Ischgl / Silvretta Arena - aktuální report z 05. - 08.04.2012 - SNOW.CZ

Ischgl / Silvretta Arena | aktuální report z 05. - 08.04.2012

Ischgl / Silvretta Arena - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Ischgl / Silvretta Arena:
autor: julo
návštěva od: 05.04.2012 do: 08.04.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Stredisko sa nachadza 22 km od cesty na Bregenz v rakuskom Tirolsku. Rozprestiera sa v nadmorskej vyske od 1 377 - 2 872 m. Z mesta Ischgl (A) a Samnaun (CH) don vedu spolu 4 velkokapacitne lanovky. Svojou rozlohou a poctom km tratí 238 km zjazdoviek patri medzi najvacsie v Rakusku. Tak isto ma vysadu prominentneho strediska comu zodpovedaju aj ceny.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Výborne, otvrených bolo 44 zo 44 pocas Velkej noci. Rozne clenenie sirka a dlzka. Zjazdovka cislo 12 ale dostava cez den najviac zabrat.

Sněhové podmínky:

Výborné, podklad 150 cm a pocas pobytu snezilo a dosnezilo cca 15 cm. Problem boli vysoke teploty a sneh od 11.00 hod. bol mokrý a tazký a tvorili sa "bubny". V sobotu zacalo mrznut a trochu snezit, co zlepsilo podmienky na lyzovanie a "bubny" sa objavovali neskor ...

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Komfort az na nastupnu stanicu v Ischgl výborný. Po vyvezení do centra strediska cca 2100 m n. m. ziadne rady a cakanie na sedacky ... Lanovky nové a pohodlné, vyhrievané s bublinami.

Zalidněnost:

Na obdobie navstevy, cize Velku noc, velmi malá. Ocakával som dramaticky vyssiu. Rozhodne mozem povedat, ze na tak zásadný datum a moznu kapacitu 85 000 ludí za hodinu bolo stredisko "prázdne".

Občerstvení a aprés-ski:

Apres-ski paradne, 2 koncerty priamo v stredisku. Ostatné aktivity boli dole v meste Ischgl. Apres-ski party mestecko.

Doprava do střediska a parkování:

Nutnost slapania do mierneho kopca k lanovke od skibusu. Parkoviska su velké, aj podzemné, ale sú dalej od lanoviek, nutnost chodze v lyziarkach. Inak pohodlné a dostačujúce.

+ plusy

  • velkost strediska a rozmanitost zjazdoviek
  • pohodlie a komfort
  • poloha a sirka svahov

- mínusy

  • nutnost slapania do mierneho kopca k lanovke od skibusu
  • parkoviska su dalej od lanoviek, nutnost chodze v lyziarkach

Zajímavé odkazy

www.ischgl.com

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

06. - 10.03.2017  | Ischgl / Silvretta Arena

autor: mirjur
hodnocení:

V Ischglu jsme byli potřetí a po vynikajících předchozích zkušenostech to byl tentokrát propadák. Absolutně nevyšlo počasí, z 5 dnů jsme 2 dny nelyžovali vůbec pro stálé sněžení a mizernou viditelnost, 2 dny jen odpoledne a situaci částečně zachránil jen poslední den, kdy nastalo od rána azzuro. Boh...

zobrazit celý report

04. - 06.12.2015  | Ischgl / Silvretta Arena

autor: BQ
hodnocení:
Slunečné tři dny v oblasti Ischgl Samnaun (4.–6.12.): V pátek poloprázdno, o víkendu poměrně dost lidí, hlavně na lehčích sjezdovkách, lanovky ale beze front, nejdéle jsme čekali 2 minuty při odpoledním návratu sedačkou Höllboden. Sněhu pomálu, mimo sjezdovky do 20 cm, na sjezdovkách do 30 cm, našlo se spousta míst s kamením. Ráno většinou parádně upravené, odpoledne ale plotny, v namáhaných úsecích až na led. Naposledy sněžilo dva týdny zpátky, se zasněžováním si moc hlavu nelámou, chtělo by to čerstvou nadílku. Ofevřeno cca 40 % oblasti, většina černých zavřená, pod 1800 m otevřeny jen dojezdy do střediska, dlouhý sjezd č. 80 do Samnaunu uzavřen, stejně tak oblast Pic Gronda. Zařízení moderní jak z rakouské tak švýcarské strany. Skipas na 3 dny stál 128 €.

22. - 25.04.2015  | Ischgl / Silvretta Arena

autor: Dupin
hodnocení:

Pro návštěvu tohoto rakousko-švýcarského střediska mne v tuto jarní dobu zlákala poměrně vysoká nadmořská výška a provoz až do 1. 5. 2015. Předpokládali jsme s manželkou dobrou kvalitu sněhu, což se na 100% potvrdilo. Středisko je opravdu rozsáhlé, ale skvěle propojené jak lanovkami, tak sjezdovkami...

zobrazit celý report

18.03.2015  | Ischgl / Silvretta Arena

autor: bohous357
hodnocení:
Velká klika na počasí – mraky od jihu se zastavily přesně před hlavním hřebenem, takže Ischgl byl celý den na slunci a Samnaun pod dekou. Na převážně jižních svazích Samnaunu kompaktní sníh, na severních svazích Ischglu tvrdý podklad s prašanem. Lidí průměrně – tzn. více. Skvělé sjezdovky 4, 7, ale pozor - i 5 + 1 do mezistanice, 14a nájezdem 14c, 14b, 21, 35, 69b. Piz Val Gronda není ani tak zajímavý sjezdovkou 42 jako skvělým freeridem, je to hozená rukavice St. Antonu. Výborné poježdění, chaty odpoledne dost plné, nějak všichni upřednostňují lyžování před obědem, dobrý pozdní oběd za rozumnou cenu v obřím self-service Paznauer Thaya za zvuků začínající live show. Příjezd do Samnaun – zkusili jsme silnici od Martiny, je jak z předminulého století, místy zahnuté tunely na jedno auto vysekané nahrubo do skály, dobrá spíš pro pašeráky, protože na ní není žádná švýcarská celnice. 

17.01.2015  | Ischgl / Silvretta Arena

autor: bohous357
hodnocení:
Stručně z Ischgl/Samnaun: Pár centimetrů prašanu připadlo 11.1 a 14.1., jinak podprůměrný sněhový stav, jarní oblačné počasí, ale prudké poryvy JZ větru, kterými byl postiženy hlavně zóny Palinkopf a Paznauner Thaya - občas uzavřené. Ofoukaný vršek Greitspitze, totálně zledovatělý závěrečný svah 14a, krpál 72 jsme už radši nezkoušeli, ostatní sjezdovky dokonale vysněžené a dobře udržované. Nejlépe nám vyhovovaly: 7, 4, 5 (když dopo povolila), 65a, 68, 69b, 14a, 21. Na leden docela hodně lidí - 10, 11, 76 přeplněné a na O1 se občas vytvořila i fronta. Přístup novou A2 z Ischglu v pohodě a velmi jsme ocenili zkrácení původní lanovky F2 na horní úsek, jezdila docela vytížená. Poznatek: pokud leželo na švýcarské straně na umrzlém podkladu jen pár centimetrů směsi technického sněhu/prašanu, stav sjezdovek byl skvělý celý den, poté co napadlo dalších cca 7 cm prašanu, údržba byla nanic, žádná snaha zasáhnout v průběhu dne. Sjezdovka 62a mezi modrými 62 a 63 byla skoro prázdná.

09. - 14.03.2014  | Ischgl / Silvretta Arena

autor: tomas.rehak
hodnocení:

Silvretta Arena ma velmi prijemne prekvapila. Navstivil som viacero alpskych stredisk (Tignes-Val d´Isere, Alpe d´Huez, Risoul, Saalbach, Zell am See-Kaprun,Stuhleck, Val di Fassa, Schladming) a moj nazor, ze spolu s Tignes-Val d´Isere to bolo to najlepsie stredisko. Urcite to ovplyvnilo aj nadherne...

zobrazit celý report

11. - 12.02.2014  | Ischgl / Silvretta Arena

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Silvretta Arena je objektivně jedním z nej nej středisek přinejmenším východní poloviny Alp. Je to vlastně ohromná vysokohorská pustina, do které byl instalován perfektní lyžařský lunapark. Nenajdete tu horský klid, zato doslova továrnu na lyžařskou nirvánu.

zobrazit celý report

05. - 08.12.2013  | Ischgl / Silvretta Arena

autor: mira1212
hodnocení:

Ischgl lákal hlavně svou délkou sjezdovek a vyšší nadmořskou výškou. Zároveň přejezd mezi rakouskou a švýcarskou stranou přidá na atraktivitě a lákavá je i možnost nákupů v bezcelní zóně.

Podle ostatních reportů "snobské" městečko žije každý večer a jídlo/pití se dá sehnat i levněji než u nás. Sv...

zobrazit celý report

12. - 14.12.2013  | Ischgl / Silvretta Arena

autor: bohous357
hodnocení:

Prakticky plný provoz střediska v době, kdy ostatní neledovcové areály Tyrolska otevírají dost váhavě, a skvělá předpověď počasí nás vylákala na lyžovačku neobvykle brzo.

Fantastický zážitek na poloprázdných skvěle upravených sjezdovkách a prakticky jarní azuro s teplotami mezi -5 a +2 hned tak n...

zobrazit celý report

26.02. - 01.03.2013  | Ischgl / Silvretta Arena

autor: Pajda

V rámci jednoho zájezdu jsme navštívili dva areály - Silvrettu Arenu a Serfaus Fiss Ladis. Měli jsme tedy jejich přímé srovnání.
Oba areály jsou v bezlesém patře a nadmořská výška sjezdovek byla zárukou dobrých sněhových podmínek po celý den.
Sjezdovky, tedy spíš lyžařské dálnice, nabízí kompl...

zobrazit celý report

17. - 24.03.2012  | Ischgl / Silvretta Arena

autor: maldi

Tomuto středisku se nedá jen tak něco vůbec vytknout :-) A když budete mít i fajné počasí, tak si to tu užijete na sto pro perfektně. Je tu mnoho kombinací sjezdů a občas jsem si připadal jako ve velké sněhově pohádkové továrně na lyžování. Něco jako Karlík a továrna na čokoládu :-D

Všechno šlapa...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Bergkristall
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 979 Kč/os.
Gasthof Seestrand
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 297 Kč/os.
Residence El Tabiá del Margarito
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 611 Kč/os.