Stuhleck - aktuální report z 28.01.2017 - SNOW.CZ

Stuhleck | aktuální report z 28.01.2017

Stuhleck - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Štýrsko

průměrné hodnocení Stuhleck:
autor: arny71
hodnocení:
návštěva od: 28.01.2017 do: 28.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V sobotu 28.1 jsem s rodinkou po roce navštívil nejbližší pořádnou sjezdovku na jih od Brna. Počasí vyšlo dokonale, azuro, bezvětří, mírně pod nulou. Na sobotu přijatelná zalidněnost, spousta sněhu, prostě téměř dokonalý den na lyžích. Určitě se znovu stavíme.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Komplet otevřené, takže lidi se rozprostřeli po celém středisku a všude se jezdilo celkem dobře. Na rozdíl od loňska, kdy na vrcholu vládl vichr a mlha, jsem letos projel i vrcholovou desítku, která označena jako modrá, ale místy měla dost červený sklon. Uprostřed je na jednu nohu, celkově ale příjemné svezení. Odpoledne jsem vyzkoušel modrou 3a, hodně širokou příjemnou sjezdovku, která si to místy opět šine ostřeji dolů, úplný dojezd skoro černý, řekl bych. Moje nejoblíbenější byla červená jednička, široká, přehledná s řadou prudších hangů s příjemnými mírnějšími dojezdy před dalším padáčkem. Červenou 11 a 3 jsem si nechal na příště, ať je co objevovat.

Sněhové podmínky:

Vynikající, komplet zasněženo, povrch ale docela tvrdý, dost uježděný už před polednem. Zas ale držel až do konce, nikde jsem neviděl muldy, to bylo výborné.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky klasika, čtyřsedačky, šestisedačky, i bubliny se najdou. Občas tvrdší, ale těch pár minut to člověk přežije.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Ve středisku jsme byli v sobotu, takže lidí dost, ale pořádný nával jsem zaznamenal až úplně na konci, kdy se to sjíždělo k autům. Jinak čekačka na lanovky do 5 minut, po 14. hodině to šlo ještě rychleji.

Občerstvení a aprés-ski:

Obědvali jsme v restauraci Bergrettung (začíná za ní sáňkařská dráha). Jídlo výborné, pití drahé. :)

Doprava do střediska a parkování:

Doprava luxus, z dálnice v podstatě až pod sjezdovku, kdo z vás to pánové má?

+ plusy

  • Počasí, prostředí, vlastně všechno

- mínusy

  • Menší středisko na rakouské poměry
  • Kapku tvrdší, hodně uježděná pista, občas to ustřelilo. Holt letos mrzne
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

09.02.2019  | Stuhleck

autor: toom007
hodnocení:

Vyrazili jsme na dopolední lyžování na Stuhleck, protože jsou to časově nejbližší hory. A příliš skokojeni s poměrem cena/výkon jsme nebyli, ale počasí ho dost zvýšilo a dostalo do nad polovinu.

zobrazit celý report

01.02.2019  | Stuhleck

autor: bobu
hodnocení:

V tomto středisku jsem byla poprvé a byla jsem celkem nadšena množstvím sjezdovek, krásně mezi sebou propojených a také velmi dobře vyřešeným přístupem z hlavního parkoviště (čtyřsedačka z parkoviště na začátek sjezdovky). Příjezd do střediska je taky fajn, jen kousíček od dálnice S6. Menší vadou na...

zobrazit celý report

14.12.2018  | Stuhleck

autor: olaf
hodnocení:

Letos v prosinci napadlo dost sněhu i na Stuhlecku, a tak jsme jej zvolili pro první den lyžovačky v Rakousku.

zobrazit celý report

24.02.2018  | Stuhleck

autor: arny71
hodnocení:

Po delší době se naše rodinka rozhodla vyrazit na otočku do Alp, cílem byl tedy samozřejmě Stuhleck, nejbližší pořádné moravské středisko jižně od Brna. :) Dlouho jsem tam nebyl o víkendu a dlouho nebudu. Kombinace naprosto ideálního azuro počasí s teplotou kolem nuly a očekávaným příchodem silných ...

zobrazit celý report

02.02.2018  | Stuhleck

autor: Kubass
hodnocení:

Na Stuhleck jezdím pravidelně několikrát za sezónu už asi osmým rokem, takže už vím, co od něj čekat. Tentokrát přišlo velké zklamání, a to v podobě naprosto neupravených sjezdovek. Předešlý den večer a celou noc sněžilo, mohly být svahy aspoň nad ránem před otevřením střediska trochu upraveny, když...

zobrazit celý report

08. - 10.01.2018  | Stuhleck

autor: japeko
hodnocení:

Na doporučení kamarádů jsme vyzkoušeli třídenní lednovou lyžovačku v jednom z nejdostupnějších rakouských středisek z ČR. I přes nepřízeň počasí a teploty nad nulou na mě Stuhleck udělal dobrý dojem. Kvalitou sjezdovek může Stuhleck směle konkurovat i věhlasnějším a známějším alpským resortům.

zobrazit celý report

20.02.2017  | Stuhleck

autor: pedrod
hodnocení:

Návštěvu střediska jsem pojal jako poznávací akci zpestřující kratší pobyt v maďarském Györu. Většinová část rodinky totiž neprojevila o jarních prázdninách zájem o návštěvu zahraničních hor a dala přednost nabídce koupání v termálech.
Stuhleck je pro nás ze středu Čech na jednodenní návštěvu nere...

zobrazit celý report

29.01.2017  | Stuhleck

autor: korsičan
hodnocení:

Dá se to říct pouze takto - už nikdy! Nejhorší lyžování v mém životě. Marně vzpomínám, kdy se v minulosti lyžování jen byť vzdáleně podobalo včerejší hrůze! Jednu hvězdičku jsem dát musel, protože bez hvězdičky se ten report uložit nedá. Jinak bych žádnou nedal.

zobrazit celý report

26.02.2016  | Stuhleck

autor: Kubass
hodnocení:

Stuhleck je naše oblíbené středisko pro jednodenní lyžovačky. Jde o nejbližší alpské středisko, výhodou je přijatelná vzdálenost (cca 240 km od Uh. Hradiště), tj. něco přes tři hodiny cesty autem. Na Stuhlecku jsem byl už asi desetkrát a rozhodně ne naposledy. Vyplatí se sem zajet ve všední den, pro...

zobrazit celý report

19.02.2016  | Stuhleck

autor: deti
hodnocení:

Středisko svojí dostupností a velikostí ideální pro lyžařsky plnohodnotnou jednodenní návštěvu v pracovní den. Lyžování pod 1 600 m. n. m. příjemné, výše jen pro otrlé (nulová viditelnost, vichr).

zobrazit celý report

09.01.2016  | Stuhleck

autor: parcik
hodnocení:

Celkový dojem dobrý, dobrá dostupnost z jižní Moravy. Byli jsme tu poprvé a moc nám tu líbilo. Lidí minimum, sjezdovky vydržely dlouho a počasí taky vyšlo, takže naprostá spokojenost, můžem dopručit.

zobrazit celý report

13.01.2016  | Stuhleck

autor: sosák
hodnocení:

Poprvé na Stuhlecku v letošní sezoně. Super! Za celý den nikde vydřená hnědá místa. Ledových ploten minimum. Lidi na sjezdovce by se dali počítat na prstech rukou. Počasí vyšlo tak na půl - dopoledne sluníčko, odpoledne sněhová vánice. Celkově naprostá spokojenost a nadšení.

zobrazit celý report

02.01.2016  | Stuhleck

autor: parezzbablu
hodnocení:

Vzhledem k datu mé návštěvy jsem čekal větší zalidněnost. A když v Evropě je to s tím sněhem dost bída, tak jsem nečekal žádné zázraky. A byl jsem ale celkem pozitivně překvapen.

zobrazit celý report

21.02.2015  | Stuhleck

autor: lorx
hodnocení:

V sobotu som navštívil tento rezort na pozvanie. Plánovali sme, že dorazíme na svah medzi prvými návštevníkmi. Tak to sa nám akosi nepodarilo. Vzhľadom nato že parkovacích miest je tam neúrekom, mali sme v celku problém zaparkovať. To mám mohlo napovedať, že tam bude viacero ľudí. Obavy sa potvrdili...

zobrazit celý report

18.12.2013  | Stuhleck

autor: petr.c
hodnocení:

Na Stuhleck jezdím pravidelně, takže mě nepřekvapila vysoká úroveň služeb ani stav sjezdovek, které jsou většinou pokryty technickým sněhem. Dojem tentokrát vylepšilo nádherné počasí a minimum lyžařů.

zobrazit celý report

29.12.2012  | Stuhleck

autor: _Fry_

Na Stuhlecku jsme byli již 3x. Je to takové české středisko v Rakousku. Budu ho tedy srovnávat s českými podmínkami (nikoli s alpskými).

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

BEST WESTERN Ahorn Hotel Oberwiesenthal (pouze pro dospělé)
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 976 Kč/os.
Das Kaltschmid - Familotel Tirol
Orientační cena za noc vč. skipasu 4 327 Kč/os.
Residence Hameau et Chalets de la Vallée d´Or
Orientační cena za noc vč. skipasu 943 Kč/os.