Serfaus Fiss Ladis - aktuální report z 01. - 02.03.2014 - SNOW.CZ

Serfaus Fiss Ladis | aktuální report z 01. - 02.03.2014

Serfaus Fiss Ladis - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Serfaus Fiss Ladis:
autor: eva
hodnocení:
návštěva od: 01.03.2014 do: 02.03.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Tyrolské středisko s 212 km sjezdovek a nadmořskou výškou až do 2 820 m nadchne obrovským prostorem typickým pro Francii. Tvoří ho tři menší propojená střediska - Serfaus, Fiss a Ladis.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Z mých návštěv jiných resortů Rakouska, ale i Francie a Itálie toto bezkonkurenčně vede na prvním místě. Kdo si chce opravdu kvalitně zalyžovat, najde tu opravdu ideální místo. Nádherné dlouhé červené a hlavně černé sjezdovky - mě nadchla především Adlerpiste. Na dopoledním tvrdém ještě skoro manšestru byla téměř liduprázdná - prostě zážitek. Další pěkné dlouhé červené, o kterých je třeba se zmínit, vedou pod sedačkovou lanovkou Könisleithebahn (která spojuje Sefaus s Fissem) a nelze vynechat ani sjezd odshora kabinkové lanovky Schönjochbahn dolů do Fissu. Tady ale kazí zážitek množství lidí, které se hromadí v dolní půlce. Jinak celé středisko lze využít jako lyžařskou turistiku - stěží ho lze projet celé za den, nejlépe tak dva dny si nechat na objevování zajímavých míst a jeden den si vybrat to nejlepší.

Sněhové podmínky:

Tuto zimu byla se sněhem bída všude, a i tady mimo sjezdovky ho bylo pomálu. Na sjezdovkách ale podmínky vynikající, vydřená místa nebyla nikde. První den bylo počasí skvělé, druhý den ráno napadlo přes noc trochu sněhu, ale sjezdovky zůstaly v dobrém stavu až do odpoledne. Horší bylo počasí - všude mlha a mraky, s občasnými místy, kde prosvítalo sluníčko. Z vyhlídky na vrcholu Zwölferkopf nebylo vidět nic a na nejvyšší vrchol Masnerkopf jsem přijela bohužel také v době největší mlhy.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Přepravní zařízení na nejvyšší úrovni, rychlé, nikde se nečekalo. Na špičkové úrovni je zde i zábava pro děti - zejména oblast Ladis a okolí kabinkové lanovky v mezistanici Sonnenbahn.

Zalidněnost:

Střední - množství lidí se shromažďovalo především v oblasti Möseralm a u mezistanice Komperdellbahn. Druhý den návštěvy obvzlášť - byla to snad jediná místa, kde nebyla mlha a dalo se bezpečně jezdit.

Občerstvení a aprés-ski:

Množství restaurací, barů a hospůdek, ceny se zdály malinko vyšší než jinde v Rakousku. Středisko nabízí i "pouťové" atrakce - můžete si zalétat zavěšeni na laně nebo jakousi houpačku, ani jedno ale nikdo v době mé návštěvy nevyužíval.

Doprava do střediska a parkování:

Parkovali jsme busem CK na parkovišti Waldbahn, bez problémů byl i příjezd.

+ plusy

  • Pro mě zatím nejlepší středisko
  • Poměr cena-kvalita
  • Sobotní permanentky jsou zvýhodněné

- mínusy

  • Snad jen to, že je daleko z ČR
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

13. - 15.01.2019  | Serfaus Fiss Ladis

autor: Rychle
hodnocení:

Serfaus Fiss Ladis je moje nejoblíbenější středisko v Rakousku, takže budu asi nekritický, ale jinak než za 5 hvězd nehodnotím a to bez ohledu na fakt, že v neděli nebylo téměř vůbec nic vidět, jen v nižších partiích byla podložka trochu vidět, ve vyšších vůbec; v pondělí byly kromě červené sjezdovk...

zobrazit celý report

11.12.2018  | Serfaus Fiss Ladis

autor: ing.kralik
hodnocení:

Po letošní únorové zkušenosti jsme se vrátili na předvánoční lyžování. Za dva dny nasněžilo kolem půl metru, vyplatilo se počkat, zejet do Scuolu do termálů a do Landecku na výlet a shopování. V úterý konečně polojasno bez sněžení. Lyžování parádní, i když nebylo otevřeno úplně všechno (po nadílce n...

zobrazit celý report

07.04.2018  | Serfaus Fiss Ladis

autor: bohous357
hodnocení:
Skvělé lyžování a výborný stav sněhu především ve vyšších polohách areálu v období vysokých teplot až +16 st. Za situace, kdy i megastřediska jako Ischgl a Ski Arlberg zavírají některé sjezdovky, je SFL v plném provozu, sníh se drží i na jižních svazích. Nejlepší poježdění Lazid Abfahrt dopoledne ještě na prašanu, Obere Scheide a vlastně všechny sjezdovky přilehlého svahu Scheide. Příjezd komplikovanější nejprve po provizorní cestě a pak objížďkou přes Ladis, po cestě troje nesynchronizované semafory.

02. - 04.02.2018  | Serfaus Fiss Ladis

autor: Krumpi
hodnocení:

Od pátku do neděle mám jen ty nejlepší zkušenosti. Obrovské středisko (214 km sjezdovek) se všemi druhy sjezdovek. Počasí nás trochu potrápilo v ranních hodinách na vrcholcích (mlha), pod vrcholky bez mlhy a zataženo, odpoledne i slunce a výborná lyžovačka. V porovnání se Stubaiem a Matreiem o level...

zobrazit celý report

13. - 14.01.2018  | Serfaus Fiss Ladis

autor: Rychle
hodnocení:

Výborné počasí a výborné zalyžování na výborně upravených sjezdovkách, které nabízí širokou paletu obtížností od lehkých až po černé či freeride, na který bohužel nebyly ideální podmínky neb přírodního sněhu, zvláště na jižních svazích moc neleží. Na sjezdovkách, ale absolutně bez problémů.

zobrazit celý report

09. - 16.12.2017  | Serfaus Fiss Ladis

autor: julo
hodnocení:

V stredisku sme boli 1x po 6 rokoch, co sme chodili do Soldenu a Hochgurglu. Stredisko je super idealne pre rodiny s detmi a narocnch lyziarov, co maju radi strme cervené a cierne a freeride.

zobrazit celý report

08.01.2017  | Serfaus Fiss Ladis

autor: škubánek
hodnocení:

Po příjezdu z Hintertuxu a ubytování v údolí Kaunertal jsme druhý den vyrazili do Serfaus Fiss Ladis. Nejblíže jsme to měli do Fissu, kde jsme také nechali auto na téměř prázdném parkovišti a kabinkou vyrazili na prostřední kopec, kde bylo tak 20 cm nového sněhu a stále padal...

zobrazit celý report

02. - 06.03.2016  | Serfaus Fiss Ladis

autor: H
hodnocení:

Na naši, na delší dobu poslední, lyžařskou dovolenou bez dětí (děti už máme, ale lyžovat budou až příští rok :)) jsem vybral vyhlášené středisko SFL. Očekávání byla vysoká, naplněna byla jen z části, a musím sebekriticky přiznat, že zejména proto, že naše lyžařské schopnosti nejsou nejspíš dostatečn...

zobrazit celý report

09.12.2015  | Serfaus Fiss Ladis

autor: janousekml
hodnocení:

Jedno z krásných rakouských středisek, které doporučuji navštívit. Toto středisko nabízí perfektní služby počínaje bezplatným parkováním, čistými a moderními toaletami, příjemnými restauracemi a krásnými sjezdovkami pokračujíce. Není tedy divu, že ceny skipasů nejsou z nejnižších.

zobrazit celý report

18.03.2015  | Serfaus Fiss Ladis

autor: bohous357
hodnocení:
Překvapivě skvělé sněhové podmínky na severních svazích, zatímco na jižních svazích už kvetou kytky. Navzdory předpovědi slunečno, trochu větrno, většinou pod nulou. Minimum lidí – skoro žádné rodiny s dětmi, teprve odpoledne rozježděné údolní dojezdy včetně obou lesních sjezdovek. Výborný celý Urgtal, nejlepší 18 – Schöngampfabfahrt a členitá 29 – Adlerpiste, v pohodě i 56 - Direttissima na jižním svahu. Ve výborném stavu všechno od Planseggbahn vlevo, zvláště 116 – Obere Scheide, 143 - Pezidabfahrt a celá zóna Masner kromě začátku 160 z Masnerkopf a pitomého nájezdu 162/163. Tady měli pánové původní kotvu ponechat. Výborný oběd za rozumnou cenu ve skoro prázdné Skihüte Masner, výběr usnadnil téměř výhradně slovenský personál. Parkoviště pod Waldbahn Fiss plné jen z 1/3 a dali nám tam lavičky na přezouvání!

24. - 27.03.2014  | Serfaus Fiss Ladis

autor: HH
hodnocení:

Díky sněhové nadílce z minulého víkendu a v kombinaci s jarním sluníčkem panovaly ideální lyžařské podmínky.

Indiánské země, pirátská loď, obří dětské hřiště nebo speciální rodinné hotely. To jsou hlavní argumenty, kterými západotyrolské středisko Serfaus Fiss Ladis láká rodiny s dětmi k návštěvě...

zobrazit celý report

28.02. - 01.03.2014  | Serfaus Fiss Ladis

autor: Rychle
hodnocení:

Toto středisko bezpochyby patří do TOP 5 rakouských středisek, protože v tomto středisku si každý najde to své a přitom je hýčkán na každém kroku. Za 46 EUR na den je to velmi dobrý poměr cena/výkon.
Sjezdovky byly vysněženy velmi kvalitně, ale mimo sjezdovky to na freeride moc nebylo.

zobrazit celý report

08. - 09.02.2014  | Serfaus Fiss Ladis

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Jedno z nejlepších tyrolských středisek potěší rozsáhlou a hustou sítí sjezdovek a ohromí moderností lanovek i veškerého zázemí. Bohužel má mnohem méně sněhu, než bývá zvykem, a tak ačkoliv jsou všechny sjezdovky otevřené, jsou často oproti běžným podmínkám výrazně užší.

zobrazit celý report

10.01.2014  | Serfaus Fiss Ladis

autor: vachusarka
hodnocení:
Jarní lyžování v lednu. Denní teploty kolem 5 °C, noční kolem nuly. Sníh je mokrý, těžký a je ho málo. Většina sjezdovek je i přesto v provozu, jsou však většinou užší než je zvykem. Lepší podmínky panují na Nordsite a Masnerskigebiet. Naštěstí počet návštěvníků po Vánocích již klesl a tak se dá na sjezdovce celkem pohybovat. Fronty jsou výjmečně.

08. - 13.12.2013  | Serfaus Fiss Ladis

autor: vachusarka
hodnocení:

Středisko se otevřelo podle plánu 6. 12. Sněhu se zdálo být dost, ale pak přišly slunečné dny s teplotami od 6 do 10 °C a sníh zejména na jižní straně začal ubývat. I tak je sjezdovek otevřených dost a lyžování je fajn.

zobrazit celý report