Schnalstal (Val Senales) - aktuální report z 27.01. - 03.02.2018 - SNOW.CZ

Schnalstal (Val Senales) | aktuální report z 27.01. - 03.02.2018

Schnalstal (Val Senales) - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

průměrné hodnocení Schnalstal (Val Senales):
autor: hans
hodnocení:
návštěva od: 27.01.2018 do: 03.02.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Konec světa. Mrtvé městečko. Ale lyžovačka parádní! Kdo chce továrny na lyžování, ať sem nejezdí. Kdo chce machrovat výbavou nebo outfitem, ať nejezdí. Kdo si chce parádně zalyžovat a nikoho nepotkat, bude tu správně.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Liduprázdno! To je největší devíza tohoto střediska. Ráno parádně upravené. Všechno jak má být. Vlnka vedle vlnky.

Sněhové podmínky:

Oproti loňsku výrazně více sněhu. V udolí v městečku Maso Corto cca 1 m. Nahoře na ledovci cca 260 cm. Všechny sjezdovky v provozu. Týden před námi napadla ta hrůza, co padaly laviny všude v Alpách. Tady taky padaly, dokonce jedna trefila i sjezdovku, ale než jsme přijeli, bylo vše opraveno a fungovalo.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Nová kabinka na Lazaun super komfort. Hlavně v nepřízni počasí. Jinak vše při starém. Asi by to chtělo upgrade sedaček na ledovci, ale když je pěkné počasí, nevadí.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Bomba. Asi kvůli tomu, že je to slepá ulice a cca 30 km serpentínami, nikomu se tam nechce. Zvlášť když letos je sníh v Itálii všude. Pár hotelů to nezachrání.

Občerstvení a aprés-ski:

Pár malých bufetů tady je. Několikrát jsem zašli na kafé machiato cca 1,5 e. Weissbier 4,5 e uff.

Doprava do střediska a parkování:

V sobotu z Moravy v 5 h ráno 11 h cesty. Čekání na AT-DE hranici cca 1/2 hodiny. Přes tunel Landeck.Nahoře cesta suchá. Odjezd v sobotu v 6 h ráno. Cesta suchá. Přes Brenner, poplatek cca 19,5 e. Hodinová kolona AT-DE. Parkoviště uklizené, ale prázdné. Zdarma.

+ plusy

  • Liduprázdno
  • Ledovec
  • Malé středisko žádná továrna
  • Kvalita sněhu

- mínusy

  • Na ledovci může být zima (my měli až -34 °C)
  • Starší sedačky bez krytí
  • Některé sjezdovky ostřejší
  • Přejezdy nevhodné na snb
  • Spíše rakouské počasí. Nejde na to spoléhat. Nám to vyšlo paradně
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

23. - 30.12.2017  | Schnalstal (Val Senales)

autor: ToKe
hodnocení:

Slunné jihotyrolské pláně se spoustou přírodního sněhu a hlavně na sjezdovkách liduprázdno. Jedná se o zastrčené údolí, daleko od civilizace (z Merana cca 30 km až na konec údolí), takže to dle toho i vypadalo. Maso Corto je malá, účelová hotelová vesnička s obchůdkem, bankomatem, benzínou, půjčovno...

zobrazit celý report

14. - 17.04.2017  | Schnalstal (Val Senales)

autor: gimli35
hodnocení:

Poslední rozloučení s letošní zimou jsem absolvoval na Schnalstalském ledovci. V letošní, pro Itálii ne zrovna příznivé sezóně, se vyplatil výběr střediska právem se chlubícího sněhovou jistotou, Velikonoce na lyžích se tak opravdu vydařily.

zobrazit celý report

19. - 22.02.2017  | Schnalstal (Val Senales)

autor: rajdak
hodnocení:

O Val Senales jsem vždy jen četl reporty a jejich kladná hodnocení. Tušil jsem,že to tam bude dobré a nezklamal jsem se! Středisko bylo zřejmě postaveno jako základna pro ledovcové lyžování někdy před čtyřiceti lety do zhruba dnešní podoby. Je komorní, vzdušné a zcela bez stresu. :-D
Výhledy famóz...

zobrazit celý report

28.01. - 04.02.2017  | Schnalstal (Val Senales)

autor: hans
hodnocení:

Na tu hrůzu, co se děla v tomto týdnu v Italii, to byl celkem vydařený týden. Skoro v celé Italii byla mlha a pršelo. Středisko spíše pro zdatné sportovní lyžaře, kterým nevadí lyžovat i při zhoršených podmínkách. Drobně sněžilo, ale nefoukalo!

zobrazit celý report

21. - 28.01.2017  | Schnalstal (Val Senales)

autor: svena
hodnocení:

Dovolenou ve Val Senales jsme naplánovali již v srpnu, tohle středisko jsme vybrali vzhledem k vysoké nadmořské výšce, a tím pádem i s větší pravděpodobností sněhu a udělali jsme velice dobře, jedno z mála italských areálů, kde byla možnost jezdit i na přírodním sněhu.
Maso Corto je centrem areálu...

zobrazit celý report

22.10.2016  | Schnalstal (Val Senales)

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:
Tréninková sezóna na Schnalstalském ledovci je v plném proudu - tři z šesti otevřených sjezdovek jsou více méně zabrány reprezentačními týmy, nechybí mezi nimi ani ta největší esa: Marcel Hirscher nebo Ted Ligety (rád a hojně zde trénuje i náš Kryštof Krýzl). Nejpříjemnější tratí pro veřejnost je svižná modrá podél vleku Finail - prostorná, méně zalidněná a prakticky bez front. Příjemně překvapil sníh - nedávno napadlý prašan totiž díky trvalému mrazu parádně drží. A kromě lyžování nabízí říjnová návštěva Schnalstalu i největší pestrost barev - od zelené dole v údolí přes zlatou a červenou na stromech až po čerstvou bílou, která pocukrovala všechny vyšší vrcholky. Slunce je ještě relativně vysoko, takže během dne stále dosvítí na většinu plochy sjezdovek.

01. - 05.12.2015  | Schnalstal (Val Senales)

autor: psmrz
hodnocení:
Počasí nám přeje, sluníčko svítí, nebe vymetené: jezdí se jen na ledovci, cesta do údolí technický sníh, místy hlína. Lidí málo.

13. - 14.04.2015  | Schnalstal (Val Senales)

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Schnalstal je konec světa stvořený pro jarní lyžařskou nirvánu - je to sem odevšud daleko (dokonce i pro "domácí" Jihotyrolany), takže tu nikdo není, jen třítisícové hory a vymanšestrovaný firn...

zobrazit celý report

05.01.2015  | Schnalstal (Val Senales)

autor: MIKI
hodnocení:
Týden v tomto italském středisku nám dal docela zabrat. Dva dny jezdil pouze jeden vlek ve spodní části střediska. Třetí den kvůli silnému větru 30 km/h a -16 C od 11 h nejezdilo vůbec nic. A další dva dny už bylo sluníčko, takže jsme se dostali konečně na ledovec, kde jsou sjezdovky super.

16. - 19.12.2014  | Schnalstal (Val Senales)

autor: silversurfer
hodnocení:

Nebudu uplne popisovat detaily strediska, nebot ty si clovek muze lehce dohledat tady na SNOW.cz, ale podelim se spise o dojmy:-)

Pocasi je letos vazne spatny, takze i kdyz jsem horlive sledoval predpovedi u mnoha stredisek, bylo jasne, ze lyz...

zobrazit celý report

08.03.2013  | Schnalstal (Val Senales)

autor: MisaBuc

35 kilometrů sjezdovek a zázemí ledovcového lyžování. Takový je Schnalstal/Val Senale v provincii Jižní Tyrolsko na severu Itálie. Sjezdovek je tu celkem jen šestnáct, ale díky 1 200metrovému převýšení jsou zajímavě členité a dlouhé. Je to sportovní lyžování, i proto sem na začátku sezony jezdí trén...

zobrazit celý report

08.03.2011  | Schnalstal (Val Senales)

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Na konci řídce obydleného údolí zařezaného do jižního úbočí mohutně zaledněných Ötztalských Alp je skromný hotelový resort Kurzras a nad ním lyžařský areál s dominantním vrcholem Grawand (3 212 m). Známý je díky svému nevelkému ledovci s téměř celoročním provozem, přestože terénně ještě zajímavější ...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Villa di Bosco
Orientační cena za noc vč. snídaně a skipasu 2 373 Kč/os.
Hotel Sporting
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 276 Kč/os.
Hotel Thaler

Hotel Thaler

Rakousko Rakousko - Thiersee
all-inclusive vlastní doprava skipas v ceně
Od 5 273 Kč
Orientační cena za noc vč. all-inclusive a skipasu 2 037 Kč/os.