Lyžařské vybavení - články (strana: 15) - SNOW.cz

Proč nosit kompresní oblečení při lyžování

Každý lyžař ví, že lyžování představuje pro nohy pořádný zápřah. Pálení svalů a jejich únava po celém dni na svahu bývají často součástí sněhových dobrodružství. Naštěstí už ale máme i na to pomocníky – kompresní návleky či podkolenky. Představíme vám jejich přínosy i vhodné typy.

Sensor - Zahřeje na těle i na duši

Milujeme zimu stejně jako ty, ale každý z nás má jiné nároky na tepelný komfort. Zatímco ty bys do kapsy strčil i Amundsena, tvá přítelkyně obléká další vrstvu, jakmile se teplota začne přibližovat nule. Připravili jsme pro tebe pár tipů na kousky oblečení z našich kolekcí podle toho, na jaké aktivity se hodí nejlépe.

Tecnica - bota pro každého experta

Tecnica je mezi lyžařskými značkami obr. Její historie se začala psát již v roce 1930 a v 70. letech představila první lyžařské boty. Tecnica je známý inovátor, své dlouholeté zkušenosti a know-how vtělila do vrcholného sportovního modelu MACH 130, který v kolekci italského výrobce najdeme hned v několika variantách.

Recenze: Lavinový batoh Scott Patrol E1 40

Lavinový batoh, tedy batoh s nafukovacím "airbagem" se během posledních let stal velmi důležitou součástí lavinové výbavy díky dobrým výsledkům při lavinových nehodách a faktu, že jde o jediný ochranný prvek, který pomůže zasypanému již v průběhu uvolnění laviny (ostatní výbava do lavinového terénu řeší až následnou záchranu, případně prevenci). Sy...

Royal Bay nabízí nově i kotníkové a kolenní bandáže

Česká značka kompresních doplňků rozšiřuje portfolio kompresních návleků, podkolenek, kraťasů a sportovních ponožek o bandáže na koleno a kotník. Bandáže Royal Bay Ortho pomáhají předcházet zraněním, fixují při sportu silně namáhané partie a pomáhají s urychlením regenerace po zranění kolene či kotníku.

Lyže a služby zdražují, AVEX SKI ale drží ceny na loňské úrovni

ZLÍN – Na české domácnosti se v poslední době valí jedna negativní informace za druhou, alespoň co se zdražování týče. Ve zlínské lyžařské speciálce AVEX SKI ale k žádnému zdražení letos nedojde, což může mnohým znít jako zpráva z jiného světa. Přijďte se přesvědčit, půjčovna lyžařského vybavení už funguje na plné obrátky. A vzhledem k tomu, že let...

Salomon - nové lyže 2021/2022

Poslední sezóna s lyžařským trhem pořádně zatřásla a většina výrobců tak ponechala své kolekce bez větších změn. Francouzský Salomon se přesto pustil do uvedení několika zajímavých novinek zejména v oblasti sportovních allmountainů a lyží určených pro freeride a skitouring.

Helly Hansen Lifaloft Air Insulator Jacket - nový level pro skialpinisty

Maximální paropropustnost a hřejivost aneb Helly Hansen Lifaloft Air Insulator Jacket.
Kdo trochu sleduje ikonickou značku Helly Hansen, bude znát termín Lifaloft™ – připomeneme, že to je nedávno nová izolační výplň se skvělými funkčními parametry. A tentokrát ji Helly Hansen pozoruhodně aplikoval do funkčního oblečení pro skialpinisty.

Budou k dostání lyže? Aneb co se děje ve stínu skladových zásob

Nejprve nebyla k sehnání jízdní kola, pak došly čipy, stavební materiály a řada dalších komodit. Svět se potýká s trhlinami, které za sebou nechává pandemie. Dostal spoustu přímých zásahů, které poškodily rovnováhu organismu nabídky a poptávky, chybějí zdrojové suroviny, jsou omezeny dopravní cesty, covidem zastavená produkce nestíhá zásobovat odbě...

Skialpoví blázni z Bormia: Buďte odlišní, nejen lepší!

Založili byste si vlastní oděvní značku? Měli byste odvahu postavit se obřím mezinárodním korporacím se zavedeným trhem a z domova konkurovat firmám, které mají své kanceláře takřka na každém kontinentu? Asi je každému jasné, že toto může udělat snad jen blázen.

Sněžný leopard Pepek Milfait a jeho lyžařské vybavení

Josef „Pepek“ Milfait je v současnosti jediným žijícím českým držitelem ocenění Sněžný leopard. K jeho získání je potřeba vylézt všech pět sedmitisícovek na území bývalého Sovětského svazu. A taky mít dobré vybavení.

Pealock - elektronický zámek nejen na lyže

Češi vytvořili chytrý zámek, který chrání sportovní vybavení. Po kampani na americkém Kickstarteru, ocenění Red Dot Award a investici od Nation1 a Prusa Research spustili sériovou výrobu a plánují expanzi do zahraničí.

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována velmi specificky ve srovnání se svou přirozenou funkcí, za kterou můžeme považovat chůzi či běh. V lyžácích je chodidlo statické, při tom jsou na něj vyvíjeny značné tlaky takřka ze všech směrů. Jak v průběhu jízdy směrem od podložky, tak seshora od skeletu, zejména pokud jsou přezky nadmíru utaženy....

Skialpové oblečení Wedze: příjemný set pro každodenní nošení

Skitouring a skialpinismus ze své podstaty klade protichůdné nároky na oblečení. Většinu dne tráví lyžař aktivní chůzí, při které se zahřívá a potí, odpočívat musí často v chladném a větrném počasí tak, aby nevychladl a nepromokl, vzdoruje nejdrsnějšímu počasí při někdy až horolezeckých výstupech na vrcholy, aby se pak na pár minut zase zapotil při...

Zemřela Waltraud Lenhartová, majitelka společnosti Leki

17. dubna nečekaně odešla po krátké nemoci Waltraud Lenhartová, majitelka společnosti Leki, jedničky na poli sjezdových holí. Po tragické smrti manžela Klause v roce 2012 firmu nejen převzala, ale posunula do nových výšin. Pro nás Čechy byla významná i tím, že společnost přesunula výrobu do českého Tachova, odkud se zásoboval celý svět včetně elitn...

Odolný, prodyšný, funkční, lehký: Skialpové oblečení Helly Hansen Odin

Že právě skialpinismus vyžaduje nejvyšší nároky na oblečení, pozná každý adept skialpu záhy. K tomu, aby někdo vytvořil optimální skladbu oděvů pro skialpinistu, už je potřeba řádné know-how, a to napříč všemi vrstvami sportovcova oblečení.

Vyhlášení vítězů soutěže o lyžařské hole Leki a další ceny

Značka LEKI je německá rodinná firma, která je největším výrobcem holí na světě a synonymem pověstné německé kvality již od roku 1948. Patří do světové špičky v oblasti sjezdových, běžeckých a trekových holí, holí pro nordic walking a sportovních rukavic. Všechny její produkty se vyznačují vysokou kvalitou, funkčností a důrazem na bezpečnost.

Tipy SNOW tour: Transport lyží a jednoduše nasazovatelné řetězy

Většina z nás řeší při cestách za lyžováním transport nejen sebe samých, ale i lyžařského vybavení. Navíc při štědré sněhové nadílce přijdou vhod i sněhové řetězy. Co doporučuje největší výrobce a prodejce střešních nosičů v ČR?

Atomic Hawx - Boty, které padnou

Výběr jakýchkoliv bot je složitý úkol, u těch lyžařských to pak platí dvojnásob – zda na nohu opravdu dobře padnou, poznáte definitivně až na svahu. Jediné spolehlivé řešení, jak předejít zklamání, je nechat si je vytvarovat přímo na nohu už v obchodě. Samotný tvarovací proces zvládnou za pouhých 12 minut v kterémkoliv z Expert Pointů, specializova...

Běžecké lyže Fischer – rakouská kvalita za rozumnou cenu

K významným kritériím, podle kterých si vybíráte výstroj na běžecké lyžování, zajisté patří kvalita a cena. Jedním z předních výrobců lyží na světě je firma Fischer Sports. Ať už zvolíte lacinější či dražší model běžek Fischer, vždy si budete moci být jisti tím, že bude kvalitní.

Komerční tipy