Sella Ronda - aktuální report z 22.03.2018 - SNOW.CZ

Sella Ronda | aktuální report z 22.03.2018

Sella Ronda - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

průměrné hodnocení Sella Ronda:
autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:
návštěva od: 22.03.2018 do: 22.03.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Okruh Sella Ronda má neodolatelné lyžařské i krajinové kouzlo. Pokazit jej dokáží nepříznivé počasí a sněhové podmínky a samozřejmě i příliš vysoká návštěvnost, naopak vydařené a klidné dny na začátku nebo konci sezóny kouzlo Sella Rondy znásobí. Minulý týden nabídl téměř fantastické podmínky, jaké jsou koncem března nevídané.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Okruh se dá jet „nudně“ po hlavní trase plné přejezdových cest, ale i se sportovními či pohodovými odbočkami, čímž se poměr přejezdů a atraktivních sjezdů příjemně obrátí.
Při startu v St. Christině v údolí Gardena a okruhu proti směru hodinových ručiček (zelená trasa) vede první sjezd z ostrého vrcholu Ciampinoi – pohodovější je „hřebenová“ červená varianta s cílem na Plan de Gralba. Po výjezdu na Passo Sella, kde je v „kamenném městě“ snad jediný plochý úsek celé trasy s nutností občasného přibruslení, následuje dlouhý, poměrně frekventovaný, ale zrána příjemný červený sjezd do údolí Fassa. Na Belvederu stojí zato přidat si některou z dálničně širokých červených sjezdovek mimo hlavní trasu Rondy.


Do Arabby se pak pokračuje po příjemně zvlněné červené (prázdnější bývá levá varianta od sedačky Lezuo při pohledu z kopce), přecházející v mírnou cestu. Strmý svah Porta Vescovo v Arabbě pročesávají černé i červené sjezdovky, jednou z nejméně ježděných je (kromě horního úseku) příjemná Salere. Po výjezdu z Arabby na Bec de Roces se tomu, kdo rád pohodu, vyplatí ze sedla Campolongo odbočit do pahorkatiny Alta Badie přes vrcholky Cherz a Pralongia s nenáročnými a panoramatickými modrými sjezdovkami.


Přes vrchol Arlara se pak pohodově vrátí do Corvary. Po zdlouhavém výjezdu na Passo Gardena už následuje jen červený sjezd z Danterceppies do Wolkensteinu a případně pár jízd na široké červené pláni pod Ciampinoi „na dobití“.


Sněhové podmínky:

Neuvěřitelné. Za celý den žádná z „rondových“ ani přilehlých sjezdovek nepovolila tak, aby se rozjezdila na typickou jarní kaši. Naopak se lyžovalo na pevném, utemovaném sněhu, jen v nejfrekventova­nějších místech s náhraby či zmrzlým podkladem.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Na zelené trase je snad jediný krátký úsek s nutností přibruslení (přejezd z Gardeny na Passo Sella) a pak zdlouhavý výjezd s mnoha přestupy z Corvary na Passo Gardena, jinak je propojení expresními lanovkami zcela hladké.
Novinkou je 10místná kabinková lanovka z Plan de Gralba na Piz Seteur – design Pininfarina je elegantní, kabinky vlemi prostorné s praktickými držáky na lyže uvnitř a pohodlnými vyhřívanými křesílky. Nástupiště lanovky je mimořádně dlouhé, takže ani při ranním náporu nevznikala neurotická tlačenice.


Zalidněnost:

malá střední vysoká

Jen mezi Fassou a Arabbou se kumulovalo větší množství lyžařů s několikaminutovými frontami na lanovkách (Sass Bece, Alpenrose a samozřejmě na hlavní kabině na Porta Vescovo), jinak prakticky bez front a zácp.

Občerstvení a aprés-ski:

Nejpříjemnější horské chaty má Alta Badia, z nichž mnohé servírují kromě obvyklých alpských polévek, řízků a těstovin i „vyšší“ gastronomii (za vyšší ceny, nejčastěji okolo 20 eur). Výtečný byl třeba jemný tatarák na chatě Arlara (16 eur).


Doprava do střediska a parkování:

Za parkování v „městských“ střediscích u lanovek se platí – v St. Christině 5 eur / den.

+ plusy

  • mnoho pěkných sjezdovek podél trasy
  • impozantní panoramata
  • neuvěřitelně drživý sníh vzhledem k termínu

- mínusy

  • zdlouhavý výjezd z Corvary na Passo Gardena
  • vždy vyšší hustota provozu oproti lokalitám mimo Rondu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17. - 21.02.2019  | Sella Ronda

autor: mbudin
hodnocení:

Do Itálie jsme vyrazili v době jarních prázdnin nejen českých, ale patrně i německých - cesta tam se nám o tři hodiny protáhla v zácpách. Bydleli jsme v Campitellu di Fassa, odkud se na svahy vyráží kabinou Col Rodella. Protože jsme nehodlali ráno strávit hodinu ve frontě na ten "dobytčák", jezdili ...

zobrazit celý report

06.02.2019  | Sella Ronda

autor: zemlo
hodnocení:

Sella Rondu jsme absolvovali ve středu ve všední den. Jako nástupní bod jsme zvolili vesničku Corvara v oblasti Alta Badia. Sellu jsme objížděli ve směru hodinových ručiček, tedy v mapě značenou oranžovou trasou, kterou jsme si ale lehce upravili k obrazu svému. První vychýlení z hlavní oranžové tra...

zobrazit celý report

28. - 31.01.2019  | Sella Ronda

autor: Lucy8891
hodnocení:

Poprvé jsme letos zamířili do Itálie a měla jsem ze střediska Sella Ronda smíšené pocity. Asi je to na mě moc velký areál. Sella Ronda se skládá ze 4 středisek, které jsou navzájem propojené - Canazei, Arabba, Corvara a Selva. My jsme parkovali vždy v Canazei. Doporučuji jezdit až tam a nezůstávat v...

zobrazit celý report

16.03.2018  | Sella Ronda

autor: Milka
hodnocení:

Sella Ronda je něco pro lyžařské cestovatele a panoramatové kochače. Pokud vyjde pěkné počasí, jsou z různých vrcholů úžasné výhledy do údolí i do dálky. A i trasa se dá trochu upravit podle požadavků a volit mírnější nebo naopak sportovnější verzi. My v tento den poprvé zkoušíme dát Sella Rondu 2× ...

zobrazit celý report

08. - 09.03.2018  | Sella Ronda

autor: plamice
hodnocení:

Byla to naše první návštěva italských Alp a jen dvoudenní lyžovačka, takže jsme nestihli celý okruh Sella Rondy. Dcera se pak zasekla na hezkých modrých tratích s různými funslopy, takže jsme měli vždy co dělat dostat se nazpět, druhý den jsme bohužel byli i nuceni jet nazpět skitaxíkem. Ale celá ob...

zobrazit celý report

25.03.2017  | Sella Ronda

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Sella Ronda je nejen populárním výletním okruhem, ale i jedinou spojovací trasou čtyř hlavních údolí Dolomit a jako taková „musí“ být v provozu až do konce sezóny. A to je čas si ji užít bez davů a tlačenic. Chce to ale trochu obelstít teplé jarní počasí.

. [* https://farm4.staticflickr.com/38...

zobrazit celý report

27.02.2017  | Sella Ronda

autor: Vikingmasterkiller
hodnocení:

Profláknutá. Přeplněná. Turistická. Spektakulární. Nezapomenutelná... Přívlastků pro okruh Sella Ronda lze najít mnoho. My si zvolili sportovnější oranžovou variantu. Bohužel, již v rámci okruhu potkal celou oblast blackout. Ten se místním borcům podařilo částečně vyřešit cca po 20 minutách.
Pohle...

zobrazit celý report

25.01.2017  | Sella Ronda

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Okolo Selly cestička, okolo Selly cestička a na ní se zelená a na ní se zelená… Dolomity bez přírodního sněhu jsou pro lyžaře sice poněkud neobvyklou kulisou, která ale nic nemění na tom, že jsou sjezdovky Sella Rondy ve stavu jako v opravdové zimě. A zatím ještě bez prázdninových davů!

zobrazit celý report

15. - 20.12.2016  | Sella Ronda

autor: orim
hodnocení:

Cesta autom zo SR prebehla úplne v poriadku, nakoľko na cestách žiadny sneh. Po skúsenostiach z minulosti (kontroly na hraniciach AT -DE) sme zvolili južnú diaľnicu cez AT s prejazdom do IT cez Sillian. Ubytovanie v stredisku Arabba. Oproti minulému roku podstatne menej návštevníkov v obci. Na hlavn...

zobrazit celý report

14.12.2015  | Sella Ronda

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Takovou Sella Rondu jen tak nezažijete. V Dolomitech není vločka přírodního sněhu, a to ani v nejvyšších polohách. Krajina tak připomíná spíš vyprahlý Grand Canyon než Alpy na začátku lyžařské sezóny, všechna údolí jsou přitom propojená bílými koberci z technického sněhu – je to trochu děsivý, zárov...

zobrazit celý report

03.03.2015  | Sella Ronda

autor: gimli35
hodnocení:

Sella Ronda je mezi lyžaři pojem - dokonale fungující okruh lanovek a sjezdovek je totiž něco nezapomenutelného. A když vám, stejně jako při mé návštěvě, vyjde počasí, nestačíte se koukat po okolí a cvakat foťákem.

zobrazit celý report

13.02.2015  | Sella Ronda

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Sella Ronda je notoricky známý výlet po Dolomitech, od kterého se očekávají hlavně panoramata, méně pak lyžování. Za příznivých podmínek se ale dá poměr lyžování a panoramatických přejezdů přeci jen "pootočit", protože samotný okruh zabere z celého dne jen okolo tří hodin.

Každopádně lyžařsky výh...

zobrazit celý report

15. - 20.12.2014  | Sella Ronda

autor: tom1
hodnocení:

Celkový dojem dobrý. Jezdíme tam několik let nepřetržitě, vždy v předvánočním týdnu. Je to taková naše srdeční záležitost. Byl jsem tam dvakrát v únoru, ale tou dobou je tam moc lidí. Zase se ale opálíte.

zobrazit celý report

27. - 29.01.2014  | Sella Ronda

autor: Radim Polcer
hodnocení:

Sella Ronda je bezesporu jedním z největších lyžařských lákadel Dolomit. Systém vzájemně propojených lanovek a sjezdovek zde umožňuje během jediného dne obkroužit kolem dokola celý masiv Sella. Při této okružní cestě projedeme část z celkem čtyř lyžařských oblastí – Alta Badia, Val Gardena, Val di F...

zobrazit celý report

27. - 29.01.2014  | Sella Ronda

autor: Radim Polcer
hodnocení:

Okruh čtyřmi lyžařskými oblastmi – Alta Badia, Val Gardena, Val di Fassa a Arabba a přes čtyři průsmyky – Grödner Joch, Sella Joch, Pordoi Joch a Campolongo lze projet v obou směrech, tentokrát přišla na řadu „oranžová“ trasa.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Panorama
Orientační cena za noc vč. polopenze, skipasu a dopravy 2 643 Kč/os.
Penzion Koidl
Orientační cena za noc vč. snídaně 885 Kč/os.
Hotel Bauer
Orientační cena za noc vč. polopenze 4 228 Kč/os.