Zillertal Arena - aktuální report z 24. - 26.01.2014 - SNOW.CZ

Zillertal Arena | aktuální report z 24. - 26.01.2014

Zillertal Arena - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Zillertal Arena:
autor: Bohouš
hodnocení:
návštěva od: 24.01.2014 do: 26.01.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Zillertal Arena nabízí 139 kilometrů sjezdovek, které jsou obsluhovány celkem 51 lanovkami, popř. vleky. Jedná se o rozlehlou lyžařskou houpačku, která se rozprostírá od Zellu v Zillertalu přes Gerlos až do Königsleitenu a Hochkrimmlu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Výběr je široký a na své si přijde opravdu každý, důležité je mít s sebou mapku celé lyžařské oblasti a sledovat značení sjezdovek - obzvláště za špatného počasí není problém se ztratit.
Méně zkušené lyžaře bych upozornil na černou 36, která bývá v odpoledních hodinách v horším stavu a je lepší se nechat dolů odvézt šestisedačkou.

Sněhové podmínky:

Ve dnech 24. až 26. ledna napadlo celkově kolem 40 cm nového prašanu, což podmínky dosti výrazně vylepšilo, ale sem tam byla k vidění vydřená místa hlavně v prudších částech a tam, kde se vyskytovalo hodně lyžařů.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Moderní lanovky, drtivá většina expresních, některé s bublinou i s vyhříváním. Sociálky na každém rohu.

Zalidněnost:

Lidí tak akorát, lanovky bez čekání, šlo si vybrat okno, kdy jsem měl sjezdovku sám pro sebe.

Občerstvení a aprés-ski:

Ceny jako všude v Rakousku - polévka kolem 4 euro, hlavní jídlo 8 až 12 euro.

Doprava do střediska a parkování:

Silnice i přes příděl prašanu sjízdné pro našince bez problémů, rakouští silničáři se opravdu snaží, sypače jezdí dva za sebou, od radlic létají jiskry, vyhrnuje se opravdu poctivě včetně krajnic a autobusových zastávek. Gerlosstrasse vysolená až do 1 600 m.

+ plusy

  • Velikost
  • Moderní lanovky

- mínusy

  • Ceny za permice

Zajímavé odkazy

www.zillertalarena.com

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

18. - 21.03.2017  | Zillertal Arena

autor: HH
hodnocení:

Vynikající středisko pro jarní lyžování. Vzájemně propojené skiarály Wald, Königsleiten, Krimml, Gerlos a Zell am Ziller tvoří dohromady jedno z největších skiareálů v Rakousku. Aktuálně je otevřeno 124 z celkového počtu 141 kilometrů sjezdovek a funguje všech 52 lanovek. Při nákupu skipasu na 3 a v...

zobrazit celý report

17.03.2016  | Zillertal Arena

autor: janousekml
hodnocení:

První den návštěvy Zillertalského údolí jsme zaparkovali v Zell am Zillertalu přímo u kabinkové lanovky Karspitzbahn 1 startující v osm hodin. Aréna je poměrně rozlehlá s krásnými především červenými sjezdovkami a občas trochu nudnými přejezdy. Návštěvu bych doporučil rozdělit do dvou dní, v rámci v...

zobrazit celý report

10.03.2016  | Zillertal Arena

autor: Cipous
hodnocení:

Díky až 60 cm nového sněhu během posledních dní se lyžuje na přírodním podkladu. Bohužel jsem se utvrdil o pravdivosti předešlých reportů a sice, že probíhá "stěhování národů" mezi jednotlivýmí spojenými středisky. Potěšením je provoz již cca 15 min před oficiální otevírací dobou.

zobrazit celý report

02.03.2016  | Zillertal Arena

autor: cestmir
hodnocení:

Zillertal Arena se nachází v bočním údolí na konci hlavního údolí Zillertal, v němž je vůbec největším skiareálem. Většina sjezdovek se nachází na severní straně údolí. Oblast nabízí především náročnější červené a černé sjezdovky, například přímo nad Gerlosem na severním úbočí Isskogelu (2 264 m) a ...

zobrazit celý report

29.01.2016  | Zillertal Arena

autor: sparrow1
hodnocení:

Tak jsem poprvé navštívil vyhlášenou Zillertal arénu a byl jsem překvapen, spíš ale nemile. Ze střediska jsem měl pocit, že jsem někde v Krkonoších, akorát výš a s lepšími lanovkami.

zobrazit celý report

28. - 30.03.2014  | Zillertal Arena

autor: Orhor
hodnocení:

Výborné sjezdovky všech obtížností, skvělá dostupnost a dostatek sněhu. Velké možnosti ubytování a blízkost dalších středisek v údolí, prostě ideální místo na prodloužený víkend.

zobrazit celý report

10. - 12.01.2014  | Zillertal Arena

autor: Orhor
hodnocení:

Lehce dostupné středisko kousek od dálnice, velké množství širokých sjezdovek různých obtížností, téměř všude pohodlné sedačky a malá zalidněnost.

zobrazit celý report

10. - 13.12.2012  | Zillertal Arena

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

V prvních dnech sezóny byla Zillertal Arena „roztržena“ na dva či tři samostatné areály (propojovací lanovky nebyly v provozu), v nichž byly otevřené jen hlavní varianty tratí, které ovšem odměnily první lyžaře luxusními podmínkami – prašanem a minimální návštěvností.
V průběhu týdne se otevíraly...

zobrazit celý report