Serfaus Fiss Ladis - aktuální report z 08. - 13.12.2013 - SNOW.CZ

Serfaus Fiss Ladis | aktuální report z 08. - 13.12.2013

Serfaus Fiss Ladis - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Serfaus Fiss Ladis:
autor: vachusarka
hodnocení:
návštěva od: 08.12.2013 do: 13.12.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko se otevřelo podle plánu 6. 12. Sněhu se zdálo být dost, ale pak přišly slunečné dny s teplotami od 6 do 10 °C a sníh zejména na jižní straně začal ubývat. I tak je sjezdovek otevřených dost a lyžování je fajn.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Na jižních svazích střediska Fiss jsou sjezdovky otevřené v podstatě hlavně pro přístup do Serfaus a zpět. Severní strana pak kromě černé Adlerpiste funguje celá, zatím ještě také není v provozu měřený obří slalom pro veřejnost. Omezený je i provoz ve snowparku. V Serfaus je omezený provoz zejména v oblasti Lazidu - stále uzavřené jsou sjezdovky Trujeabfahrt, Lazid X-dream nebo Obere Scheidabfahrt. Nejlepší podmínky jako obvykle panují v oblasti Masnerkopf.

Sněhové podmínky:

Sníh na sjzdovkách je převážně technický a sjezdovky jsou tvrdé celý den. Boule se tvoří minimálně. Stejně tak kameny potkáte jen zřídka. Hlavně sjezdovky jižní strany Fissu by potřebovaly ještě pořádnou dávku sněhu. Ta však v předpovědi ještě minimálně týden chybí, i v dalších dnech se očekává slunečno. Noční teploty by už mohly trochu nahrávat zasněžování, ale vody v jezerech bohužel také moc není.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Komfort střediska je jako vždy super. I když je středisko poloprázdné, servis je stále stejný a na vysoké úrovni.

Zalidněnost:

Středisko bylo naplněno hlavně o víkendu. Kvůli minimální sjízdnosti jižních svahů byly sjezdovky severní strany celkem plné lidí. To však od pondělí přestalo platit a lidí bylo málo i tam.

Občerstvení a aprés-ski:

Všechny restaurace i aprés-ski bary ve středisku jsou v provozu, trochu horší to je pak s restauracemi ve vesnici Fiss, kde např. ve čtvrtek nebylo kam zajít. Jídlo za ceny srovnatelné s ostatními středisky (standardní tyrolská nabídka).

Doprava do střediska a parkování:

O víkendu je potřeba přijet v čas, jinak vás čeká parkování u lanovky Waldbahn. Ve všední dny nebyl s parkováním přímo u hlavních pokladen problém.

+ plusy

  • minimum lidí
  • stále slunečné počasí
  • fajn služby
  • atrakce pro děti v provozu od samého začátku

- mínusy

  • nedostatek přírodního sněhu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

08.01.2017  | Serfaus Fiss Ladis

autor: škubánek
hodnocení:

Po příjezdu z Hintertuxu a ubytování v údolí Kaunertal jsme druhý den vyrazili do Serfaus Fiss Ladis. Nejblíže jsme to měli do Fissu, kde jsme také nechali auto na téměř prázdném parkovišti a kabinkou vyrazili na prostřední kopec, kde bylo tak 20 cm nového sněhu a stále padal...

zobrazit celý report

02. - 06.03.2016  | Serfaus Fiss Ladis

autor: H
hodnocení:

Na naši, na delší dobu poslední, lyžařskou dovolenou bez dětí (děti už máme, ale lyžovat budou až příští rok :)) jsem vybral vyhlášené středisko SFL. Očekávání byla vysoká, naplněna byla jen z části, a musím sebekriticky přiznat, že zejména proto, že naše lyžařské schopnosti nejsou nejspíš dostatečn...

zobrazit celý report

09.12.2015  | Serfaus Fiss Ladis

autor: janousekml
hodnocení:

Jedno z krásných rakouských středisek, které doporučuji navštívit. Toto středisko nabízí perfektní služby počínaje bezplatným parkováním, čistými a moderními toaletami, příjemnými restauracemi a krásnými sjezdovkami pokračujíce. Není tedy divu, že ceny skipasů nejsou z nejnižších.

zobrazit celý report

18.03.2015  | Serfaus Fiss Ladis

autor: bohous357
hodnocení:
Překvapivě skvělé sněhové podmínky na severních svazích, zatímco na jižních svazích už kvetou kytky. Navzdory předpovědi slunečno, trochu větrno, většinou pod nulou. Minimum lidí – skoro žádné rodiny s dětmi, teprve odpoledne rozježděné údolní dojezdy včetně obou lesních sjezdovek. Výborný celý Urgtal, nejlepší 18 – Schöngampfabfahrt a členitá 29 – Adlerpiste, v pohodě i 56 - Direttissima na jižním svahu. Ve výborném stavu všechno od Planseggbahn vlevo, zvláště 116 – Obere Scheide, 143 - Pezidabfahrt a celá zóna Masner kromě začátku 160 z Masnerkopf a pitomého nájezdu 162/163. Tady měli pánové původní kotvu ponechat. Výborný oběd za rozumnou cenu ve skoro prázdné Skihüte Masner, výběr usnadnil téměř výhradně slovenský personál. Parkoviště pod Waldbahn Fiss plné jen z 1/3 a dali nám tam lavičky na přezouvání!

24. - 27.03.2014  | Serfaus Fiss Ladis

autor: HH
hodnocení:

Díky sněhové nadílce z minulého víkendu a v kombinaci s jarním sluníčkem panovaly ideální lyžařské podmínky.

Indiánské země, pirátská loď, obří dětské hřiště nebo speciální rodinné hotely. To jsou hlavní argumenty, kterými západotyrolské středisko Serfaus Fiss Ladis láká rodiny s dětmi k návštěvě...

zobrazit celý report

01. - 02.03.2014  | Serfaus Fiss Ladis

autor: eva
hodnocení:

Tyrolské středisko s 212 km sjezdovek a nadmořskou výškou až do 2 820 m nadchne obrovským prostorem typickým pro Francii. Tvoří ho tři menší propojená střediska - Serfaus, Fiss a Ladis.

zobrazit celý report

28.02. - 01.03.2014  | Serfaus Fiss Ladis

autor: Rychle
hodnocení:

Toto středisko bezpochyby patří do TOP 5 rakouských středisek, protože v tomto středisku si každý najde to své a přitom je hýčkán na každém kroku. Za 46 EUR na den je to velmi dobrý poměr cena/výkon.
Sjezdovky byly vysněženy velmi kvalitně, ale mimo sjezdovky to na freeride moc nebylo.

zobrazit celý report

08. - 09.02.2014  | Serfaus Fiss Ladis

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Jedno z nejlepších tyrolských středisek potěší rozsáhlou a hustou sítí sjezdovek a ohromí moderností lanovek i veškerého zázemí. Bohužel má mnohem méně sněhu, než bývá zvykem, a tak ačkoliv jsou všechny sjezdovky otevřené, jsou často oproti běžným podmínkám výrazně užší.

zobrazit celý report

10.01.2014  | Serfaus Fiss Ladis

autor: vachusarka
hodnocení:
Jarní lyžování v lednu. Denní teploty kolem 5 °C, noční kolem nuly. Sníh je mokrý, těžký a je ho málo. Většina sjezdovek je i přesto v provozu, jsou však většinou užší než je zvykem. Lepší podmínky panují na Nordsite a Masnerskigebiet. Naštěstí počet návštěvníků po Vánocích již klesl a tak se dá na sjezdovce celkem pohybovat. Fronty jsou výjmečně.