Sella Ronda - aktuální report z 17. - 21.02.2019 - SNOW.CZ

Sella Ronda | aktuální report z 17. - 21.02.2019

Sella Ronda - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

průměrné hodnocení Sella Ronda:
autor: mbudin
hodnocení:
návštěva od: 17.02.2019 do: 21.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Do Itálie jsme vyrazili v době jarních prázdnin nejen českých, ale patrně i německých - cesta tam se nám o tři hodiny protáhla v zácpách. Bydleli jsme v Campitellu di Fassa, odkud se na svahy vyráží kabinou Col Rodella. Protože jsme nehodlali ráno strávit hodinu ve frontě na ten "dobytčák", jezdili jsme raději každý den na bezplatné parkoviště kousek za Canazei mezi lanovkami 155 Pradel a 105 Pian Fracates. Byl to ideální nástupní bod, pohodlný, bez přelidnění.
Okruh Sella Ronda jsme jeli v pondělí, kdy už se asi návštěvníci přijíždějící v sobotu rozkoukali a houfně vyrazili, takže byly trasy dost přelidněné. Zelený okruh jsme projeli během asi 3 hodin včetně odbočky na černou sjezdovku Saslong. Oranžový okruh odpoledne trval 4 hodiny, protože na sjezdovkách už byly všude muldy. Určitě je lepší to rozdělit do dvou dnů - dopoledne se jezdí líp. Není pravda, že z Arabby se musí jet až nahoru na Porta Vescovo buď nepohodlným dobytčákem nebo ještě horším dobytčákem (č. 1 a 2) a sjíždět příkrý úsek s mnoha dalšími lyžaři. Vede tam pohodlná kabinka č. 3 (asi je nová, zde v popisu na SNOW.cz se s ní nepočítá) a na ní navazuje sedačka č. 9, která končí pod tím příkrým úsekem. Ukazatele navádějí lyžaře právě takto. Okruh není nějaký extra lyžařský zážitek. Je to spíš turistická záležitost. Možná něco ve smyslu "každý správný lyžař by měl aspoň jednou v životě vykonat pouť kolem Sella Rondy". Jednou to stačilo.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Po ránu 2 až 3 hodiny krásně sjízdné. Pak se udělají všude muldy a jezdí se mnohem hůř a pomaleji. To bylo způsobeno mnoha lyžaři a měkkým mokrým sněhem (jiné podmínky jsme za celý týden nezažili). Na některých sjezdovkách vznikl zajímavý jev - podélné rozdělení na rozrytou a hladkou část. Po té hladké straně bylo na mnoha úsecích možné "oraniště" objet.

Sněhové podmínky:

Přírodního sněhu bylo málo, ale na sjezdovkách to nebylo poznat. Technický sníh drží i při teplotách nad nulou (celý týden bylo odpoledne až +8). Vlhký sníh je ale pomalejší a ochotněji se na něm tvoří muldy.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

I přes značné přelidnění sjezdovek to lanovky nebo kabinky až na výjimky rychle pobraly, nikde na okruhu jsme nečekali déle než 7 minut. Moc nechápu oblíbenost velkých (60 až 125místných) kabin. Tam, kde jsou (na výjezdech ze středisek, na sjezdovce La Longia), se tvoří obrovské fronty. Kvůli přepravní kapacitě se určitě nepoužívají - čtyřsedačka má větší hodinovou kapacitu než 60místná kabina. Pokud to lze, tak se jim za každou cenu vyhnout.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na okruhu Sella Ronda je nepřetržitý proud lyžařů. To často způsobuje potenciálně nebezpečné situace hrozící kolizí. Neustále je třeba dávat pozor jak na pomalejší, tak na rychlejší lyžaře. Na bočních sjezdovkách mimo okruh je to výrazně lepší.

Občerstvení a aprés-ski:

Jídlo poměrně drahé, ale příležitostí k občerstvení spousta.

Doprava do střediska a parkování:

Jízda po horských serpentinách je pomalá až nepříjemná, je lepší si hledat ubytování s co nejkratší cestou horami. Parkování je většinou placené (5 eur/den, 1 eur/hod.), ale lze najít neplacená parkoviště přímo u lanovky mimo města.

+ plusy

  • Nádherná příroda, pořád je na co koukat
  • Počasí - stále modrá obloha a sluníčko po celý den
  • Sjezdovky mimo okruh vydrží déle upravené, jsou málo zaplněné, nulové čekání na lanovky

- mínusy

  • Spousta lidí na okruhu
  • Výjezd velkými kabinami z center
  • Počasí - když je +8, tak to moc na lyžování příjemné není
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

06.02.2019  | Sella Ronda

autor: zemlo
hodnocení:

Sella Rondu jsme absolvovali ve středu ve všední den. Jako nástupní bod jsme zvolili vesničku Corvara v oblasti Alta Badia. Sellu jsme objížděli ve směru hodinových ručiček, tedy v mapě značenou oranžovou trasou, kterou jsme si ale lehce upravili k obrazu svému. První vychýlení z hlavní oranžové tra...

zobrazit celý report

28. - 31.01.2019  | Sella Ronda

autor: Lucy8891
hodnocení:

Poprvé jsme letos zamířili do Itálie a měla jsem ze střediska Sella Ronda smíšené pocity. Asi je to na mě moc velký areál. Sella Ronda se skládá ze 4 středisek, které jsou navzájem propojené - Canazei, Arabba, Corvara a Selva. My jsme parkovali vždy v Canazei. Doporučuji jezdit až tam a nezůstávat v...

zobrazit celý report

22.03.2018  | Sella Ronda

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Okruh Sella Ronda má neodolatelné lyžařské i krajinové kouzlo. Pokazit jej dokáží nepříznivé počasí a sněhové podmínky a samozřejmě i příliš vysoká návštěvnost, naopak vydařené a klidné dny na začátku nebo konci sezóny kouzlo Sella Rondy znásobí. Minulý týden nabídl téměř fantastické podmínky, jaké ...

zobrazit celý report

16.03.2018  | Sella Ronda

autor: Milka
hodnocení:

Sella Ronda je něco pro lyžařské cestovatele a panoramatové kochače. Pokud vyjde pěkné počasí, jsou z různých vrcholů úžasné výhledy do údolí i do dálky. A i trasa se dá trochu upravit podle požadavků a volit mírnější nebo naopak sportovnější verzi. My v tento den poprvé zkoušíme dát Sella Rondu 2× ...

zobrazit celý report

08. - 09.03.2018  | Sella Ronda

autor: plamice
hodnocení:

Byla to naše první návštěva italských Alp a jen dvoudenní lyžovačka, takže jsme nestihli celý okruh Sella Rondy. Dcera se pak zasekla na hezkých modrých tratích s různými funslopy, takže jsme měli vždy co dělat dostat se nazpět, druhý den jsme bohužel byli i nuceni jet nazpět skitaxíkem. Ale celá ob...

zobrazit celý report

25.03.2017  | Sella Ronda

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Sella Ronda je nejen populárním výletním okruhem, ale i jedinou spojovací trasou čtyř hlavních údolí Dolomit a jako taková „musí“ být v provozu až do konce sezóny. A to je čas si ji užít bez davů a tlačenic. Chce to ale trochu obelstít teplé jarní počasí.

. [* https://farm4.staticflickr.com/38...

zobrazit celý report

27.02.2017  | Sella Ronda

autor: Vikingmasterkiller
hodnocení:

Profláknutá. Přeplněná. Turistická. Spektakulární. Nezapomenutelná... Přívlastků pro okruh Sella Ronda lze najít mnoho. My si zvolili sportovnější oranžovou variantu. Bohužel, již v rámci okruhu potkal celou oblast blackout. Ten se místním borcům podařilo částečně vyřešit cca po 20 minutách.
Pohle...

zobrazit celý report

25.01.2017  | Sella Ronda

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Okolo Selly cestička, okolo Selly cestička a na ní se zelená a na ní se zelená… Dolomity bez přírodního sněhu jsou pro lyžaře sice poněkud neobvyklou kulisou, která ale nic nemění na tom, že jsou sjezdovky Sella Rondy ve stavu jako v opravdové zimě. A zatím ještě bez prázdninových davů!

zobrazit celý report

15. - 20.12.2016  | Sella Ronda

autor: orim
hodnocení:

Cesta autom zo SR prebehla úplne v poriadku, nakoľko na cestách žiadny sneh. Po skúsenostiach z minulosti (kontroly na hraniciach AT -DE) sme zvolili južnú diaľnicu cez AT s prejazdom do IT cez Sillian. Ubytovanie v stredisku Arabba. Oproti minulému roku podstatne menej návštevníkov v obci. Na hlavn...

zobrazit celý report

14.12.2015  | Sella Ronda

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Takovou Sella Rondu jen tak nezažijete. V Dolomitech není vločka přírodního sněhu, a to ani v nejvyšších polohách. Krajina tak připomíná spíš vyprahlý Grand Canyon než Alpy na začátku lyžařské sezóny, všechna údolí jsou přitom propojená bílými koberci z technického sněhu – je to trochu děsivý, zárov...

zobrazit celý report

03.03.2015  | Sella Ronda

autor: gimli35
hodnocení:

Sella Ronda je mezi lyžaři pojem - dokonale fungující okruh lanovek a sjezdovek je totiž něco nezapomenutelného. A když vám, stejně jako při mé návštěvě, vyjde počasí, nestačíte se koukat po okolí a cvakat foťákem.

zobrazit celý report

13.02.2015  | Sella Ronda

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Sella Ronda je notoricky známý výlet po Dolomitech, od kterého se očekávají hlavně panoramata, méně pak lyžování. Za příznivých podmínek se ale dá poměr lyžování a panoramatických přejezdů přeci jen "pootočit", protože samotný okruh zabere z celého dne jen okolo tří hodin.

Každopádně lyžařsky výh...

zobrazit celý report

15. - 20.12.2014  | Sella Ronda

autor: tom1
hodnocení:

Celkový dojem dobrý. Jezdíme tam několik let nepřetržitě, vždy v předvánočním týdnu. Je to taková naše srdeční záležitost. Byl jsem tam dvakrát v únoru, ale tou dobou je tam moc lidí. Zase se ale opálíte.

zobrazit celý report

27. - 29.01.2014  | Sella Ronda

autor: Radim Polcer
hodnocení:

Sella Ronda je bezesporu jedním z největších lyžařských lákadel Dolomit. Systém vzájemně propojených lanovek a sjezdovek zde umožňuje během jediného dne obkroužit kolem dokola celý masiv Sella. Při této okružní cestě projedeme část z celkem čtyř lyžařských oblastí – Alta Badia, Val Gardena, Val di F...

zobrazit celý report

27. - 29.01.2014  | Sella Ronda

autor: Radim Polcer
hodnocení:

Okruh čtyřmi lyžařskými oblastmi – Alta Badia, Val Gardena, Val di Fassa a Arabba a přes čtyři průsmyky – Grödner Joch, Sella Joch, Pordoi Joch a Campolongo lze projet v obou směrech, tentokrát přišla na řadu „oranžová“ trasa.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Sant Anton
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 582 Kč/os.
Chalet d´Alice
Orientační cena za noc vč. skipasu 2 130 Kč/os.
Clarion Hotel Špindlerův Mlýn
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 307 Kč/os.