Sella Ronda - aktuální report z 28. - 31.01.2019 - SNOW.CZ

Sella Ronda | aktuální report z 28. - 31.01.2019

Sella Ronda - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

průměrné hodnocení Sella Ronda:
autor: Lucy8891
hodnocení:
návštěva od: 28.01.2019 do: 31.01.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Poprvé jsme letos zamířili do Itálie a měla jsem ze střediska Sella Ronda smíšené pocity. Asi je to na mě moc velký areál. Sella Ronda se skládá ze 4 středisek, které jsou navzájem propojené - Canazei, Arabba, Corvara a Selva. My jsme parkovali vždy v Canazei. Doporučuji jezdit až tam a nezůstávat v Campitellu. Placené jsou všechny, takže si člověk nevybere, ale aspoň tam není tak šílená fronta na 30 až 60 minut, než se dostanete do kabiny. U další lanovky není fronta na víc než 5 minut.
Přiznám se, že první den jsme byli docela zmatení ze značení. Měli jsme v rukách pouze mapku celého areálu a na ní byly označené pouze lanovky. Až druhý den jsme si vzali mapku konkrétního střediska a tam už byly očíslované i sjezdovky. V areálu bylo celkem dost lidí a nestalo se nám, že bysme chvíli po 9. hod. našli na svahu manchester. Kopce okolo nebyly moc zasněžené a člověk se celý den dívá na masiv uprostřed toho všeho dění. Kdyby bylo více sněhu, určitě by se mi tam líbilo víc.
Sjezdovky byly dobré, člověk se tam vyjezdí, ale stráví hodně času v lanovkách. Jeden den mi přišlo, že jsem víc v lanovce než na svahu. Určitě doporučuji zůstat vždy v jednom středisku či na jedné půlce a zbytečně necestovat a neztrácet čas v lanovkách. Bohužel kolem dokola vede horská silnice a my nevěděli, v jakém stavu bude. Proto jsme do zadních areálů přejízděli po sjezdovkách. Dva dny byl ovšem tak silný vítr, že celá levá půlka byla zavřená. Vítr je tam docela častý.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou sportovnější, prudší. Černé opravdu stojí za to, ty mají slušný sklon dolů. Marmoladu vůbec nedoporučuji. Lanovky jsou staré (včetně jednoho "dvouhrkače"). Sjezdovky byly strašně zmrzlé a úzké. V Alta Badii se mi moc líbilo, byl tam postavený i snowpark a fun line. Sjezdovky tam byly velmi příjemné. Bohužel jsme se nedostali do zadnějšího areálu, na který jsme měli velmi dobré recenze. Ten den bylo navíc špatné počasí, kde od půlky nahoru nebylo skoro nic vidět. Svahy jsou spíše pro lyžaře než pro snowboardisty.
Sella Ronda má 2 okruhy, které jsou dobře značené. Okruh se dá za den v klidu zvládnout. V jednom místě musíte ovšem sundat lyže a přejít kousek pěšky. Kdybych jela znovu, našla bych ubytování blíž k Alta Badii či Corvaře než k Arabbě.
Kvalita upravenosti po obědě pomalu brala za své a po 14. hod. již bylo namuldováno.

Sněhové podmínky:

Na sjezdovkách bylo sněhu dostatek, ovšem mimo ně vůbec. Málo málo přírodního sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky jsou moderní, některé s bublinou, jiné bez. Najdete i několi kabin a nějaké kotvy. Jezdili jsme s batůžkem, protože jsme pořád někam cestovali a nebyli na jednom místě.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidí bylo poměrně dost. Občas se jich na svahu objevilo tolik, až to hezké nebylo. Našly se sjezdovky mimo okruh, kde bylo lidí méně a které byly klidnější. Nezdrželi jsme se ovšem na nich dlouho, protože jsme zase frčeli dál.

Občerstvení a aprés-ski:

Jídlo je hodně drahé. Servis je sice výborný, ale radši bych brala jednu velikou jídelnu s přijatelnějšími cenami. Polévky 10 eur, druhé jídlo od 12 eur.

Doprava do střediska a parkování:

Jelikož mimo sjezdovky nebyl sníh, s dopravou nebyl problém. Cesta do Canazei byla navíc celkem po rovině, žádné šplhání do kopce. V každé vesnici, obci či městě je minimálně jeden radar, který měří. Vesměs všechna parkoviště jsou placené - 5 eur/den. Doprava z Brna byla dobrá, ale dlouhá. Velká část se jede po dálnci, ale na italské straně je omezení na 110.

+ plusy

  • široká škála sjezdovek

- mínusy

  • placené parkoviště
  • čas strávený v lanovkách
  • silný vítr
  • drahé jídlo
  • skoro žádné výhledy/panorama
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17. - 21.02.2019  | Sella Ronda

autor: mbudin
hodnocení:

Do Itálie jsme vyrazili v době jarních prázdnin nejen českých, ale patrně i německých - cesta tam se nám o tři hodiny protáhla v zácpách. Bydleli jsme v Campitellu di Fassa, odkud se na svahy vyráží kabinou Col Rodella. Protože jsme nehodlali ráno strávit hodinu ve frontě na ten "dobytčák", jezdili ...

zobrazit celý report

06.02.2019  | Sella Ronda

autor: zemlo
hodnocení:

Sella Rondu jsme absolvovali ve středu ve všední den. Jako nástupní bod jsme zvolili vesničku Corvara v oblasti Alta Badia. Sellu jsme objížděli ve směru hodinových ručiček, tedy v mapě značenou oranžovou trasou, kterou jsme si ale lehce upravili k obrazu svému. První vychýlení z hlavní oranžové tra...

zobrazit celý report

22.03.2018  | Sella Ronda

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Okruh Sella Ronda má neodolatelné lyžařské i krajinové kouzlo. Pokazit jej dokáží nepříznivé počasí a sněhové podmínky a samozřejmě i příliš vysoká návštěvnost, naopak vydařené a klidné dny na začátku nebo konci sezóny kouzlo Sella Rondy znásobí. Minulý týden nabídl téměř fantastické podmínky, jaké ...

zobrazit celý report

16.03.2018  | Sella Ronda

autor: Milka
hodnocení:

Sella Ronda je něco pro lyžařské cestovatele a panoramatové kochače. Pokud vyjde pěkné počasí, jsou z různých vrcholů úžasné výhledy do údolí i do dálky. A i trasa se dá trochu upravit podle požadavků a volit mírnější nebo naopak sportovnější verzi. My v tento den poprvé zkoušíme dát Sella Rondu 2× ...

zobrazit celý report

08. - 09.03.2018  | Sella Ronda

autor: plamice
hodnocení:

Byla to naše první návštěva italských Alp a jen dvoudenní lyžovačka, takže jsme nestihli celý okruh Sella Rondy. Dcera se pak zasekla na hezkých modrých tratích s různými funslopy, takže jsme měli vždy co dělat dostat se nazpět, druhý den jsme bohužel byli i nuceni jet nazpět skitaxíkem. Ale celá ob...

zobrazit celý report

25.03.2017  | Sella Ronda

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Sella Ronda je nejen populárním výletním okruhem, ale i jedinou spojovací trasou čtyř hlavních údolí Dolomit a jako taková „musí“ být v provozu až do konce sezóny. A to je čas si ji užít bez davů a tlačenic. Chce to ale trochu obelstít teplé jarní počasí.

. [* https://farm4.staticflickr.com/38...

zobrazit celý report

27.02.2017  | Sella Ronda

autor: Vikingmasterkiller
hodnocení:

Profláknutá. Přeplněná. Turistická. Spektakulární. Nezapomenutelná... Přívlastků pro okruh Sella Ronda lze najít mnoho. My si zvolili sportovnější oranžovou variantu. Bohužel, již v rámci okruhu potkal celou oblast blackout. Ten se místním borcům podařilo částečně vyřešit cca po 20 minutách.
Pohle...

zobrazit celý report

25.01.2017  | Sella Ronda

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Okolo Selly cestička, okolo Selly cestička a na ní se zelená a na ní se zelená… Dolomity bez přírodního sněhu jsou pro lyžaře sice poněkud neobvyklou kulisou, která ale nic nemění na tom, že jsou sjezdovky Sella Rondy ve stavu jako v opravdové zimě. A zatím ještě bez prázdninových davů!

zobrazit celý report

15. - 20.12.2016  | Sella Ronda

autor: orim
hodnocení:

Cesta autom zo SR prebehla úplne v poriadku, nakoľko na cestách žiadny sneh. Po skúsenostiach z minulosti (kontroly na hraniciach AT -DE) sme zvolili južnú diaľnicu cez AT s prejazdom do IT cez Sillian. Ubytovanie v stredisku Arabba. Oproti minulému roku podstatne menej návštevníkov v obci. Na hlavn...

zobrazit celý report

14.12.2015  | Sella Ronda

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Takovou Sella Rondu jen tak nezažijete. V Dolomitech není vločka přírodního sněhu, a to ani v nejvyšších polohách. Krajina tak připomíná spíš vyprahlý Grand Canyon než Alpy na začátku lyžařské sezóny, všechna údolí jsou přitom propojená bílými koberci z technického sněhu – je to trochu děsivý, zárov...

zobrazit celý report

03.03.2015  | Sella Ronda

autor: gimli35
hodnocení:

Sella Ronda je mezi lyžaři pojem - dokonale fungující okruh lanovek a sjezdovek je totiž něco nezapomenutelného. A když vám, stejně jako při mé návštěvě, vyjde počasí, nestačíte se koukat po okolí a cvakat foťákem.

zobrazit celý report

13.02.2015  | Sella Ronda

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Sella Ronda je notoricky známý výlet po Dolomitech, od kterého se očekávají hlavně panoramata, méně pak lyžování. Za příznivých podmínek se ale dá poměr lyžování a panoramatických přejezdů přeci jen "pootočit", protože samotný okruh zabere z celého dne jen okolo tří hodin.

Každopádně lyžařsky výh...

zobrazit celý report

15. - 20.12.2014  | Sella Ronda

autor: tom1
hodnocení:

Celkový dojem dobrý. Jezdíme tam několik let nepřetržitě, vždy v předvánočním týdnu. Je to taková naše srdeční záležitost. Byl jsem tam dvakrát v únoru, ale tou dobou je tam moc lidí. Zase se ale opálíte.

zobrazit celý report

27. - 29.01.2014  | Sella Ronda

autor: Radim Polcer
hodnocení:

Sella Ronda je bezesporu jedním z největších lyžařských lákadel Dolomit. Systém vzájemně propojených lanovek a sjezdovek zde umožňuje během jediného dne obkroužit kolem dokola celý masiv Sella. Při této okružní cestě projedeme část z celkem čtyř lyžařských oblastí – Alta Badia, Val Gardena, Val di F...

zobrazit celý report

27. - 29.01.2014  | Sella Ronda

autor: Radim Polcer
hodnocení:

Okruh čtyřmi lyžařskými oblastmi – Alta Badia, Val Gardena, Val di Fassa a Arabba a přes čtyři průsmyky – Grödner Joch, Sella Joch, Pordoi Joch a Campolongo lze projet v obou směrech, tentokrát přišla na řadu „oranžová“ trasa.

zobrazit celý report