Ischgl / Silvretta Arena - aktuální report z 05. - 08.12.2013 - SNOW.CZ

Ischgl / Silvretta Arena | aktuální report z 05. - 08.12.2013

Ischgl / Silvretta Arena - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Ischgl / Silvretta Arena:
autor: mira1212
hodnocení:
návštěva od: 05.12.2013 do: 08.12.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Ischgl lákal hlavně svou délkou sjezdovek a vyšší nadmořskou výškou. Zároveň přejezd mezi rakouskou a švýcarskou stranou přidá na atraktivitě a lákavá je i možnost nákupů v bezcelní zóně.

Podle ostatních reportů "snobské" městečko žije každý večer a jídlo/pití se dá sehnat i levněji než u nás. Své si najde opravdu každý - od superdrahých restaurací až po all you can eat pizzerie.

Celkový dojem 1-.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

První den foukal šílený vítr a nebyly otevřeny lanovky na jednotlivé vrcholky. Takže jsme byli odsouzeni pouze na spodní část rakouských kopců, ale na rozježdění bohatě stačilo. V celém areálu (asi 5 kopců) je na výběr opravdu miliarda sjezdovek a je tak jen a jen na vás, kam se vydáte. Za 2 dny projedete bez problémů celé středisko. Nadchnou hlavně bezvadně upravené červené sjezdovky, ideální na obřákový oblouk, a černé sjezdovky 14 A/B.
Jediným negativem je několik otravných přejezdů. Pro milovníky freeridu nespočet kopců se snadným přístupem.

Sněhové podmínky:

Sníh i na začátku sezóny naprosto bez problémů. Zasněženy a bezvadně připraveny všechny sjezdy do údolí. Ale mezi 16 až 17.00 je to jak slalom mezi kuželkama, když se chcete dostat rychle zpět do Ischglu! Viz foto.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Minimun kotev a pom a většina sedaček s bublinou. Zde není co vytknout. V prosinci nebyly žádné fronty a to ani na kabinky ve spodních stanicích. Nadchne 2patrová lanovka na švýcarské straně a nově otevřená kabina pro 150 lidí (Piz Val Gronda).

Zalidněnost:

Davy lidí se hned ráno rozprchnou po celém areálu - dopoledne většina lidí směřuje do Švýcarska za sluníčkem. Po 12.00 se slunce přehoupne i na rakouské svahy.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení na každém kroku. Ceny rozumné. Rakouská kuchyně mnohem lepší, švýcarské speciality nemůžu ani vidět.

Doprava do střediska a parkování:

Parkování zdarma, minutu od spodních lanovek. Ihned od rána navádějí na volná parkovací místa a netvoří se tak žádné kolony. Odpoledne bezproblémový výjezd. Bohužel i tady potkáte české SPZ.

+ plusy

  • 240 km sjezdovek! To své si najde každý!
  • Rakousko/Švýcarsko s bezcelní zónou
  • Úžasné černé sjezdovky
  • Super atmosféra v Ischglu za rozumné ceny
  • Moderní vleky bez front
  • 2 patrová lanovka a nová kabina pro 150 lidí

- mínusy

  • Některé přejezdy jsou zbytečně zdlouhavé
  • Zasněžovaní je místy opravdu nepříjemné (prosinec)
  • Ceny hotelů přímo v Ischglu - stačí bydlet ve vesnici vedle a dojíždět na parking zdarma
  • Riziko větru a zavřených vleků na vrcholky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

06. - 10.03.2017  | Ischgl / Silvretta Arena

autor: mirjur
hodnocení:

V Ischglu jsme byli potřetí a po vynikajících předchozích zkušenostech to byl tentokrát propadák. Absolutně nevyšlo počasí, z 5 dnů jsme 2 dny nelyžovali vůbec pro stálé sněžení a mizernou viditelnost, 2 dny jen odpoledne a situaci částečně zachránil jen poslední den, kdy nastalo od rána azzuro. Boh...

zobrazit celý report

04. - 06.12.2015  | Ischgl / Silvretta Arena

autor: BQ
hodnocení:
Slunečné tři dny v oblasti Ischgl Samnaun (4.–6.12.): V pátek poloprázdno, o víkendu poměrně dost lidí, hlavně na lehčích sjezdovkách, lanovky ale beze front, nejdéle jsme čekali 2 minuty při odpoledním návratu sedačkou Höllboden. Sněhu pomálu, mimo sjezdovky do 20 cm, na sjezdovkách do 30 cm, našlo se spousta míst s kamením. Ráno většinou parádně upravené, odpoledne ale plotny, v namáhaných úsecích až na led. Naposledy sněžilo dva týdny zpátky, se zasněžováním si moc hlavu nelámou, chtělo by to čerstvou nadílku. Ofevřeno cca 40 % oblasti, většina černých zavřená, pod 1800 m otevřeny jen dojezdy do střediska, dlouhý sjezd č. 80 do Samnaunu uzavřen, stejně tak oblast Pic Gronda. Zařízení moderní jak z rakouské tak švýcarské strany. Skipas na 3 dny stál 128 €.

22. - 25.04.2015  | Ischgl / Silvretta Arena

autor: Dupin
hodnocení:

Pro návštěvu tohoto rakousko-švýcarského střediska mne v tuto jarní dobu zlákala poměrně vysoká nadmořská výška a provoz až do 1. 5. 2015. Předpokládali jsme s manželkou dobrou kvalitu sněhu, což se na 100% potvrdilo. Středisko je opravdu rozsáhlé, ale skvěle propojené jak lanovkami, tak sjezdovkami...

zobrazit celý report

18.03.2015  | Ischgl / Silvretta Arena

autor: bohous357
hodnocení:
Velká klika na počasí – mraky od jihu se zastavily přesně před hlavním hřebenem, takže Ischgl byl celý den na slunci a Samnaun pod dekou. Na převážně jižních svazích Samnaunu kompaktní sníh, na severních svazích Ischglu tvrdý podklad s prašanem. Lidí průměrně – tzn. více. Skvělé sjezdovky 4, 7, ale pozor - i 5 + 1 do mezistanice, 14a nájezdem 14c, 14b, 21, 35, 69b. Piz Val Gronda není ani tak zajímavý sjezdovkou 42 jako skvělým freeridem, je to hozená rukavice St. Antonu. Výborné poježdění, chaty odpoledne dost plné, nějak všichni upřednostňují lyžování před obědem, dobrý pozdní oběd za rozumnou cenu v obřím self-service Paznauer Thaya za zvuků začínající live show. Příjezd do Samnaun – zkusili jsme silnici od Martiny, je jak z předminulého století, místy zahnuté tunely na jedno auto vysekané nahrubo do skály, dobrá spíš pro pašeráky, protože na ní není žádná švýcarská celnice. 

17.01.2015  | Ischgl / Silvretta Arena

autor: bohous357
hodnocení:
Stručně z Ischgl/Samnaun: Pár centimetrů prašanu připadlo 11.1 a 14.1., jinak podprůměrný sněhový stav, jarní oblačné počasí, ale prudké poryvy JZ větru, kterými byl postiženy hlavně zóny Palinkopf a Paznauner Thaya - občas uzavřené. Ofoukaný vršek Greitspitze, totálně zledovatělý závěrečný svah 14a, krpál 72 jsme už radši nezkoušeli, ostatní sjezdovky dokonale vysněžené a dobře udržované. Nejlépe nám vyhovovaly: 7, 4, 5 (když dopo povolila), 65a, 68, 69b, 14a, 21. Na leden docela hodně lidí - 10, 11, 76 přeplněné a na O1 se občas vytvořila i fronta. Přístup novou A2 z Ischglu v pohodě a velmi jsme ocenili zkrácení původní lanovky F2 na horní úsek, jezdila docela vytížená. Poznatek: pokud leželo na švýcarské straně na umrzlém podkladu jen pár centimetrů směsi technického sněhu/prašanu, stav sjezdovek byl skvělý celý den, poté co napadlo dalších cca 7 cm prašanu, údržba byla nanic, žádná snaha zasáhnout v průběhu dne. Sjezdovka 62a mezi modrými 62 a 63 byla skoro prázdná.

09. - 14.03.2014  | Ischgl / Silvretta Arena

autor: tomas.rehak
hodnocení:

Silvretta Arena ma velmi prijemne prekvapila. Navstivil som viacero alpskych stredisk (Tignes-Val d´Isere, Alpe d´Huez, Risoul, Saalbach, Zell am See-Kaprun,Stuhleck, Val di Fassa, Schladming) a moj nazor, ze spolu s Tignes-Val d´Isere to bolo to najlepsie stredisko. Urcite to ovplyvnilo aj nadherne...

zobrazit celý report

11. - 12.02.2014  | Ischgl / Silvretta Arena

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Silvretta Arena je objektivně jedním z nej nej středisek přinejmenším východní poloviny Alp. Je to vlastně ohromná vysokohorská pustina, do které byl instalován perfektní lyžařský lunapark. Nenajdete tu horský klid, zato doslova továrnu na lyžařskou nirvánu.

zobrazit celý report

12. - 14.12.2013  | Ischgl / Silvretta Arena

autor: bohous357
hodnocení:

Prakticky plný provoz střediska v době, kdy ostatní neledovcové areály Tyrolska otevírají dost váhavě, a skvělá předpověď počasí nás vylákala na lyžovačku neobvykle brzo.

Fantastický zážitek na poloprázdných skvěle upravených sjezdovkách a prakticky jarní azuro s teplotami mezi -5 a +2 hned tak n...

zobrazit celý report

26.02. - 01.03.2013  | Ischgl / Silvretta Arena

autor: Pajda

V rámci jednoho zájezdu jsme navštívili dva areály - Silvrettu Arenu a Serfaus Fiss Ladis. Měli jsme tedy jejich přímé srovnání.
Oba areály jsou v bezlesém patře a nadmořská výška sjezdovek byla zárukou dobrých sněhových podmínek po celý den.
Sjezdovky, tedy spíš lyžařské dálnice, nabízí kompl...

zobrazit celý report

17. - 24.03.2012  | Ischgl / Silvretta Arena

autor: maldi

Tomuto středisku se nedá jen tak něco vůbec vytknout :-) A když budete mít i fajné počasí, tak si to tu užijete na sto pro perfektně. Je tu mnoho kombinací sjezdů a občas jsem si připadal jako ve velké sněhově pohádkové továrně na lyžování. Něco jako Karlík a továrna na čokoládu :-D

Všechno šlapa...

zobrazit celý report

05. - 08.04.2012  | Ischgl / Silvretta Arena

autor: julo

Stredisko sa nachadza 22 km od cesty na Bregenz v rakuskom Tirolsku. Rozprestiera sa v nadmorskej vyske od 1 377 - 2 872 m. Z mesta Ischgl (A) a Samnaun (CH) don vedu spolu 4 velkokapacitne lanovky. Svojou rozlohou a poctom km tratí 238 km zjazdoviek patri medzi najvacsie v Rakusku. Tak isto ma vysa...

zobrazit celý report