Zillertal Arena - aktuální report z 28. - 30.03.2014 - SNOW.CZ

Zillertal Arena | aktuální report z 28. - 30.03.2014

Zillertal Arena - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Zillertal Arena:
autor: Orhor
hodnocení:
návštěva od: 28.03.2014 do: 30.03.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Výborné sjezdovky všech obtížností, skvělá dostupnost a dostatek sněhu. Velké možnosti ubytování a blízkost dalších středisek v údolí, prostě ideální místo na prodloužený víkend.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Většina carvingové dálnice. Zdlouhavý přejezd mezi Gerlosem a Zellem, nicméně díky vyšší poloze přejezdu možnosti freeridu i při vyšších teplotách (dolní dojezdy sjezdovek cca 15stupňů v odpoledních hodinách).

Mayrhofen - nejlepší sjezdovky v hlavním kotli. Harakiri jen marketingová záležitost = jen malá část strmá navíc dost zalidněná lidmi, kteří jsou nebezpeční i sami sobě.

Sněhové podmínky:

Stále výborné, sněhu na dojezdech méně (především do Gerlosu). Ráno sjezdovky umrzlé, dole až ledovaté. Horní partie ve vynikající kvalitě. Freeride překvapivě lze na přejezdu Gerlos-Zell, ale jen na severních svazích, jižní svahy krusta a přechod mezi kvalitou sněhu není poznat.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky vynikající, téměř všude sedačky express, často s bublinama. Jen přejezd z Zellu do Gerlosu a zpět velmi zdlouhavý, pomalé sedačky bez bublin. Parkoviště poloprázdná, tedy alespoň brzy ráno. Otevírací doba od 8.00, v neděli dokonce od 7.00, ale jen Karspitzbahn.
Doporučuji www.skiline.cc, nutné ofotit skipas kvůli kódu. :)

Zalidněnost:

Překvapivě nízká, lanovky poloprázdné. Díky tomu sjezdovky i odpoledne v poměrně dobrém stavu téměř bez boulí i přes dost vysoké teploty. Hospody plnější, na sluníčku tam dost lidí jen odpočívá a kochá se stále nádherně bílou krajinou.

Občerstvení a aprés-ski:

Standardní ceny a kvalita. Porce velké a chutné.

Doprava do střediska a parkování:

Doprva vynikající, kousek od dálnice. Parkoviště poloprázdná.

+ plusy

  • Velké možnosti ubytování
  • Dostatek sněhu
  • Sjezdovky široké a všech obtížností

- mínusy

  • Nic
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

18. - 21.03.2017  | Zillertal Arena

autor: HH
hodnocení:

Vynikající středisko pro jarní lyžování. Vzájemně propojené skiarály Wald, Königsleiten, Krimml, Gerlos a Zell am Ziller tvoří dohromady jedno z největších skiareálů v Rakousku. Aktuálně je otevřeno 124 z celkového počtu 141 kilometrů sjezdovek a funguje všech 52 lanovek. Při nákupu skipasu na 3 a v...

zobrazit celý report

17.03.2016  | Zillertal Arena

autor: janousekml
hodnocení:

První den návštěvy Zillertalského údolí jsme zaparkovali v Zell am Zillertalu přímo u kabinkové lanovky Karspitzbahn 1 startující v osm hodin. Aréna je poměrně rozlehlá s krásnými především červenými sjezdovkami a občas trochu nudnými přejezdy. Návštěvu bych doporučil rozdělit do dvou dní, v rámci v...

zobrazit celý report

10.03.2016  | Zillertal Arena

autor: Cipous
hodnocení:

Díky až 60 cm nového sněhu během posledních dní se lyžuje na přírodním podkladu. Bohužel jsem se utvrdil o pravdivosti předešlých reportů a sice, že probíhá "stěhování národů" mezi jednotlivýmí spojenými středisky. Potěšením je provoz již cca 15 min před oficiální otevírací dobou.

zobrazit celý report

02.03.2016  | Zillertal Arena

autor: cestmir
hodnocení:

Zillertal Arena se nachází v bočním údolí na konci hlavního údolí Zillertal, v němž je vůbec největším skiareálem. Většina sjezdovek se nachází na severní straně údolí. Oblast nabízí především náročnější červené a černé sjezdovky, například přímo nad Gerlosem na severním úbočí Isskogelu (2 264 m) a ...

zobrazit celý report

29.01.2016  | Zillertal Arena

autor: sparrow1
hodnocení:

Tak jsem poprvé navštívil vyhlášenou Zillertal arénu a byl jsem překvapen, spíš ale nemile. Ze střediska jsem měl pocit, že jsem někde v Krkonoších, akorát výš a s lepšími lanovkami.

zobrazit celý report

24. - 26.01.2014  | Zillertal Arena

autor: Bohouš
hodnocení:

Zillertal Arena nabízí 139 kilometrů sjezdovek, které jsou obsluhovány celkem 51 lanovkami, popř. vleky. Jedná se o rozlehlou lyžařskou houpačku, která se rozprostírá od Zellu v Zillertalu přes Gerlos až do Königsleitenu a Hochkrimmlu.

zobrazit celý report

10. - 12.01.2014  | Zillertal Arena

autor: Orhor
hodnocení:

Lehce dostupné středisko kousek od dálnice, velké množství širokých sjezdovek různých obtížností, téměř všude pohodlné sedačky a malá zalidněnost.

zobrazit celý report

10. - 13.12.2012  | Zillertal Arena

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

V prvních dnech sezóny byla Zillertal Arena „roztržena“ na dva či tři samostatné areály (propojovací lanovky nebyly v provozu), v nichž byly otevřené jen hlavní varianty tratí, které ovšem odměnily první lyžaře luxusními podmínkami – prašanem a minimální návštěvností.
V průběhu týdne se otevíraly...

zobrazit celý report