SkiWelt Wilder Kaiser Brixental - aktuální report z 31.12.2008 - SNOW.CZ

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental | aktuální report z 31.12.2008

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení SkiWelt Wilder Kaiser Brixental:
autor: Jakub Procházka
návštěva od: 31.12.2008 do: 31.12.2008
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Aktuální report z 23.12.08: Rakouský Skiwelt ležící jen „pár“ kilometrů od německých hranic a současně asi dvě hodiny od Mnichova je pro Čechy jednou z nejdostupnějších. Tedy alespoň pro ty od středu republiky na západ. Cesta do největšího lyžařsky propojeného areálu v Rakousku je až na dvacítku kilometrů před cílem neustále po dálnici a ty poslední kilometry už cestu nijak neznechutí.

Celkem devět vzájemně propojených středisek Kitzbühelských Alp pod masivem Hohe Salve přesvědčí hlavně velkým komfortem – co se týče přepravní kapacity, propojenosti jednotlivých středisek – a v neposlední řadě celkem 279 kilometrů rozmanitých sjezdových tratí.

Celá oblast Ski Welt Wilder Kaiser Brixental se rozkládá od 620 m n. m. do 1 829 m n. m. na vrcholku dominantního Hohe Salve. Nadmořská výška je tak asi jediné, co může potencionální návštěvníky oblasti zviklávat. Zdejší vrcholky nepatří k těm nejvyšším, ale o sníh se většinou bát nemusíte. Celá oblast má přes 400 sněžných děl.

Hlavní dominantou je vrchol Hohe Salve a tak začněme u něj. Z údolí až na vcholek vás z města Söll (a letos nově i z Hopfgartenu) vyveze kabinková lanovka s jedním přestupem (respektive bez jediného přestupu). Když si přivstanete a budete u nástupu kolem půl deváté, stihnete to nahoru do devíti a budete jedni z prvních, kdo pokoří perfektně upravené pisty rozbíhající se odtud na všechny světové strany. Nečekejte žádné modré svezení, ale ostře padající červené nebo spíše černé sjezdovky. Ti náročnější z vrcholu sjedou 9 kilometrů s převýšením přes 1100 metrů zpět až do samého údolí. Ať se již rozhodnete vydat kamkoliv, vždy se můžete jinudy dostat zpět – za celý můj pobyt se mi nestalo, že bych narazil „slepou uličku“. Pokud vyhledáváte spíše mírnější svahy, najdete je nad městem Brixen im Thale – zde vládnou modré a jako v celé oblasti s komfortním přepravním zařízením. Pro ubytované v obci Scheffau a okolí je pro prvotní výjezd připravena dvojice kabinkových lanovek. Starší čtyř- a novější osmimístná kabinka, která vede až k vrcholu hory Brandstadl (1 650 m n. m.). Odtud je za dobrého počasí snad nejkrásnější výhled na Hohe Salve a výhled vůbec.

I na vyznavače skoků, zábradlí a ramp je zde pomyšleno, a tak v každém areálu najdete řadu příležitostí své umění na lyžích či snowboardu předvést.

Skiwelt-panoramaklikněte na panorama pro zvětšení
K doplnění energie je po oblasti rozmístěno přes 70 restaurací a občerstvovacích míst. Téměř vždy, když si na chuť k jídlu jen vzpomenete, na nějakou chatu narazíte.

Kdo by po celodenním ježdění na celkem 91 lanovkách a vlecích neměl stále dost, i po setmění  najde program. Je zde několik míst s večerním lyžováním, které je nejrozmanitější na hoře Hohe Salve. Velice oblíbenou zábavou je jízda na saních. Sáňkařské dráhy jsou v obci Söll a v odlehlejším Goingu. Sjezd na saních je dlouhý 3 km, respektive 4,5 km a věřte, že když se naučíte po dvou třech jízdách sáně perfektně ovládat, je to zábava i pro dospělé. Mimo zasněžené stráně je tu spousta bazénů, veřejných kluzišť či restaurací v samém srdci ubytovacích měst.


Kdo si ze svého skipasu opíše číslo, najde na internetových stránkách areálu souhrn naježděných kilometrů, zdolaných výškových metrů, použité lanovky či ranní nástup a poslední odpolední svezení. Pro dobré lyžování celkem nepotřebná věc, ale jinak milé zjištění...
Skiwelt-statistika
klikněte na obrázek pro zvětšení

Skiwelt Wilder Kaiser - Brixental

Více v atlasu středisek SNOW.CZ

Oficiální stránky: www.skiwelt.at, www.tyrolsko.cz


Aktuální report z 23.12.08

Stát: Rakousko
Lyžařský areál: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental
Nejsilnější dojmy:
Sjezdovky:

Mnoho dlouhých, širokých a velice členitých tratí střední obtížnosti, menší nabídka černých tratí
Sněhové podmínky:
Před Vánoci v údolí cca 40 cm, vrcholky cca 80 cm a sjezdovky perfektně upravené
Komfort:

Spojovací (přejezdové) sjezdovky užší, ale dostačující. Téměř samé sedačky či kabinky, komfort na vysoké úrovni.
Zalidněnost:

V místech nástupu a hlavních přestupních stanicích větší hustota provozu, ale stále bez větších front. Ostatní nástupní místa téměř bez lidí. Sjezdovky bez „mačkanice“.
Aprés-ski:

Kryté bazény, dvě sáňkařské dráhy, kluziště, noční lyžování
Doprava do střediska:
Perfektně připravená parkoviště a jejich dostatečné množství u všech nástupních míst.


Plus / minus areálu:
+ výborná dostupnost po dálnici z České republiky (jedno z nejbližších středisek Rakouska ze západních Čech)

+ největší propojená oblast v Rakousku

+ perfektní náročný sjezd z vrcholku Hohe Salve do údolí Itter v délce 9 km

+ u nástupních stanic úschovny, sušárny

- nižší nadmořská výška, a tak při nedostatku přírodního sněhu nutno spoléhat na techniku
- veliká obliba u Němců, a tak o víkendech hodně vytížené středisko

Plus / minus  středisek:
- v oblasti mimo hlavní nástupní místa slabší vybavenost službami
Ceny občerstvení:
(horská chata)
rakouský standard
SkiWelt Wilder Kaiser-Brixentalzpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

07. - 10.01.2018  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

autor: MisaBuc
hodnocení:

Rozhlehlé středisko, jehož největší výhodou je, že leží jen 4,5 hodiny od Prahy. Je velmi dobře dostupné po dálnici na Innsbruck. Vrcholy sice nepřesahují dva tisíce metrů, přesto se v největším rakouském lyžařském komplexu s 284 kilometry sjezdovek lyžovalo i v oblevě pěkně.

zobrazit celý report

18. - 21.01.2016  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

autor: super
hodnocení:

Moderní komfortní středisko. Na každém kroku je vidět rakouská dokonalost. Vyšlo nám počasí a to je základ všeho.

zobrazit celý report

11.02.2015  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

autor: skiwelt
hodnocení:

Mnoha lyžaři oblíbený, jinými zas zatracovaný - Skiwelt, moderní lyžařská aréna, kterou ještě mnoho českých lyžařů neobjevilo, přitom leží jen pár kilometrů od dálnice, po které tísíce z nás jezdí brázdit sjezdovky do vzdálené Itálie. Toto středisko jsem již kdysi navštívil, a tak jsem dnes jel na "...

zobrazit celý report

16.01.2014  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

autor: MD
hodnocení:

Největší propojený areál v Rakousku, alespoň tak se chlubí SkiWelt ihned u příjezdu na parkoviště v Söllu a snad všude, kam se podíváte. Pro mě osobně ale největší zklamání v Rakousku. Sjezdovky jsou krátké, často s nepředvídatelnými nerovnostmi a zlomy, za které není vidět. Areál je o dost menší, n...

zobrazit celý report

08. - 10.12.2012  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental, rakouská největší lyžařská aréna plně propojená lanovkami, byla už počtvrté v řadě vyhlášená jako nejlepší lyžařský resort na světě a pravidelně je hodnocena jako nejlepší lyžařské středisko v kategorii „cena/výkon“. Safari 279 km členitých, převážně červených sjez...

zobrazit celý report

19. - 21.03.2012  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

autor: BobBalaban

Jedno z největších ski safari světa, v letech 2007 až 2011 hodnoceno jako nejlepší světový lyžařský areál, jak uvádí map(k)a střediska. Pod značku Skiwelt jsou sdružena střediska Söll, Ellmau, Scheffau, Going, Brixen a Westendorf. Přestože žádný z vrcholů neční nad 2 000 metrů nadmořské výšky, dá se...

zobrazit celý report

16. - 18.01.2012  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Největší safari v Rakousku a jedno z nejlepších na světě
Největší rakouský lyžařský komplex, plně propojený lanovkami a vleky, s bezmála třemi stovkami kilometrů sjezdovek a zároveň nejrychlejší dostupností ze středu Čech, aktuálně láká nejlepšími lyžařskými podmínkami, jaké si tam lze předsta...

zobrazit celý report