Serfaus Fiss Ladis - aktuální report z 08. - 09.02.2014 - SNOW.CZ

Serfaus Fiss Ladis | aktuální report z 08. - 09.02.2014

Serfaus Fiss Ladis - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Serfaus Fiss Ladis:
autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:
návštěva od: 08.02.2014 do: 09.02.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Jedno z nejlepších tyrolských středisek potěší rozsáhlou a hustou sítí sjezdovek a ohromí moderností lanovek i veškerého zázemí. Bohužel má mnohem méně sněhu, než bývá zvykem, a tak ačkoliv jsou všechny sjezdovky otevřené, jsou často oproti běžným podmínkám výrazně užší.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

 • „francouzsky“ rozsáhlý lyžařský terén, ale s tyrolskou krajinou a infrastrukturou
 • zhruba pět hlavních lokalit, vzájemně perfektně propojených
 • přehledné a nezáludné sjezdovky hlavně na severní straně Schönjochu (Nordseite) nebo okolo Komperdellu nad Serfaus (mírné letiště Komperdell a dálnice z Planseggu)
 • mnohem členitější, točivé a méně přehledné tratě z hřebene Sattelkopf směrem k Fissu i Serfaus, lehce neposedné a s mnoha odbočkami jsou i sjezdovky pod sedlem Scheid (Serfaus)
 • „zážitkové“ lyžování v nejvýše položené kotlině Masner – všude okolo jen hory
 • okolo lanovek často vede celé klubko tratí, zato někdy užších a připojených nebo přerušených traverzem, ploché jsou i některé dojezdy (Masner, Pezid, Lazid)

Sněhové podmínky:

 • podprůměrná vrstva sněhu, kterou alespoň trochu vylepšila dvě noční sněžení (á 15 cm) – bohužel kvůli tomu se sjezdovky už během rána proměnily ve sněhové oraniště (jen některé lehčí sjezdovky byly upravené ještě ráno)
 • výše položené tratě jsou kvůli nedostatku sněhu zčásti upravené jen v zúženém profilu
 • mimo sjezdovky se dá jezdit jen s velkou obezřetností a rizikem poničení lyží

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

 • moderní a rychlé lanovky, velmi často kryté a dokonce i vyhřívané
 • nejnáchylnější na uzavření v případě silného větru je Schönjoch a Nordseite (Fiss), Lazid a Scheid (Serfaus), větrnou plání je i Plansegg

Zalidněnost:

 • v sobotu se střídají turnusy a ubytování tak většinou nelyžují, ale nahradí je množství jednodenních, zvláště autobusových návštěvníků (sobota už není liduprázdná, jak kdysi bývala)
 • velmi rušno, zvláště na páteřních tratích a hlavních křižovatkách, ale vždy se daly nalézt i klidnější tratě (kromě soboty odpoledne, kdy vítr uzavřel Schönjoch a Nordseite ve Fissu a oblast Scheid v Serfaus
 • místy přelidněné byly i úzké přejezdové cesty mezi jednotlivými částmi areálu

Doprava do střediska a parkování:

 • omezené parkovací plochy přímo u lanovek ve Fissu, hlavní záchytné parkoviště u lanovky Waldbahn mezi Fiss a Serfaus - zdarma

+ plusy

 • rozsáhlý a členitý terén
 • pohodlné až luxusní a rychlé lanovky
 • krásné horské chaty

- mínusy

 • některé sjezdovky kvůli nedostatku sněhu užší než obvykle
 • velmi živý provoz
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

13. - 15.01.2019  | Serfaus Fiss Ladis

autor: Rychle
hodnocení:

Serfaus Fiss Ladis je moje nejoblíbenější středisko v Rakousku, takže budu asi nekritický, ale jinak než za 5 hvězd nehodnotím a to bez ohledu na fakt, že v neděli nebylo téměř vůbec nic vidět, jen v nižších partiích byla podložka trochu vidět, ve vyšších vůbec; v pondělí byly kromě červené sjezdovk...

zobrazit celý report

11.12.2018  | Serfaus Fiss Ladis

autor: ing.kralik
hodnocení:

Po letošní únorové zkušenosti jsme se vrátili na předvánoční lyžování. Za dva dny nasněžilo kolem půl metru, vyplatilo se počkat, zejet do Scuolu do termálů a do Landecku na výlet a shopování. V úterý konečně polojasno bez sněžení. Lyžování parádní, i když nebylo otevřeno úplně všechno (po nadílce n...

zobrazit celý report

07.04.2018  | Serfaus Fiss Ladis

autor: bohous357
hodnocení:
Skvělé lyžování a výborný stav sněhu především ve vyšších polohách areálu v období vysokých teplot až +16 st. Za situace, kdy i megastřediska jako Ischgl a Ski Arlberg zavírají některé sjezdovky, je SFL v plném provozu, sníh se drží i na jižních svazích. Nejlepší poježdění Lazid Abfahrt dopoledne ještě na prašanu, Obere Scheide a vlastně všechny sjezdovky přilehlého svahu Scheide. Příjezd komplikovanější nejprve po provizorní cestě a pak objížďkou přes Ladis, po cestě troje nesynchronizované semafory.

02. - 04.02.2018  | Serfaus Fiss Ladis

autor: Krumpi
hodnocení:

Od pátku do neděle mám jen ty nejlepší zkušenosti. Obrovské středisko (214 km sjezdovek) se všemi druhy sjezdovek. Počasí nás trochu potrápilo v ranních hodinách na vrcholcích (mlha), pod vrcholky bez mlhy a zataženo, odpoledne i slunce a výborná lyžovačka. V porovnání se Stubaiem a Matreiem o level...

zobrazit celý report

13. - 14.01.2018  | Serfaus Fiss Ladis

autor: Rychle
hodnocení:

Výborné počasí a výborné zalyžování na výborně upravených sjezdovkách, které nabízí širokou paletu obtížností od lehkých až po černé či freeride, na který bohužel nebyly ideální podmínky neb přírodního sněhu, zvláště na jižních svazích moc neleží. Na sjezdovkách, ale absolutně bez problémů.

zobrazit celý report

09. - 16.12.2017  | Serfaus Fiss Ladis

autor: julo
hodnocení:

V stredisku sme boli 1x po 6 rokoch, co sme chodili do Soldenu a Hochgurglu. Stredisko je super idealne pre rodiny s detmi a narocnch lyziarov, co maju radi strme cervené a cierne a freeride.

zobrazit celý report

08.01.2017  | Serfaus Fiss Ladis

autor: škubánek
hodnocení:

Po příjezdu z Hintertuxu a ubytování v údolí Kaunertal jsme druhý den vyrazili do Serfaus Fiss Ladis. Nejblíže jsme to měli do Fissu, kde jsme také nechali auto na téměř prázdném parkovišti a kabinkou vyrazili na prostřední kopec, kde bylo tak 20 cm nového sněhu a stále padal...

zobrazit celý report

02. - 06.03.2016  | Serfaus Fiss Ladis

autor: H
hodnocení:

Na naši, na delší dobu poslední, lyžařskou dovolenou bez dětí (děti už máme, ale lyžovat budou až příští rok :)) jsem vybral vyhlášené středisko SFL. Očekávání byla vysoká, naplněna byla jen z části, a musím sebekriticky přiznat, že zejména proto, že naše lyžařské schopnosti nejsou nejspíš dostatečn...

zobrazit celý report

09.12.2015  | Serfaus Fiss Ladis

autor: janousekml
hodnocení:

Jedno z krásných rakouských středisek, které doporučuji navštívit. Toto středisko nabízí perfektní služby počínaje bezplatným parkováním, čistými a moderními toaletami, příjemnými restauracemi a krásnými sjezdovkami pokračujíce. Není tedy divu, že ceny skipasů nejsou z nejnižších.

zobrazit celý report

18.03.2015  | Serfaus Fiss Ladis

autor: bohous357
hodnocení:
Překvapivě skvělé sněhové podmínky na severních svazích, zatímco na jižních svazích už kvetou kytky. Navzdory předpovědi slunečno, trochu větrno, většinou pod nulou. Minimum lidí – skoro žádné rodiny s dětmi, teprve odpoledne rozježděné údolní dojezdy včetně obou lesních sjezdovek. Výborný celý Urgtal, nejlepší 18 – Schöngampfabfahrt a členitá 29 – Adlerpiste, v pohodě i 56 - Direttissima na jižním svahu. Ve výborném stavu všechno od Planseggbahn vlevo, zvláště 116 – Obere Scheide, 143 - Pezidabfahrt a celá zóna Masner kromě začátku 160 z Masnerkopf a pitomého nájezdu 162/163. Tady měli pánové původní kotvu ponechat. Výborný oběd za rozumnou cenu ve skoro prázdné Skihüte Masner, výběr usnadnil téměř výhradně slovenský personál. Parkoviště pod Waldbahn Fiss plné jen z 1/3 a dali nám tam lavičky na přezouvání!

24. - 27.03.2014  | Serfaus Fiss Ladis

autor: HH
hodnocení:

Díky sněhové nadílce z minulého víkendu a v kombinaci s jarním sluníčkem panovaly ideální lyžařské podmínky.

Indiánské země, pirátská loď, obří dětské hřiště nebo speciální rodinné hotely. To jsou hlavní argumenty, kterými západotyrolské středisko Serfaus Fiss Ladis láká rodiny s dětmi k návštěvě...

zobrazit celý report

01. - 02.03.2014  | Serfaus Fiss Ladis

autor: eva
hodnocení:

Tyrolské středisko s 212 km sjezdovek a nadmořskou výškou až do 2 820 m nadchne obrovským prostorem typickým pro Francii. Tvoří ho tři menší propojená střediska - Serfaus, Fiss a Ladis.

zobrazit celý report

28.02. - 01.03.2014  | Serfaus Fiss Ladis

autor: Rychle
hodnocení:

Toto středisko bezpochyby patří do TOP 5 rakouských středisek, protože v tomto středisku si každý najde to své a přitom je hýčkán na každém kroku. Za 46 EUR na den je to velmi dobrý poměr cena/výkon.
Sjezdovky byly vysněženy velmi kvalitně, ale mimo sjezdovky to na freeride moc nebylo.

zobrazit celý report

10.01.2014  | Serfaus Fiss Ladis

autor: vachusarka
hodnocení:
Jarní lyžování v lednu. Denní teploty kolem 5 °C, noční kolem nuly. Sníh je mokrý, těžký a je ho málo. Většina sjezdovek je i přesto v provozu, jsou však většinou užší než je zvykem. Lepší podmínky panují na Nordsite a Masnerskigebiet. Naštěstí počet návštěvníků po Vánocích již klesl a tak se dá na sjezdovce celkem pohybovat. Fronty jsou výjmečně.

08. - 13.12.2013  | Serfaus Fiss Ladis

autor: vachusarka
hodnocení:

Středisko se otevřelo podle plánu 6. 12. Sněhu se zdálo být dost, ale pak přišly slunečné dny s teplotami od 6 do 10 °C a sníh zejména na jižní straně začal ubývat. I tak je sjezdovek otevřených dost a lyžování je fajn.

zobrazit celý report