Lyžařské vybavení - články (strana: 18) - SNOW.cz

Mico – spodní lyžařské oblečení české reprezentace

Výrobce sportovního oblečení Mico není třeba nijak dlouze představovat. Tato italská značka s historií sahající až do roku 1970 si vydobyla renomé na trhu s funkčním sportovním spodním oblečením a ponožkami, v průběhu let se stala oficiálním partnerem mnoha evropských lyžařských reprezentací a sportovců. Ne náhodou tak výrobky Mico využívá rovněž č...

Šetřete na správném místě. Luxusní lyžařská výbava za snížené ceny právě v nabídce!

Lyžování je jedním z nejoblíbenějších zimních sportů. Na nadcházející lyžařskou sezónu je ale potřeba se náležitě připravit. To obnáší kontrolu a doplnění lyžařské výbavy, lyžařského oblečení, ale i zlepšení fyzické kondice. Když využijete některou z následujících možností, vášeň pro tento zimní sport vás vyjde mnohem levněji.

K2 Disruption: výkon z jiného světa

Je tomu přes 50 let od chvíle, kdy člověk poprvé přistál na Měsíci. Vyplutí do neznáma vyžadovalo velkou dávku zvědavosti, spoustu statečnosti, nejlepší technologie a materiály dostupné na této planetě. To – a k tomu silné odhodlání a víra - jsou všechno nezbytné předpoklady, pokud chcete předefinovat hranice, nebo ještě lépe – jít až za ně.

Nosič lyží bez kompromisů

Po příchodu ze sjezdovky domů nebo do hotelu někdy zacházíme s lyžemi macešsky a pak se divíme, že máme na hranách tzv. lišku a v lyžárně nebo na chatě nepořádek, padající hůlky, lyže a špínu. Proto ideálním řešením je kvalitní nosič, který ochrání lyže, ušetří místo a udrží v místnosti pořádek.

Fischer: Po stopách Hannibala traversem trans Alpy

Fischer je značka, která má ve skialpinismu dlouhatánskou tradici. Odlehčené lyže vyráběl dávno před tím, než přišlo pinové vázání, v dobách, kdy skialpinismus v Československu znala snad jen hrstka horolezců.

Elan SCX – závodní multitalent

Chtěli byste tak trochu obřačku, která se ale umí zachovat jako slalomka? Ideálního průvodce na celodenní lyžování, který se přizpůsobí podmínkám a nechá vás vybrat, jaké oblouky byste zrovna nejraději jezdili? Vítejte do světa „multiturn“.

Neumíte si představit zimu bez lyží? Před plnými sjezdovkami dejte přednost turistickým běžkám

Běžecké lyžování je ideálním zimním sportem v současné situaci, kdy omezujeme své sociální kontakty na minimum. Ale je vhodné i pro každého, kdo si prostě rád vychutná krásu zasněžené přírody o samotě nebo ve dvou, nebo se rozhodne pro zdravý způsob hubnutí. Pokud s běžkováním dosud nemáte žádné zkušenosti, následující řádky jsou určené právě vám.

Swans – japonská klasika na poli lyžařských brýlí

Swans je pojem na poli sportovní optiky s kořeny sahajícími až do roku 1911. Produkci lyžařských brýlí zahájila tato japonská značka v roce 1971, kdy přivedla na trh technologii zamezující zamlžování skel a stala se tak vůbec prvním světovým výrobcem, který přivedl na svět lyžařské brýle!

Požár v ukrajinské továrně Fischer

V noci z 11. na 12. října 2020 se v továrně Fischer v ukrajinském Mukačevu objevily plameny. Požár sice způsobil značné škody, které ještě nebyly vyčísleny, ale fungování značky neovlivní. Naprostá většina zde vyráběných produktů již byla expedována, případně bude jejich výroba nahrazena v jiných továrnách. Během požáru nebyl nikdo zraněn.

Wedze 2020/21

Francouzský řetězec Decathlon je do značné míry fenomén. Zásobuje veřejnost cenově dostupnými produkty, které jsou schopny v mnoha oblastech konkurovat výrobkům o poznání dražším. Že to platí i o lyžích, jsme se již dříve opakovaně přesvědčili, takže naše únorová cesta do francouzské firemní centrály sledovala hlavně novinky pro tuto lyžařskou sezó...

Salomon – sjezdové novinky 2020

Kolekce francouzského výrobce přináší pro nadcházející sezónu mnoho novinek. Ať už je to vylepšená technologie Edge Amplifier pro lepší přenos energie na lyžích série S/RACE nebo S/MAX, nové lyžařské boty S/PRO HV, které jsou od letoška dostupné i lyžařům se širším chodidlem, nová kolekce dámských lyží S/MAX Women´s nebo naprosté novinky v podobě...

Při kterém zimním sportu spálíte víc kalorií? A jaké vám hrozí úrazy?

Srovnání: lyže versus snowboard.
K oblíbeným zimním sportům patří lyžování a snowboarding. Nechceme ovšem vypadat dobře jen v plavkách na koupališti, ale právě i v zimě na sjezdovce. Každá z nás má nějakou postavu, která se dá do jisté míry zamaskovat vhodným, v tomto případě tedy snowboardovým, resp. lyžařským oblečením. Postavě pomohou rafinova...

NIXSKI – skialpy a lyže

Už jste slyšeli o skialpové a lyžařské speciálce v Hranicích na Moravě? Jsme firma s lyžařským srdcem na pravém místě. Nabídka kvalitního zboží, odborné poradenství a hlavně příjemný a ochotný personál, který je do lyží a fashion trendů zapálený stejně jako majitelé Jarda Zeman a Markéta Dostálová.

Nechte si vyčistit lyžařské i snowboardové oblečení pohodlně!

O praní lyžařského oblečení panuje spousta mýtů. Tím nejrozšířenějším je nejspíš ten, že by se nemělo prát. To je však opravdu velká hloupost, právě naopak, pot a špína zanáší funkční membrány, a tím se snižuje prodyšnost zimního oblečení.

Vývoj freeridové lyže od A do Z: Wedze od myšlenky po realizaci

Značka Wedze, spadající pod koncern sportovního vybavení Decathlon, neměla ambice na poli freeridových lyží, dokud nespojila síly s Adrienem Accorsinim, sběratelem právě těch lyží, které měly velký vliv na technický i mediální rozvoj freeridingu (o jeho sbírce se dočtete zde). Team Wedze bez zkušeností, ale s vybavením a z...

Přivítejte nadcházející lyžařskou sezónu s novými outdoorovými hodinkami HONOR Watch GS Pro

Také vás zajímá, jak rychle na lyžích jedete, kolik kilometrů za den nalyžujete a jaký má sklon sjezdovka, kterou jste právě zdolali? Při měření výkonu se už dávno nemusíte spoléhat jen na mobilní aplikace nebo dokonce vlastní odhad. Čím dál více lyžařů, běžkařů či skialpinistů pro měření svých aktivit využívá chytré sportovní hodinky. Ty jsou díky...

Stöckli 2020/21: jaké novinky chystá švýcarská firma?

Švýcarská kvalita, vybraná pověst a image značky pro skutečné znalce. Tak se už roky profiluje společnost Stöckli na českém i globálním trhu. Redakce SNOW dostala letos prémiově pozvánku na oficiální představení její kolekce pro sezónu 2020/21.

Harfasport - otestujte lyže zdarma - 2020/21

Pro čtenáře SNOW nabízí testcentrum HARFASPORT půjčení lyží na jeden den zdarma!

Web Sensoru v novém kabátě poradí, jak se obléct funkčně

Zima je tu, čas převlékat! V Sensoru jdou příkladem. Český výrobce vysoce funkčního oblečení má úplně nový web www.sensor.cz. A teď pomůžou s obměnou šatníku i vám. Poradí vám s tím zbrusu nový Průvodce výběrem.

Hurá do muzea lyžařských vázání!

Entuziasmus českých lyžařských nadšenců kolikrát předčí lidskou představivost. Napadlo by vás třeba otevřít si muzeum lyžařského bezpečnostního vázání? Miroslav Sládek nelenil a sbíral a sbíral, až to dalo na skutečné muzeum. To najdete v roubence u cesty v šumavské obci Nové Hutě. Pokud tam zavítáte, jistě vás bude čekat nejen vázání, ale i milý s...

Komerční tipy