už mám 50 za sebou.

02.03.2018 20:49:36 #22 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

>> #21, Paja4400, 02. 03. 2018 20:35:07

když dostanu lyži víc na hranu můžu jí víc prohnout a jednodušeji nakrojit oblouk ,postupným uvolněním je nádherně dostanu do drohého oblouku a stčí jen protiběžný pohyb kolenou a zadkem vychytat těžiště. Sorry pánové pokud se Vám zdá tohle jako chucpe tak Vás lituju a musíte si vytrpět křeče v lýtkách a stehnech.

Ha, blížíme se! Ano, více zahraněná lyže se dá více prohnout, ale Romanovi75 se daří zdánlivě nemožné, jede na naklopených lyžích skoro rovně. Protože vektory síly zkrátka působí jinam, než do lyží. Prohnutí musí být vyvoláno souhrou načasování naklopení a zatížení, od čehož je Roman75 ještě světelné roky daleko.
Ano, postupným (v případě slalomek a SL oblouků spíš včasným, plynulým a velmi rychlým) uvolněním si pomůžeš do dalšího oblouku, je na to více postupů, jak lyže odhranit a odlehčit.
Ano, během oblouku je nutné přemístit trup a nohy jezdce do nového těžiště.

Žádné křeče, ani ve stehnech ani v lýtkách, ani na SL, ani na GS, lituji.

Jaksi neřešíš to, že je Roman75ve všech obloucích pozdě a hlavně ve většině z nich zahajuje na vnitřní nebo pekelnou předrotací trupu vč. pánve a nohou. A to celé začíná tím, že se snaží lyžovat zadkem a nohama a vůbec nikdy nestojí nad lyžemi. Nestojí nad nimi při přehranění, nemůže do nich působit při zahájení, nemůže je uvolnit pohybem těžiště v ukončení, tedy mu ani lyže nemohou slalomově fungovat tak, jak by měly, mohly a jak to umějí. A kromě toho jede – na to, o co se snaží a co umí – pekelně rychle.

Tobě je přes padesát a asi/třeba/možná umíš opravdu lyžovat, tedy alespoň tak, že Tě to těší a nic Tě z toho nebolí. Týden naplno na ostrých slalomkách, to je minimálně na európsky pohár.
Roman75 lyžovat zjevně neumí, snaží se, o něco se pokouší, má vysoké cíle, nepřipouští (si) chyby, ale tudy, kudy se vydal, k nim vede cesta obrovskou oklikou, tak obrovskou, že si nejsem vůbec jistý, zda mu bude na tu lopotu celý jeho život vůbec stačit.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

02.03.2018 20:56:16 #23 

Příspěvků: 42

Roman75

Chlapi v klidu, o nic nejde, hlavni je, že nás to lyžování baví :-)Chtěl jsem jen trochu poradit,ale chyb je zdá se tolik, že teorie na dálku moc nepomůže a pokud budu chtít lyžovat alespoň trochu správně,tak jedině pod dozorem statného ošetřovatele:-)Tak to prostě dopadne, když si někdo koupí ve 39 letech lyže a myslí si, že se nauči za 4 sezony lyžovat.Ale moc děkuji za vaše přispěvky,vrátím se na modrou a začnu v klidu od začátku.

02.03.2018 20:58:23 #24 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

>> #23, Roman75, 02. 03. 2018 20:56:16

To je slovo chlapa!
Ale opravdu, je potřeba si stoupnout v nulové rychlosti rovně (bez pokrčení a „lyžařských postojů“) nad lyže a začít úplně od začátku, vyplatí se to.
Píchat si důsledně hůlkou PŘED zahájením oblouku a do spádnice se učit (v začátku smykem) najíždět čistě a výhradně po vnější (vnitřní zvedat už v pánvi, abys nepadal do oblouku, nenechat si ji ujet dopředu). Přesný opak toho, co je na videích. Je to rachota strašlivá, vyplatí se.
A pak konečně začít plužit. :-)

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

02.03.2018 21:06:51 #25 

Příspěvků: 2997

johnycek muž

>> #20, ˘Ö˘Krab, 02. 03. 2018 20:21:06

Tak nějak. kolínko ke kolínku a už tu máme krásný oblouk a bez námahy.

>> #23, Roman75, 02. 03. 2018 20:56:16

Dobrý přístup.

02.03.2018 21:12:42 #26 

Příspěvků: 58

Paja4400

*>> #22, ˘Ö˘Krab, 02. 03. 2018 20:49:36 tak myslím, že se vněčem shodnem a to je to ,že naklápí lyře ale nejede nad nimi, memá šenci jak na ně působit.akže podud v pohodě ale neschodneme se očividně na tom co s tím. Já tvrdím ,že se to změní tehdy pokud dosáhne horizontálního pohybu v kyčlích ,myslím,že to co říkám by mu mohlo pomoct ale netvrdím ,že je to správně ,mám s tím dobré zkušenosti a myslím ,že už sem pár lidí necci říct že naučil lyžovat ale jezit na lyžích jo. Ono se to ani nedá, speciálně jak já jim říkám sdový specialisti co mají kolena od sebe a rvou to tam zadkem. Ale tady dle mého nevidím nic katastrofálního, je vidět ,že zaprvé Roman se nebojí a má smysk pro stabilitu.Dle mého se musí jen naučit pracovat s těžištěm, jakmile ten pocit jednou okusí a příde na to jak kak už se to podá ,nebot ho to samo bude nutit se zlepšovat, ten pocit umět využít dinamiku lyže je jak droga.

02.03.2018 21:29:50 #27 

02.03.2018 21:39:31 #28 

Příspěvků: 42

Roman75

>> #26, Paja4400, 02. 03. 2018 21:12:42

Jj přesně,je to droga!I když jezdím blbě strašně mě to baví:-) Super je že Ondra při první analýze napsal že jsem moc vzadu a já se začal tlačit dopředu.Tak jsem(i když to tak nevypadá)dostal daleko větší pocit jistoty při hraněni"Nemám prostě pocit že to někde uklozne:-)A znovu i když to tak nevypadá jsem dokázal sjet prudkou sjezdovku celkem řezaným obloukem.Technicky nedokonale ale pocitově o level lip než před touhle jednoduchou radou. Chlapi to jsou jednoduché ale dúležité a přinosné rady!

02.03.2018 21:44:23 #29 

Příspěvků: 42

Roman75

Ale samozřejmě dík všem kdo dokáží odborně poradi a né se povyšovat nad neschopností jiných:-)

02.03.2018 21:49:19 #30 

Příspěvků: 42

Roman75

A jestě něco asi už jen pro pobavení:-(

Video

02.03.2018 21:52:34 #31 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

>> #26, Paja4400, 02. 03. 2018 21:12:42

Používat horizontální pohyb pánve jako hlavní lyžovací agens má víc nevýhod než výhod. Počínaje tím, že neseš těžiště nad vnitřní lyži, kterou ale nesmíš zatížit. To znamená, že musíš ještě dříve zvládnout dovednost stát na vnější a, v případě carvingu, zahranit vnější.
Oblouk prostě začíná a odvíjí se od včasného zatížení vnější lyže, tou dobou mohu klidně stát s pánví úplně nad lyžemi a ony, už při mírném naklopení, pokud jde o nějaký zjednodušený carving, budou zatáčet, pánví do strany pohnu, teprve až začne hrozit, že z oblouku vypadnu. Tím lyže víc zahraním … a tak dále zpětnou vazbou. Horizontální pohyb v kyčlích je následek odpovídající příčině. Jeho typické reálné použití k ovládání lyží je, podle mě, situováno ve SL oblouku, jinam a za specifické situace.
Pravdu máš v tom, že ke slalomkám patří stabilní trup a nácvik odklonu – nikoliv padání do oblouku.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

02.03.2018 22:04:12 #32 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

>> #30, Roman75, 02. 03. 2018 21:49:19

Ale to není pro naše pobavení. Pusť si to hodně zpomaleně, uvidíš, jak v posledních obloucích, ještě před jejich ukončením, skáčeš rameny do dalšího. Začínat na vnější. Píchat, nenechávat spadnout bok a ruce, nenechávat ujet dopředu vnitřní lyži. Dojíždět oblouky do neutrálu.
Až se posuneš ještě víc dopředu, tak si můžeš začít hrát s předozadní rovnováhou, pocit z dynamiky oblouku bude tak stokrát lepší, těš se.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

02.03.2018 22:14:39 #33 

Příspěvků: 42

Roman75

Teť vážně!moc nevim jak to tady funguje dalo mě moc samo sebe přemlouváni abych zde vystavil své lyžařské neumění. Jsem z Brna Měl by tady někdo koule zkusit mě něco naučit za úměrnou odměnu:-)))Jsem starej ale strašně chápavej jen potřebuji vědet co se po mě chce.

02.03.2018 22:15:03 #34 

Příspěvků: 1395

adam 1

>> #32, ˘Ö˘Krab, 02. 03. 2018 22:04:12

To píchání by ho mělo posunout vpřed je to tak? Myslím že GS by mu daly taky hodně ?Nevím jestli to je záměr Krabe ,že jsi mu to nenavrhnul? Ty gs krásně rovnají a krásně „zrcadlí“ (pohled do zrcadla).

;-)

02.03.2018 22:20:48 #35 

Příspěvků: 58

Paja4400

>> #31, ˘Ö˘Krab, 02. 03. 2018 21:52:34 Mám pocit ,že asi nedokážu piopsat to co mám na mysli,Nicprotip­řenášení váha to je základ ,podkopávání si vnější lyže asi není to pravé ořechové protože slalom je hlavně práce spodní polovonou těla, nicméně zastávám názor ,že kolena jsou nejdůležitější.Hele nechal byc to na něm ať to zkusí. Tvrdím ,že když nacpe ty kolena k sobě ,tah se rychle naučí zahajovat na vnější lyži protože mu bude hrotit přihranění vnitřní a asi víš jak tohle dopadá.Naopak simyslím ,že široký postoj zavání vnitřní lyzí a vydíme to dnes a deně kdy hodně závodníků má velký problém při vysunutých pranách kdy jim nezbývá nic jiného než to hdit na vnitřní lyži a skončí na boku.

02.03.2018 22:25:24 #36 

Příspěvků: 3637

m3 muž

>> #21, Paja4400, 02. 03. 2018 20:35:07

Jsem takhle schopen vydržet celý týden na osterých slalomkách i když už mám 50 za sebou.

Pokud jsou tímto míněny slalomky ve smyslu ostré hrany tak možná ano pokud nebude led.

Pokud jsou tím míněny slalomky ve smyslu závoďačky od úrovně FIS tak možná celý týden ano, pokud na nich budeš jezdit stejně jako většina slalomkářů SG oblouky od lesa k lesu.

Pokud je tím myšleno, že se v průběhu týdne na nich sem tam svezeš, tak proč ne.

Troufám si ale se 100% jistotou tvrdit ( a prosím ber to bez urážky),že pokud tím myslíš celý týden třeba 3–4 hodiny den co den jezdit na SL způsobem pro jaký jsou určeny a konstruovány můžeš bez sebemenších potíží od hodiny vystrnadit Marcela a Henrika dohromady.O těch dalších ani nemluvě.

02.03.2018 22:32:38 #37 

Příspěvků: 47

crasher

>> #29, Roman75, 02. 03. 2018 21:44:23

Ono je to tezky,z diskuze se dozvis,ze to nedelas uplne dobre a pak hodne rad,co presouvat,pod­souvat,prenaset,coz te lyzovat nenauci. Nejlepsi je fakt dobrej instruktor,rekne ti,co delas nejvic blbe,ukaze cviceni,jak to zacit zlepsovat,rekne ti,jestli to skutecne zlepsujes. Ale lyzovat te nenauci,to musis sam.Zkousenim,ob­jevovanim objeveneho,za­tracovanim zatraceneho,jak jednou psal Krab.A jen lyzovanim a zase lyzovanim se da pomalicku zlepsovat.A bohuzel mozna zjistis,ze uz to dal moc neposouvas,nicmene to neznamena,ze se nebudes dal snazit.Ono asi nikdo na svete nemuze rict,ze uz lyzuje dokonale a nema uz prostor cokoliv zlepsit..Ale hlavne,ze nas to bavi a zijeme tim!

02.03.2018 22:37:22 #38 

02.03.2018 22:39:14 #39 

Příspěvků: 599

PavelC muž

>> #36, m3, 02. 03. 2018 22:25:24

Přesně tak, na FIS WC slalomkách co mám vydržím max tak 2 hodiny a nohy K.O. no když to napereš moc, tak spíš tak 4 jízdy a pak už se jen můžeš celý den „vozit“ :-) Ps: a to si myslím, že fyzickou kondici mám perfektní.

02.03.2018 22:51:15 #40 

Příspěvků: 58

Paja4400

>> #39, PavelC, 02. 03. 2018 22:39:14

Sorry pánové ale v tom případě jsem superman. Loni jsem byl v itálii a po týdnu násleně franciia a z těch 12 ti dní jsem měl obřešky na nohou jen tři dny. první týde jsem jel Stoskli laser SL FIS a druhý týden starší troku už vypráskanější HEAD iSL RD. Sorry ale asi piju moc redbullu.

03.03.2018 06:12:34 #41 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

>> #34, adam 1, 02. 03. 2018 22:15:03

Jinak. Aby mohl píchat, tak musí být vepředu. A když chce píchnout včas, tak u toho nemůže být tak pekelně vrotovaný do oblouku. Je jistá nezanedbatelná šance, že ať bude dělat po píchnutí zase ta svá zvěrstva, tak slalomky budou mít přesto dost času odvést si v tom zlomku vteřiny svou práci.

V literatuře se píše, že píchnutí zastavuje rotace že starého oblouku a zahajuje pohyby v novém. Takže teprve po píchnutí z neutrálního postavení se začíná tvořit oblouk. Alespoň tedy ve výukové fázi, v rychlosti se pak jednotlivé úkony situačně prolínají, zahájení vnější zůstává.

>> #40, Paja4400, 02. 03. 2018 22:51:15

Pak je jen otázkou, co, v jaké rychlosti a jaké frekvenci vlastně na lyžích točíš. Výhradně krátké zavřené slalomové oblouky to určitě nejsou, kdyby byly, tak, i kdybys to nakrásně utáhl nohama, tak by to nevydržela záda.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

03.03.2018 09:02:05 #42 

Příspěvků: 599

PavelC muž

>> #40, Paja4400, 02. 03. 2018 22:51:15

>> #41, ˘Ö˘Krab, 03. 03. 2018 06:12:34

Otázkou je, co a jak na FIS WC SL 165/R13 v reálu vůbec převádíš, pokud se jen vozíš, tak to samozřejmě není problém vydržet i několik dnů, pak je otázkou, proč za tímto účelem vůbec používat tenhle typ lyží a ne něco normálního s větším R. Pokud jedeš razantní SL oblouky na R nebo pod R lyže, tak si myslím, že ty 2 hodiny jsou tam maximum a zbytek dne už to musíš flákat, ˘Ö˘Krab to opět vystihl přesně, když bys to ustál na kolena, tak povolí záda.

03.03.2018 09:32:58 #43 

Příspěvků: 72

irmi

Zdar chlapi, mám pocit, že se diskuze snad od upřímné snahy pomoci tazateli ubírá směrem ke kritice názorů vzájemně diskutujících a už vůbec nejde o tazatele (žadatele o radu). Je to bohužel častý jev v diskuzích na téma „pomoci někomu“ a vyplývá dle mne z až nadměrného pocitu, že „já mám pravdu, já všemu rozumím, já mám nejvíc odlyžováno“. Myslím, že kdo se od tohoto nedokáže oprostit, ať pouze řekne svůj názor, plynoucí z prvotního pohledu na jízdu a nepouší se do dalších podrobností – ono to totiž není vůbec lehké počínaje odhalením chyb (co je chyba? – odchylka od normálu?, co je normál – srovnejte si třeba jezdce světového poháru a taky u nich najdete rozdíly v šířce stopy, v posazení těžiště konče radami k odstranění těchto „chyb?“). Nejsme stejní, co člověk, to originál a principy nelze brát absolutně, ale jen jako doporučení či názor, notabena udělaný na základě jednoho videa jízdy z jednoho pohledu. Stejně tak tazatel by si měl být vědomý toho, že rady zde jsou jen názory diskutujících, které nezná, neví, jak sami lyžují, neví, zda někoho dokázali naučit lyžovat a tak by se měl na ně dívat tj. s nadhledem a s vědomím, že jeho rádci o něm a jeho lyžařských schopnostech v podstatě kromě videa nic neví.

03.03.2018 09:39:14 #44 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

>> #43, irmi, 03. 03. 2018 09:32:58

Nejsme stejní, co člověk, to originál a principy nelze brát absolutně, ale jen jako doporučení či názor, notabena udělaný na základě jednoho videa jízdy z jednoho pohledu.

Bohužel, ve slalomovém oblouku jsou jisté principy naprosto nepopiratelné a nezpochybnitelné, nelze je relativizovat. A také mají některé notorické chyby stále stejné a důvody a příčiny, provázené jednoznačnými indikátory v jízdě.
[Relativizace je takový oblíbený instrument poslední doby, počínaje politickou scénou, přes statistiky, média … stačí se podívat na zánik „téměř“ a nadužívání „necelý“. Jede Roman75 skoro dobře, skoro špatně, má tam malé chybičky nebo velké chyby? Podle mě dělá chyby naprosto začátečnické a zásadní, jen už má něco nalyžováno, tak je ustojí. Argumenty a obrázky jsem vložil do předešlých příspěvků.]

Proto jsme se do sebe také navzájem tak „pustili“, ale právě o tom to má být, názory v diskuzi byly řádně argumentovány, nikdo nikoho neurážel, všichni přežili s respektem. Diskuze není jen o tom poradit jednomu, ale učit se vzájemně. Jsou příčiny a jsou následky, je jednoduché je navzájem zaměňovat, jak se komu zrovna hodí. Tady se už spousta lidí dozvěděla něco, co nikdy ani sami vědět nechtěli.

Nejsi tu registrován dlouho, rozepře bývaly (blahé paměti) i podstatně větší a kvůli podstatně podružnějším blbostem. Tohle vůbec nic nebylo.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

03.03.2018 10:19:41 #45 

Příspěvků: 42

Roman75

>> #43, irmi, 03. 03. 2018 09:32:58

Krab má pravdu že jsi tu krátce ale tvůj příspěvek mi bere slova z huby :-).Dostalo se to dle mého názoru někam kde se vlastně absolutně ztrácím.

03.03.2018 10:30:22 #46 

Příspěvků: 42

Roman75

Určitě je spousta věcí kterymi se budu řídit jako je cpát se dopředu,ruce nahoru,vystoupím z oblouku a až budu připraven tak v klidu zahájim další a vše v menší rychlosti.Do dalších věci mě bude muset zasvětit někdo přímo na svahu.Prozože v rámci teoretické roviny a nevidění to sama sebe to holt jinak nepůjde.Jak tady někdo psal jsem světelné roky od toho udělat to správně:-).Tak mám co dělat už mi jich zas tak moc nezbývá:-)

Fotky

03.03.2018 10:41:29 #47 

Příspěvků: 767

Gravedigger

pro Roman75: Spravna pozice teziste v predozadnim smeru neni o tom, kde lyzar stoji, ale o tom kam a jak se hybe. Neboli bez aktivniho posouvani teziste v predozadni rovine to nikdy nebude spravne. A ten pohyb musi vychazet uz z kotniku. Uhel mezi nartem a holeni se musi menit.

pro Paja4400: Obavam se, ze tvoje predstavy o lyzarske technice ani v nejmensim nezapadaji do soucasnych konceptu vychazejicich jak ze zavodniho lyzovani tak z instruktorskych asociaci (ne, ze by v nich byl nejaky vetsi rozdil, ale pro uplnost…).

03.03.2018 12:01:01 #48 

Příspěvků: 72

irmi

>> #44, ˘Ö˘Krab, 03. 03. 2018 09:39:14

Snad jsem se špatně vyjádřil: ano, jsou všeobecně platné principy, které platí absolutně a o těch se nediskutuje (i když je samozřejmě otázka, co všechno mezi tyto základní principy kdo zahrne, zda mezi ně třeba patří práce s holemi – když přihlédnu na to, jak je u jednotlivých slalomářů odlišná). Roman75 s dodržením základních principů jízdy v kratším oblouku zásadní problém nemá, protože to by nepředváděl to, co předvádí, což ale neznamená, že není co zlepšovat. To už ale nastupuje jednak míra dodržení těchto základních principů a další „nadstavbové“ principy či požadavky, které posunou řekněme průměrnou jízdu na vyšší level – ale vynášet od této úrovně nějaké kategorické závěry na základě pár sekund trvajícího videa bez dalších znalostí o lyžaři dle mne není možné – to už skutečně vyžaduje osobní kontakt na svahu, předvedení apod. V tom se ztotožním s názorem někoho přede mnou, že učit lyžovat se nelze u compu, ale na svahu, ale rozšířil bych to i o „učit někoho lyžovat“ – to též nejde od compu. Na toto téma si po odborné stránce s nikým netroufám polemizovat, protože tím bych popíral to, oč mi v mých vyjádřeních šlo – nebyla to otázka odbornosti, ale principielní (co je či není možno od compu vyřešit)

03.03.2018 12:20:57 #49 

Příspěvků: 47

crasher

>> #46, Roman75, 03. 03. 2018 10:30:22

Ještě k těm instruktorům, bohužel ti nejlepší nemívají čas a tak se objednávají i měsíce dopředu.Já bych mohl doporučit, ale jste tady citliví na reklamu, tak radši asi ne, ale když zapátráš, tak najdeš.

Psal jsi, že jsi z Brna, tak to nemáš daleko do Velkého Meziříčí, na náš kopeček skivm.cz. Osobně bych si netroufnul někoho učit, můžem se ale pobavit o lyžování a můžu ti říct,co řekli instruktoři/a že už jich bylo/ mě a jaké cvičení jezdím. Ze zkušenosti má každý instruktor trošičku odlišný přístup, ale v zásadních věcech se shodují a ta lyžařská cvičení se víceméně opakují a prolínají. Myslím si, že se dá i za krátkou dobu dosáhnout zásadní zlepšení, nejhorší je porušit zažité pohybové návyky a neustále se k nim nevracet. Tak kdybys chtěl někdy pojezdit společně u nás, dej vědět na 704042554. Jsem tam skoro denně.

03.03.2018 14:28:10 #50 

Příspěvků: 42

Roman75

>> #49, crasher, 03. 03. 2018 12:20:57

Tak to se tam budu muset podívat:-)Před 4 roky jsem koupil první přeskáče a lyže z bazaru,podíval se na youtube na pána co lyžival jak zvon a jel ho ma fajťák napodobit:-)Jsem z Brna ale na jednodenni lyžovačku jezdím stuhleck a u nás Dol.Mor.,Kouty,atd.

03.03.2018 14:32:32 #51 

Příspěvků: 3055

MPS

>> #36, m3, 02. 03. 2018 22:25:24

Tak ono de taky o to že úhel pohledu lidí motajících se kolem závodního lyžování bývá velmi izolovanej…

Rekreant co se na lyžích jen vozí, jako třeba já, na rozdíl od závodníka nemusí :

jet bezpodmínečně určenou stopu

být dole pokud možno první

snažit se to drtit na prudkym

jet bezpodmínečně nejkratší možnej oblouk ( tím ale nechci říct že by měl na SL jezdit GS a výše)

atd.

V součtu to pak znamená že oproti závodníkovi ušetří poměrně hodně sil, tím pádem vydrží na SL jezdit déle…:-D

03.03.2018 16:05:25 #52 

Příspěvků: 1580

Mára Bednářů muž

>> #42, PavelC, 03. 03. 2018 09:02:05

Pokud ma nekdo vetsi problemy se zady vuci stehnum, tak by si mel do lyzaku pridat spoilery a zvetsis tim naklon kominu dopredu. Problem moc vzprimenych kominu je prave ten, ze lyzaky nepusti lyzare dopredu a on to nasledne dohani prehnanym predklonem a tim si rychleji odpali zada.

03.03.2018 16:13:40 #53 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

03.03.2018 16:31:12 #54 

Příspěvků: 599

PavelC muž

>> #52, Marek Bednář, 03. 03. 2018 16:05:25

To zní zajímavě, Já se jenom vozím pro radost viz. foto, tak mě odejdou na FIS SL WC vždy jenom nohy :-), na WRC s tím problémy vůbec nemám, ale je pravda, že kluci co s nimi jezdím, mají problémy se zády a to mají spojlery, já jezdím aktuálně bez nich a rozdíl nepozoruji, takže nemohu nějak objektivně posoudit.

Fotky

03.03.2018 16:49:34 #55 

Příspěvků: 3055

MPS

>> #52, Marek Bednář, 03. 03. 2018 16:05:25

No tak teď seš vedle jak ta jedle…

03.03.2018 17:38:29 #56 

Příspěvků: 1580

Mára Bednářů muž

>> #55, MPS, 03. 03. 2018 16:49:34

To opravdu nejsem. Staci byt bez lyzaku v uplnem drepu u zeme s extremnim naklonem holeni dopredu. Co na to zada? Uplna zivacka hmm ;-) Pri lyzovani samozrejme neni extremne rozdilny naklon kominu, ale drobny ulehceni zadum tam je. U puvodnich Lange RS, ktere maji nizky naklon byla z me strany povinnost mit tam ty spoilery.

03.03.2018 17:47:25 #57 

Příspěvků: 1580

Mára Bednářů muž

>> #54, PavelC, 03. 03. 2018 16:31:12

Zada boli vzdy s tim souhlasim, ale kdo ma problem spis se zady vuci noham, tak je problem jaksi nekde a na to si uz musi prijit kazdy sam. Bud se to rve prilisnym predklonem s vysokym napetim v zadech a nebo je snaha tuto situaci resit predtazenymi rukama.

03.03.2018 18:29:10 #58 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

>> #57, Marek Bednář, 03. 03. 2018 17:47:25

Zvláštní pohled na interpretaci příčin a následků. Zvláště hodnotná je rada na to si uz musi prijit kazdy sam.
Abych jen nerýpal, tak by bylo dobré oddělit od sebe bolest primárně svalovou (s nějakými faktory vzniku) a bolest kosterní – plotének.

Troufal bych si směle tvrdit, že samozřejmě lyžařská technika/styl (postoj a boty v to počítaje), použité lyže, druh oblouku, ale třeba u mě hlavně podklad, hrají velkou roli, ale, stejně jako v ostatních sportech, budou většinou prvotní příčinou SLABÉ BŘIŠNÍ SVALY.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

03.03.2018 18:49:28 #59 

Příspěvků: 599

PavelC muž

>> #57, Marek Bednář, 03. 03. 2018 17:47:25

>> #58, ˘Ö˘Krab, 03. 03. 2018 18:29:10

No Já jsem naštěstí záda zatím nikdy neřešil, ale ostatní známý celkem hodně, je pravda, že narozdíl od nich aktivně sportuji. Určitě hodně problému nadělá špatná technika a tvrdá podložka s kombinací FIS WC lyží. Na technice zkouším postupně pracovat, ale je to běh na dlouhou trať :-).

03.03.2018 19:53:54 #60 

Příspěvků: 2480

TNS muž

>> #55, MPS, 03. 03. 2018 16:49:34

Absolútny súhlas.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

03.03.2018 20:48:28 #61 

Příspěvků: 1580

Mára Bednářů muž

>> #58, ˘Ö˘Krab, 03. 03. 2018 18:29:10

S technikou / fyzickym fondem se da operavot zpusobem → co se zrovna hodi do kramu :-) Kominy si lyzari narovnavaji, aby odlehcili stehennim svalum? = pricinu resi upravou materialu? Tady si uz musi kazdy sahnout do sveho svedomi zda na tom stoji podobne jako zvodnici pri stejnem sklonu svahu ve volne jizde. Treba zjisti, ze je nastaveni lyzaku omezuje.

03.03.2018 21:04:55 #62 

Příspěvků: 1580

Mára Bednářů muž

>> #59, PavelC, 03. 03. 2018 18:49:28

Vzdy zalezi na vzoru jaky mas a kam se chces priblizit. Mne se takhle do pameti ulozila jedna jizda ne uplne spickove zavodnice a pomerne casto se mi z podvedomi pri jizde vybavuje jeji separace vrchni casti tela vcetne drzeni hulek.

03.03.2018 22:26:48 #63 

Příspěvků: 599

PavelC muž

>> #62, Marek Bednář, 03. 03. 2018 21:04:55

No hlavní cíl je trošku umět lyžovat :-) a pokud se bude dařit, tak se postupně zkusit technicky „přiblížit“ k jízdám co předvádí JF Beaulieu a Reilly Mcglashan, ale nevím, zda je to vůbec reálné.

04.03.2018 15:54:28 #64 

Příspěvků: 1580

Mára Bednářů muž

>> #63, PavelC, 03. 03. 2018 22:26:48

JF Beaulieho jsem neznal do doby nez jsi sem hodil video jak si to dava v takovym marastvu viz video na SL FISovce. Po shlednuti toho videa jsem si vzpomel na drivejsi prispevek Milana Trnky viz odkaz

Reilly Mcglashan je ted v kurzu a i ja si od nej par cviku zkusil. Ty jeho extremne kratky navazovany oblouky jsou masakr na timing :-)

04.03.2018 17:04:19 #65 

Příspěvků: 3055

MPS

>> #61, Marek Bednář, 03. 03. 2018 20:48:28

Marku Marku, už začínám mít trochu představu o tvé SL technice…:-D Možná Ti to na ledu občas trochu ustřelí co… i přesto jak vehementně řešíš broušení…

Kontrolní otázka : jakej myslíš že je účel třeba desky Vist Step Concept ?

04.03.2018 17:16:05 #66 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

>> #65, MPS, 04. 03. 2018 17:04:19

Možná Ti to na ledu občas trochu ustřelí co…

Copak, pán si dnes zapnul jasnozřivost?

P.S. Já tak nějak pořád věřím, že všechna Markova zdejší expozé spějí k velkolepému kataklyzmatickému rozuzlení, na které se moc a moc těším. Víno & křupky trvale v pohotovosti.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

04.03.2018 18:03:36 #67 

Příspěvků: 3055

MPS

>> #66, ˘Ö˘Krab, 04. 03. 2018 17:16:05

Ne ne jasnozrivost u mě dávno nefuguje…naštestí mám křišťálovou kouli:-)))

04.03.2018 18:33:59 #68 

Příspěvků: 1580

Mára Bednářů muž

>> #65, MPS, 04. 03. 2018 17:04:19

Co na to rict? Take si rikam, proc se vsichni dobri… lyzari nataceji na tech krasne vyzehlenych mansestrech. Asi k tomu maji nejaky duvod no. Ten chleba se lame prave na tom ledu :-)

O vazani Vist jsem se zatim nezajimal.

04.03.2018 18:43:22 #69 

Příspěvků: 1580

Mára Bednářů muž

>> #66, ˘Ö˘Krab, 04. 03. 2018 17:16:05

Proc rozuzleni? Muj nick neni Fantomas123 a indicii kde lyzuji je pozehnane. Pokud me pamet nesali, tak to tu i nekolikrat padlo.

04.03.2018 21:45:00 #70 

Příspěvků: 3637

m3 muž

>> #40, Paja4400, 02. 03. 2018 22:51:15

Myslím, že mám jasno jak slalomky používáš. Nicméně pokud ti to dělá radost proč ne.Je to volba každého soudruha.

04.03.2018 23:51:27 #72 

Příspěvků: 653

mski muž

>> #64, Marek Bednář, 04. 03. 2018 15:54:28

JF Beaulie, Reilly Mcglashan… zmineni panove me tedy zrovna moc neberou.., jen se naucili jezdit dobre se spatnou technikou.., ani zminena dymamika projevu mi nepripada zvlast podnetna.. To uz muj 10 lety synek se zlomkem toho co maj najezdeno slavni demo jezdci, ma zakladni obrakovy oblouk o kterem se muze panum jen nechat snit.,..-))

jen mrtva ryba plave s proudem...
Fotky

05.03.2018 07:19:35 #73 

05.03.2018 07:55:44 #74 

Příspěvků: 599

PavelC muž

>> #72, mski, 04. 03. 2018 23:51:27

Synek jede dle fotek výborně o tom není pochyb, víc takových potřebuje naše lyžování, ale upřímně, jsem loni viděl Reillyho na Kronplatzu i Italské juniory co tam trénovali a všichni se na něj přišli kouknout, pohledově se na nej žádný ani zdaleka nechytal a co pak předváděl v odpoledním oraništi o tom si mohli nechat jen zdát. Jasně, je to velmi úzká speciliaziace, ale na pohled byl fakt výborný a to střídal FIS GS Volkl i SL.

05.03.2018 08:06:43 #75 

Příspěvků: 1580

Mára Bednářů muž

>> #72, mski, 04. 03. 2018 23:51:27

Tak to mne se zasejc jejich projev na svahu libi :-) Nikdy jsem se nezajimal jakym zpusobem se hodnoti pri zavodech demo jezdci a zda maji v hodnoceni projev nohou podobne jako boulari, kterym to tam take nemuze litat vsude mozne jako to lita zavodnikum v branach, proto predpokladam, ze primarni cviceni demo jezdcu je, aby uspeli v demo zavodech a tomu musi prizpusobit svoji techniku :-)

05.03.2018 09:50:19 #76 

Příspěvků: 3055

MPS

>> #74, PavelC, 05. 03. 2018 07:55:44

>> #75, Marek Bednář, 05. 03. 2018 08:06:43

Tak samo že záleží co podle čeho za jakým účelem se hodnotí. Tito experti na jízdu v bordelu čato zamrzaj v prvcích optimálních pro tento druh ježdění…

05.03.2018 12:43:50 #77 

Příspěvků: 653

mski muž

>> #74, PavelC, 05. 03. 2018 07:55:44 rozhodne videt z blizka a v realu je autenticky zazitek.., stejne ale vzdy preferuju zaznam s kterym mohu zpomalovat, zastavovat a vracet.. A tak z dostupnych videi jak kluci lyzuji, volne v terenu, v boulich ci na upravenem mansestru, mohu hodnotit to jak a co se presne v jizde odehrava. Jasne je to uzka specializace.., demo skiing, nazval jsem to spravne? nebo by to mohlo byt take instruktorske lyzovani, jako napriklad nasi Apulaci..-)) Na druhou stranu sjezdove lyzovani je take velmi uzka specializace, ze? A nebo? At tak ci onak muzeme se pokusit najit nejaka pojitka, spolecne jmenovatele, kriteria. Pokud ano, pak ktera? Snacd nikoho neurazim kdyz se tady o nich popremyslim.. Muze to snad byt lyzovat efektivne? Mit kontrolu sam nad sebou a na lyzich? umet rychle a spravne v kazde situaci zareagovat? strategicky volit mezi smerem a frekvenci zatacek a co nejlepe se pro danou situaci pohybovat? Mozna ze ve spravnem freeskiing a projizdeni vytycene trate zavodniku ma prave tuto situacni kontrolu spolecnou. No a prave zavodni vypilovana technika by mela byt zakladem pro dalsi pouziti jako demoskiing. V realite je bezne, ze zavodnici se v mladi skoro vubec nedostanou k jezdeni volne. nemaji cas, drti treninkove brany a objizdi zavody. Dalsi nedostatek u zavodniku ze skoro nepouzivaji hulky, tkzv, pole-plant, coz jim pak pro lyzovani volne v terenu chybi.Podobne jako zkusenost v boulich, na neupravene podlozce a v prasanu. Jsou samozrejme vyjimky, verim ze treba na Neureutera bude na jeho volne lyzovani paradni podivana, Kostelic to bude vse zvladat urcite taky.. A mnozi dalsi… A nasi jmenovani demonstratori, pokud jejich jizdy opravdu peclive analyzuji, pak se nedivim, ze nelze najit jejich umeni zachycene na videu ve vytycene trati. Tam by meli deficit jak v nedostatecnem treninku v brankach, o co vic, tam by se prave projevila ta jejich nedokonalost v zakladni technice lyzovani.

jen mrtva ryba plave s proudem...

05.03.2018 12:52:10 #78 

Příspěvků: 653

mski muž

>> #75, Marek Bednář, 05. 03. 2018 08:06:43

jasne ze prizpusobuji.. vykon se hodnoti primarne subjektivnim udelovanim bodu, tedy efektivita jizdy neni hlavnim pozadavkem. Navic neni jina konkurence. Vsichni jezdi tak nejak podobne.. Odhaleni jejich nepochopeni efektivni techniky je pak zrejme z pokusu o analyzu zavodniku v podani Mcglashena..-)) Sam jsem toho v terenu nalyzoval v zivote dost. Prasan, boule, skoky, dnesni freeride.. Tak fantasticti oni panove nejsou…

jen mrtva ryba plave s proudem...

05.03.2018 12:54:35 #79 

Příspěvků: 599

PavelC muž

>> #76, MPS, 05. 03. 2018 09:50:19

No to je těžký, ne jen „tito experti“, ale i všichni ostatní, každá úzká specializace nese svoje výhody i nevýhody a některé prvky ti pak zůstanou, vezmi např. špičkové sjezdaře, hodíš je do slalomu a tam jim to už moc nejde a přesně i naopak, čest vyjímkám.

05.03.2018 13:11:48 #80 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

>> #77, mski, 05. 03. 2018 12:43:50

Měl jsem opakovaně rozepsané něco podobného, nad obecnou teorií lyžování dumám už hodně dlouho.

No a prave zavodni vypilovana technika by mela byt zakladem pro dalsi pouziti jako demoskiing.
A to já úplně nesouhlasím. Závodní i instruktorský (ale i boulařský a třeba telemarkový) oblouk lze primárně popsat jako interakci mezi lyžemi a sněhem a následně mezi jezdcem a lyžemi. Vždycky se používají naprosto elementární komponenty techniky (točení, klopení, zatížení), ale pokaždé v jiném načasování, jiné míře a za mírně jiným účelem.
Takže pro demoskiing je závodní lyžování použitelné jen coby etalon možného.

Demoskiing má demonstrovat dovednosti jednotlivých (ne-race) lyžařských škol. Obecná (instruktorská) technika dobře provedeného oblouku má blíže k jízdě v boulích (přestože se demonstruje třeba na rovině) než k současnému závodnímu lyžování (přestože používá stejné prvky a místy i stejné části techniky a v důsledku mohou jezdci jet podobnou rychlostí).

Obecná technika si může dovolit být univerzální (a dobře to demonstruje Ondra na videích, která jsem mu minule sepsul), použitelná na víceméně každých lyžích, v každém terénu, pro různé délky oblouků, vždycky stejně. Protože vždycky s nějakou rezervou, s kompromisem, který si závodníci nemohou dovolit.
Závodní technika je přísně specializovaná a snaží se z konkrétních podmínek vyždímat maximum možného, ideálně úplně bez rezervy. Takže vychází sice z GS oblouku, všechny delší jsou velmi podobné, ale slalomový oblouk je už hodně modifikovaný, což je dáno frekvencí oblouků, limity lidského těla a předepsanými lyžemi.

Věřím, že po troše tréninku (a mají to snad povinně v APUL Béčku) se instruktoři k něčemu vizuálně podobnému, jako GS oblouk, doberou spíš, než k oblouku slalomovému. Ale oba dva tyto oblouky mají jen pro vlastní zábavu, na běžných sjezdovkách jsou tyto oblouky bez cíleného tréninku pro jejich klienty nevyučovatelné a nepoužitelné, v šusujícím mraveništi rozhodně.

EDIT: Lyžování je jen jedno, protože poskládané ze stejných kostiček. A bylo by nanejvýš vhodné, aby obzvláště vydařené „prefabrikáty“ kostiček mezi sebou byli jezdci ze všech skupin schopni oceňovat a sdílet, nebo se nad nimi alespoň kriticky zamyslet. Obousměrně.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

05.03.2018 14:23:03 #81 

Příspěvků: 6189

Harry žena

Celkom zaujimave vlakno.

Len otazka tuto z Uhorska.

To jako,tuto nikto nemiluje balet…?

Ja sice tiez nie,ale ked si krok baletaci/cky/ hodia na spicky…,zostanem zticha.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

05.03.2018 19:02:37 #82 

Příspěvků: 1097

Thomas muž

>> #80, ˘Ö˘Krab, 05. 03. 2018 13:11:48

Na upravené tvrdé louce můžou být reakce dost opožděné a nic se neděje. :-)Docela by mě zajímalo porovnání, který styl je na těžký strmý hrbolatý terén lepší a proč ? Instruktorský nebo race závodní nebo freeride,páč video tu ještě z těžkého terénu nebylo ala zmrzlé brambory ukryté ve sněhu. vždy jen optimální manžestr streem reálný o víkendu první 2 hod.

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi

05.03.2018 20:39:08 #83 

Příspěvků: 3637

m3 muž

>> #43, irmi, 03. 03. 2018 09:32:58

Zdar chlapi, mám pocit, že se diskuze snad od upřímné snahy pomoci tazateli ubírá směrem ke kritice názorů vzájemně diskutujících a už vůbec nejde o tazatele (žadatele o radu).

Vzájemná diskuze, nebo jak ty píšeš kritika názorů je koření téměř všech zdejších debat. O tom přeci diskuzní fórum je.Kromě toho jak poznamenal Krab : rozepře bývaly (blahé paměti) i podstatně větší a kvůli podstatně podružnějším blbostem. Tohle vůbec nic nebylo.

05.03.2018 20:56:06 #84 

Příspěvků: 3637

m3 muž

>> #51, MPS, 03. 03. 2018 14:32:32

Tak ono de taky o to že úhel pohledu lidí motajících se kolem závodního lyžování bývá velmi izolovanej

Do určité míry máš pravdu, ale jsou určité zákonitosti které platí i mimo závodní lyžování.Například celotýdenní ježdění na „ostrých slalomkách“,pokud se bavíme o jízdě SLALOMOVÝMM OBLOUKEM je blbost ať jezdíš v bránách nebo volně.

Máš pravdu, že rekreant na rozdíl od závodníka si trasu může vybrat,neřeší změnu rytmu,vlásenky,prů­jezdovky atd. Ostrých tréninkových jízd v brankách má smysl opakovat 6–8 x ,pak už je to spíš ke škodě. V řeči čísel 50–60 bran = cca 45–55 sekund ,zaokrouhleno dejme tomu minuta. Tedy 8 minut jízdy , pro rekreanta který nemusí řešit to stejné co závodník vynásobíme třeba 5×.Takže ať to bereš jak chceš, tak by to celodenní ježdění 7 dní v týdnu zvládl jen terminátor (pozor nezaměnit s Herminátorem :-) )

05.03.2018 21:01:57 #85 

Příspěvků: 3637

m3 muž

>> #58, ˘Ö˘Krab, 03. 03. 2018 18:29:10

SLABÉ BŘIŠNÍ SVALY.

Doporučuji zapsat tučným písmem na první stránku lyžařského deníčku každého soudruha.

>> #66, ˘Ö˘Krab, 04. 03. 2018 17:16:05

Víno mám, křupky mám a stále prd velebnosti ;-)

06.03.2018 07:45:29 #86 

Příspěvků: 4544

IIIvan muž

>> #85, m3, 05. 03. 2018 21:01:57

Veru, brušné svaly sú všeobecne u prevažnej väčšiny hobby športovcov zanedbávané, resp. ak ich trénujú, tak nesprávne(milióny brušákov).

Kľúčovú úlohu u spojenia hornej a dolnej polovice tela hrá „priečny brušný sval“ (musc. transversus abdominis), ktorý je skrytý pod „cihlami“(priamy brušný sval). A vidím cvičievať len ten priamy – kto by nechcel mať cihličky na bruchu, že? :D

Funkcia toho priečneho svalu je fixovať stred tela s „pasívnou“ funkciou(posturálne svaly), nie hýbať s niečím(fázické svaly) ako je bežná predstava. A je známe, že reťaz je silná ako jej najslabšie ohnivko…

Bez silného(hlavne tohto + iných svalov) transversa je každý šport ochudobnený technicky – napr. pri lyžovaní potom telo robí rôzne balančné(zbytočné) pohyby v hornej polovici, aby vyrovnávalo účinky síl v oblúku a technika sa potom hodne ku…í.

Metodika tréningu je úplne iná(hlavne izometrická kontrakcia), v prípade záujmu môžme túto tému rozvinúť.

I.

06.03.2018 08:39:36 #87 

Příspěvků: 230

pool-Pája muž

>> #86, IIIvan, 06. 03. 2018 07:45:29

Zajímavé, klidně to rozviň. Můžeš i do soukromé zprávy…

06.03.2018 08:40:46 #88 

Příspěvků: 230

pool-Pája muž

>> #86, IIIvan, 06. 03. 2018 07:45:29

Myslím tu myšlenku! :-)

06.03.2018 09:01:49 #89 

Příspěvků: 4544

IIIvan muž

>> #88, pool, 06. 03. 2018 08:40:46

OK, pošlem v priebehu dňa SZ,nech tu Romanovi75 moc nezas… vlákno :D

V poslednej dobe niečo takéto riešim aj s inými účastníkmi fóra(metodika silového tréningu, dysbalancie,stre­čing..).

06.03.2018 09:23:25 #90 

Příspěvků: 38

opc

>> #89, IIIvan, 06. 03. 2018 09:01:49

Myslím, že tohle by zajímalo mnohem víc lidí. Určitě by stálo za to založit nové vlákno.

06.03.2018 09:42:40 #91 

Příspěvků: 4544

IIIvan muž

>> #90, opc, 06. 03. 2018 09:23:25

Hmmm, možno by to šlo – otázka je, akým smerom by sa to malo uberať – všeobecné princípy silovej prípravy hobbíkov(s „ambíciami“) s prechodom ku špecifickej(tu samozrejme lyžiarskej-výdrž, dynamika) príprave?

06.03.2018 10:47:09 #92 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

>> #90, opc, 06. 03. 2018 09:23:25

Netřeba zakládat nové, existují i starší vlákna na toto téma, stačí pohledat v historii. Kondiční lyžařské přípravě se pokoušel věnovat třeba HOnza / Oblouk.
https://snow.cz/…tni-priprava
https://snow.cz/…eni-treninku

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

06.03.2018 14:58:10 #93 

Příspěvků: 1395

adam 1

Nebylo by špatné ba bylo by to skvělé ,kdyby se zorganizovalo „setkání/kemp přátel Snow“ a tam si vše ukázali,vysvě­tlili,naučili,at­d. Následovaly by demo jízdy ,natáčení,večerní rozbory,atd. Závod GS? Spolujízda na kotvě/lanovce s „Krabem“ – formou losovačky předem :-D

Co vy na to?

Kdo se toho ujme?

Kdysi už něco podobného bylo ne?

Ideálně koncem března/duben?

Já bych přijel. ;-)

a

06.03.2018 15:16:28 #94 

Příspěvků: 6843

˘Ö˘Krab muž

>> #93, adam 1, 06. 03. 2018 14:58:10

Bylo. Naposledy nedávno Monínecký „Dark Snow“.

Tyto akce dojedou na:
-termínu
-dopravní vzdálenosti – není areál ten, aby byl blízek všem
-přítomnosti sněhu – aby to stálo s jistotou za to, tak nad 1000 m.n.m.
-kvalitě sněhu po desáté hodině dopolední

Aby nebyl nikdo předem zásadně diskvalifikován z hlediska umístění, tak připadají v úvahu v podstatě jen Vysočinské (pidi)areály (nic proti nim) od Fajťáku po Šacberk.

Takže si vezmi, že projedeš několik set korun, zaplatíš permici a svezeš se desetkrát půl kilometru po hrbolatém ledu (v lepším případě) nebo ve čvachtanici po kolena (v tom horším). To celé náhradou za krásný den prožitý třeba na kole v jarním povětří…

Ale nezoufej, můžeme třeba společně něco vymyslet na příští sezónu, takový svépomocný GS kurz pro věčné začátečníky (SGSKVZ). I to už tady onehdy bylo, pod názvem ‚Vylepšovací lyžování‘.
Možná, že bych kvůli tomu dokonce byl ochoten na pár dní opustit milované Krušnohoří.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

06.03.2018 15:54:44 #95 

Příspěvků: 1222

CzechSkier

>> #51, MPS, 03. 03. 2018 14:32:32

Podívej, Ty o ježdění déle na slalomkách ale vůbec nemluv. Tebe akorát vidím na fotkách s nějakejma slečnama v kožíšku a u skleničky. Ale tady ti lidi se bavili o lyžování, víš?

www.juniorsports.cz

06.03.2018 16:36:22 #96 

Příspěvků: 3055

MPS

>> #95, CzechSkier, 06. 03. 2018 15:54:44

No já vždycky myslel že podstatný je to že seš na horách a máš s sebou lyže… 8-O

06.03.2018 16:45:15 #97 

Příspěvků: 3055

MPS

>> #95, CzechSkier, 06. 03. 2018 15:54:44

Hele a vůbec…s jakejma slečnama ??? max s jednou… ses posrl ne…??? co to sem píšeš…??? dyť ony to tu některý občas čtou… no toe konec… pčkej až Tě uvidim… tada neuvidim protožeže Tě vůbec neznam.?.? s někym sis mě spletl…8-O

06.03.2018 17:10:10 #98 

Příspěvků: 1222

CzechSkier

>> #97, MPS, 06. 03. 2018 16:45:15

Hele tak to promiň, to jsem se musel šeredně seknout. Já si právě říkal, kde by někdo jako ty sehnal tolik bab. Sem se právě divil…

www.juniorsports.cz

06.03.2018 17:28:24 #99 

Příspěvků: 1222

CzechSkier

>> #96, MPS, 06. 03. 2018 16:36:22

No ale důležitý taky je, jaký lyže!!!

www.juniorsports.cz

07.03.2018 09:31:17 #100 

Příspěvků: 47

crasher

>> #94, ˘Ö˘Krab, 06. 03. 2018 15:16:28

Zrovna Monínec by byl pro svoje centrální umístění vhodný, jestli už tam už setkání probíhají, tak je škoda, že neveřejně..Termín na začátku nebo konci sezony by byl fajn kvůli menšímu zalidnění.

I u nás na Fajťáku by to třeba šlo zrealizovat a postavit si i ten obřáček,ale chápu, že je to fakt kopeček a někdo se tam nesveze.

Termín musíš střelit a kdo přijede, ten přijede, když se začneš ptát, tak se ničeho nedobereš. Pokud nebydlíš na horách, tak vždycky riskuješ špatné počasí, moc lidí atd, protože to plánuješ dopředu. A nešlo by o to strhat rekordy nebo se předvádět, ale přátelsky se setkat nejen na webu, účast by stejně asi nebyla nějak masová.

Koncept Vylepšovacího lyžování byl vlastně skvělý, škoda že už nic takového není a nejspíš nikdy nebude..Ale to nechme stranou.

Pokud bys Krabe něco přecejen naplánoval třeba příští sezonu, tak já se hlásím první, jako věčný pokročilý začátečník už pro setkání s věhlasným Krabem a dalšími tahouny tohoto webu, to neberte prosím nějak ironicky.

07.03.2018 10:48:10 #101 

Příspěvků: 1845

fischerbl

>> #100, crasher, 07. 03. 2018 09:31:17

Byl to veřejný závod Dark Snow Monínec 2018. Podle ohlasů se kromě lidí z redakce zúčastnil jen oblouk a ještě jeden diskutér.

Jinej gang...

07.03.2018 11:38:29 #102 

Příspěvků: 1222

CzechSkier

No úplně čistě teoreticky a nezávazně letos přemýšlím, že bych vyšel vstříc pár známým, kteří se účastní té soutěže s ČT4, a které léta odmítám kvůli času, protože to vypadá, že vzhledem ke studijním povinnostem (marurity, přijímačky, atd.) budeme asi většinu dubna v ČR. Takže bychom možná mohli uspořádat nějaký kemp na Klínovci během dubna.

www.juniorsports.cz

07.03.2018 12:50:50 #103 

Příspěvků: 3055

MPS

No tak i já bych byl klíďo pro udělat nějakou společnou akci, ale pokud by mělo být součástí i nějaké to lyžování pak pořádání této akce v ĆR vidím velmi skepticky neboť trefit termín na nějaké alespoň trochu přijatelné podmínky považuju v ĆR za scifi…

Do dnes mám v živé paměti moji první a poslední účast na akci která se tehdy menovala VL Snow, lyžovalo se v dešti a břečce a ještě mi to okořenil Oblouk kterej mi tehdy půjčil lyže Sporten Raptor se slovy tyhle lyže zkus to budeš koukat…no sem teda fakt koukal… celkově nezapomenutelnej zážitek vyhozený prachy / efekt nula neboť pokecat v hospodě s nadšenými lyžaři sem mohl kdykoli kdekoli a nemusel sem se k vůli tomu tahnout do Rkytnice a platit si ubytko a skipas…:-D

Nevím co by komu udělalo dojet na takovouhle akci třeba na Pitztal na jaře na tři dny ? Tohle bych třeba já viděl už smysluplně pokud by součástí mělo být i kvalitní lyžování…?

07.03.2018 13:43:26 #104 

Příspěvků: 4544

IIIvan muž

>> #103, MPS, 07. 03. 2018 12:50:50

No ja síce túto už sezónu nemôžem ísť(prvý potomok na ceste), ale vždy na jeseň a na jar by do budúcna bola moja priorita, lebo moji parťáci patria medzi tú skupinu 1 z „môjho“ vlákna a moc často sa vonku s nimi nedá chodiť…

Takže majte ma chlapi v merítku na takéto niečo :D

08.03.2018 10:31:07 #105 

Příspěvků: 365

Petr Havelka - SNOW muž

>> #100, crasher, 07. 03. 2018 09:31:17

Monínec je dobrý tip na místo setkání. Horní strmější část startuje brzo na podzim, konec sezony dle počasí. Předloni jsem tam byl s kamarádem lyžovat na sklonku sezony a bylo to fajn, kopec i přes vyšší teploty držel překvapivě dobře.

Mají tam hotelové i skromnější ubytování (https://zima.moninec.cz/…ani/penziony) a měli bychom být schopni zajistit pro diskutéry lepší cenové podmínky na skipasy.

Pokud by se vám Monínec na setkání líbil a vyrýsoval by se konkrétní termín, dejte vědět, zapojíme se do organizace.

10.03.2018 11:54:40 #106 

Příspěvků: 148

BigBang muž

Takovýto SGSKVZ bych velice rád uvítal. Už jsem měl tu čest potkat Johnycka a s touto zkušeností se nemůžu dočkat setkat se s dalšími. A pokud by to mělo být s přínosem lyžařským, klidně bych jel i do Alp.

11.03.2018 17:13:35 #107 

Příspěvků: 10

kajdas muž

>> #103, MPS, 07. 03. 2018 12:50:50

Tu společnou akci Pitztal bych bral, byl jsem tam 3× začátkem dubna, a byl to luxus, v noci –18, pista držela celý den. Samo musí vyjít počasí, A pak je i kvalitní lyžování, jak píše MPS.

11.03.2018 19:21:09 #108 

Příspěvků: 481

Vlark muž

No na Pitz idem každoročne zakončiť sezónu, teraz končia výnimočne skoro – už 22.04. kvôli nejakým technickým prácam na vlekoch… Takže som tam od večera 18. do 22.04., zatiaľ teploty, denné aj nočné, sú nádejné.

Kto chce, hľadá spôsob, kto nechce, hľadá dôvody...

11.03.2018 23:17:24 #110 

Příspěvků: 58

Paja4400

>> #70, m3, 04. 03. 2018 21:45:00

Víš myslet znamená ho… vědět ale musím se přiznat že tanto týden jsem na nich vydržel jen 2,5 dne ale ne proto ,že bych byl vyřízen ale protože už mě totálně točí TI12ka hned první den my lyže 5× vypadla a navíc jsem utrhl 2 přezky. Tohle vázání půjde rychle dolů a půjde tam 20mm VIST a budu si na obou lyžích prohazovat jedno vázání.Nicméně jedno pozitivní pro mě to přineslo , konečně jsem přišel na chuť obřačkám, byl na to ideální sníh takže se daly dobře utahnout a odpoledním oraništi jely jak tank.Asi už opravdu stárnu.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy