Ischgl / Silvretta Arena - aktuální report z 17. - 24.03.2012 - SNOW.cz

Ischgl / Silvretta Arena aktuální report z 17. - 24.03.2012

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Ischgl / Silvretta Arena - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: maldi
 • návštěva od: 17.03.2012 do: 24.03.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Tomuto středisku se nedá jen tak něco vůbec vytknout :-) A když budete mít i fajné počasí, tak si to tu užijete na sto pro perfektně. Je tu mnoho kombinací sjezdů a občas jsem si připadal jako ve velké sněhově pohádkové továrně na lyžování. Něco jako Karlík a továrna na čokoládu :-D

Všechno šlapalo od rána až do uzavíračky bez jakýchkoliv probémů. Svahy upravené za každého počasí! Ráno můžete jet na jižní stranu, tedy do Samnaunu ve Švýcarech, kde už firn povoluje na spravnou teplotu a odpoledne vyrazit zpět na severní svahy do Ischglu. Dokonce při zakoupení Silvretta skipasu (doporučuji :-)můžete jet i do lokálních menších středisek jako je See, Kappl atd. Nejdříve jsme se toho báli, ale nakonec jsme si nemohli vynachválit právě třeba takový Kappl - kdybych napsal že úžasné, tak je to málo! Krásné sjezdy (až osm km dlouhé) a na sjezdovkách nikdo nikde :-), prostě jen obrovské dálnice jen a jen pro vás! Což byl trošku rozdíl oproti Ischglu. Ten je více méně hodně vyhlášený a patří i do top ten v Evropě, takže je tu odpoledne na některých sjezdovkách celkem hafo lidí a tvoří se boule, ale pořád si svou cestičku určitě najdete, abyste se stále bavili až do uzavíračky.

Překvapením pro mne bylo (možná mají v Rakousku nové zakony?), když jsme chtěli zůstat o trochu déle na sjezdovce a užít si last drive, tak nás vlekař poprosil, abychom jeli s ním dolů z bezpečnostních důvodů, bo rolby tam vyjíždějí velmi brzo po zavíračce, aby vše stihli v tomto obrovském středisku, které je krásně rozložené. Je vidět, že v tomto středisku opravdu myslí celkem na všechno.

Sněhu se též bát moc nemusíte, bo i když my jsme tu byli v půlce března, tak ho bylo habakuk :-) Navíc si v Samnaun, což je bezcelní zóna, můžete levně nakoupit, no víte co :-) Možná jen ty ceny byly trochu výš než u menších středisek, ale s tím tu musíte počítat, aneb něco za něco a myslím, že to za to stojí. Co se týče ubytování, tak pokud zrovna neprahnete po VIP hotelu pod sjezdovkou, dá se sehnat velmi solidní ubytování třeba v Kapplu. Za celkový dojem od upravenosti svahů přes služby, možnosti ubytování a fakt dokonalý systém značení a lanovek můžu a dávám s radostí z pěti hvězdiček šest. Doufám, že se tam ještě jednou podívám.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky byly krásně označené a upravené. Na cedulích byly i směry, do kterých míst právě jedete, takže ztratit se v tomto středisku nelze. Ráno, jak je v Rakousku zvykem, krásný manšestr a odpoledne už trochu zmuldovatělé, ale stále se zde daly najít sjezdovky, které byli krásné až do večera. Není zde ani nějak moc přejezdů (mezisjezdovko­vých), takže vlastně furt valíte kvapem dolů.

Velmi dobrá volba je ráno se skipasem Silvretta arena vyjet do střediska Kappl, tam polyžovat tak do půl jedné a pak se přemístit skibusem kousek zpět na See, kde teprve bude firn roztávat, jinak ráno je Seečko celkem zmrzloň a každopádně opět jste a budete tady jezdit skoro sami. Je zde mnoho možností, jak se vyřádit buď na černých padácích nebo krásných širokých červených sjezdovkách, i modrých je tu dostatek pro učení. Snad jediná sjezdovka, pro kterou mám trochu výtku, je na kraji Ischglu a vede do Samnaun. Je to spíše taková panoramatická cesta loukou a lesem a kolem skal a pokud to dobře ke konci nerozjedete , tak se budete muset i odrážet :-( Ona je to spíš taková spojovačka... na nákupy. Do Samnaun se dá jet i jinými sjezdovkami ze švýcarské strany. Jsou tu i pěkné freeride zóny, takže vám spíš bude chybět čas než možnosti.

Sněhové podmínky:

Tak tady asi není co dodat, snad jen že tu zřejmě nepotřebují ani sněhová děla :-). Je fakt, že odpoledne, už byly spodní časti sjezdovek trochu mokřejší a těžší, ale stále to šlo. A když budete mít štěstí jako my :-) a připadne vám čerstvý sníh přes noc, tak si budete jezdit jak v peřince.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Naprostý luxus... lanovky se navzájem pěkně v některých busy místech křižují a vy skoro nebudete občas chápat, jak to tak mohli ti Rakušáci vykutit, aniž by to nějak bránilo výhledu či provozu. Vě většině míst najdete klidně dvě lanovky vedoucí zase do jiných míst... jen si vybrat. Lanovky jsou všecky moderní (až na See, zde najdete i jednu starší, spíš takovou vzpomínku na dětství :-)

V Ischglu si také na své příjdou i snbarďáci. Je tu cekem velký snowpark se všemi chujovinami, co snad existujou. Taky je tu fajný, nafukovací obrovský vak, do kterého můžete skočit jakýmkoliv způsobem, samozřejmě i s lyžema nebo prknem a zkusit si třeba nějaky ten trik... Samo, vše je v ceně skipasu. Jinak celkem všude jsou lavečky či možnosti se občerstvit. Záchody jsou taky hezké :-)

Ještě zpět k lanovkám, dole v Ischgl jsou dokonce tunely s jezdícími koberci, abyste nemuseli ťápat přes ulici k lanovce či parkingu... well done. Taky je tu celkem zajímavá - a asi jedno z mála středisek ji má - velká dvoupatrová lanovka ze Samnaun i s řidičem :-) Zkuste ji!

ožná mi tu jen chybí italský systém najetých km a plánů cest, kama jste jezdily.

Zalidněnost:

Oj, tak tady je trošku minus pro Ischgl. Je to, jak už jsem psal výše, dáno tím, že toto středisko je hodně vyhlášené, takže je možné, že v odpoledních hodinách se na centrálních (hlavních blizko center) sjezdovkách mísí hodně lidí... Nebojte není to tak zlé, stále vám bude zbývat hodně místa na vyhnutí se a na lanovkách jsem nikde nečekal dýl než minutu. Prostě nahoru a dolů. Většinou tu potkáte Italy, Švýcary a samo Rakušáky... a sem tam nějaky ten Čech.

Občerstvení a aprés-ski:

Většinou tam, kde bylo nějaké fajné místo s hezkým výhledem či se střetávalo více lanovek, najdete občerstvení. Na švýcarské straně je dokonce i obyč chalupa jako restaurant a je tu dobrá gulaschsuppe. No, prostě hlady ani žízní neumřete a je-li libo cigára či alkohol, tak šup přes kopec do Samnaun and enjoy, don´t worry, nikdo vás checkovat v převážení nebude. To byste museli bývat v Samnaun a až byste se vraceli domů a měli nakoupené zásoby, tak je možné, že potkáte chlupaté, bo si můžete odvézt pouze jeden litr tvrdého, litr vína či dvacet piv a jeden karton cigaret na osobu,vzbytek buď schovejte nebo o to můžete přijít. Netýká se to však lidí, co bývají na rakouské straně, tam už žádná chlupatica nehrozí :-) Takže batoh a šup šup! A věřte, je to levnější než u nás!

Aprés-ski je hned každý den pod hlavní sjezdovkou do Ischglu a tam to opravdu žije. Sice pivko 4 éčka, ale jste na dovolené, ne? Sem tam tu je i nějaká velká show s koncertem nějaké hvězdy - vše je free. Tak třeba budete mít štěstí i na to a nejen tanečnice :-D, takže zábavy je tu hodně.. že vám už ani síly nebudou stačit. Na parkingu jsou i potraviny, takže se dá i v pohodě nakoupit a jídlo tu není dražší než tu v Česku.

Doprava do střediska a parkování:

Tak určitě po dálnicích :-), ale dávejte si pak velký pozor u konečného sjezdu z dálnice směr Ischgl, je tam zúžení pruhů a omezení rychlosti na osmdesát(!) km a hned za tím to vybírají, pokud opravdu nepojedete osmdesát a míň - připomínám hned za cedulí! - tak budete platit jako já :-( Já prostě těžké auto plně naložené neubrzdil (nemám porsche :-) a ta cedula je celkem dobře přehlédnutelná...

BTW, jinak po středisku můžete jezdit jak svým autem (parkovné všude zadara :-) nebo se přemísťovat skibusama, taky samo zadara.

Není co vytknout.

+ plusy

 • síť lanovek
 • vybavenost
 • čisté záchody :-)
 • spousta lyžařských možností a upravenost svahů
 • sněhové podmínky (dlouhá sezóna), nákupy v Samnaun

- mínusy

 • vyšší ceny, ale ne za vše
 • trošku více lidí občas na hlavních szezdových trasách
 • trošku chybí system checkování najetých km, ale možná už to tam je...

Zajímavé odkazy

info@hausladner.at - velmi příjemné a hezké ubytování v Kapplu za rozumnou cenu, doporučuji

Přeji všem kdo do Silvrety Areny chcete zavítat, hodně štěstí na sluníčko, prašáček a spoustu zážitků! S pozdravem Maldi

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

04. - 09.02.2024  | Ischgl / Silvretta Arena

 • autor: gimli35
 • hodnocení:

Po předloňském návratu do Serfausu jsem si letos střihl další vzpomínkový výlet, tentokrát jsem se po jedenácti letech vrátil do Ischglu. A bylo to šťastné shledání.

19.12.2023  | Ischgl / Silvretta Arena

 • autor: 22988
 • hodnocení:

Moje první návštěva tohoto špičkového mega areálu a můžu potvrdit, že lyžovačka zde nemá chybu. Sice dražší skipasy, ale dnes se vyplatí. Vyšlo úplně všechno - počasí, sněhové podmínky, zalidněnost.

19.02.2023  | Ischgl / Silvretta Arena

 • autor: Lubák
 • hodnocení:

Celkový dojem bohužel nebyl dobrý, ale nelze z toho vinit středisko Ischgl. 238 km sjezdovek a nadmořská výška střediska 1 377 až 2 872 m jsou impozantní čísla. Exkluzivita střediska a cena 67 eur na den, to vše je paráda, ale když nevyjde počasí, tak to prostě nemůže být dokonalý zážitek. Při souča...

19.02.2023  | Ischgl / Silvretta Arena

 • autor: Lubák
 • hodnocení:

Sice top středisko, ale dnes smůla. Horní lanovky, které propojují areál se Švýcarskem, nejezdi kvůli větru, a tím pádem jsou na zbylých lanovkách fronty. Jinak perfektní středisko, kde pro lyžaře dělají snad vše.

17. - 20.01.2023  | Ischgl / Silvretta Arena

 • autor: Pažitka
 • hodnocení:

Celkový dojem skvělý! Ischgl, ten nezklame. Resort je to dražší, ale ten poměr ceny a výkonu tu je obrovský. Tady se pobavíte i na 4 až 5 dní vzhledem k velikosti areálu. Věřím, že kdybych byl mladší, či jsem jel s partou, tak i místní aprés-ski musí být funny. Navíc mě připadá, ze Ischgl není rozta...

14.01.2023  | Ischgl / Silvretta Arena

 • autor: Rychle
 • hodnocení:

Ischgl Samnaun ani tentokrát nezklamal a ze středisek v oblasti trojmezí Rakousko - Švýcarsko - Itálie nabídl nejlepší lyžařské podmínky. Své si zde najdou jak začátečníci, tak pokročilí lyžaři. V zásadě jedinou nevýhodou bylo občasné difuzní světlo, které i přes slunečné počasí nebo jen lehce zataž...

05. - 07.12.2022  | Ischgl / Silvretta Arena

 • autor: crystalclear
 • hodnocení:

Volba termínu byla pro návštěvu Ischglu ideální. Sezóna ještě nezačala, lidí bylo málo. V pondělí odpoledne hustě sněžilo. V úterý a ve středu ale bylo krásně, slunečno, s teplotami nahoře (nad 2 000m) cca -5 °C až -11 °C. A v provozu bylo hodně přes 100 km sjezdovek, cca 2/3 areálu. Člověka napadne...

16. - 17.03.2019  | Ischgl / Silvretta Arena

 • autor: Lehla
 • hodnocení:

Po dvou týdnech jsme zase vyrazili do Ischglu na víkendovou lyžovačku. No počasí prakticky jak přes kopírák - čtvrtek a pátek masivně sněžilo (tentokrát napadlo cca 80 cm) a sobota a neděle zalité sluncem. Prakticky ideální podmínky, jen tentokrát se do toho přidalo trošku větru, část resortu byla z...

02. - 03.03.2019  | Ischgl / Silvretta Arena

 • autor: Lehla
 • hodnocení:

Ischgl opět nezklamal. Podle mého názoru nejlepší rakouské středisko. Tentokrát nám z pátku na sobotu pěkně nasněžilo, takže sněhu bylo spoustu - možná více, než by bylo zdrávo. :) Kamarád si užíval freeridových možností, kterých je v Ischglu moooře, já jsem se chvílemi trápil na sjezdovkách, kde by...

26.12.2018  | Ischgl / Silvretta Arena

 • autor: Lehla
 • hodnocení:

Po dlouhé době jsem navštívil středisko, které jsem si zamiloval. Do jisté míry hrálo roli, že bylo nádherné počasí, ne moc lidí, vánoční atmosféra, mnoho sněhu, ale i Ischgl sám o sobě je kouzelný. Výhledy do hor, které jsou prošpikovány sjezdovkami všech obtížností, vše skvěle upravené a mnoho sje...

08.04.2018  | Ischgl / Silvretta Arena

 • autor: bohous357
 • hodnocení:

Na další horký slunečný den jsme zvolili vysoko položený Ischgl Samnaun. Přes informace na stránkách střediska a ranní údaje z webkamer o jen velmi slabém mrazu na vrcholech byly sjezdovky po ránu velmi tvrdé a začaly povolovat až po 10:30, a to nejdříve prosluněná 70/70a a další v oblasti Alpe Trieda Eck/Alp Bella. Sjezdovky na severních svazích, např. 13, 20, 21 zůstaly promrzlé až do pozdního odpoledne, bohužel s rozhrabaným zvlhlým sněhem na povrchu. Promrzlý kvalitní podklad asi ještě pár týdnů horka překoná. Na slunných svazích se uvolňují malé deskové laviny, které občas zasahují i do sjezdovek, dnes byla znovu otevřena krásná červená bočním údolím č. 7, kde bylo třeba prohrabat lavinu a změnit trasu. Opět vynikající lyžování, i když v Serfausu byl povrch sjezdovek kompaktnější.

06. - 10.03.2017  | Ischgl / Silvretta Arena

 • autor: mirjur
 • hodnocení:

V Ischglu jsme byli potřetí a po vynikajících předchozích zkušenostech to byl tentokrát propadák. Absolutně nevyšlo počasí, z 5 dnů jsme 2 dny nelyžovali vůbec pro stálé sněžení a mizernou viditelnost, 2 dny jen odpoledne a situaci částečně zachránil jen poslední den, kdy nastalo od rána azzuro. Boh...

04. - 06.12.2015  | Ischgl / Silvretta Arena

 • autor: BQ
 • hodnocení:

Slunečné tři dny v oblasti Ischgl Samnaun (4.–6.12.): V pátek poloprázdno, o víkendu poměrně dost lidí, hlavně na lehčích sjezdovkách, lanovky ale beze front, nejdéle jsme čekali 2 minuty při odpoledním návratu sedačkou Höllboden. Sněhu pomálu, mimo sjezdovky do 20 cm, na sjezdovkách do 30 cm, našlo se spousta míst s kamením. Ráno většinou parádně upravené, odpoledne ale plotny, v namáhaných úsecích až na led. Naposledy sněžilo dva týdny zpátky, se zasněžováním si moc hlavu nelámou, chtělo by to čerstvou nadílku. Ofevřeno cca 40 % oblasti, většina černých zavřená, pod 1800 m otevřeny jen dojezdy do střediska, dlouhý sjezd č. 80 do Samnaunu uzavřen, stejně tak oblast Pic Gronda. Zařízení moderní jak z rakouské tak švýcarské strany. Skipas na 3 dny stál 128 €.

22. - 25.04.2015  | Ischgl / Silvretta Arena

 • autor: Dupin
 • hodnocení:

Pro návštěvu tohoto rakousko-švýcarského střediska mne v tuto jarní dobu zlákala poměrně vysoká nadmořská výška a provoz až do 1. 5. 2015. Předpokládali jsme s manželkou dobrou kvalitu sněhu, což se na 100% potvrdilo. Středisko je opravdu rozsáhlé, ale skvěle propojené jak lanovkami, tak sjezdovkami...

18.03.2015  | Ischgl / Silvretta Arena

 • autor: bohous357
 • hodnocení:

Velká klika na počasí – mraky od jihu se zastavily přesně před hlavním hřebenem, takže Ischgl byl celý den na slunci a Samnaun pod dekou. Na převážně jižních svazích Samnaunu kompaktní sníh, na severních svazích Ischglu tvrdý podklad s prašanem. Lidí průměrně – tzn. více.

Skvělé sjezdovky 4, 7, ale pozor - i 5 + 1 do mezistanice, 14a nájezdem 14c, 14b, 21, 35, 69b. Piz Val Gronda není ani tak zajímavý sjezdovkou 42 jako skvělým freeridem, je to hozená rukavice St. Antonu.

Výborné poježdění, chaty odpoledne dost plné, nějak všichni upřednostňují lyžování před obědem, dobrý pozdní oběd za rozumnou cenu v obřím self-service Paznauer Thaya za zvuků začínající live show.

Příjezd do Samnaun – zkusili jsme silnici od Martiny, je jak z předminulého století, místy zahnuté tunely na jedno auto vysekané nahrubo do skály, dobrá spíš pro pašeráky, protože na ní není žádná švýcarská celnice. 

17.01.2015  | Ischgl / Silvretta Arena

 • autor: bohous357
 • hodnocení:

Stručně z Ischgl/Samnaun: Pár centimetrů prašanu připadlo 11.1 a 14.1., jinak podprůměrný sněhový stav, jarní oblačné počasí, ale prudké poryvy JZ větru, kterými byl postiženy hlavně zóny Palinkopf a Paznauner Thaya - občas uzavřené.
Ofoukaný vršek Greitspitze, totálně zledovatělý závěrečný svah 14a, krpál 72 jsme už radši nezkoušeli, ostatní sjezdovky dokonale vysněžené a dobře udržované. Nejlépe nám vyhovovaly: 7, 4, 5 (když dopo povolila), 65a, 68, 69b, 14a, 21.
Na leden docela hodně lidí - 10, 11, 76 přeplněné a na O1 se občas vytvořila i fronta.
Přístup novou A2 z Ischglu v pohodě a velmi jsme ocenili zkrácení původní lanovky F2 na horní úsek, jezdila docela vytížená.
Poznatek: pokud leželo na švýcarské straně na umrzlém podkladu jen pár centimetrů směsi technického sněhu/prašanu, stav sjezdovek byl skvělý celý den, poté co napadlo dalších cca 7 cm prašanu, údržba byla nanic, žádná snaha zasáhnout v průběhu dne.
Sjezdovka 62a mezi modrými 62 a 63 byla skoro prázdná.

09. - 14.03.2014  | Ischgl / Silvretta Arena

 • autor: tomas.rehak
 • hodnocení:

Silvretta Arena ma velmi prijemne prekvapila. Navstivil som viacero alpskych stredisk (Tignes-Val d´Isere, Alpe d´Huez, Risoul, Saalbach, Zell am See-Kaprun,Stuhleck, Val di Fassa, Schladming) a moj nazor, ze spolu s Tignes-Val d´Isere to bolo to najlepsie stredisko. Urcite to ovplyvnilo aj nadherne...

11. - 12.02.2014  | Ischgl / Silvretta Arena

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Silvretta Arena je objektivně jedním z nej nej středisek přinejmenším východní poloviny Alp. Je to vlastně ohromná vysokohorská pustina, do které byl instalován perfektní lyžařský lunapark. Nenajdete tu horský klid, zato doslova továrnu na lyžařskou nirvánu.

05. - 08.12.2013  | Ischgl / Silvretta Arena

 • autor: mira1212
 • hodnocení:

Ischgl lákal hlavně svou délkou sjezdovek a vyšší nadmořskou výškou. Zároveň přejezd mezi rakouskou a švýcarskou stranou přidá na atraktivitě a lákavá je i možnost nákupů v bezcelní zóně.

Podle ostatních reportů "snobské" městečko žije každý večer a jídlo/pití se dá sehnat i levněji než u nás. Sv...

12. - 14.12.2013  | Ischgl / Silvretta Arena

 • autor: bohous357
 • hodnocení:

Prakticky plný provoz střediska v době, kdy ostatní neledovcové areály Tyrolska otevírají dost váhavě, a skvělá předpověď počasí nás vylákala na lyžovačku neobvykle brzo.

Fantastický zážitek na poloprázdných skvěle upravených sjezdovkách a prakticky jarní azuro s teplotami mezi -5 a +2 hned tak n...

Další reporty ze střediska: Ischgl / Silvretta Arena

Zdobnice

Zdobnice

Zdobnice

Zdobnice

Zdobnice

Zdobnice

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 6
Otevřené sjezdovky 0 z 7