Campiglio Dolomiti di Brenta - aktuální report z 22. - 29.01.2022 - SNOW.cz

Campiglio Dolomiti di Brenta aktuální report z 22. - 29.01.2022

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Trentino

Campiglio Dolomiti di Brenta - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: aleswayne
 • hodnocení:
 • návštěva od: 22.01.2022 do: 29.01.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Madonnu di Campiglio jsme zvolili z prostého důvodů. Nabízí velký výběr obtížností tratí, které jsou navíc často vedle sebe. Tedy z jednoho přepravního prostředku můžete vyrazit za sportovním zážitkem nebo se povozit na příjemné modré magistrále a opět se potkat u nástupního bodu. Celé středisko je relativně velké - cca 150 km sjezdovek (včetně občas dlouhých plochých "píchacích" dojezdovek). Propojenost sjezdovek a rychlost převozu z jedné části na druhou nám přišlá rychlá, pohodlná a promyšlená. Zajímavá výhoda je, že ať zvolíte jakoukoli část střediska, vždy se k němu a zpět dostanete po lyžích nebo lanovkou. Středisko bylo v lednu relativně málo zaplněné, fronty jsme nepotkali téměř žádné. Nicméně pokud se to stalo, dalo se relativně rychle najít podobnou trať s méně frekventovanou lanovkou. Jediné zdržení jsme zažili první den, kdy byla třeba vystát asi 30 minut dlouhá fronta kvůli výměně online skipasu. Každodenní "covid" validaci jsme dělali pak přes mobil ráno u snídaně z odkazu na jejich www stránkách (campigliodolo­miti.it). Technický sníh držel i do odpoledních hodin, byť jsme měli celý týden azuro od rána do večera. Středisko je zjevně oblíbené u našich severních sousedů. Jejich podíl byl vyšší než Čechů, ale chovali se velmi slušně a ohleduplně.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Nejhezčí jsou tratě vedoucí z vrcholu Passo Groste, a to především díky klasickému dolomitskému masívu. Měli jsme ubytování v sousedství spodní části lanovky vedoucí na tento vrchol. To nám dávalo dobrý náskok před všemi, co bydleli přímo v Madonně a měli tak ranní možnost dvouhodinového vožení se po manžestru. Taky nám dost pomáhalo, že to tam každou noc doslova "tepalo" a my si ráno pěkně vstali na první lanovku. Hodně nás bavily tratě z Monte Pancugolo, protože jsou hodně sportovní, ale zároveň dost široké. Naopak čím blíže jsme byli k Folgaridě a Marillevě, tím jsme potkávali více a více lidí na sjezdovce. Nicméně pořád to byly sjezdovky, které byly v pohodě a dobře jezditelné.

Sněhové podmínky:

V tomto období jsou tratě spíše o technickém sněhu a město jako takové bylo na suchu. Samozřejmě je mnohem hezčí pohled na kopečky, když jsou pod bílou vrstvou, ale nám to zase tak nevadilo. Technický sníh i přes teplé počasí neměknul, a tak se dalo slušně jezdit v odpoledních hodinách.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Především kabinka na Pradalago, jeden ze zásadních uzlů celého střediska, je moderní a velmi rychlá. Ve středisku je několik starších kabinek, ale odhadl bych, že jsou v menšině vůči novějším modelům. Sedačky nám přišly všechny italsky pohodlné, část z nich vyhřívané a snad všechny s bublinou. Pár sjezdovek je pokryto totální oldschoolovou dvojsedačkou - spíš turistický zážitek, ale zase sjezdovky kolem těchto "dvojek" byly úplně prázdné.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidí relativně málo, i když občas nějaké peaky nastaly. Nic hrozného. Chápu, že ne každý se vejde nebo chce podstupovat aktuální pravidla. Celkově byla poměrně striktně vyžadována roušková disciplína. Po čase jsem přestal vnímat, že respirátor mám a zapomínal si ho sundávat na cestu z kopce dol. Stačí si jen vychytat jeho upevnění k helmě.

Občerstvení a aprés-ski:

Na hotelu jsme měli polopenzi a především ala carte večeře byly naprostá bomba. Tohle fakt Italové umí. Nejlépe jsme se najedli a nejlépe poseděli na vrcholu Monte Spinale, tzv. U krávy. Město poměrně dost žilo, ale vysvětlujte dětem, že jdete večer do akce. :-)

Doprava do střediska a parkování:

Doprava je jednoduchá. Z Brennenu asi 150 km po dálnici a pak dalších asi 50 km. Bylo sucho, takže cesta relativně jednoduchá - pár serpentin, ale nic zásadního na překonání. Parkovali jsme přímo v hotelu, takže kapacity bohužel nemůžu soudit.

+ plusy

 • rozmanitost tratí
 • absolutní propojenost ze všech směrů
 • klasické italské azuro
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

09. - 16.03.2024  | Campiglio Dolomiti di Brenta

 • autor: K2 cigi
 • hodnocení:

Poměrně velké středisko s různorodými sjezdovkami, které zvládnou i děti, a možností ubytování přímo u sjezdovek.

26. - 30.01.2023  | Campiglio Dolomiti di Brenta

 • autor: Radim Polcer
 • hodnocení:

Během 4 dní na konci ledna 2023 jsem za krásného počasí projezdil kompletně celou oblast Campiglio Dolomiti di Brenta. Nejvyšší zalidněnost byla v Marillevě a Folgaridě, o něco menší v Madonně di Campiglio a úplně nejmenší v Pinzolu.

12. - 15.03.2018  | Campiglio Dolomiti di Brenta

 • autor: zdenek.b
 • hodnocení:

První den nás přivítalo nevlídné počasí, silný déšť a mlha. Druhý a třetí den krásně a na poslední den odjezdu opět horší, ale místo deště padal sníh, takže lyžovat se dalo. Středem nedávno propojeného lyžařského komplexu, který se táhne od Folgaridy až po Pinzolo, je Madonna di Campiglio. Ubytován...

03. - 06.03.2018  | Campiglio Dolomiti di Brenta

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

I když je lyžařská oblast mezi Folgaridou, Marillevou, Madonnou di Campiglio a Pinzolem v oblasti Val di Sole napěchovaná začátečnickými a rekreačními sjezdovkami, její rozloha a „pár“ opravdu pěkných sportovních tratí ji činí velmi atraktivní i pro náročnější lyžaře a výletníky. A velmi lákavá je i...

26.03. - 02.04.2016  | Campiglio Dolomiti di Brenta

 • autor: TMa
 • hodnocení:

Rozlehlé středisko s možnostmi aktivního cestování po celý den. Pěkná panoramata skalnaté Brenty. Přesuny ne vždy rychlé, např. mezi Pradalago - Cinque Laghi - Pinzolo. Běžkování na okruzích ve výšce nad 1 650 m na sedle Campo Carlo Magno - pozor, zavírá se po 17. hod. kvůli úpravě tratí (vstup 7 €,...

29.02. - 01.03.2016  | Campiglio Dolomiti di Brenta

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Skiarea Campiglio je druhá největší propojená lyžařská oblast na severovýchodě Itálie, a to po Sella Rondě. Je to ráj nenáročných lyžařů a turistů, náruživější jezdci se musí spokojit s omezeným množstvím strmějších tratí, zato velmi zdařilých, ovšem roztrhaných na velkém území s nutnými a nudnými p...

Svoboda nad Úpou

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 3
Otevřené sjezdovky 0 z 3