Zillertal Arena - aktuální report z 10. - 12.01.2014 - SNOW.CZ

Zillertal Arena | aktuální report z 10. - 12.01.2014

Zillertal Arena - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Zillertal Arena:
autor: Orhor
hodnocení:
návštěva od: 10.01.2014 do: 12.01.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Lehce dostupné středisko kousek od dálnice, velké množství širokých sjezdovek různých obtížností, téměř všude pohodlné sedačky a malá zalidněnost.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Vynikající carvingové dálnice, většina nadprůměrně širokých. Pozor na sjezdovku č. 18 - v dolní části poměrně prudká a odpoledne byla místy čistý led. Přejezd z Zellu do Gerlosu je zdlouhavý. Nicméně v okolí přejezdu vynikající možnosti freeride, bohužel v době návštěvy menší množství sněhu. V Gerlosu mírnějsí kopce vhodné pro méně zdatné lyžaře. Sjezdovka č. 42 (černá) - jedna z nejlepších, celá přehledná a bez nerovností. Sjezdovky směr Königsleiten ledové, málo vysněžené.

Sněhové podmínky:

Sjezdovky ve vyšších partiích výborně vysněžené, každé ráno perfektně upravené. Mimo sjezdovky sněhu málo, freeride velmi omezený. Odpoledne frekventovanější svahy vydřené na led. Údaje o množství sněhu na webu přibližně odpovídají.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky vynikající, téměř všude sedačky express, často s bublinama. Jen přejezd z Zellu do Gerlosu a zpět velmi zdlouhavý, pomalé sedačky bez bublin. Parkoviště poloprázdná, tedy alespoň brzy ráno. Otevírací doba v Zellu od 8.00.

Zalidněnost:

Středisko poměrně málo zalidněné, do cca 10 hod. svahy téměř prázdné. Prudší svahy málo zalidněné celý den.

Občerstvení a aprés-ski:

Velké množství restaurací, nebyl problém zajít na oběd kdykoliv, vždy se našlo místo. Polévky cca 4-6 eur, hlavní jídla od 8 eur. Kvalita výborná a porce velké.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava vynikající, kousek od dálnice bez jakéhokoliv stoupání. Údolí bez sněhu, parkoviště u lanovek udržovaná (asfalt nebo štěrk).

+ plusy

  • dostupnost z Čech
  • široké poctivé červené sjezdovky
  • dobře vysněžené sjezdovky
  • velké množství ubytování

- mínusy

  • nic

Zajímavé odkazy

www.zillertalarena.com

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

18. - 21.03.2017  | Zillertal Arena

autor: HH
hodnocení:

Vynikající středisko pro jarní lyžování. Vzájemně propojené skiarály Wald, Königsleiten, Krimml, Gerlos a Zell am Ziller tvoří dohromady jedno z největších skiareálů v Rakousku. Aktuálně je otevřeno 124 z celkového počtu 141 kilometrů sjezdovek a funguje všech 52 lanovek. Při nákupu skipasu na 3 a v...

zobrazit celý report

17.03.2016  | Zillertal Arena

autor: janousekml
hodnocení:

První den návštěvy Zillertalského údolí jsme zaparkovali v Zell am Zillertalu přímo u kabinkové lanovky Karspitzbahn 1 startující v osm hodin. Aréna je poměrně rozlehlá s krásnými především červenými sjezdovkami a občas trochu nudnými přejezdy. Návštěvu bych doporučil rozdělit do dvou dní, v rámci v...

zobrazit celý report

10.03.2016  | Zillertal Arena

autor: Cipous
hodnocení:

Díky až 60 cm nového sněhu během posledních dní se lyžuje na přírodním podkladu. Bohužel jsem se utvrdil o pravdivosti předešlých reportů a sice, že probíhá "stěhování národů" mezi jednotlivýmí spojenými středisky. Potěšením je provoz již cca 15 min před oficiální otevírací dobou.

zobrazit celý report

02.03.2016  | Zillertal Arena

autor: cestmir
hodnocení:

Zillertal Arena se nachází v bočním údolí na konci hlavního údolí Zillertal, v němž je vůbec největším skiareálem. Většina sjezdovek se nachází na severní straně údolí. Oblast nabízí především náročnější červené a černé sjezdovky, například přímo nad Gerlosem na severním úbočí Isskogelu (2 264 m) a ...

zobrazit celý report

29.01.2016  | Zillertal Arena

autor: sparrow1
hodnocení:

Tak jsem poprvé navštívil vyhlášenou Zillertal arénu a byl jsem překvapen, spíš ale nemile. Ze střediska jsem měl pocit, že jsem někde v Krkonoších, akorát výš a s lepšími lanovkami.

zobrazit celý report

28. - 30.03.2014  | Zillertal Arena

autor: Orhor
hodnocení:

Výborné sjezdovky všech obtížností, skvělá dostupnost a dostatek sněhu. Velké možnosti ubytování a blízkost dalších středisek v údolí, prostě ideální místo na prodloužený víkend.

zobrazit celý report

24. - 26.01.2014  | Zillertal Arena

autor: Bohouš
hodnocení:

Zillertal Arena nabízí 139 kilometrů sjezdovek, které jsou obsluhovány celkem 51 lanovkami, popř. vleky. Jedná se o rozlehlou lyžařskou houpačku, která se rozprostírá od Zellu v Zillertalu přes Gerlos až do Königsleitenu a Hochkrimmlu.

zobrazit celý report

10. - 13.12.2012  | Zillertal Arena

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

V prvních dnech sezóny byla Zillertal Arena „roztržena“ na dva či tři samostatné areály (propojovací lanovky nebyly v provozu), v nichž byly otevřené jen hlavní varianty tratí, které ovšem odměnily první lyžaře luxusními podmínkami – prašanem a minimální návštěvností.
V průběhu týdne se otevíraly...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Privátní apartmán Top
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 1 024 Kč/os.
Hotel Park
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 1 704 Kč/os.
Résidence Le Village
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 372 Kč/os.