SkiWelt Wilder Kaiser Brixental - aktuální report z 08. - 09.12.2019 - SNOW.cz

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental aktuální report z 08. - 09.12.2019

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: mikels
 • hodnocení:
 • návštěva od: 08.12.2019 do: 09.12.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Už v létě jsem se rozhodoval kam před Vánoci na lyže. Podmínkou bylo za pár kaček a nejlépe blízko. Nakonec jsem našel středisko Skiwelt, a to na 5 dní včetně skipasu za 5 300 Kč. Volba byla jasná, ale postupem času jsem začal trnout. Teploty i v nejvyšších partiích sahaly až k 11 stupňům a v noci taktéž teploty neklesaly pod 0 st. C. Trošku jsem se začal tlouct do hlavy, že jsem radši nejel třeba na Passo Tonale, kde napadlo velké množství sněhu. Naštěstí o víkendu zahájili sezonu a já mohl být při tom, kdy otevřeli 75 km sjezdovek a světe div se, velmi dobře upravených. První den jsme zaparkovali v Brixenu am Thale, kde nás hned v úvodu čekalo svezení novou kombinovanou lanovkou. Bohužel celý skiareál byl otevřen jen na víkend, proto druhý den jsme museli přejet do Scheffau a odtamtud začít lyžovat. Ve všední den byly bohužel otevřeny jen lanovky a vleky v oblasti Scheffau, Ellmau a Westendorf, který ale s nimi nebyl propojen. Nakonec připadl čerstvý prašan a počasí se vydařilo. Ve středisku se mi velice líbilo i přesto, že bylo otevřeno jen minimum sjezdovek.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovek je tu velké množství a každý si přijde na to své. Jen to barevné rozlišení bych řekl moc neodpovídalo. Některé modré sjezdovky byly spíše červené, takže někteří začátečníci občas koukali. :D Sjezdovky jsou zde spíše krátké až středně dlouhé. Vzhledem k tomu, co bylo teprve otevřeno, se mi nejvíce líbila sjezdovka č. 91 a 96 . Špatná nebyla ani sjezdovka č. 60, která končila u přestupní stanice kabinkové lanovky.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky i přesto, že ve středisku do našeho příjezdu panovalo teplo, a tudíž nebylo možné zasněžovat, byly dobré. Otevřeny byly vleky pouze v horních partiích a i přesto, že na vrcholu v neděli panovalo vyloženě jarní teplo, a to skoro 8 st. C, tak se jim těch 75 km sjezdovek podařilo opravdu perfektně připravit. Vzhledem k množství lidí byly sjezdovky i odpoledne skvěle sjízdné. Během pondělí již něco připadlo a ochladilo se, tak si konečně člověk připadal, že začala zima. Opět byly sjezdovky i při tomto sněžení perfektně upraveny.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Areál už na webových stránkách uvádí, že je jedním z největších a nejmodernějších areálů na světě. Tak, a teď jak to doopravdy je? :D Najdete zde jak moderní kabinky a sedačky, tak i starší bez bublin. To se ukázalo hned druhý den, kdy se jednalo o všední den a spuštěna byla jen polovina lanovek z té třetiny, která byla spuštěna v neděli. Samozřejmě, že spustili jen sedačky bez bublin, a to moc komfortní nebylo. Na druhou stranu před příjezdem nebylo možno zasněžovat kvůli teplu, tak nakonec jsem byl rád, že z 284 km sjezdovek bylo spuštěno v neděli 75 km a v pondělí aspoň 42 km sjezdovek. Na druhou stranu jsem si velmi slušně i při tomto množství spuštěných sjezdovek zalyžoval. Areál disponuje velkým množstvím restaurací a barů a i děti si zde příjdou na své. Velice příjemné prostředí pro děti na výuku lyžování najdete v oblasti Ellmau.

V neděli byla možnost vyzkoušet letos nově spuštěnou lanovku Zinsbergbahn, jedná se o kombinovanou lanovku vybavenou kabinkami pro 10 lidí a komfortními sedačkami pro 8 lidí, které jsou samozřejmě vyhřívané s bublinou. Nohy na této sedačce máte umístěny stejně jako na sedačce ve Špindlerově Mlýně, proto taky snowbordisté jezdili radši kabinkou.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Přestože se jednalo o první den lyžování a ještě k tomu neděli, tak zalidněnost minimální, a to i když byla otevřena jen třetina celého areálu. V pondělí už si člověk připadal na svahu sám. Bez front a sjezdovky poloprázdné.

Občerstvení a aprés-ski:

Areál disponuje až 80 restauracemi a bary. Když do pořádné restaurace, tak do KaiserLounge, kterou najdete v oblasti Ellmau: velká samoobslužná restaurace i se slovenskou velmi příjemnou obsluhou, ceny jsou přiměřené. Gulášová polévka je vám podávána ve smaltovaném rendlíku a za cenu 6,90 euro. Vynikající je i velmi pálivá klobása s hranolky (Currywurst) za 10,90 euro. Pivo zde pořídíte za 4,30 euro. Výběr tu je opravdu velký a příjemné prostředí. Kdo nevydrží bez internetu, najde tu wifi zdarma.

Doprava do střediska a parkování:

Do střediska jsem jel z rodného města cca 620 km. Vyráželi jsme v sobotu dopoledne a cesta bez komplikací. Při zpáteční cestě ve středu večer se v okolí Mnichova tvořily kolony a silnice byly velmi ucpané už od Rakouska, respektive přímo z areálu. Výhodou cesty je, že není potřeba rakouská dálniční známka, protože to je jen kousek od hranic Německa. Takže ideální je cestou sjet na Kiefersfelden a následně pokračovat po slinici č 171 ve směru Wörgl a následně pokračovat ve směru do té části areálu, kde jste ubytováni. Parkování ve středisku je zdarma a parkoviště byla vždy prázdná, tudíž parkování přímo u lanovky. :D Jednalo se o parkoviště v Scheffau a Brixen am Thale.

+ plusy

 • Parkování zdarma
 • Cena pobytu včetně skipasu
 • Přijemné posezení v restauraci KaiserLounge
 • Vzdálenost z ČR
 • Minimální zalidněnost
 • Počasí

- mínusy

 • Minimum vleků a lanovek v provozu
 • Velmi málo sněhu
 • Nízká nadmořská výška
 • V době naší návštěvy většinou v provozu nekryté sedačky
 • Skibus jezdí jen 1x za hodinu
 • Aktuálně nepropojeno s částí ve Westendorfu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

06. - 09.03.2023  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

 • autor: mike77886
 • hodnocení:

Do Skiweltu jsme zamířili poprvé, a to hlavně kvůli jeho velikosti a dostupnosti z ČR. Přes 5 let jsme jezdili do italských dolomit, kde je kvalita lyžování na velmi vysoké úrovni, a proto jsem se mírně bál. Návštěva mě nakonec celkem příjemně překvapila. Asi největší kámen úrazu je velmi nízká polo...

09. - 11.12.2022  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

 • autor: Petr Havelka - SNOW
 • hodnocení:

Na prodloužený víkend jsme se rozhodli vyrazit na 3 dny do rakouského Skiweltu a zahájit tam zimní sezónu. Hlavní výhodou je, že je to blízko, z Prahy zhruba 5 hodin poklidné jízdy. A pro rodiče s dětmi je tu na začátku a konci sezóny další zajímavá výhoda - při koupi 3denního a delšího skipasu jsou k dospělému děti do 15 let zdarma. Tím se dá ospravedlnit i to, že středisko je níž položené a jede jen část z 270 km sjezdovek. V pátek jsme lyžovali kolem kopce Hohe Salve, propojení na další části Skiweltu nebylo ještě funkční. Další den přibylo v provozu dalších pár desítek kilometrů sjezdovek a fungovalo propojení směrem na Scheffau a Going. Viditelnost slabá, lidí spíš málo. V sobotu a v noci na neděli sněžilo. V neděli bylo nejlepší počasí, v provozu 77 km sjezdovek, opět přijatelně lidí a velmi příjemný sníh (mix technického a přírodního), dokonce v prašanu se dalo zajezdit. I když sluníčko moc nesvítilo, byl to parádní start zimní sez=ony 22/23.

27.02. - 02.03.2022  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

 • autor: eva
 • hodnocení:

SkiWelt představuje téměř 300 km sjezdovek a propojuje několik menších oblastí - Ellmau, Going, Scheffau, Söll, Hopfgarten, Itter, Kelschau, Westendorf a Brixen. Ve středisku se dá perfektně zalyžovat, je nutné se ale orientovat a terén znát, vybrat si podle aktuálních podmínek ty pravé sjezdovky a ...

07. - 11.02.2022  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

 • autor: crystalclear
 • hodnocení:

Alpy jsou Alpy a toto je obří areál. Je super pro lyžařské safari, vybíráte z mnoha rozmanitých sjezdovek. V areálu je vzhledem k velikosti a k nekonzistentnímu značení obtížná navigace. Co se nás týče, zažili jsme snad kompletní možnou paletu počasí: od vichřice a silného sněžení přes mlhu až po sl...

22. - 26.01.2022  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

 • autor: veratko
 • hodnocení:

Středisko předčilo mé očekávání. Vzhledem k nízké nadmořské výšce a některým rozporuplnými recenzím jsem se trochu obával, že mé lyžařské chutě nebudou uspokojeny. Obavy však byly zbytečné. V den příjezdu hustě sněžilo, takže napadlo cca 40 cm čerstvého sněhu. Od dalšího dne azuro. Začali jsme v Goi...

18. - 19.12.2021  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

 • autor: Milka
 • hodnocení:

Když v Rakousku skončil lockdown, tak nějak jsem tušila, že ten vstřícný přístup nebude na dlouho. Hned následující víkend jsme se tedy rozhodli strávit v Rakousku. Volba padla na SkiWelt Wilder Kaiser Brixental, který už měl v našem termínu otevřenou velkou část sjezdovek a nabízel velmi příznivý d...

13.12.2019  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

 • autor: Petr Havelka - SNOW
 • hodnocení:

V průběhu týdne ve SkiWeltu sněžilo, zimní atmosféra na jedničku, sníh na sjezdovkách zejména nad městy Ellmau a Scheffau supr, kolem Hohe Salve a směrem na jih byly sem tam plotny a ledové kuličky. Lidí málo, to se ale o víkendu asi změní. Hospody nejedou všechny, místo se našlo, atmosféra a jídlo fajn. Lanovky různorodé, některé pomalé a bez krytu, ale hodně je jich odpojitelných s bublinou, z údolí jezdí kabinky. Tratě členité, často sportovnější, střední délky. Dnes otevřeno cca 90 km, zítra asi přibydou další pisty. Máme ještě co objevovat, už je otevřeno i propojení přes Brixen im Thale na kopce nad Westendorfem. Některé sjezdy do údolí (kde jezdí kabinky) otevřeny, sjezd do Ellmau ve velmi dobré kondici (je stabilně pod nulou). Dnes pod mrakem, v neděli bude nejlíp, pak oteplení. Jsme zde poprvé na třídenní start sezony, hodnotíme kladně s ohledem na podmínky, vzdálenost (cca 5 h z Prahy) a že mají děti do 15 let skipas na začátku a konci sezony k dospělému zdarma.

17.03.2019  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

 • autor: xnv
 • hodnocení:

V Ellmau v noci přimrzlo, takže ráno bylo nahoře -4 st. Vše super. Slunce, mráz a upravené sjezdovky. Jižní svahy však šly rychle pryč. Kolem 11:00 už hromady břečky. V poledne už bylo nahoře kolem 14 st. Severní a západní svahy byly celkem OK. Perfektní jarní lyžovačka.
Jen ten systém parkování. Přijeli jsme v 8:10 a posílali nás někam do pryč. Tak jsem si zahrál na Poláka a vrátil jsem se z konce parkoviště blíž. Chápu je, že chtějí využít parkoviště na maximum, ale kdo dřív přijede, ten parkuje dál, mě opravdu nebaví...

18.03.2019  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

 • autor: xnv
 • hodnocení:

Poslední den nás čekala dle předpovědi tlaková níže od západu s pořádným přídělem deště a teplotami nahoře nad nulou :-(. Shit. Zase ta voda... Co se ale nestalo. Nějak se to stočilo a namíchalo se vzduchem od severu. Výsledek byl, že přes noc nasněžilo kolem 10 cm nahoře. Ráno jsme vyjeli nahoru a paráda. Když nasněžilo, tak ještě ráno museli rychle rolbovat. Sníh super. Kolem 9:00 začlo znovu sněžit. Vyvrcholení přišlo kolem poledne, kdy jsme se schovali do restaurace Bergkaiser. Velká samoobslužná restaurace s dobrým výběrem a dostatkem místa, kde se člověk vždy někam vmáčknul. Po lehkém obědu následoval lyžařský ráj. Nový prašan, venku pod nulou a polojasno. Ideální podmínky. Rozdíl 20 stupňů oproti včerejšku a předvčerejšku udělal své. Projezdili jsme všechny možné sjezdovky. Dnes nás dopoledne však mrzelo, že v této oblasti nejsou běžně bubliny na sedačkách. Až na jednu výjimku. Zde by chtělo zainvestovat. Přeci jenom by to dopoledne hodně pomohlo. Přesto spokojenost.

16.03.2019  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

 • autor: xnv
 • hodnocení:

Chtěli jsme využít výhodnou cenu jarního skipasu, kdy při pobytu nad 3 dny byly děti zdarma. Volba to byla dobrá. První den jsme strávili v Scheffau. Oblast krásná.

24.02.2019  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

 • autor: Radim Polcer
 • hodnocení:

SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental patří mezi nejrozsáhlejší rakouské lyžařské oblasti. Skládá se ze středisek Söll, Scheffau, Itter, Ellmau, Going, Hofpgarten, Brixen, Westendorf a Kelchsau. Vše dokresluje panorama skalnatého masívu Wilder Kaiser.

09. - 13.02.2019  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

 • autor: AlexMi
 • hodnocení:

Nechci, aby to znělo jako reklama, ale bylo to jedno z „nejluxusnějších“ rodinných lyžování v životě. A tím luxusem mám na mysli:

 • malou dojezdovou vzdálenost z Česka (z Ostravy necelých 700 km/8 hodin jízdy i s přestávkama)
 • ubytování (v chaletu s privátním wellness) u sjezdovky a stanice lanov...

14.02.2019  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

 • autor: Cesmik
 • hodnocení:

V neděli jsme nestihli prozkoumat všechny části tohoto střediska, takže jsme se sem ve čtvrtek vrátili a projeli Söll, Scheefau a Giong. Opět to byla super zábava.

10.02.2019  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

 • autor: Cesmik
 • hodnocení:

Naše očekáváni bylo vysoké, ale splnilo se na 100 %. Velký výběr sjezdovek a nepřeberné množství různých směrů skisafari. Přesto, že jsme se neflákali, stihli jsme projet jen oblasti Hopfgarten, Brixen a Scheffau.

07. - 09.02.2019  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

 • autor: eva
 • hodnocení:

Rozlehlé tyrolské středisko s 282 km sjezdovek, největší v Rakousku, vypadá opravdu lákavě a dle jiných recenzí jsem očekávala supermoderní lyžařské velkoměsto. Nicméně po prvním nadšení jsem zjistila, že i třetí den pořád bloudím a nemohu se dostat tam, kam chci. Je pravda, že za to mohou dílem mé ...

18. - 21.01.2019  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

 • autor: cico
 • hodnocení:

Skiwelt Wilder Kaiser-Brixental patří rozlohou i počtem sjezdovek k největším areálům nejen v Tyrolsku, nýbrž v celém Rakousku. Široká síť rychlých lanovek, především gondol a šestisedaček, obsluhuje rozvětvenou houpačku mezi údolím Brixen im Thale (obce Westendorf a Brixen im Thale) na straně jedné...

14. - 17.12.2018  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

 • autor: Chroust79
 • hodnocení:

SkiWelt byl takový trhlý nápad v červenci, a když jsme sledovali předpověď počasí, tak jsme již od konce listopadu byli pěkně nervózní. Když ještě v sobotu byly svahy zelené, tak jsme již popadali depresi, že za 6 dní to nemůže dobře dopadnout. Ale kupodivu mohlo. Za 3 dny napadlo 60 cm a společně s...

04. - 09.02.2018  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

 • autor: parezzbablu
 • hodnocení:

Největší lyžařsky propojený areál, co jsem navštívil. Nadšení z velikosti po dvou dnech vystřídalo lehké vystřízlivění, že přesuny mezi jednotlivými částmi skiareálu na lyžích jsou nesmysl. Jen takové projetí pár sjezdovek a už hledat návratovou trasu.

18. - 21.01.2018  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

 • autor: HH
 • hodnocení:

SkiWelt patří s 90 lanovkami a 284 km sjezdovek k největším a nejmodernějším areálům na světě. Příběh dnes oblíbené lyžařské oblasti se začal psát před 40 lety, kdy 6 malých a neznámých středisek mezi údolím Brixental a pohořím Wilder Kaiser spojilo své síly a vytvořilo společný skipas a stala se ne...

07. - 10.01.2018  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

 • autor: MisaBuc
 • hodnocení:

Rozhlehlé středisko, jehož největší výhodou je, že leží jen 4,5 hodiny od Prahy. Je velmi dobře dostupné po dálnici na Innsbruck. Vrcholy sice nepřesahují dva tisíce metrů, přesto se v největším rakouském lyžařském komplexu s 284 kilometry sjezdovek lyžovalo i v oblevě pěkně.

Další reporty ze střediska: SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

Gerlitzen

Gerlitzen

Gerlitzen

Gerlitzen

Gerlitzen

Gerlitzen

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 20
Otevřené sjezdovky 0 z 52 km