Tauplitz - aktuální report z 07. - 09.03.2014 - SNOW.CZ

Tauplitz | aktuální report z 07. - 09.03.2014

Tauplitz - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Štýrsko

průměrné hodnocení Tauplitz:
autor: Mario83
hodnocení:
návštěva od: 07.03.2014 do: 09.03.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Menší středisko v nádherné náhorní plošině Tauplitzalm, kde si na své přijdou vyznavači všech zimních sportů. Ať už lyžaři, snowboarďáci či běžkaři. Spousty volného terénu pro freeride a skialp.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Přavažuji červené, modré hlavně přejezdy a spojovací cesty. Za dva dny vyzkoušeny snad všechny tratě, co areál nabízí. Podél nové lanovky z Mittersteinu asi nejzábavnější. Nahoře možnost buďto po černé, nebo modré do mezistanice lanovky a dále po užší červené dojezd až k nástupní stanici. Z vrcholu Lawinenstein vede široká červená nebo značená ski-route. V případě dojezdu mimo hlavní trasu k lanovce spousty spojovacích lan, která vás vyvezou na místo, odkud opět sjedete k nástupním stanicím. Z vrcholu Schneiderkogel se rozbíhá několik sjezdovek na všechny strany, červená ze začátku dost úzká, takže při více lidech to chce hodně opatrnosti, černá je široká, prudká a hodně zábavná. Modrá ze začátku pouze traverz po vrcholu, ale i zde několik možností volného terénu v blízkosti sjezdovek. Dojezd do údolí nám chvíli trval, než jsme ho našli, ale jinak do mezistanice lanovky Tauplitzlift hlavně červená, nahoře pěkně široká s možností vyjetí mimo trať, níže už trošku užší a dojezd do Tauplitz už jen více méně traverz.

Sněhové podmínky:

Na letošní bídnou zimu sněhu dostatek i mimo tratě. Po ránu všechny sjezdovky krásně upraveny, odpoledne vlivem vysokých teplot se dělaly muldy, ale kdo si přivstal, tak už se stejně odpoledne jen opaloval :-). V dolní stanici Tauplitz už sníh jen na sjezdovce, místy vydřený, ale na dojetí dolů bohatě stačil. Počasí po tři dny svítilo jen slunce, takže paráda.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Kabina Mitterstein plně vyhovující a stejně tak i vše ostatní sedačkové lanovky. Pro snowboard trošku problémy s přejezdy, ale jinak je snaha vše řešit pomocí lan a nebo kotev při meších vzdálenostech. Při výstupu z Tauplitz nutno sjet níže na kotvový vlek a nebo si tak padesat metrů vyšlápnout. Běžkařům vždy pomůžou naložit běžky a upozorní kdy, jede poslední jízda lanovkou dolů. Tratě na Tauplitzalm jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro zkušenější běžkaře. Dvě dráhy klasika a vedle široká dálnice na bruslení.

Zalidněnost:

Po oba dny parkoviště sice plnější, ale ve středisku se vše krásně rozprostřelo. Nikde žádné fronty ani přeplněné svahy. A na to že byl víkend, tak to skutečně ani nešlo poznat.

Občerstvení a aprés-ski:

Spousty nádherných horských chat, hotelů, penzionů. Při troše štěstí se domluvíte i česky. Ceny více méně stejné ve většině restaurací. Polévka 4 euro,pivo 4 euro,kaessespecle 8 euro. Nejedli jsme v níže položených restauracích, možná že tam budou ceny o něco nižší.

V době naší návštěvy závody ve snowboardcrossu, takže i skvělá hudba a spousty doprovodných akcí.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta z Brna 4,5 hodiny, příjezd značen, že nejde netrefit, parkoviště plnější.

Kdyby bylo více sněhu, tak dojezd k lanovce bez problémů, takto se muselo přece jen kousek šlapat.

+ plusy

  • Dojezdová vzdálenost z Brna
  • Spousty volných terénů
  • Počasí
  • Zaručené sněhové podmínky
  • Tratě pro běžkaře

- mínusy

  • Málo lehátek na chytání bronzu :)
  • přejezdy v nástupních místech lanovek Schneiderkogel a Lawinenstein
  • Pomalejší čtyřsedačka z Tauplitz

Zajímavé odkazy

www.dietauplitz.com

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17. - 20.12.2017  | Tauplitz

autor: japeko
hodnocení:

Pro letošní předvánoční lyžování jsme vybrali menší alpské středisko s cca 40 km sjezdovek hlavně vzhledem k dobré dostupnosti a vzdálenosti z ČR. Můj dojem ze střediska je velmi rozporuplný, pozitivní bylo lyžování téměř výhradně na přírodním sněhu a možnost volného ježdění mimo sjezdovky, negativn...

zobrazit celý report

15. - 18.01.2017  | Tauplitz

autor: sparrow1
hodnocení:

Již po několikáté jsem navštívil menší, ale rozmanité středisko Tauplitz. A jako pokaždé jsem si výborně zajezdil a tentokrát díky velké sněhové nadílce si užil pořádně i syn, protože středisko poskytuje velké možnosti pro ježdění mimo sjezdovky.

zobrazit celý report

11. - 15.01.2016  | Tauplitz

autor: sparrow1
hodnocení:

Naše druha návštěva v tomto příjemném klidném středisku proběhla za špičkových sněhových podmínek a kromě počasí nebylo nač si stěžovat.

zobrazit celý report

18. - 22.12.2015  | Tauplitz

autor: nema_cz
hodnocení:
Obdobi 18.-22.12.2015: Snih chybi, v noci nemrzne, takze ani dela nejedou. Ac se rolbari snazi, vystupuji tmava mista a poprve v zivote jsem videl na svahu svisle pasy podle toho, jak jela rolba... Holt neni co rozhrnovat, takze co cca 5 m vas to vykopne v oblouku... Pocasi luxus, ale abych v prosinci proklinal kratky rukav v 10 stupnich... Proste jarni lyzovani na rozmeklem a tezkem, umelem snehu. Akorat v prosinci. Stredisko samo o sobe je dost male, nejlepsi je "kolecko": nahoru kabinkou, doprava pres lano k sedacce, v pulce uhnout doprava na dalsi lano nad parkovistem, neuhnout do Tauplitzu, ale doprava opet ke kabince. Ubytovani na Haus Alpin fajn.

26. - 27.12.2015  | Tauplitz

autor: Lehla
hodnocení:

V Čechách moc sněhu není, tak jsme museli vyrazit na lyžování do Alp. Nedávno jsem četl docela sympatickou recenzi právě na Tauplitz, tak jsme si řekli, proč ne. Středisko se nám opravdu líbilo. Je sice pravda, že odpoledne se již relativně bez problémů dalo narazit na kameny, boule, vydřená místa, ...

zobrazit celý report

18. - 19.12.2015  | Tauplitz

autor: sparrow1
hodnocení:

Na první pohled malé středisko s jen 40 km sjezdovek, ale každý si najde to svoje. I přes slabý začátek zimy vysněženo prakticky všechno.

zobrazit celý report

05.12.2015  | Tauplitz

autor: doum25
hodnocení:

Na první letošní lyžování jsme vyrazili přesně 5. 12. 2015, tedy na čerty. Vzhledem ke sněhovým podmínkám na našich horách jsme si vybrali štýrské středisko Tauplitz, kde bylo i přes zatím mírný průběh zimy otevřeno cca 80 % sjezdových tratí.

zobrazit celý report

14. - 15.03.2015  | Tauplitz

autor: Mario83
hodnocení:

Náhorní plató na Tauplitzalm patří k jedněm z nejstarších a sněhově nejspolehlivějších středisek v Rakousku. Areál udává 42 km sjezdovek, z nichž 32 km je zasněžovaných a nabízí i spousty možností využití volného terénu. Po loňské dobré zkušenosti jsme tedy v sobotu brzy ráno nasedli do auta a za čt...

zobrazit celý report

24.01.2015  | Tauplitz

autor: skiwelt
hodnocení:

Po přečtení několika recenzí jsem od Tauplitz mnoho nečekal. Náš příjezd na parkoviště pod sedačku byl na čas, a tak jsme přesně v 8:45 nasedali na lanovku. Překvapila mě doba jízdy - z Tauplitzu si na lanovce člověk chvilku posedí, než dorazí na konečnou stanici. Po výstupu z lanovky mě zarazilo le...

zobrazit celý report

13. - 15.12.2013  | Tauplitz

autor: cestmir
hodnocení:

V tomto menším středisku jsme strávili tři nádherné sluncem zalité dny.

zobrazit celý report

13. - 15.03.2013  | Tauplitz

autor: K2 cigi
hodnocení:

Středisko je skvělé v tom, že si každý najde tu svoji trať a nikde se nenudí. Radost budou mít skialpinisté i snowborďáci.

zobrazit celý report

20.02.2011  | Tauplitz

autor: ksobotkova

Lyžařské středisko Tauplitz se nachází ve Štýrsku, v oblasti Totes Gebirge. Toto rodinné středisko slibuje nejen jistotu sněhu od začátku prosince do poloviny dubna, krásné výhledy například na Dachstein, ale také výborné zázemí a zábavu.

Nejsilnější dojmy:

Sjezdovky ------...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Apartmány  Veysonnaz
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 445 Kč/os.
Hotel Shandranj
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 985 Kč/os.
Apartmány Casa Someda
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 221 Kč/os.