Schnalstal (Val Senales) - aktuální report z 19. - 22.02.2017 - SNOW.CZ

Schnalstal (Val Senales) | aktuální report z 19. - 22.02.2017

Schnalstal (Val Senales) - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

průměrné hodnocení Schnalstal (Val Senales):
autor: rajdak
hodnocení:
návštěva od: 19.02.2017 do: 22.02.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

O Val Senales jsem vždy jen četl reporty a jejich kladná hodnocení. Tušil jsem,že to tam bude dobré a nezklamal jsem se! Středisko bylo zřejmě postaveno jako základna pro ledovcové lyžování někdy před čtyřiceti lety do zhruba dnešní podoby. Je komorní, vzdušné a zcela bez stresu. :-D
Výhledy famózní, výška takřka stratosférická, hory okolo dosahují až 3 700 m n. m. Pro mě jako vyznavače "kamenolomů" (středisek nad hranicí lesa) naprosto úžasné. Ale pozor! Zima "nahoře" je pořádná (3 212 m n. m.) a z toho pramení i malá návštěvnost v zimních měsících.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou namalovány převážně červené a černé, ale tak to úplně není. Nahoře ledovcová klasika, tzn. mírné tratě (Grawand, Finailjoch). Jedna kratší černá - Leo Gurschler - je takový kratší Stoh. Dále na protisvahu ledovce moc pěkný areál Hintereis - poctivé červené cca 1,5 až 2km délky s perfektními výhledy. Níže je Teufelsegg - ostřejší svahy s převýšením kolem 600 m.
Dole areálek Lazaun s dvěma červenými 2km sjezdovkami. Celé to odshora dolů spojuje Pašerácký sjezd s délkou kolem 6 km a převýšením 1 200 m. Velmi pěkný výlet na závěr lyžařského dne.

Sněhové podmínky:

Sněhu ve výšce nad 2 700 m n. m. cca 1 m, ale přesto Italové stále technicky dosněžují hromady na ledovci. Níže vysněženo pouze "technikusem", ale bez kamenů či něčeho podobného.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Na ledovec jezdí stará gondola pro 80 lidí po 15 minutách. Tady je potřeba napsat, že to není úplně pro slabší povahy z hlediska technických parametrů lanovky a převýšení. Kromě jednoho vleku na ledovci jen dvou-, tří- a čtyřsedačky, některé pomalejší, některé rychlejší. Menší rychlost jistě nahrazují výhledy. 8-)

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na to, že běžela hlavní sezona i v Itálii, lidí více méně minimum, a to je asi největší bonus kromě již zmíněné krajiny.

Občerstvení a aprés-ski:

V podstatě u každé lanovky chata. Nahoře na ledovci stojí hotel a v něm také samoobslužná jídelna. Klasická Gulaschsuppe za 6 euro se skoro nedala sníst kvůli množství a podílu masa v míse. Pivko za 4,50. Myslím, že celkem levné a dobré.
Apres-ski "valilo" dole docela pěkně, ale bohužel jsme dojížděli cca 8 km autem. Škoda, italské karaoke se saxofonistou v čele znělo dobře. :)

Doprava do střediska a parkování:

Jeli jsme München, Innsbruck, Landeck, Reschenpass - cesty v pohodě suché. Parkoviště u spodní stanice gondoly zaplněno sotva z 1/3.

+ plusy

  • Panoramatické středisko
  • Kouzlo místa, opravdové hory
  • Klid, pohoda
  • Dobré ceny
  • Málo lidí, prázdné sjezdovky

- mínusy

  • Gondola na ledovec - menší kapacita
  • Nahoře na ledovci většinou chladno a větrno
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

27.01. - 03.02.2018  | Schnalstal (Val Senales)

autor: hans
hodnocení:

Konec světa. Mrtvé městečko. Ale lyžovačka parádní! Kdo chce továrny na lyžování, ať sem nejezdí. Kdo chce machrovat výbavou nebo outfitem, ať nejezdí. Kdo si chce parádně zalyžovat a nikoho nepotkat, bude tu správně.

zobrazit celý report

23. - 30.12.2017  | Schnalstal (Val Senales)

autor: ToKe
hodnocení:

Slunné jihotyrolské pláně se spoustou přírodního sněhu a hlavně na sjezdovkách liduprázdno. Jedná se o zastrčené údolí, daleko od civilizace (z Merana cca 30 km až na konec údolí), takže to dle toho i vypadalo. Maso Corto je malá, účelová hotelová vesnička s obchůdkem, bankomatem, benzínou, půjčovno...

zobrazit celý report

14. - 17.04.2017  | Schnalstal (Val Senales)

autor: gimli35
hodnocení:

Poslední rozloučení s letošní zimou jsem absolvoval na Schnalstalském ledovci. V letošní, pro Itálii ne zrovna příznivé sezóně, se vyplatil výběr střediska právem se chlubícího sněhovou jistotou, Velikonoce na lyžích se tak opravdu vydařily.

zobrazit celý report

28.01. - 04.02.2017  | Schnalstal (Val Senales)

autor: hans
hodnocení:

Na tu hrůzu, co se děla v tomto týdnu v Italii, to byl celkem vydařený týden. Skoro v celé Italii byla mlha a pršelo. Středisko spíše pro zdatné sportovní lyžaře, kterým nevadí lyžovat i při zhoršených podmínkách. Drobně sněžilo, ale nefoukalo!

zobrazit celý report

21. - 28.01.2017  | Schnalstal (Val Senales)

autor: svena
hodnocení:

Dovolenou ve Val Senales jsme naplánovali již v srpnu, tohle středisko jsme vybrali vzhledem k vysoké nadmořské výšce, a tím pádem i s větší pravděpodobností sněhu a udělali jsme velice dobře, jedno z mála italských areálů, kde byla možnost jezdit i na přírodním sněhu.
Maso Corto je centrem areálu...

zobrazit celý report

22.10.2016  | Schnalstal (Val Senales)

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:
Tréninková sezóna na Schnalstalském ledovci je v plném proudu - tři z šesti otevřených sjezdovek jsou více méně zabrány reprezentačními týmy, nechybí mezi nimi ani ta největší esa: Marcel Hirscher nebo Ted Ligety (rád a hojně zde trénuje i náš Kryštof Krýzl). Nejpříjemnější tratí pro veřejnost je svižná modrá podél vleku Finail - prostorná, méně zalidněná a prakticky bez front. Příjemně překvapil sníh - nedávno napadlý prašan totiž díky trvalému mrazu parádně drží. A kromě lyžování nabízí říjnová návštěva Schnalstalu i největší pestrost barev - od zelené dole v údolí přes zlatou a červenou na stromech až po čerstvou bílou, která pocukrovala všechny vyšší vrcholky. Slunce je ještě relativně vysoko, takže během dne stále dosvítí na většinu plochy sjezdovek.

01. - 05.12.2015  | Schnalstal (Val Senales)

autor: psmrz
hodnocení:
Počasí nám přeje, sluníčko svítí, nebe vymetené: jezdí se jen na ledovci, cesta do údolí technický sníh, místy hlína. Lidí málo.

13. - 14.04.2015  | Schnalstal (Val Senales)

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Schnalstal je konec světa stvořený pro jarní lyžařskou nirvánu - je to sem odevšud daleko (dokonce i pro "domácí" Jihotyrolany), takže tu nikdo není, jen třítisícové hory a vymanšestrovaný firn...

zobrazit celý report

05.01.2015  | Schnalstal (Val Senales)

autor: MIKI
hodnocení:
Týden v tomto italském středisku nám dal docela zabrat. Dva dny jezdil pouze jeden vlek ve spodní části střediska. Třetí den kvůli silnému větru 30 km/h a -16 C od 11 h nejezdilo vůbec nic. A další dva dny už bylo sluníčko, takže jsme se dostali konečně na ledovec, kde jsou sjezdovky super.

16. - 19.12.2014  | Schnalstal (Val Senales)

autor: silversurfer
hodnocení:

Nebudu uplne popisovat detaily strediska, nebot ty si clovek muze lehce dohledat tady na SNOW.cz, ale podelim se spise o dojmy:-)

Pocasi je letos vazne spatny, takze i kdyz jsem horlive sledoval predpovedi u mnoha stredisek, bylo jasne, ze lyz...

zobrazit celý report

08.03.2013  | Schnalstal (Val Senales)

autor: MisaBuc

35 kilometrů sjezdovek a zázemí ledovcového lyžování. Takový je Schnalstal/Val Senale v provincii Jižní Tyrolsko na severu Itálie. Sjezdovek je tu celkem jen šestnáct, ale díky 1 200metrovému převýšení jsou zajímavě členité a dlouhé. Je to sportovní lyžování, i proto sem na začátku sezony jezdí trén...

zobrazit celý report

08.03.2011  | Schnalstal (Val Senales)

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Na konci řídce obydleného údolí zařezaného do jižního úbočí mohutně zaledněných Ötztalských Alp je skromný hotelový resort Kurzras a nad ním lyžařský areál s dominantním vrcholem Grawand (3 212 m). Známý je díky svému nevelkému ledovci s téměř celoročním provozem, přestože terénně ještě zajímavější ...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Familienferiendorf Kirchleitn Kleinwild
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 4 595 Kč/os.
Hotel Cristallo
Orientační cena za noc vč. polopenze, skipasu a dopravy 1 770 Kč/os.
Residence Holzer
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 291 Kč/os.