Ach jo - lyžování s Klárou Křížovou (strana: 2) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Technika jízdy Ach jo - lyžování s Klárou Křížovou

Ach jo - lyžování s Klárou Křížovou (strana: 2)

26.01.2019 08:08:39 #31 

˘Ö˘Krab muž

>> #30, IIIvan, 26. 01. 2019 08:02:08

Otázka: Měl Bombič, kterého zachytil Adamův kameraman, na nohou a) obřačky, b) slalomky, c) je to jedno? Další otázka: Jel nejmenovaný tester zabalený černou šusem odhadem přibližně rychlostí 130 km/h na a) DH, b) SG nebo c) slalomkách?

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

26.01.2019 08:17:03 #32 

IIIvan muž

>> #31, ˘Ö˘Krab, 26. 01. 2019 08:08:39

štatistika tvoja asi nepustí, že? :) Ale už som videl aj race hentak blbnúť, mládež je tutovka, kluby neuvediem…

26.01.2019 08:52:56 #33 

valerius

>> #28, Martin1978, 26. 01. 2019 07:16:08

Jen mi ty zdejsi averze ke kratsim krojenym lyzim pro radove neambiciozni hobiky prijde zvlastni.

Muzu se optat, na to si prisel jak? Otazku nemyslim ironicky, ale vazne.

Ja tu averzi ke kratkym lyzim nepozoruji a myslim, ze naprosta vetsina diskutujicich, vcetne mne, (i) takove lyze vlastni a pouziva.

Delsi lyze jsou doporucovany, pokud se nekdo chce naucit lyzovat, ci se nejak posunout v technice. Na to jsou takrka nezbytne. (Duvody byly na foru rozebrany nejednou)

Nebo takovym, kteri se tvari, ze lyzuji, chteji jeste s necim pomoc, s nejakou drobnosti, ale nejde to, neb jsou kratkymi lyzemi lyzovani a kratka lyze sama uz tu „drobnost“ navic nezvladne.

A mnoho dalsich.

Aktualne tu na dane tema mas par vlaken, napr.

Proti kratkym lyzim jako takovym tu snad nikdo nic nema. A pokud nekdo chce, at si na nich klidne dela stojky. Lyzovani je o zabave a at si dela kazdy to, co ho bavi. Pokud neohrozuje jineho.

Ale pokud se chce lyzarsky posunout, nebo ukazuje zakladni nepochopeni techniky, moznosti, co mu ktera lyze dovoli a toho, co na lyzich provadi, tak delsi lyze jsou obvykle nezbytne na pochopeni a odstraneni chyb a primerene tvrde a padnouci (obvykle o par cisel mensi nez aktualne vlastnene – abych nevynechal dalsi bezny nesvar) boty jsou zaklad.

26.01.2019 10:34:18 #34 

Harry žena

>> #33, valerius, 26. 01. 2019 08:52:56

Ak dovolis,pod toto sa podpisujem.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

26.01.2019 13:25:22 #35 

Martin1978

>> #33, valerius, 26. 01. 2019 08:52:56

Cau, tohle vim. Beru to ciste ve vztahu pro jizdu bezne populace. Tam se mi proste zda, ze jim kratke tocive lyze dopravaji to co je bavi. A nemluvim o slalomkovych sjezdarich. Mamky, tatkove, dedacci, vetsi decka co nic moc neumi atp.

Vyuka a posouvani se je jine tema, k tomu se moje poznamka nevztahovala a snad jsem to tak i napsal.Z toho plyne i mylny vyklad, ze bych si myslel, ze zdejsi diskutujici nemaji radi slalomky principielne. Myslel jsem to ve smyslu, ze jsou zde lide dost najezeni, kdyz nekdo doporuci slalomku jako jedinou lyzi.

Mozna se mylim ve vykladu, protoze pod tema slalomkama jsem bral obecne lyze ruznych vlastnosti do cca 165cm r max cca 13, 14. Lyze do teto kategorie ma napr. drtiva vetsina dam co znam a fakt si nemyslim, ze by jim delsi univerzalka treba r15–17 usnadnila zivot. Zatim je to vzdy jen nasralo. Chlapy podobne vykonnosti taktez.

Shledl jsem znova to video a pokud se nemylim, tak tam ta Klara drzi v podstate komercni slalomku neco jako mam Head WC rebels iSl. Je-li to tak a ona myslela skutecne tento typ lyze, tak to pak couvam s uznavam, ze to je volba na jedine lyze na …

26.01.2019 13:35:30 #36 

Martin1978

>> #30, IIIvan, 26. 01. 2019 08:02:08

No Ivane nemyslim, protoze jsem si to na dvou loni vyzkousel. Jeli porad stejne prasacky, to je pravda, ale jejich schopnost reakce na nebezpecnou situaci se dramaticky zhorsila.

26.01.2019 13:57:14 #37 

valerius

>> #36, Martin1978, 26. 01. 2019 13:35:30

Ted si nejsem jisty, co je predmetem nedorozumeni ci sporu. Ja reagoval na tve Jen mi ty zdejsi averze ke kratsim krojenym lyzim pro radove neambiciozni hobiky prijde zvlastni.

A podporil to argumenty, proc si myslim, ze to neni pravda. My tu prece bezne populaci a kazdemu nevymlouvame kratke lyze a necpeme dlouhe. Urcite ne te spokojene sjizdejici lyzarske vetsine, co na nase stranky nikdy nezabrousi. Ale kdyz uz nekdo zabrousi a kdyz uz ten nekdo chce nejakou radu, pripadne se posunout, tak to obvykle skonci na spatne vybranych botach a lyzich k jeho zameru, kde lepsi smer je lyze delsi a bota tvrdsi a lepe padnouci.

Myslel jsem to ve smyslu, ze jsou zde lide dost najezeni, kdyz nekdo doporuci slalomku jako jedinou lyzi.

Na tomhle neco je. Za sebe rikam, ze je to averze proti mainstreamovemu doporucovani kratsich lyzich. Ackoliv pro nekoho, kdo si jede zalyzovat nekolik dni za zimu ucit se lepe lyzovat nechce, jen se bavi, bych s klidem kratsi lyze doporucil.

Spis se jedna averzi k mire pausality s jakou se kratke lyze doporucuji. Obcas tu nekdo pise, jak si chtel koupit, ci pujcit, zkusit, delsi lyze a jak mu to v prodejne pomalu pujcit nechteli.

Nebo napr. kdyz se setkaji doporuceni od ruznych lidi. Jeden poznal pouze kratsi lyze a na delsich nestal nikdy, nebo max. na par jizd a druhy poznal ruzne lyze, mnohdy si prosel cestou od „slalomkovace“ az po poznani a zvladnuti delsich lyzi. A presto „slalomkar“ trva na svem uzkem pohledu, bez uvahy, co vsechno mozna jeste nevi a nepoznal.

Na tohle averzi mam. Ale to neni averze vuci kratkym lyzim (pro neambiciozni hobiky).

Podotykam, ze jsem reagoval vyhradne na Jen mi ty zdejsi averze ke kratsim krojenym lyzim pro radove neambiciozni hobiky prijde zvlastni., protoze to tu nevidim.

26.01.2019 14:20:15 #38 

Martin1978

>> #37, valerius, 26. 01. 2019 13:57:14

No ja jsem si asi mylne vylozil tu kritiku KK, tim ze jsem si to zuzil na ten vyber lyzi. Pak uz mi tam Krab reagoval, ze neslo jen o tohle.

S tema slalomka jsem to nadhodil takto: „Chlapi co vám vadí na doporučení slalomky pro běžné lyžaře, co se nic neučí, učit neplánují a jen si chtějí občas snadno zajezdit?“

Vychazel jsem z toho, ze porad KK je facebookovo/y­outuberska aktivita, byt pod hlavickou olympijskeho vyboru. Odtud i predpokladana cilovka. Pokud bychom se bavili o cloveku, ktery se sem prisel poradit, protoze chce neco delat se svym lyzovanim tak bych a) nereagoval b) tise z vlastni zkusenosti souhlasil s vyberem jine lyze nez sl.

26.01.2019 14:34:22 #39 

ivan-ski

>> #37, valerius, 26. 01. 2019 13:57:14

V minulosti boli len netocive lyze, oproti nim aj dnesne „nekompromisne mrchy na dlhy obluk zavodnej trate“ s radiusom 18m, boli kratke tocive korcule. A lyzovali ti ludia lepsie? Zlepsovali sa rychlejsie? Nemam ten pocit :) Rovnako nemam pocit, ze ak sem nejake teliatko da video svojej jazdy, ze primarny problem su lyze, pocasie alebo kvalita snehu.

Na tych videach KK ak ma nieco vyrusuje su to skor niektore drilly. Aj ked rovnako ako lyze, nemyslim ze exstiuje zly drill, ale len zly lyziar a zle prevedenie, no minimalne by som vybral pre zaciatocnikov nieco vhodnejsie. Ale predpokladam, ze to ma z nejakeho scenara a nie zo svojej hlavy. Na rozdiel od tej rozvicky a strecingu, ktore su na urovni.

26.01.2019 15:05:13 #40 

Martin1978

>> #39, ivan-ski, 26. 01. 2019 14:34:22

No ja si troufnu tvrdit, ze vyznamna cast dnes lyzujicich by v dobe rovnych dlouhych na svah vubec nelezla. Jednoduseji tocici lyze proste umozni vice lidem travit cas na svahu. A to jeste prictu tristni sportovni zdatnost obyvatelstva a myslim, ze bez snadneho toceni by byl lyzarsky prumysl v troskach. Kdo by se s tim dnes pral…? Nedej boze bez Doppelmayru nekde na kotve.

Minul tyden mi vlekar naplakal, ze skupina sedmaku na lyzaku neudrzi pomu v ruce. :-?

Dnes zkratka lyzuje krome skalnich i uplne jina komunita. Lina, pohodlna, nesportovni. Proste jina cilovka.

26.01.2019 15:22:45 #41 

valerius

>> #38, Martin1978, 26. 01. 2019 14:20:15

Um, nejak jsem pobral, ze to sve sdeleni myslis uz do obecna, bez navaznosti na video. Pak je chyba na me strane.

O obsahu videa tu s tebou diskutuji jini, do toho se nechci moc poustet. Mozna jen jeden bod, o tech odbornicich z kramu. U nich jsou ve vetsine pripadu znalosti male az nulove a motivace je dana penezi a celkove a dlouhodobe spokojenym zakaznikem. Ale i to je na delsi debatu.

Nejak nevim, co chces sdelit. Lyzuju pro zabavu a na ruznych lyzich si to uziju v ruznych podinkach ruzne. Tim chci rict, ze na typu a delce lyzi zalezi. A kdyz jsem (ne)jednou investoval nejaky cas, na placce na dlouhych lyzich (neurcenych na takovou placku) zkousel a poznaval, tak jsem se pomerne rychle neco priucil a tezim z toho, i z pohledu zabavy na lyzich, uz mnoho let, pri kazdem lyzovani a na kazdych lyzich, i tech nejkratsich.

Tim se vyjadruju spise k tvym minulym namitkam na doporucovani lyzi. Neb moc nevim, co jsi timto prispevkem chtel sdelit.

26.01.2019 16:23:28 #42 

Harry žena

>> #41, valerius, 26. 01. 2019 15:22:45

Neb moc nevim, co jsi timto prispevkem chtel sdelit.

No,ja si myslim,ze zdelit chcel to,ze neexistuje nevhodna alebo zla lyza,existuje len teliatko ktore je zlym lyziarom.

Pred piatimi rokmi by mu to urcite potvrdilo 90 percent startoveho pola WC v obraku,po zmene parametrov lyzi.

>> #38, Martin1978, 26. 01. 2019 14:20:15

No ja jsem si asi mylne vylozil tu kritiku KK, tim ze jsem si to zuzil na ten vyber lyzi

Aj ked sa netreba chytat kazdeho slovicka,napisane je rozne pochopene,toto si pochopil dobre.

Vidis,Ivanskimu nevadi ako na tom K.K. stoji,ale drobne veci co odporuca.Mne vadi ako na tom stoji.Meno predava,a napratat do ludi tento pohlad na lyzovanie je z hladiska Oblouka,takisto aj mna ,problemove.Preto Obloukove Ach,jo.

Ale kym nedostane do ruk nejaky poter co sa chce niekam za svoje prachy prelyzovat,je mi to u zadele,jak hovori Krab.

Pre pobyt na cerstvom vzduchu v prirode,absolutne voci K.K. nic nemam.Ona sa aspon snazi,ja nerobim ani to.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

26.01.2019 17:58:40 #43 

IIIvan muž

Niektore drilly su blbe celkovo(superman, palice za kolenami…) – z tych čo sa všeobecne používajú. Klára – Jóga na večer OK, ale tá rozcvička ako na spartakiádu…

26.01.2019 21:41:35 #44 

MichalW

Jsem si ten díl o výběru lyží pouštěl znovu:

1. Slalomku doporučuje pro začátečníky. V krátké demonstraci na nich jede jak debil s hůlkama (palicema) pod pažou, měla spíše demonstrovat fiik fiik fiik zavřené oblouky na šířku jeden a půl pásu rolby, jak se na nich i přes minimální práci dá jezdit.
  2. Obřačku doporučuje těm co už umí a chtějí se dále posunout. Demonstrace podle mne moc rychlá jízda, ale asi ok.
  3. Univerzálku nemá ráda ale pro spoustu lyžařů může být vyhovující.
  4. Radí hlavně před nákupem otestovat a svěřit se do rukou odborníků v obchodech :-) (víme své…)

V globálu je to zajímavý počin, je to česky, viděl jsem daleko horší pokusy. Vadí mi nadúžívání coolů a necoolů, projev pro mne hrozný. A úplně nejvíc vadí ty rádoby efekty – plameny a nevím co ještě. To si měli tvůrci odpustit…

26.01.2019 21:44:25 #45 

oblouk muž

Díky za reakce – potvrzují mi očekávání. Právě jsem se vrátil z velmi užitečného trenérského workshopu, který mi také potvrdil nutnost změn v působení na lyžařskou veřejnost. Tohle fórum by si zasloužilo větší sledovanost…

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

26.01.2019 22:29:14 #46 

Navvy

>> #45, oblouk, 26. 01. 2019 21:44:25

Já si myslím, že ono je to s tím působením o dost složitější. Pokud bylo smyslem toho videa přilákat lidi k lyžování, připadlo mi to jako reklama na vložky. Ale jak mi jednou řekl jeden ředitel: „Ta reklama není určena lidem jako jsi ty.“ A to video jistě nebylo určeno zdejším tradičním diskutérům. A mezi náma, i mě začaly sjezdové lyže bavít až když jsem si zkusil pořádné slalomky. I přes ně se dá dojít k delším lyžím…

27.01.2019 09:45:41 #47 

Gravedigger

>> #45, oblouk, 26. 01. 2019 21:44:25

To se teda treneri probudili brzo :-( Muzes, Honzo, trochu rozvest, k jakym zaverum jste dosli? Zejmena, co konkretniho hodlaji teda treneri delat? Jak velkou cast verejnosti muzou treneri ovlivnit (pokud vubec nejakou)? Je vubec nejaka cesta zpatky, kdyz nejmene 99% verejnosti je ve slepe ulicce?

27.01.2019 09:58:46 #48 

˘Ö˘Krab muž

>> #47, Gravedigger, 27. 01. 2019 09:45:41

Nerad bych byl za pesimistu. Trenéři veřejnost neovlivní, nemají na tom nejmenší zájem ani potřebu, kdyby i měli, tak na to nemají peníze.
Takže Obloukovo vyjádření Právě jsem se vrátil z velmi užitečného trenérského workshopu, který mi také potvrdil nutnost změn v působení na lyžařskou veřejnost. je třeba vnímat jako naprosto neoficiální a soukromý pocit, postesknutí starce nad hrobečkovou svíčkou.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

27.01.2019 10:16:19 #49 

Harry žena

>> #48, ˘Ö˘Krab, 27. 01. 2019 09:58:46

Ja by som nehadzal az tak flintu do zita.

Mozu vydat nejaky samizdat,teraz vo forme youtubefacebo­kotwitterovogo­ogle, pod hrozbou GDPR nanutia tento vytvor 703 ludom ktori su- budu kamarati kamaratov Oblouka a spol,a znich 32,5 bude mat snahu nieco na sebe zmenit.

Jeden to dokaze.

A jak hovori biblia,aj jedna spasena dusa za to stoji.

caute Harry

P.S. Za predikciu mi ucastnici trenerskeho workshopu nemusia zaplatit,urobil som ju rad a vo svojom volnom case.Tak ako oni.

Musime si pomahat.

27.01.2019 11:24:09 #50 

oblouk muž

>> #47, Gravedigger, 27. 01. 2019 09:45:41

>> #48, ˘Ö˘Krab, 27. 01. 2019 09:58:46

>> #49, Harry, 27. 01. 2019 10:16:19

Bylo by to delší povídání, pokusím se velmi stručně a tedy neúplně. Trenéři by především měli být vzděláváni tak aby:

• nekázali a neučili děti nesmysly (předsouvání vnitřní=proti­rotace, odděluj ty oblouky-přehranění pouze zdvihem, předklon=pouze trupu zadek visí, zaber=pohybem dolů krčením nohou+„silové pojetí jízdy“ atd atd…
  • se vzdělávali na internetu a diskutovali spolu
  • místo školení absolvovali opravdové workshopy
  • samostatně přemýšleli a ptali se PROČ a na to proč uměli odpovídat
  • .................
Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

27.01.2019 11:40:05 #51 

Harry žena

>> #50, oblouk, 27. 01. 2019 11:24:09

Rozumiem.

Len sa bojim,ze po tomto tu uz nieje poptavka

samostatně přemýšleli a ptali se PROČ a na to proč uměli odpovídat

caute Harry

P.S.Nuz,ale aj J.Hus isiel do vopred prehraneho boja.

27.01.2019 11:55:59 #52 

˘Ö˘Krab muž

Jó, mělo by se …

To bys musel všechny pobít a nasadit nové z nějaké lepší líhně. Vzpomeň si, psal jsem o reálné životnosti techniky, metodiky, lektorů v komerční výuce, pro závodní platí totéž.
Jak dlouho trvalo/trvá, než se vyrovnali s carvingem. A to je tam obrovský marketingový tlak z obou stran, výrobců i klientů. Nicméně, ve velké komerci může provozovatel dát něco zaměstnancům befelem.
Přes dílčí změny FIS předpisů se od dob Stenmarka až tak moc nezměnilo a tlak žádný není, proč tedy dál neučit metodiku a techniku poloviny minulého století, když to tak přece stačí? A kdo je metodicky nad svazem? Kdo přikáže?

Pokud za tlak nepovažujeme start našeho slalomáře v části listiny obsahující úžasného Bulhara, nějaké Korejce, pravého Holanďana, Simari-Birknera a Východního Timořana. Nic z toho ve skutečnosti uhnaného trenéra rozmazlených spratků z movitých rodin někde v ČR vůbec nemusí zajímat.

27.01.2019 12:07:30 #53 

˘Ö˘Krab muž

A že všichni opravdu úspěšní závodníci poslední doby vznikli jaksi mimo systém? To systému ani v nejmenším nemůže vadit, stejně nakonec přilezou ke křížku, protože na velké závody se prostě sami nepřihlásí, na to má svaz monopol.

27.01.2019 12:30:54 #54 

oblouk muž

>> #51, Harry, 27. 01. 2019 11:40:05

>> #52, ˘Ö˘Krab, 27. 01. 2019 11:55:59

>> #53, ˘Ö˘Krab, 27. 01. 2019 12:07:30

Poptávka už konečně je, proto ten workshop a ne dosavadní „školení“. Tlak je rovněž – dokonce takový, který začíná bourat setrvačnou slepotu… Systém se začíná měnit, protože i „uvnitř“ teď dochází k pohybu – byť vynucenému – m.j. hlavně i tou komercí…

27.01.2019 13:33:21 #55 

Harry žena

>> #54, oblouk, 27. 01. 2019 12:30:54

Konecne.To je fajn.Hlavne pre mladych rychlejsie vnimajucejsich a uciacich sa.

Aspon im dat sancu lyziarsky napredovat.

caute Harry

P.S.By ma zaujimalo kde chcete vystahovat 95 percent lyzujucej populacie. Za Ural? To ale bude treba oznamit Byckovovi…Aby sa zo samej radosti vsetci nepos…

27.01.2019 16:08:20 #56 

HonzA_ muž

>> #1, oblouk, 25. 01. 2019 09:03:15

Honzo, netušil jsem žes změnil stáj. Klára ve videu má přeci Sporteny :-O

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

27.01.2019 18:13:32 #57 

ivan-ski

>> #41, valerius, 26. 01. 2019 15:22:45

Nehovorim nic nove co som uz nespominal v minulosti, skratka sa to tu s tymi radiusmi a somarinami prilis prehana. Nevravim ze to od istej urovne nie je dolezite, ale urcite nie pri lyziaroch ked absentuju uplne zaklady (vonkajsia, vnutorna, prenasanie vahy) tak ako sa to samozrejme tyka aj tunajsich rekreacnych trubiek, co si myslia ze vedia lyzovat, lebo maju obracky. V takom pripade namiesto desiatok parov lyzi od prasanu, cez bubny, slalomky, obracky ma prist pluh a desiatky cviceni. To KK video som si pozrel este raz, jasne tam hovori, pokial je niekto uplny zaciatocnik slalomku, pokial niekto ma zaklady a chce sa zlepsit obracky. Nechapem ako vlastne tu tato pitoma diskusia o slalomkach zase vznikla.

Celkovo by som trocha brzdil v tychto kritikach KK, a povedal by som az sektarskych zvastoch v niektorych miestach. Urcite si viem predstavit nieco povedane, ukazane inak, taka Mikaela by to asi spravila lepsie a zaujimavejsie. Ale tieto videa urcite nie su na kritiku, akou sa tu tunajsie lyziarske polena ohanaju. Ako napr. „reklama na vlozky“, alebo „nepaci sa mi ako na tom KK stoji“. Obavam sa, ci KK bude schopna po takejto „odbornej“ kritike zaspat :) Cize ak kritizovat, tak nejak k veci a aspon trocha odborne.

27.01.2019 18:43:15 #58 

Martin1978

>> #57, ivan-ski, 27. 01. 2019 18:13:32

Ja myslim, ze debatu o slalomkach jsem vyvolal ja, nabytim mozna mylneho dojmu, ze jednim z primarnich duvodu kritiky KK je zde mnohokrat propirane doporuceni „slalomek“ beznym lyzarum. Mozna uz jen vidim indiana za kazdym kerem, nebo uz zde diskutujici hardcore neni schopen nahlednout na lyzovani optikou bezneho konzumenta. To nemyslim jako urazku, setkal jsem se s tim ve vice sportech, kde ti co tim ziji uz nedokazou pochopit problemy laiku.

Opet zduraznuji potrebu videt rozdil mezi predpokladanym divakem poradu Klary a dotazujicim se na specializovanem serveru jako je zde. Jen aby mi zas nekdo neprispechal s vysvetlenim, ze na slalomce se moje teta nikdy nenauci skutecne lyzovat :-D :-D :-D

27.01.2019 18:44:44 #59 

ZB?

>> #46, Navvy, 26. 01. 2019 22:29:14

Jen pro zajimavost,o vi­kendu jsem 3 dny jezdil usilovne Cernou horu a nahoru vzdy 8 mi mistnou kabinkou a pozoroval po celou dobu ve frontach i v drzacich kabinky delky lyzi… A prekvapilo me po shlednuti stovek lidi,ze lyze pres 175 jsem nasel asi 4× vetsina byla 160 a kratsi. Z toho vypliva,ze fabriky chrli 90 procent slalomky 150–165 cm… Hledal jsem totiz nejaky obracky a nic. a kdyz byly dlouhe byly to bezky :-D Konec hlaseni o smirovani v kabinkach a ve frontach.....

Lyze-to je moje diagnoza...

27.01.2019 18:58:38 #60 

oblouk muž

>> #56, HonzA_, 27. 01. 2019 16:08:20

Tomu nerozumím – to, že jsou v těch videích tyhle lyže uplatněny (nebo v nich působí KK) přece neznamená, že se mi musí líbit obsah těch videí – právě naopak!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy