La Plagne - aktuální report z 13.03.2015 - SNOW.cz

La Plagne aktuální report z 13.03.2015

  průměrné hodnocení:

Francie Francie - Savojsko

La Plagne - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Milka
 • hodnocení:
 • návštěva od: 13.03.2015 do: 13.03.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

La Plagne je skutečný gigant, ještě o trochu větší než sousední Les Arcs, prolyžovat ho alespoň trochu slušně za jeden den je mimo možnosti běžného lyžaře. Oproti Les Arcs jsou tu sjezdovky mírnější, prostě „pláně“. Hlavní přepravní zařízení jsou rychlá, ale v okrajových částech areálu se čas zastavil někdy v minulosti…

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Nejvýše položené jsou černé neupravované sjezdovky pod vrcholem Bellecôte (3 417 m. n. m.) na ledovci Chiaupe, dostupné jsou starou kabinovou lanovkou a následně kratší sedačkou. Další obtížné sjezdovky najdeme jen pod vrcholem Le Biolley.

Svahy v dlouhém pásu pod hřebenem nad Belle Plagne, Plagne Bellecote, Plagne Soleil, Plagne Villages a Plagne Centre jsou široké a v podstatě všechny modré. Sjezdy do Montchavin/Les Coches, La Roche nebo Plagne Montalbert jsou trochu více červené, ale zase už o něco užší, protože leží pod hranicí lesa.

Sněhové podmínky:

Sněhu je téměř všude dostatek. Na ledovci bylo dopoledne -8 °C, sjezdovky jsou tam hodně zmrzlé, na červené Combe je takový prudší hang a je to jedna velká ledová plotna. Celé „pláně“ jsou pak v pohodě, sníh přírodní, díky severním svahům nijak extra měkký.

Nepříjemně umrzlý podklad, podle všeho technický, je na dojezdech do nejnižších částí areálu – Montchavin/Les Coches, La Roche a Plagne Montalbert. Na některých sjezdovkách jsou ze sněhu seškrábaného z tohoto zmrzlého základu muldy, místy trochu rozměklé.

Hodně jarní podmínky vládnou na několika jižních sjezdovkách pod La Grande Rochette a Roche de Mio, dojezd do Champagny en Vanoise už je zavřený.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Na páteřních trasách nad Plagne Bellecôte a Plagne Centre jsou poměrně nová, relativně rychlá a hlavně kapacitní přepravní zařízení, mezi nimi třeba funitel Funiplagne Grande Rochette, rychlé osmisedačky Arpette a nová Colosses a několik různě umístěných šestisedaček.

Okrajové části areálu jsou obsluhovány staršími přepravními zařízeními, zmínila bych především kabinku z Roche de Mio pod vrchol Bellecôte, která je z roku 1978. V podstatě neustále u ní byla alespoň malá fronta, i když lanovka obsluhuje v podstatě výhradně sjezdovky pro experty, tak si nemyslím, že by na ní měl být takový nával… Nicméně snad do dvou let by měla být nahrazena desetimístnou kabinkou.

Některé šesti sedačky a většina čtyřsedaček spíše staršího data, v podstatě všechny jsou ale v okrajových částech areálu, kde jsou liduprázdné sjezdovky a cokoli kapacitnějšího či rychlejšího by bylo zbytečné.

Největší otravou je provozní doba, lanovky jsou většinou v provozu až od 9:00, ty výše položené začínají ještě později a v době prvního výjezdu nahoru ještě nejsou v provozu. Škoda výborných ranních podmínek…

Provozní dobu navíc Francouzi moc nedodržují, u kabinky Roche de Mio byla informace, že kabinka Bellecôte bude v provozu od 9:50, nahoře u kabinky už bylo, že až v 10:00, reálně to bylo ještě o něco později.

Zalidněnost:

V podstatě celý den byla fronta na kabinku Roche de Mio a navazující Bellecôte. U ostatních přepravních zařízení jsem nezaregistrovala frontu ani při ranním zahájení provozu.

Zalidněná byla především červená Combe z ledovce, která je jediná jednodušší a tudíž využívaná všemi méně zkušenými. Sjezdovka je ale hodně umrzlá a boulovatá, většina lyžařů s ní měla problémy a v užších částech se tvořily zácpy. Totéž pak platí pro některé další sjezdovky s úzkými pasážemi – dojezd červené sjezdovky do La Roche, tunel na modré Tunnel… Většina sjezdovek, hlavně v okrajovějších částech areálu, je liduprázdná.

Občerstvení a aprés-ski:

Na frekventovaných místech, ve městečkách a na vrcholech, jsou různé restaurace, tentokrát jsme ale žádnou nevyzkoušeli.

Doprava do střediska a parkování:

Parkování zdarma v Plagne Centre jen pár kroků od lanovky. Parkoviště zledovatělé, silnice suché.

+ plusy

 • Velký výběr sjezdovek
 • Stíněné svahy
 • Malá zalidněnost, především v okrajových částech areálu

- mínusy

 • Málo obtížných terénů
 • Zledovatělé sjezdovky na ledovci a podklad na dojezdech
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

14. - 15.03.2020  | La Plagne

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Již jsem nechtěl psát, ale po návratu z Francie jsem nyní v karanténě a ten čas nějak pomalu letí, a tak ještě pár řádků napíšu, ať to rychleji utíká. Třeba to i někoho pobaví v těchto ne moc dobrých časech, co nás všechny zastihly. Snad vše dobře dopadne a tato situace se brzo změní k lepšímu. Přej...

11. - 12.03.2020  | La Plagne

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Krásné dny bez mráčků konečně zavítaly i sem, ale má to jednu chybu, a to že se moc oteplilo, a to fakt až moc. Teploty ve stínu jsou od +12 v údolí do +3 stupňů na ledovci. Chtěl jsem původně reportovat z Les Arcs, kam mám zakoupenou permici, ale kvůli viru se raději vyhýbám kabinovým lanovkám a ta...

10.03.2020  | La Plagne

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Další den z týdenní návštěvy francouzských Alp trávím kvůli povětrnostním podmínkám v níže položených střediskách lyžařského obra La Plagne / Paradiski, a to v Montchavinu a Les Coches. V La Plagne je totiž bílá tma a dost sněží, to ostatně i tady, ale zde se dá lyžovat v lese, a tak je zde alespoň ...

08. - 09.03.2020  | La Plagne

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Tak konečně je to tady, a to týdenní výlet do francouzských Alp. Ujíždím z přelidněného Špindlu pln očekávání parádní zábavy na lyžích. To se hned od prvního dne taky plní. Podmínky jsou dosti zimní a ne jarní, a to je velmi dobře. La Plagne je pro mě zcela novým střediskem, kde jsem ještě nelyžoval...

16. - 23.01.2016  | La Plagne

 • autor: Cipous
 • hodnocení:

Po návštěvách Tří údolí a Serre Chevalier jsme se vrátili do Paradiski, tentokrát do La Plagne, Plagne Bellecote (předtím Les Arcs 2000).
Místo super, protože na jednu sedačku se dostanete k propojovací lanovce do Les Arcs, na Roche Mio a odtud na jednu sedačku či kabinku prakticky kamkoliv v La P...

07. - 14.03.2015  | La Plagne

 • autor: Tesna
 • hodnocení:

V rámci naší týdenní návštěvy Les Arcs (viz report ze střediska http://snow.cz/…764-les-arcs) jsme opakovaně zajížděli na lyžování i do druhé části megaareálu Paradiski – do La Plagne, které se také již samo o sobě pyšní zhruba 225 kilometry sjezdových tratí a které také patří mezi...

Risoul Vars

Risoul Vars

Risoul Vars

Risoul Vars

Risoul Vars

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 41
Otevřené sjezdovky 0 z 185 km