zkušenosti s hůlkami (strana: 3) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

zkušenosti s hůlkami (strana: 3)

03.06.2020 14:34:05 #61 

Nojby

>> #60, korsičan, 03. 06. 2020 12:52:18

Jasně korsi, ať si každý s holemi naloží jak chce. Jen není myslím potřeba psát výkřiky typu:

korsi #46

Tak oni i na sjezdovce nejsou hůlky na řemínku žádná hitparáda.

Kdo neudrží hůlku v ruce bez řemínku, nemá na lyžích co pohledávat.

M.art.in #51

Taky jezdím s hůlkama bez poutek a je to ten nejbezpečnější způsob držení. Poutko je potřeba při startu závodu, ale při volné lyžovačce je k ničemu.

Dycky Vist!

03.06.2020 15:51:21 #62 

korsičan muž

>> #61, Nojby, 03. 06. 2020 14:34:05

To nejsou žádné výkřiky, to jsou fakta.

Pokud považuješ vyražené tři zuby za něco super, tak potom asi ano, ale já to považuji za celkem životní problém (mě schází od dvaceti let jen jeden a půl předního zubu, ale jako zdroj problémů je to dokonalost sama). Jasně, v devadesáti už je to člověku asi celkem jedno, ale kousat od pětadvaceti se zubní náhradou jen díky tomu, že si dotyčný přivázal hůlky k ruce (aby je náhodo neztratil), je podle mne minimálně k zamyšlení.

Je zajímavé, že nikomu nevadí (a dokonce je za to rád)když při pádu vypadne z lyží, ale hůlku musí zůstat na ruce stůj co stůj, aby se pro ně náhodou nemusel vracet...... :-) To že se vrací pro lyže je OK.

Čistě z logiky věci, jsou přivázané hůlky k ruce stejná věc, jako nefunkční a nevypínající se bezpečnostní vázání na lyžích. Z pohledu zdravotního rizika a možného úrazu, je to totéž.

Dovolím si tvrdit, že většina úrazů vážně rozbitého obličeje(pád na hliníkovou trubku či rukojeť hůlky je rozhodně větší problém, než když lyžař políbí holou sjezdovku), pohmožděných či zlomených žeber, zranění ramenního kloubu a zlomenin zápěstí ...... jde na vrub přivázané hůlky. A zlomeniny a vyvrácené palce, přetrhání vazu v palci (říká se tomu "lyžařský palec), jsou pouze důsledek tomuto poutka na hůlce.

Takže moje prohlášení, že kdo neudrží hůlky v ruce nemá na lyžích co pohledávat, tak na tom trvám a tento pohled má hmatatelný základ. Když je lyžař tak strašně sláb, že neudrží hůlky v ruce, tak jak může být potom dostatečně silný na to, aby vůbec zvládl jízdu na lyžích a neohrožoval všechny kolem ??? Klidně s tím souhlasit nemusíš a ani tě k tomu nenutím, ale to je prostě můj názor na věc.

Každopádně pokud jsem se tě svým pohledem na přivázané hůlky k zápěstí nějak dotknul, tak slibuji, že se příště polepším a sesmolím genderově vyvážený a politicky korektní komentář.

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

03.06.2020 16:23:29 #63 

Nojby

>> #62, korsičan, 03. 06. 2020 15:51:21

Korsi, já tě moc rád čtu. Ta tvoje životní moudra a historky až žeru. Ale diskutovat s tebou podle mě je velmi obtížné až nemožné. Nezlob se, že v diskuzi na téma držení holí s tebou nebudu pokračovat.

Dycky Vist!

03.06.2020 19:48:36 #64 

korsičan muž

>> #63, Nojby, 03. 06. 2020 16:23:29

To už od tebe čtu asi po třetí … :-)

Jako hlavní problém vidím v tom, že si každý z nás diskusi představuje jinak. Jeden diskutuje tak, že napíše svůj názor, druhý mu oponuje, první předloží argumenty PROČ zastává takový názor. No a druhý místo předložení svých argumentů ( které by vyjadřovali obsah JEHO názoru) a první měl tak nad čím přemýšlet a tyto dva naprosto rozdílné pohledy na věc mohl aspoň trochu porovnat sdělí, že „diskuzi“ pro nemožnost diskuze ukončuje.

No a ten první tudíž nemá nad čím přemýšlet a hlavně nemá co porovnávat,protože nezná obsah názoru toho druhého. Takže jediným závěrem je, že se následně podívá do zrcadla, nahlas si řekne co si o tom co na něj kouká myslí a jde si zase po svém....... :-)

Takže když jsem si od tebe už po několikáté vyslechl názor na můj styl diskuse, tak si dovolím sdělit názor na tebe.

Ty diskutuješ stylem, že dva jedou v autě a přijedou na křižovatku ve tvaru T. Jeden řekne že se odbočí doprava, ty že doleva. Ten první řekne že doprava, PROTOŽE je to podle něj do cíle blíž a připadá mu to i jako lepší cesta. No a ty na to řekneš, že s ním sice rád jezdíš v autě, ale o směru jízdy se dále odmítáš bavit, protože je to těžké a nedá se s ním o směru cesty diskutovat.

Ano, je to těžké. Z tvojí strany totiž schází vysvětlení, proč odbočit doleva. To že řekneš že doleva, není diskuse. To je diktatura !

Ale co, hlavně že nám zdraví slouží .....

03.06.2020 20:43:16 #65 

Vvladimir muž

Mám rád tyhle diskuze. Naskočil jsem do sjezdovek dost pozdě (nepočítám-li lyžák v 7. třídě a sporadické sjezdy kopce, který jsem si sám vyšlapal- o skialpy ani Alpy se nejednalo). Téma řemínku mě nikdy nenapadla. Pravdou je, že pocitově se mi určitě lépe drží lyže s řemínky. Freeride, kde bych očekával strhnutí lavinou, nejezdím. Kámoš si před lety zlomil klíční kost o hůlku a bral jsem to jako nešťastý pád a úloha poutka mě nenapadla (nebyl jsem u toho). Tak dál sonduju.

04.06.2020 08:57:31 #66 

Nojby

>> #65, Vvladimir, 03. 06. 2020 20:43:16

Pravdou je, že pocitově se mi určitě lépe drží lyže s řemínky.

Tak to už je hardcore, to se z toho asi korsi po… :-D

Dycky Vist!

04.06.2020 20:05:33 #67 

korsičan muž

>> #65, Vvladimir, 03. 06. 2020 20:43:16

Tak hlavní role poutka při zraněních co jsem vypsal výše, je myslím všeobecně známá, jak u lyžařů, tak u lékařů na urgentech.

Lyžaři se v tomto případě dělí na tři základní skupiny.

1 – Ti co si hůlku z nějakého důvodu přivazují k ruce. Ten důvod je ale tajný, protože jsem se ho nedozvěděl ani v této „diskusi“.

2 – Ti, co si hůlku k ruce dříve přivazovali (v mém případě proto, protože to dělali všichni kolem), ale už si jí nepřivazují, protože je hůlka krutě vytrestala.

3 – Ti, co na vlastní oči spatřili, co přivázaná hůlka dokázala udělat skupině 2. A protože se bojí, že by od ní někdy mohli také dostat na budku, tak už jí drží jen na volno.

>> #66, Nojby, 04. 06. 2020 08:57:31

Omyl, Korsi je úplně v pohodě.

Ale určitě přijde čas, kdy si na něj vzpomeneš ..... :-D

Je to pouze otázka času.

05.06.2020 07:32:19 #68 

M.art.in muž

>> #67, korsičan, 04. 06. 2020 20:05:33

To podepisuju. Poutko na hůlce omotané kolem ruky je to samé jako čtyřiadvacítkové vázko utažené na krev. Ale komu není rady…

Rock 'n' Roll Forever...

05.06.2020 10:49:15 #69 

korsičan muž

>> #68, M.art.in, 05. 06. 2020 07:32:19

Přesně tak.

Ale jak říká staré pořekadlo, Dobrou radu dá ti každý přítel, ne každý dá ti zrna pytel ...... :-)

Rad není třeba, to si prostě musí každý prožít sám. Je to jako se sexem. Bavit se o něm dá hodiny, ale dokud ho člověk nezažije, je to jen plácání do studené vody. No a když pak ten okamžik konečně nastane, tak teprve potom je možné ho zařadit do předchozích debat a porovnat, kdo byl z těch radilů k tomu reálnému prožitku nejblíž.

Ovšem tady vůbec o nějaké rady nejde, tady jde spíš o vysvětlení, proč k tomuto problému přistupujeme tak, jak přistupujeme.

05.06.2020 11:10:01 #70 

IIIvan muž

>> #68, M.art.in, 05. 06. 2020 07:32:19

Poutko na hůlce omotané kolem ruky je to samé jako čtyřiadvacítkové vázko utažené na krev.

Nám hobbíkom stačí 18-kové viazanie, na pluhy na modrej ideálne :-)

05.06.2020 11:39:22 #71 

Nojby

Tak přece jen musím zareagovat.

>> #60, korsičan, 03. 06. 2020 12:52:18

Jak jsem psal výše, vše je pouze na vkusu daného soudruha, že ?

Některý je má rád tenké, druhý prostorově jinak orientované, další blonďaté, jiný zrzavé ...... s poutkem, bez poutka …

>> #64, korsičan, 03. 06. 2020 19:48:36

Ty diskutuješ stylem, že dva jedou v autě a přijedou na křižovatku ve tvaru T. Jeden řekne že se odbočí doprava, ty že doleva. Ten první řekne že doprava, PROTOŽE je to podle něj do cíle blíž a připadá mu to i jako lepší cesta. No a ty na to řekneš, že s ním sice rád jezdíš v autě, ale o směru jízdy se dále odmítáš bavit, protože je to těžké a nedá se s ním o směru cesty diskutovat.

Ano, je to těžké. Z tvojí strany totiž schází vysvětlení, proč odbočit doleva. To že řekneš že doleva, není diskuse. To je diktatura !

Ale co, hlavně že nám zdraví slouží .....

Nenapadlo by mě, že je potřeba vysvětlovat funkci řemínků na lyžařských holích. Jak psal johnycek v #58, je zřejmé, že tam nejsou jen tak pro parádu. To, že za určitých okolností, tedy zejména při pádu, mohou být řemínky na holích na obtíž, je fakt. Proto fa Leki vyvinula Trigger 2. generace, tj. systém s pružinou, který funguje obdobně, jako bezpečnostní vázání na lyžích.

>> #67, korsičan, 04. 06. 2020 20:05:33

Tak hlavní role poutka při zraněních co jsem vypsal výše, je myslím všeobecně známá, jak u lyžařů, tak u lékařů na urgentech.

Lyžaři se v tomto případě dělí na tři základní skupiny.

1 – Ti co si hůlku z nějakého důvodu přivazují k ruce. Ten důvod je ale tajný, protože jsem se ho nedozvěděl ani v této „diskusi“.

2 – Ti, co si hůlku k ruce dříve přivazovali (v mém případě proto, protože to dělali všichni kolem), ale už si jí nepřivazují, protože je hůlka krutě vytrestala.

3 – Ti, co na vlastní oči spatřili, co přivázaná hůlka dokázala udělat skupině 2. A protože se bojí, že by od ní někdy mohli také dostat na budku, tak už jí drží jen na volno.

Takže v #60 podle vkusu každého soudruha a teď běda tomu, kdo si nevybere zrzavou? :-)

A dovolím si doplnit:

4 – Ti, co jezdí bez lyžařských holí aneb funcarving not dead.

>> #66, Nojby, 04. 06. 2020 08:57:31

Omyl, Korsi je úplně v pohodě. O tom jsem nepochyboval, byl tam :-D

Ale určitě přijde čas, kdy si na něj vzpomeneš ..... :-D Je to pouze otázka času. Jj, na tvé komenty nelze zapomenout.

Dycky Vist!

05.06.2020 11:57:36 #72 

Martin47 muž

Na červen slušný. Za sebe přidávám, že bych bez poutek nechtěl jezdit. Asi zvyk z branek, kde jsou nezbytné.

05.06.2020 12:39:08 #73 

korsičan muž

>> #71, Nojby, 05. 06. 2020 11:39:22

Takže v #60 podle vkusu každého soudruha a teď běda tomu, kdo si nevybere zrzavou? :-)

Jakou zrzavou ??? Je to na vkusu daného soudruha a ty skvěle zapadáš do skupiny „1“. Nikdo ti nebrání, zalehnout na blonďatou ..... :-)

Nenapadlo by mě, že je potřeba vysvětlovat funkci řemínků na lyžařských holích. Jak psal johnycek v #58, je zřejmé, že tam nejsou jen tak pro parádu.

Takže vysvětlení funkce řemínků je tedy ta, že tam nejsou pro parádu ??? Chápu to správně ?

Jak zde bylo několikrát řečeno, řemínky jsou nezbytné u závodního lyžování, kdy je třeba je neztratit hned na startu, popřípadě v branách. Pro rekreační ježdění mě ten smysl z bezpečnostního hlediska jednoduše uniká. A vysvětlení, že tam nejsou na parádu, přes veškerou snahu to pochopit, prostě nechápu.

Ale věřím že jiní to chápou, takže ty řemínky používají. No a já jim nebráním. Já jim držím palce (svoje, nikdy nevyvrácené).

Ale určitě přijde čas, kdy si na něj vzpomeneš ..... :-D Je to pouze otázka času. Jj, na tvé komenty nelze zapomenout.

To jsem rád. A protože jsem v jádru dobrák od kosti, tak jen doufám, že si na ně jednou nevzpomeneš se slzou v oku a bolestí na rtu.

05.06.2020 15:00:44 #74 

orim muž

>> #71, Nojby, 05. 06. 2020 11:39:22

>> #73, korsičan, 05. 06. 2020 12:39:08

Noó páni bratia, dobre ste sa rozbehli len čo je pravda. Myslel som, že to bude beh na 100 metrov badám však, že to skončí vytrvalostným behom na 10.000 metrov. :-D

Ja som k tejto problematike dal plus Korsimu, musím však zaujať doplňujúce stanovisko. Ako som spomenul cca. 2 roky nepoužívam pútka a ani Trigger S. Som bežný lyžiar, v živote som závodne nejazdil /tam je to zrejme iná káva/. Fixovanie palíc na ruku som prestal používať z dôvodu, že na svahu pri lyžovaní dokážem mať telo pod kontrolou a v podstate viem čo robím (aspoň si to možno naivne myslím). Je úplne jasné, že funkcia pútok na paliciach má svoje opodstatnenie (mne sa občas stalo, že palica zostala zapichnutá v rohoži pred vlekom a musel som sa pre ňu vrátiť), no určite sa všetci zhodneme na tom, že pri páde podstatne zvyšuje riziko zranenia. Ak sa správne domnievam, tak táto otázka predlžuje Vaše súperenie v behu.

Ďakujem, že ste venovali svoj čas k prečítaniu tohto príspevku. PS: Hlavne, že napadne a budeme lyžovať (pevne verím, že bez rúšok). Takže s klasickým pozdravom Na svah.

05.06.2020 16:44:59 #75 

Nojby

>> #74, orim, 05. 06. 2020 15:00:44

:-)

Léto bude ještě dlouhé, směle tedy do dalšího kola běhu.

Další poznámka do diskuze (i když výše je to podle mě spíše polemika; možná zbytečné slovíčkaření):

Korsi operuje s termínem lyžařský palec. Jakožto laik v oboru medicíny jsem zapojil Google a z výsledků zjistil, že ani lékaři se na termínu moc neshodují, kromě toho, že zranění může souviset s lyžováním. Někteří zmiňují, že úraz způsobuje poutko lyžařské hole, další uvádějí zranéní o držadlo lyžařské hole aniž uvádějí úlohu poutka a třetí skupina lékařů nezmiňuje pro jistotu ani poutko, ani držadlo lyžařské hole.

A nejen lékaři, různé názory zazněly i tady na Snow ve vlákně Leki Trigger S

Dycky Vist!

05.06.2020 19:27:20 #76 

Martin47 muž

>> #75, Nojby, 05. 06. 2020 16:44:59

Mě by v souvislosti s lyžařským palcem okamžitě napadlo, že většina pádů je na stranu a lyžař pod sebe zákonitě strká ruku, kdy si může a) palec zranit při nárazu na podložku když tam jde palec jako první, b) přisednout si ruku.

05.06.2020 19:54:47 #77 

johnycek muž

>> #76, Martin47, 05. 06. 2020 19:27:20

Stejně by to mohlo mít i vliv na to vykloubené rameno, co psal Korsár někde výše. Podle mě rozhodně větší než nějaká hůlka na řemínku.

panta rhei

05.06.2020 20:19:53 #78 

IIIvan muž

>> #77, johnycek, 05. 06. 2020 19:54:47

Ja by som asi aj rozlišoval mechanizmy úrazov naprieč skupinami – závodníci padajú inak ako občas lyžujúce maminky(tam často vidím padnúť vyslovene dozadu). A pri kotrmelcoch to môže dopadnúť rôzne(palce, ramená, kolenné väzy…).

Videl som dakde štatistiky a rozbory ski úrazov u hobby aj vo WC, ale nepamútám si detaily ohľadom palcov – sústredil som sa vtedy na ACL(doskoky v záklone, náhle/nadmerné zahryznutie vnútornej…).

A podľa mňa je dôležitejší faktor ako hůlky s pútkom alebo bez(úrazu palcov/ramien) skôr reakcia padajúceho – reflexy, vrodené versus nacvičené, niekedy si ľudia koledujú o väčší prúser ako by zodpovedalo situácii. Ale aj tak je to niekedy lotéria…ja si X krát po páde poviem, že „dobre, že mám dobré reflexy z fightu apod.“, ale ak by sa zadarilo, tak sa dodrbem aj tak(preto jazdím radšej pod sovje možnosti ako sa hovorí :-)…)

05.06.2020 22:11:23 #79 

korsičan muž

>> #75, Nojby, 05. 06. 2020 16:44:59

No, jenže základní rozdíl je v tom, že buď máš 1 – hůlku na ruce přivázanou, nebo 2 – nemáš.

1 – V momentě kdy se poroučíš na zem, tak pokud máš hůlku přivázanou k ruce, tak se jí nikdy do upadnutí (a pokud nemáš ten nejmodernější bezpečnostní system Trigger S), tak ani do úplného ukončení pádu nezbavíš. Takže pokud padneš, tak si ten palec vyvrátíš buď o poutko, nebo o držadlo hole. A to je ve finále jedno o co to zranění je.

2 – No a když padáš s hůlkou jen v ruce, tak tu než dopadneš na zem, dávno v ruce nemáš. Takže si nemáš o co palec vyvrátit. Jasně, k poranění i tak může dojít, ale ta pravděpodobnost je oproti bodu jedna, úplně někde jinde.

No a co se týče úlohy poutka při pádu, tak to jsem ti schopen předvést prakticky, kdykoli budeš chtít. A věř, že ti i při hodně mírné ukázce, do zpěvu nebude. A pokud bych použil jen polovinu své síly, tak si hodně dlouho na klavír nezahraješ.

A pak si to vyměníme, já si chytnu do ruky hůlku na volno a ty ten pokus vyzkoušíš na mě.

Takže žádné slovíčkaření, žádné dojmy či polemiky. Jen surový praktický test i s jeho následky.

Jenže to zranění co popisuješ, se stane rozhodně s větší pravděpodobností právě díky přivázané hůlce, protože díky ní nemůžeš s rukou manipulovat. Pokud padáš bez poutka, okamžitě rozevíráš ruku, hůlka ti ihned padá a ty na sjezdovku dopadneš dlaní dolů a s palcem nahoře. Já teda zásadně dopadám na spodní část odtahovače malíčku. A pokud bych měl na ruce přivázanou hůlku, tak dopadám právě na držadlo hole.

>> #77, johnycek, 05. 06. 2020 19:54:47

A v případě vykloubení ramena je díky přivázané hůlce problém v tom, že si při pádu tu hůlku nejdříve „přisedneš“ a až následně padneš na zem trupem který setrvačností pokračuje dál, ale ruka už díky hůlce nemůže nikam uhnout a rameno jde ven. Ale je jasné, že to si můžeš vyvrátit i bez hůlky. Ovšem z hůlkou je ta šance podstatně větší.

A i na toto znám super praktickou ukázku bolesti, jen tak ze stoje. A dá se praktikovat kdykoli a kdekoli.

Ale znova opakuji, každý svého štěstí strůjce.

05.06.2020 22:15:47 #80 

Martin47 muž

>> #79, korsičan, 05. 06. 2020 22:11:23

Vypadá to, že hůlky s poutkem jsou bezkonkurenčně největší zabiják v lyžování. Funcarving forever.

06.06.2020 00:15:18 #81 

korsičan muž

>> #80, Martin47, 05. 06. 2020 22:15:47

Nejsou, ale v porovnání s těma bez poutek, je při jejich použití větší šance úrazu.

Nic víc, nic míň.

06.06.2020 00:31:31 #82 

TNS muž

Toto už je aká debata, s napätím očakávam rozuzlenie :-D

>> #79, korsičan, 05. 06. 2020 22:11:23

Mimo brány pútka nepoužívam. Mám na to vážny dôvod. Lenivosť.

Napíšem Ti len pár vecí k debate. Mýliš sa, ak si presvedčený o zaručenom reflexe, ktorý každému v momente pádu otvára ruku a zahadzuje palicu. Za sezónu padnem x krát. V drvivej väčšine ľahnutie po vnútornej, ale žeby som stratil pri páde palice? Nie. Skôr mi vypne viazanie, než zovretie ruky. Ešte keď som bol decko, tréner často vravel, že keď padá žena, väčšinou uvoľní svalstvo. Keď padá muž, zovrie sa mu väčšina svalov.

…mal som pár ľahkých poranení rúk. Nárazy do brán, alebo pád na ruku po strate rovnováhy. Pútka v tom boli vždy nevinne.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

06.06.2020 08:59:18 #83 

Marek Bednář muž

>> #82, TNS, 06. 06. 2020 00:31:31

Napodobne Marku. Reflex, ze nekdo otevre dlane, odhodi hulky a znovu je zavre v pesti pri kousnuti vnitrni kdyz je lyzar co by dup na zemi, tak to smekam. K vetsimu zraneni by podle me doslo, kdyby mel nekdo otevre dlane a nestihl je sevrit. Instrukce pro snowboard – napadat na dlane a pokud mozno sevrene pesti. Podobne je to i u windsurfingu a tam se take klade duraz nepoustet se rahna plachty pri crash situaci (pominu weave).

Augment SL F10 & Fischer F110

06.06.2020 09:45:41 #84 

korsičan muž

>> #82, TNS, 06. 06. 2020 00:31:31

>> #83, Marek Bednář, 06. 06. 2020 08:59:18

A proč by jste měli při pádu „zahazovat palice“ ??? Co je to za nesmysl který se mi tady snažíte podsouvat ???

Stačí otevřít ruku a ta hůlka snad vypadne sama. Na nějaké zahazování přece není vůbec čas a ani to nikde netvrdím. Zvedněte ruku s nepřivázanou hůlkou do výše očí a otevřete dlaň. Co udělá ta hůlka, kterou jste ještě před zlomkem vteřiny drželi ???

Možná to máte oba jinak, ale ještě jsem neviděl člověka padat na zavřenou pěst a ještě aby v ní držel cokoli. Kdykoli někdo spadle a je fuk zda na lyžích, bruslích či jen za běhu, tak padá na otevřenou dlaň.

Není nic lehčího, než udělat pokus. Stoupnete si s hůlkama v rukou (já bez poutka, vy s poutkem), svážete si nohy u kotníků a já do vás z boku strčím. Vy spadnete na bok (jako na lyžích) a schválně, kolikrát z deseti pokusů spadnete dlaní, zápěstím, předloktím či loktem na tu přivázanou hůlku ??? Klidně se vsadím, že víc než tři pokusy nedáte. No a pak to vyzkoušíte na mě.

Co myslíte, koho to bude víc bolet ?

A když vám strčím do zad a vy padnete dopředu, tak bude na ilustraci bohatě stačit jeden pokus.

06.06.2020 10:55:51 #85 

johnycek muž

S holí či bez, co se týče zranění prstů, tak je hodně důležitý jakou má člověk rukavici. Je podle mě velký rozdíl, když padneš na ruku v látkové(obyč. rukavici), než když padneš v rukavici obrněné(např. leki race titanium).

panta rhei

06.06.2020 11:13:12 #86 

Harry žena

No.

Zacinam citit ako velku konkurencnu vyhodu, ze padn.. ale houby, riadne jebnem tak tri krat za sezonu/ teraz uz nie, lyzujem styrikrat/ , a v tom frkote som sa nikdy nestacil ani pomodlit. Vzdy som palice zhruba vyrovnal a valil dalej.

Panboh ma mal rad, usetril ma tazsich zraneni. Ono je to v podstate na nom… A mozes robit co chces a ako chces.Co ma prist, pride. S putkom aj bez putka.

Ale v polmetrovom prasane by som nepichol palicou s nasadenym putkom a smojimi tanierikmi ani nahodou.

>> #85, johnycek, 06. 06. 2020 10:55:51

J.j.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

06.06.2020 12:47:38 #87 

Nojby

Stále dlužím korsimu vysvětlení funkce řemínků/poutek na lyžařských holích. Přijde mi docela obtížné vysvětlovat něco, co se (mi) jeví jako naprosto samozřejmé. Zkoušel jsem i odbornou literaturu, ale nějaké fundované vysvětlení funkce poutek jsem nenašel. Z praxe samozřejmě vím, že se občas stane, že sevření hole dlaní někdy není dostatečně silné a hůl z dlaně vyklouzne. Pokud je hůl na ruce fixována poutkem, zůstane v tomto případě viset na poutku a nedojde tak k její ztrátě. Stává se mi to např. občas při bruslení na plochých přejezdech od lanovky k začátku sjezdovky. Pokud nemám ještě poutko (v mém přřpadě většinou očko na rukavici Leki) nasazené, dojde ke ztrátě hole a musím se pár metrů pro hůl vrátit, pokud mi ji někdo ze spolulyžníků nepodá. Občas se mi to stane i při jízdě při píchání holí, ovšem tady již bez ztráty hole, neboť ji při jízdě mám na ruce vždy fixovanou.

Uvědomuji si, že si tímto vysvětlením nabíhám na vidle, neboť mě korsi v duchu jeho tezí vykáže ze sjezdovky pro mou neschopnost udržet hůl v ruce.

Dycky Vist!

06.06.2020 13:14:51 #88 

korsičan muž

>> #87, Nojby, 06. 06. 2020 12:47:38

Ano, všechno co popisuješ u hůlky bez poutka se děje. Ještě jsi zapomněl na ztrátu hůlky při posouvání se ve frontě. A pod to se klidně podepíšu.

To je výčet nedostatků se kterýma musí lyžař počítat.

Já to mám ale tak, že se raději budu tisíckrát vracet, než abych znovu zažil ten výprask z minulosti, nebo přišel o zuby jako můj lyžařský kolega, nedej bože skončil s vyvráceným palcem.

Je naprosto nezpochybnitelné, že při každém pádu je u přivázané hůlky na ruce držadlo hole maximálně 10cm od dlaně, zápěstí a předloktí. Od začátku pádu až po jeho úplné ukončení. A pokud se jedná o hůlku, jako je na fotce v postu 42, tak je myslím úplně jedno o jakou rukavici jde. I kdyby to byla pancéřovaná rukavice, tak pád dlaní na tak bohatě tvarovanou rukojeť, udělá svoje.

Při nejmodernější hůlce je to samozřejmě pouze do prvního kontaktu se sjezdovkou, ale u těch obyčejných a nejvíce používaných je to neřešitelné.

Mě osobně to přijde stejně bezpečné, jako bych si nad koleno přivázal půllitrovou hliníkovou flašku na 10cm dlouhé poutko. Ta šance že bych na ní při pádu spadnul kolenem, holení či stehnem je totiž úplně stejná, jako když padnu rukou na přivázanou hůlku.

06.06.2020 13:38:31 #89 

johnycek muž

>> #88, korsičan, 06. 06. 2020 13:14:51

Je naprosto nezpochybnitelné, že při každém pádu je u přivázané hůlky na ruce držadlo hole maximálně 10cm od dlaně, zápěstí a předloktí. Od začátku pádu až po jeho úplné ukončení. A pokud se jedná o hůlku, jako je na fotce v postu 42, tak je myslím úplně jedno o jakou rukavici jde. I kdyby to byla pancéřovaná rukavice, tak pád dlaní na tak bohatě tvarovanou rukojeť, udělá svoje.

Jediné, co je naprosto nezpochybnitelné, je to, že tak jak ty to popisuješ, to být nemusí.

panta rhei

06.06.2020 13:45:02 #90 

korsičan muž

>> #89, johnycek, 06. 06. 2020 13:38:31

Ne ???

A jakým zázrakem či způsobem se ti ta hůlka od ruky dostane, když jí máš přivázanou k ruce ? A opravdu se těším jak mě to vysvětlíš.

Pokud se to poutko neutrhne, tak ti ta hůlka na zápěstí prostě zůstane, ať chceš nebo nechceš. Od toho tam totiž to poutko je.

No a samozřejmě i pro tebe platí nabídka z postu 84. Jdeš do toho ?

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy