SkiWelt Wilder Kaiser Brixental - aktuální report z 07. - 09.02.2019 - SNOW.CZ

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental | aktuální report z 07. - 09.02.2019

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení SkiWelt Wilder Kaiser Brixental:
autor: eva
hodnocení:
návštěva od: 07.02.2019 do: 09.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Rozlehlé tyrolské středisko s 282 km sjezdovek, největší v Rakousku, vypadá opravdu lákavě a dle jiných recenzí jsem očekávala supermoderní lyžařské velkoměsto. Nicméně po prvním nadšení jsem zjistila, že i třetí den pořád bloudím a nemohu se dostat tam, kam chci. Je pravda, že za to mohou dílem mé orientační schopnosti, ale hlavní mínus dávám značení tratí. Celý areál se skládá z několika středisek: Going, Ellmau, Scheffau, Söll, Itter, Hopfgarten, Westendorf a Brixen. Z těchto vesnic vede vždy dlouhá nástupní kabinková lanovka, je tu parkoviště, stanice skibusu a zázemí pro lyžaře. Takový základní orientační a hlavní bod je vrchol Hohe Salve (1 829 m), sice ne moc vysoko, ale ona celá oblast leží v nižší nadmořské výšce. Více „horsky“ vypadá Westendorf – trochu stranou, ale podél tří kabinkových lanovek nabízí pěkné, dlouhé a sportovní sjezdy pro pokročilé. Dominantou Westendorfu je vrchol Choralpe (1 820 m).

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Převažují středně náročné. Dlouhé sjezdy se nabízejí podél kabinek do údolí, v horních částech jsou sjezdovky kratší. Terén je dost členitý, přesuny mezi středisky dost časově náročné a přejezdy rozkouskovány do množství kratších lanovek a sjezdů. Terén v dolních částech byl již odpoledne tající a boulovatý.

Sněhové podmínky:

Obrovské množství sněhu, čerstvě po sněhové kalamitě, která zachvátila celé Rakousko. Už ale nesněžilo, počasí krásné, dost teplé, což se projevilo v kvalitě odpoledních sjezdovek.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Několik pomalých starých lanovek se najde, ale celkově bych zařadila k lepšímu průměru, středisko je moderní. Nejrychleji jezdila páteřní sedačka č. 21, končící pod Hohe Salve, nevím, možná ji pustili rychleji – odpoledne se zde tvořila fronta. Ona celkově ta rychlost moderních lanovek byla nějaká průměrná (či se mi to zdálo?), prostě v tomto středisku dominují kabinky a je lepší jim dávat přednost.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Pokud si chcete opravdu zalyžovat v návštěvnicky atraktivní době, máte na výběr jen jednu volbu: dát na rady zkušených a cíleně se přemístit na nějakou odlehlou sjezdovku s rychlejší sedačkou "mimo centrum" a tam zůstat. Jenže prostor k prozkoumání je tak lákavý... Neboli množství lidí se srocovalo na hlavních tazích, některé sjezdovky byly opravdu plné. V čase mé návštěvy např. červená č. 24 a okolí. Frontu u lanovky jsem zaznamenala ale pouze jednu, a to v odpoledních hodinách při přejezdu na Hopfgarten a Söll.

Občerstvení a aprés-ski:

Množství restaurací všude, ceny na Rakousko slušné. Můžete navštívit iglú, je tu sáňkařská dráha, večerní lyžování v Söll, 3 funparky, paragliding atd. Co se týká samotných vesnic, asi nejživěji to vypadalo v Söllu a v Hopfgartenu, Itter asi nejméně zalidněn.

Doprava do střediska a parkování:

Jelikož jsme jeli autobusem, cesta byla delší, řidiči s autem to zvládnou z Prahy tak za pět hodin, ideálně přes Mnichov. Na parkovišti místo bylo, u nástupní stanice jsme byli včas. Pozor na večerní nedělní návraty - u Mnichova prý bývá zácpa (a také okolo páté večer byla).

+ plusy

  • Počasí, hlavně to počasí vyšlo
  • Rozlehlé středisko, ideální pro vícedenní návštěvu a lyžařské turisty – objevovatele
  • dost mimolyžařských atrakcí na svahu a pořádání různých akcí
  • několik nových lanovek, je vidět, že provozovatelé investují do vybavení

- mínusy

  • Orientace - chybí jasně viditelné směrovky na rozcestích a velké tabule s mapama postrádají šipky, které ukazují, kde právě se nacházíte.
  • Odpoledne již tající sníh a tvořící se boule
  • Ráno bylo po deváté a bohužel nikde již žádný manšestr
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17.03.2019  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

autor: xnv
hodnocení:
V Ellmau v noci přimrzlo, takže ráno bylo nahoře -4 st. Vše super. Slunce, mráz a upravené sjezdovky. Jižní svahy však šly rychle pryč. Kolem 11:00 už hromady břečky. V poledne už bylo nahoře kolem 14 st. Severní a západní svahy byly celkem OK. Perfektní jarní lyžovačka. Jen ten systém parkování. Přijeli jsme v 8:10 a posílali nás někam do pryč. Tak jsem si zahrál na Poláka a vrátil jsem se z konce parkoviště blíž. Chápu je, že chtějí využít parkoviště na maximum, ale kdo dřív přijede, ten parkuje dál, mě opravdu nebaví...

18.03.2019  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

autor: xnv
hodnocení:
Poslední den nás čekala dle předpovědi tlaková níže od západu s pořádným přídělem deště a teplotami nahoře nad nulou :-(. Shit. Zase ta voda... Co se ale nestalo. Nějak se to stočilo a namíchalo se vzduchem od severu. Výsledek byl, že přes noc nasněžilo kolem 10 cm nahoře. Ráno jsme vyjeli nahoru a paráda. Když nasněžilo, tak ještě ráno museli rychle rolbovat. Sníh super. Kolem 9:00 začlo znovu sněžit. Vyvrcholení přišlo kolem poledne, kdy jsme se schovali do restaurace Bergkaiser. Velká samoobslužná restaurace s dobrým výběrem a dostatkem místa, kde se člověk vždy někam vmáčknul. Po lehkém obědu následoval lyžařský ráj. Nový prašan, venku pod nulou a polojasno. Ideální podmínky. Rozdíl 20 stupňů oproti včerejšku a předvčerejšku udělal své. Projezdili jsme všechny možné sjezdovky. Dnes nás dopoledne však mrzelo, že v této oblasti nejsou běžně bubliny na sedačkách. Až na jednu výjimku. Zde by chtělo zainvestovat. Přeci jenom by to dopoledne hodně pomohlo. Přesto spokojenost.

16.03.2019  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

autor: xnv
hodnocení:

Chtěli jsme využít výhodnou cenu jarního skipasu, kdy při pobytu nad 3 dny byly děti zdarma. Volba to byla dobrá. První den jsme strávili v Scheffau. Oblast krásná.

zobrazit celý report

24.02.2019  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

autor: Radim Polcer
hodnocení:

SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental patří mezi nejrozsáhlejší rakouské lyžařské oblasti. Skládá se ze středisek Söll, Scheffau, Itter, Ellmau, Going, Hofpgarten, Brixen, Westendorf a Kelchsau. Vše dokresluje panorama skalnatého masívu Wilder Kaiser.

zobrazit celý report

09. - 13.02.2019  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

autor: AlexMi
hodnocení:

Nechci, aby to znělo jako reklama, ale bylo to jedno z „nejluxusnějších“ rodinných lyžování v životě. A tím luxusem mám na mysli:

  • malou dojezdovou vzdálenost z Česka (z Ostravy necelých 700 km/8 hodin jízdy i s přestávkama)
  • ubytování (v chaletu s privátním wellness) u sjezdovky a stanice lanov...
zobrazit celý report

14.02.2019  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

autor: cestmir
hodnocení:

V neděli jsme nestihli prozkoumat všechny části tohoto střediska, takže jsme se sem ve čtvrtek vrátili a projeli Söll, Scheefau a Giong. Opět to byla super zábava.

zobrazit celý report

10.02.2019  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

autor: cestmir
hodnocení:

Naše očekáváni bylo vysoké, ale splnilo se na 100 %. Velký výběr sjezdovek a nepřeberné množství různých směrů skisafari. Přesto, že jsme se neflákali, stihli jsme projet jen oblasti Hopfgarten, Brixen a Scheffau.

zobrazit celý report

18. - 21.01.2019  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

autor: cico
hodnocení:

Skiwelt Wilder Kaiser-Brixental patří rozlohou i počtem sjezdovek k největším areálům nejen v Tyrolsku, nýbrž v celém Rakousku. Široká síť rychlých lanovek, především gondol a šestisedaček, obsluhuje rozvětvenou houpačku mezi údolím Brixen im Thale (obce Westendorf a Brixen im Thale) na straně jedné...

zobrazit celý report

14. - 17.12.2018  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

autor: Abrakus79
hodnocení:

SkiWelt byl takový trhlý nápad v červenci, a když jsme sledovali předpověď počasí, tak jsme již od konce listopadu byli pěkně nervózní. Když ještě v sobotu byly svahy zelené, tak jsme již popadali depresi, že za 6 dní to nemůže dobře dopadnout. Ale kupodivu mohlo. Za 3 dny napadlo 60 cm a společně s...

zobrazit celý report

04. - 09.02.2018  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

autor: parezzbablu
hodnocení:

Největší lyžařsky propojený areál, co jsem navštívil. Nadšení z velikosti po dvou dnech vystřídalo lehké vystřízlivění, že přesuny mezi jednotlivými částmi skiareálu na lyžích jsou nesmysl. Jen takové projetí pár sjezdovek a už hledat návratovou trasu.

zobrazit celý report

18. - 21.01.2018  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

autor: HH
hodnocení:

SkiWelt patří s 90 lanovkami a 284 km sjezdovek k největším a nejmodernějším areálům na světě. Příběh dnes oblíbené lyžařské oblasti se začal psát před 40 lety, kdy 6 malých a neznámých středisek mezi údolím Brixental a pohořím Wilder Kaiser spojilo své síly a vytvořilo společný skipas a stala se ne...

zobrazit celý report

07. - 10.01.2018  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

autor: MisaBuc
hodnocení:

Rozhlehlé středisko, jehož největší výhodou je, že leží jen 4,5 hodiny od Prahy. Je velmi dobře dostupné po dálnici na Innsbruck. Vrcholy sice nepřesahují dva tisíce metrů, přesto se v největším rakouském lyžařském komplexu s 284 kilometry sjezdovek lyžovalo i v oblevě pěkně.

zobrazit celý report

18. - 21.01.2016  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

autor: super
hodnocení:

Moderní komfortní středisko. Na každém kroku je vidět rakouská dokonalost. Vyšlo nám počasí a to je základ všeho.

zobrazit celý report

11.02.2015  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

autor: skiwelt
hodnocení:

Mnoha lyžaři oblíbený, jinými zas zatracovaný - Skiwelt, moderní lyžařská aréna, kterou ještě mnoho českých lyžařů neobjevilo, přitom leží jen pár kilometrů od dálnice, po které tísíce z nás jezdí brázdit sjezdovky do vzdálené Itálie. Toto středisko jsem již kdysi navštívil, a tak jsem dnes jel na "...

zobrazit celý report

16.01.2014  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

autor: MD
hodnocení:

Největší propojený areál v Rakousku, alespoň tak se chlubí SkiWelt ihned u příjezdu na parkoviště v Söllu a snad všude, kam se podíváte. Pro mě osobně ale největší zklamání v Rakousku. Sjezdovky jsou krátké, často s nepředvídatelnými nerovnostmi a zlomy, za které není vidět. Areál je o dost menší, n...

zobrazit celý report

08. - 10.12.2012  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental, rakouská největší lyžařská aréna plně propojená lanovkami, byla už počtvrté v řadě vyhlášená jako nejlepší lyžařský resort na světě a pravidelně je hodnocena jako nejlepší lyžařské středisko v kategorii „cena/výkon“. Safari 279 km členitých, převážně červených sjez...

zobrazit celý report

19. - 21.03.2012  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

autor: BobBalaban

Jedno z největších ski safari světa, v letech 2007 až 2011 hodnoceno jako nejlepší světový lyžařský areál, jak uvádí map(k)a střediska. Pod značku Skiwelt jsou sdružena střediska Söll, Ellmau, Scheffau, Going, Brixen a Westendorf. Přestože žádný z vrcholů neční nad 2 000 metrů nadmořské výšky, dá se...

zobrazit celý report

16. - 18.01.2012  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Největší safari v Rakousku a jedno z nejlepších na světě
Největší rakouský lyžařský komplex, plně propojený lanovkami a vleky, s bezmála třemi stovkami kilometrů sjezdovek a zároveň nejrychlejší dostupností ze středu Čech, aktuálně láká nejlepšími lyžařskými podmínkami, jaké si tam lze předsta...

zobrazit celý report

31.12.2008  | SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

Aktuální report z 23.12.08: Rakouský Skiwelt ležící jen „pár“ kilometrů od německých hranic a současně asi dvě hodiny od Mnichova je pro Čechy jednou z nejdostupnějších. Tedy alespoň pro ty od středu republiky na západ. Cesta do největšího lyžařsky propojeného areálu v Rakousku je až na dvacítku kil...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Apartmán Abendstein
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 779 Kč/os.
La Crête du Berger
Orientační cena za noc 863 Kč/os.
Primula
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 262 Kč/os.