Špindlerův Mlýn - aktuální report z 16. - 18.03.2019 - SNOW.cz

Špindlerův Mlýn aktuální report z 16. - 18.03.2019

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krkonoše

Špindlerův Mlýn - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Martin2
 • hodnocení:
 • návštěva od: 16.03.2019 do: 18.03.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Celkový dojem je dosti smíšený, protože pozitivní zážitky jsou bohužel devalvovány negativními. Slunečné okamžiky jsou určitě velmi pozitivní, protože tuto sezónu jich opravdu moc nebylo. Hlavně v neděli svítilo celý den. Sice za cenu vysokých teplot, které se podepsaly na kvalitě sjezdovek, ale i tak to bylo příjemné. V pondělí méně lidí, takže lyžování absolutně bez front.
S politováním musím konstatovat, že kvalita poskytovaných služeb skiareálem se každým dnem zhoršuje - upravenost tratí, vypnutí hodně lanovek a vleků, gastronomie, skibusy apod. Pro příští sezónu došlo ke zdražení celosezónního skipasu - 5 500 Kč do konce dubna nebo 6 000 Kč s doplatkem na podzim. Nemám problém platit více, ale za předpokladu poskytování odpovídající kvality služeb. Bohužel skiareál má nejspíš jinou strategii - zdražit a výrazně omezit rozsah a kvalitu služeb. Zdražení chápu a jsem ochoten ho akceptovat, ale stále se zhošující kvalitu nikoliv.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Velmi negativně mě překvapila v sobotu i neděli kvalita úpravy sjezdovek. Lyžoval jsem převážně na Medvědíně, kde to byla opravdu hrůza. Nikdy jsem nezažil tak špatně upravené sjezdovky - jednak to nebylo vůbec rovné, ale navíc spousta velkých děr, předělů, měkká místa střídala tvrdá, prostě tankodrom už od rána. Původně jsem myslel, že už od 5.00 od rána musel být frestrack a stovky lidí, ale později jsem pochopil, že rolbař nebyl nejspíš úplně ve své kůži. Opravdu nebezpečné potom jezdit.
V neděli dopoledne jsem jel skibusem na Svaťák a příjemně mě překvapil, nebylo to tak rozbité, jak jsem čekal. Ale rozhodně netvrdím, že to bylo v pořádku. Zkrátka jsem přijel z tankodromu na Medvědíně, kde to už horší být nemohlo. V pondělí ráno na Medvědíně vytvrdlá sjezdovka až dolů s pár cm čerstvého sněhu.

Sněhové podmínky:

Sněhu opravdu dostatek. Zatímco v neděli byl typický slunný a velmi teplý jarmí den, v pondělí vytvrdlá sjezdovka a odpoledne sněhová vánice. Nově napadaný sníh dost lepil, takže to vůbec nejelo.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Už během víkendu vypnuli některé vleky. V pondělí už jezdily jen hlavní sedačkové lanovky.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

O víkendu více lidí, v neděli odpoledne bez front. V pondělí pak jen pár lidí a tedy bez čekání ve frontách.

Občerstvení a aprés-ski:

Bohužel už nenavštěvuji. V této sezóně výrazně zdražili a kvalita není nic moc. Předpokládám, že až areál vyhodnotí efekt zdražení pro letošní sezónu, pravděpodobně zjistí, že více lidí odradili a tržby se výrazně snížily. Ale třeba se pletu a mají to dobře spočítáno, stejně tak jako snižování nákladů různého typu a kvality služeb. Opravdu rád bych si zašel na oběd, dal kafe či apres-ski, ale při současných cenách a kvalitě mi nezbývá než si vozit vlastní jídlo i pití.

Doprava do střediska a parkování:

Parkoval jsem na Horních Mísečkách - o víkendu odhaduji 90% obsazenost parkoviště, i odpoledne se dalo zaparkovat. V pondělí jen asi 10 aut.

+ plusy

 • málo lidí v pondělí
 • slunná neděle
 • každý den na horách vnímám pozitivně

- mínusy

 • kvalita upravených tratí - v sobotu a neděli hrůza a velmi nebezpečné
 • výrazné omezení provozu vleků
 • od pondělí ukončena většina skibusů, takže přejezd mezi Svaťákem a Medvědínem pro lyžaře prakticky nemožný
 • klesající kvalita služeb
 • zdražení celosezónního skipasu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

10.02.2024  | Špindlerův Mlýn

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Sobota a k tomu slunce, to je skoro zázrak - v posledních dnech vidíme jen déšť a mraky, tak hurá provětrat sezonku a k tomu ještě kouknout na borce, co si v téhle jarní idylce přijeli střihnout Chinese downhill do Špindlu. Sníh byl dle očekávání i vzhledem k nočnímu dešti značně rozměklý, ale jinak...

31.01.2024  | Špindlerův Mlýn

 • autor: mydlar1
 • hodnocení:

Zřejmě rozdávání vysvědčení či nepříznivá předpověď počasí zapříčinila, že ve Špindlerově Mlýně bylo téměř liduprázdno, a to jak na Svaťáku, tak Medvědíně. Čekání na modré šestisedačce bylo nejvýše od turniketů k packám, odpoledne bez čekání. Ostatní lanovky a kotvy naprosto bez čekání, skibusy poloprázdné, nejvíce lyžařů bylo asi v restauraci Stadion. :-) Každopádně otevřeno je všechno kromě pár malých vleků a sněhu je na všech sjezdovkách dost - žádné kamínky, občas větvičky a šišky. Nejlépe byla upravená FISka a vydržela tak i do zavíračky, na známých "prudších" místech se (až) odpoledne dělaly muldy, ale nebylo to nic hrozného. Sjezdovky už nejsou jedna ledovka (jako o víkendu), ale zase to není úplně prašánek, tak něco mezi. Odpoledne, hlavně v dolních částech už to začínalo být mírně rozbředlé. Ale zase nic hrozného na to, že teploty dle místních teploměrů u nástupů ukazovaly pár stupňů nad nulou. Parkoviště odpovídalo adekvátně zalidněnosti, nejvíce aut bylo již klasicky na Medvědíně a Hromovce. Příjezdové silnice mokré, na Mísečky též a navíc s velkou dávkou štěrkového posypu.

28.01.2024  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Nahoru Adolu
 • hodnocení:

Využil jsem poslední ze čtyř permanentek, nakoupených s velkou slevou už v listopadu. Byl jsem na slavnostním zahájení 9.12.23. To bylo velké zklamání. Ačkoliv měli v areálu vyrobený dostatek technického sněhu pro otevření více sjezdovek, bylo možno využít ve Svatém Petru pouze modrou, část červené ...

21.01.2024  | Špindlerův Mlýn

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Kdo by to byl řekl, lednová neděle ve Špindlu, teplota hluboko pod bodem mrazu a místo očekávaných natěšených davů, front, ledu a muld na svazích, zázrak - jedno z nejlepších lyžování v této sezóně. A k tomu se mi taky konečně podařilo projet celý Špindl na lyžích v jediný den a poprvé se tak svézt ...

18.01.2024  | Špindlerův Mlýn

 • autor: mydlar1
 • hodnocení:

Tento minireport by se mohl jmenovat cesta s Gopassem po Čechách. Monínec jsem tedy z důvodu špatné předpovědi počasí rovnou zavrhl a vydal se na Ještěd (mají otvírat další sjezdovky a předpověď zde byla příznivá). Tam postávala skupina lidí z FrashTracku, že nejede LD Skalka, dal sem tomu nějaký čas, ale nic se nedělo, tak jsem se rozhodl přejet na Medvědín (LD nakonec spravili až někdy k jedenácté). Cestou na parkoviště v Mísečkách byla ale byla nějaká kalamita, takže jsem se opět otočil a nakonec se mi podařilo dojet na Hromovku do Špindlu. Zapomeňte na pěkné obrázky z včerejšího reportu Sparťana. Parkoviště díky rychlé teplé vlně, která dnes přišla, byla jedna velká rozbředlá louže, připravené sjezdovky se měnily v těžký sníh s muldami, a po poledni začalo intenzivně pršet. Nakonec začalo sněžit a mrznout, ale lyžování už bylo hodně náročné, zvlášť třeba přejezd z nové Přehradní byl jak jízda v okapu. Dobré zprávy jsou, že už byla otevřená červená FIS a černá by měla být otevřena v sobotu. Další dobrou zprávou bylo, že přes nepřízeň počasí vlekaři ometali sedačky, a zaklapávali ty nevyužité (nahoru i dolu), takže lyžař neseděl na LD v mokru. A poslední dobrou zprávou je, že zase začlo mrznout a padat sníh, takže by na víkend mohly být sjezdovky opět pěkně upravené.

31.12.2023  | Špindlerův Mlýn

 • autor: mydlar1
 • hodnocení:

Silvestr ve Špindlerově mlýně; Nepíšu velký report, to podstatné bylo napsáno v reportu od Sparťana z 30.12.2023, takže dávám pouze rozdíly a pohled na Silvestra. Původně sem mířil na Medvědín, ale parkoviště na Mísečky bylo dle kolegů plné, takže sem vzdal cestu přes Vítkovice a jel rovnou do Špindlu. Tam byla situace podobná, Medvědín-parkoviště už bylo zavřené a parkoviště Hromovka odbavovala auta na přilehlá parkoviště na loukách, která byla téměř samé bahno. Mě se podařilo najít místo na asfaltu, takže sem při odjezdu nevypadala jak po závodu motokrosovou tratí. V duchu sem si pomyslel, že to bude na sjezdovkách masakr, ale nebylo to tak. Hodně lidí zde parkovalo jen pro vycházky a tak na sjezdovkách a u lanovek nebylo tak plno. Takhle, znám Špindl mnohem více zalidněný. Na Hromovce se už dopoledne dalo nastoupit bez čekání, na Svatém Petru na šestisedačce do cca 5-10 minut, dle toho, jak zrovna přijel dav lyžařů. Sjezdovky byly připraveny lépe, jak píše Sparťan, Červená FIS (5) se dala rozumně jezdit až do zavíračky. Hromovka dojezd už byla ve dvě jako plato od vajec a sjet ji na konci lyžování vyžadovalo celkem umění. Lanovky byly v provozu sedačkové, včetně dvojsedačky, ale s výstupem pouze nahoře, na černé FIS není moc sněhu. Navazující kotva nahoru stále zavřená. Občerstvení bylo otevřeno vše, co může v areálu být, lidí celkem dost (zase nebyly na sjezdovkách). Parkoviště při odjezdu docela fičák, ale díky organizaci praocvníků parkoviště nevznikaly výraznější zácpy. Odpoledne z pohledu ohňostrojů a petard byl narozdíl od minulých let opravdu klid. Nevím jak, o půlnoci, to už sem byl doma ...

01. - 02.04.2023  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Po Velikonocích bude provoz již ukončen a s tím sněhem to bude tak akorát, aby se lyžovalo do Velikonoc. Od čtvrtka jsou teploty opět nad nulou a do soboty celkem i dost pršelo, a tak dost sněhu ubylo a moc ho zde již na sjezdovkách není, a to hlavně na Turistické, která je na několika místech dosti...

30.03.2023  | Špindlerův Mlýn

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Jelikož v celých Jizerkách a Krkonoších včetně jejich polské strany jsou v provozu v podstatě jen tři areály, z nichž dva jsem již tuto sezónu navštívil, padla dnes volba na Špindl. Skipasy se i pár dní předem daly pořídit za něco málo přes 600 korun, což bylo celkem fajn. Navíc byl jeden z poslední...

16.03.2023  | Špindlerův Mlýn

 • autor: tomtvaroha
 • hodnocení:

Na jedno z posledních lyžování jsem vyrazil do Špindlu. Dle webkamer z předchozích dní jsem očekával trochu nižší návštěvnost. Celkově dobré lyžování, ale už jsou jarní podmínky - buďto písek, nebo ledová hora. Otevřeno vše kromě dojezdu jedné Hromovky. Ve Sv. Petru to bylo hodně ledové, takže jsem se od cca 10 do 12 h přesunul na Medvědín - nejlepší podklad byl na Horních Mísečkách, Medvědín od půlky oraniště. Ve Sv. Petru nejlepší horní polovina černé FIS, dolní část led, modrá oraniště, červená místy ledová. Sněhu je ještě dostatek - dole asi 20 cm mimo sjezdovky. Nahoře ještě kolem metru mimo. Otázka je, jak rychle bude odtávat, když hlásí dvouciferné teploty příští týden. Na otevřených sjezdovkách 50 až 80 cm. 3Zalidněnost poměrně vysoká, ale většina byla jednodenní - bylo hezky a teploty v noci -4, dopoledne kolem nuly, tak mnoho lidí vyjelo na poslední lyžování. Čekací doba od 10 do 12 h cca 5 minut. Odpoledne už skoro bez čekáníU Zubra na Medvědíně jídlo s pitím 250 až 300 Kč.

14.01.2023  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Nahoru Adolu
 • hodnocení:

Na 14.1. jsem měl registraci na testování lyží. Tato akce byla zrušena pro nepříznivé podmínky, ale permanentku jsem už rušit nechtěl. Čekal jsem mnohem méně sněhu, než ve skutečnosti na sjezdovkách leželo. Bylo pro mne příjemným překvapením, jak hezky se zaměstnancům areálu daří připravit docela he...

10. - 13.01.2023  | Špindlerův Mlýn

 • autor: tomtvaroha
 • hodnocení:

Předpověď počasí byla neúprosná a čekal jsem horší stav sjezdovek. Ovšem počasí moc nepřálo a každý den něco padalo, dole déšť a od půlky kopce sníh. Snad dle předpovědi od 16. 1. bude stabilnější zimní počasí.

26. - 27.03.2022  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Makov
 • hodnocení:

Na víkendové lyžování jsem neměla velká očekávání z důvodu vyšších teplot a očekávané vyšší zalidněnosti. Pozitivní bylo slunečné počasí, což ale mělo za následek rychlé měknutí sněhu, takže odpoledne bylo lyžování spíše za trest. V sobotu zklamání, ale neděle super bez lidí.

13. - 14.03.2022  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Martin2
 • hodnocení:

Solidní lyžování v neděli i pondělí. Krásné jarní počasí - slunce a ráno tvrdá upravená pista. V neděli od pozdního rána do cca 13.00 fronty, ale pak už to bylo s čekáním do cca 5 minut, takže na Špindl super. V pondělí pak obecně méně lidí, i když v exponovaných časech fronty byly.

12.03.2022  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Tomanuel
 • hodnocení:

Konečně jsme si spravili chuť na českých horách po minulé návštěvě Lysé hory. Jezdili jsme převažně na Hromovce, kde byla čekací doba max. 6 minut. Nejdelší fronta byla tradičně ve Svatém Petru. Na vedlejší černé dvojsedačce se nečekalo vůbec. Bohužel kotva na Hřišti nejezdila - veliký mínus. Počasí bylo naprosto luxusní. Na obloze ani mráček a teploty lehce nad nulou. Povrch držel krásně i odpoledne, dokonce i v nižších polohách sjezdovek. Jediným šrámkem na lyžování byl probíhající závod Krkonošská 70, který vedl přes obě Hromovky. Naštěstí organizátoři to perfektně zvládli. Po dlouhé době parádní lyžování v českých horách.

11.02.2022  | Špindlerův Mlýn

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Na další lyžařské zážitky vyrážíme na večerní lyžování na Hromovku. Při příjezdu do Špindlerova Mlýna nejvíc řešíme, kolik bude lidí a jak dlouhá bude fronta. Nenaplňují se černé scénáře a trávíme tak večer pěkným poježděním.

19.01.2022  | Špindlerův Mlýn

 • autor: topfish.dufek
 • hodnocení:

Středa, na lyže třeba. Vybírali jsme všední den podle předpovědi počasí a vyšlo to. Azuro celý den, bezvětří. Přijeli jsme na první lano na Medvědín a podle již vyzkoušené taktiky "dopoledne Medvědín a odpoledne Svaťák" perfektní lyžařský den. Dopolední Medvědín: víceméně jsme jezdili jen červenou a...

18.01.2022  | Špindlerův Mlýn

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Po včerejším odpoledni bez lidí v Nové Pace se dnes nedalo odolat slunečnému počasí a vyrazil jsem do Špindlu. Mrzlo a k tomu totální azuro, takže ten nápad jsem neměl jen já. Po příjezdu k parkovišti na Hromovce jsem se zhrozil, kolik už je tam aut, první lano už mě ani tak nezajímá. A tak jsem jel...

15. - 16.01.2022  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Další lednový víkend trávím v "jamě lvové" a je to až na ty strašidelné fronty, které zde byly hlavně v sobotu, celkem povedený víkend strávený na pořádně zmrzlém až ledovém kopci v obou hlavních areálech. V sobotu na prosluněném Medvědíně a v neděli ve stínu a ráno pořádném mrazu, ráno bylo -9 stup...

06.01.2022  | Špindlerův Mlýn

 • autor: topfish.dufek
 • hodnocení:

Hezká předpověd lákala na lyžování ve Špindlu. Ráno cestou na Jičín bylo na silnicích už trochu sněhu a docela to klouzalo. Na otevřených polích i docela foukalo. Parkoviště pod Medvědínem poloprázdné, hodně SPZ "PL". Sjezdovky hezky upravené s pěticentimetrovou vrstvou prašanu. Začali jsme na Medvě...

29. - 30.12.2021  | Špindlerův Mlýn

 • autor: plamenomet
 • hodnocení:

Poprvé jsem zavítal do Špindlu. Bohužel zrovna v době, kdy se teploty ani přes noc nedostaly pod 0 stupňů. Od lyžovaní jsem nic moc neočekával, ale nakonec jsem byl mile překvapen. Recenzi píšu jako člověk, co česká střediska moc v oblibě rád nemá a raději si zajede do Dolomitů.

Další reporty ze střediska: Špindlerův Mlýn

Plose

Plose

Plose

Plose

Plose

Plose

SNOW tipy

Výška sněhu 80 cm
Otevřené lanovky a vleky 7 z 7
Otevřené sjezdovky 42 z 42 km