Pozor, koronavirus! Schovejte se před ním do hor! [článek] (strana: 60) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Pozor, koronavirus! Schovejte se před ním do hor! [článek]

Pozor, koronavirus! Schovejte se před ním do hor! [článek] (strana: 60)

10.04.2020 09:20:29 #1773 

˘Ö˘Krab muž

>> #1763, ivan, 09. 04. 2020 23:20:05

Máš pochvalu, že jsi nepodlehl módnímu „netopýrismu“, ale pokoušíš se pokousáním zpětně nakazit kaloně (možná je to právě onen Pteropus vampyrus), přes kterého to v Číně teoreticky také mohlo projít. Jen si jez, tohle není netopýr, tohle Andrej nezakázal.
Zase musíš uznat, že apel „nežerte kaloně“ by jednak nezněl dost československy, nebylo by to echt babišovsky a hlavně by 95% lidí netušilo, o čem je řeč. A třeba s vrápencem (v tomto kontextu asi Rhinolophus affinis) by byli úplně mimo, o tadaridách a létavci nemluvě (další skupiny letounů Chiroptera).
Nicméně třeba takový výkřik: „Nežerte letouny!“ v sobě skrývá značný marketingový potenciál … představa ubožáků okusujících na letišti Gripeny nebo Airbusy …

Ještě zkus někde sehnat plyšového luskouna:-D

P.S.: Zde si račte povšimnouti, že autor, dříve, než přešel k obecnému „netopýři“ jakožto nepřesnému, leč zaužívanému, synonymu pro „letouni“, dokonce použil hned v prvním odstavci, ač sám sinolog, správný zápis latinských názvů a hlavně ono rozlišení. Palec nahoru.

>> #1772, Harry, 10. 04. 2020 08:44:59

Na „mainstream“ celkem ucházející článek. Také mají pod fotkou popisek začínající „netopýři“ (ve smyslu ‚letouni‘) a upřesňující „kaloň“ (velké oči, býložravý).

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

10.04.2020 09:23:05 #1774 

oblouk

>> #1772, Harry, 10. 04. 2020 08:44:59

Lidi si ve své rozmařilosti a pýše dokáží „v dobré víře“ vyšlechtit nejnebezpečnější nepřátele sami – jako přirozenou reakci přírody.

Je to tady výborně nastavený – všeobecná platnost zákona akce a reakce.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

10.04.2020 09:45:25 #1775 

Harry žena

>> #1774, honza4, 10. 04. 2020 09:23:05

Jo.

A ked to nezvlada sama priroda dostatocne rychlo, tak sa jej proste pomoze. Taku moc maju technologicky velmi chytry.

Svet sa nam meni priamo pred ocami. Uvidime ako boj medzi koncepciami dalsieho vyvoja sveta dopadne.

Nie som moc optimisticky, pojde sa na doraz.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

10.04.2020 09:57:22 #1776 

˘Ö˘Krab muž

>> #1774, honza4, 10. 04. 2020 09:23:05

Nenene, nejde o nepřátele a šlechtění. Nejde ani o pokoru k přírodě, ke které vyzývají. Pokora bez pochopení je úplně k ničemu, vznešené prázdné slovo; pokora neodstraní snahu lidí neustále měnit svět kolem sebe k obrazu svému.
Skutečným problémem je totiž antropocentrismus, výhradní způsob vnímání světa skrze člověka a jeho měřítka. Jinak vnímají aktuální pandemii běžní lidé (mohou se nakazit), jinak lékaři (měli by je léčit), jinak epidemiologové (měli by to plusmínus chápat a řídit) a jinak biologové (jeden virus z mnoha; tentokrát v lidské populaci). Virus není nepřítel, ani klíště není nepřítel, ani borélie, ani ten virus. Nikdo z nich nekoná proti člověku vědomě. Prostě jsou a hledí přežít, využít k tomu všech dostupných možností. Člověku jen to nestačí, možnosti (prostředí) si aktivně mění a vytváří, ale občas prostě nedomyslí vedlejší efekty, protože opomine a podcení sílu přírody. Tím, že se vykácejí stromy, zaasfaltují louky a pole a postaví město, tak příroda nezanikne. Stačí chvíle a hbitě se novým podmínkám přizpůsobí. :-)

Prostě se tak nějak rádo zapomíná, že člověk, navzdory všemu technickému a možná i sociálnímu vývoji (ten je ale až nečekaně pomalý), je stále ještě obyčejné, tedy někdy tupé, ale někdy agresivní, zvíře.

Sice se vynáší do nebes mozek a inteligence, ale základem je stále ještě smrtelné, zranitelné tělo, během evoluce vybavené pudy a na nejnižší úrovni řízené chemicky – hormony. Ke své smůle si člověk „rozbil“, ve jménu civilizace, nejstarší komunikační kanál mezi jedinci (opačného pohlaví), totiž feromonový.

A druhý problém je, že se „civilizace“ snaží distancovat od své vlastní (protože nutně násilné) minulosti. Války ani MMA nevadí, tam ubližují lidé lidem; ale vadí usmrcování zvířat kvůli masu, vadí korida, koňské dostihy a sokolnictví. Přitom jsou to snad poslední pojítka s přírodou, kdy člověk vystupuje jako zvíře mezi zvířaty, do značné míry jde o kořeny a prapodstatu naší civilizace.

Přečti si cokoliv z výzkumu potkanů, jejich sociálních fóbií, depresí, inteligence, urputnosti, spolupráce, projevů kolektivního stresu … prostě se vším všudy – a nahraď si slovo potkan slovem člověk.

>> #1775, Harry, 10. 04. 2020 09:45:25

Neodděluj člověka a přírodu. Přírodě není třeba v ničem pomáhat, stačí ji nechat být, pomůže si sama. Vždycky. Jen se to zrovna lidem nemusí líbit nebo hodit do krámu a může to nějakou dobu trvat, třeba pár století.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

10.04.2020 10:06:05 #1777 

Harry žena

>> #1776, ˘Ö˘Krab, 10. 04. 2020 09:57:22

Neodděluj člověka a přírodu.

Neoddelujem. Mne je jasne kto je vo vztahu priroda – ja ,tym virom. Len mi je jasne aj to, ze par stoleti v reakcnej schopnosti systemov moze byt uz neskoro.

Niekedy sa proste musia robit velmi tvrde rozhodnutia na urovni kde zo svojho stupna chapania a poznania nedovidime.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

10.04.2020 10:08:46 #1778 

˘Ö˘Krab muž

>> #1777, Harry, 10. 04. 2020 10:06:05

Pár století je z hlediska přírody úplný okamžik. To člověk pořád někam spěchá. Příroda nezná pojem času. Ona je časem.
Pro přírodu není nikdy pozdě, ale pro člověka může být. Všichni se zaklínají přírodou, měli by se zaklínat člověkem. Přírodě, pokud nás nechce sežrat nebo si v nás namnožit viry, jsme celkem ukradení.
Žijeme v takřka 100% antropomorfizovaném světě. Nemáme šanci tvořit přírodu, jen občas jí dovolíme, aby činila „náš“ svět snesitelnějším. Nechráníme přírodu, chráníme sebe.

10.04.2020 10:34:39 #1779 

oblouk

>> #1776, ˘Ö˘Krab, 10. 04. 2020 09:57:22

Díky Krabe za výklad – člověk (dokonce i já) si víc uvědomí co vlastně už ví. Já, s dovolením, považuju tvůj výklad za doplnění a upřesnění toho, jak existenci a činnosti člověka v rámci běhu Světa vnímám… Hodně mě naučili i moji psové, bez nich bych byl ještě tupější než jsem.

Holt člověk ve svém poznání a všech činnostech by se měl, v rámci snahy o své kvalitní přežití, snažit o vybalancování rovnováhy… – a to nejspíš nedělá.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

10.04.2020 10:37:12 #1780 

MTS

Zdravim ve spolek, po delsi dobe se sem kouknu a vidim ze stare struktury vylezaji z hybernace.. Dokonce i Martin 47.. Ivan s kachnickou, Harry s konspiracnima teorijema, Krab fylosof a dalsi a dalsi… To je uz na me moc ! To jsem nevydrzel!!! Zatimco vy tady silite a hledate spaseni v objeveni puvodu teto tristni situace, rad bych vam vsem tady nastinil svou strucnou verzi. Jak se ta nase zima vyvijela celkem bez snehu a mrazu, hledali jsme reseni v Alpach.. Namisto trapeni se tady, kde jsme absolvovali jen par vybranych zavodu, nachazeli jsme utociste v mensich strediscich v Aut a Ita… Prazdne sjezdovky, uzasne podminky…Trochu jsme to zase posunuli, doted zpracovavam videomaterial, az bude pripraven, poslu neco tady na vlakno o spravne technice..-)) No tak jsme prejizdeli z Jizniho Tyrolska do Landecku a zpatky, obcas jsem si odskocil navecer odreagovat se na diskosku do Ischglu a v udoli za Brenerem se skamosil s cinanama na ubytovne u Morana, koncem ledna zacatkem unora to se mnou pak slehlo a jednoho dne jsem ani rano nemohl vstat z postele… V 11 jsem se doplazil pod sprchu a v jednu uz jsme jeli na sedacce nahoru. Bylo to challenging, po prvni jizde jsem myslel ze zhebnu. Ale okysliceni v podobe 2km sjezdovky bez zastaveni jeste 10× do zaviracky vsechny ty toxiny z tela nalezite vypalili.. Jeste tak dva tydny jsem to citil . Samozrejme jsem nakazil celou rodinu, ale jak vite deti to snasi o dost lepe, zena je taky jeste relativne mlada a prezila, takze vastne v pohode.. Ted mame vybudovanou imunitu ale co je nam to platny, kdyz musime byt zalezli tak jak vsichni doma.. Nejaky treinkovy plan mame i doma na zahrade, postavenou sjezdovku. Neco natocim a poslu.. Tedy chlapci a divky, budujte imunitu a hlavne se pripravte na vse o cem tady pise Harry, bude to husty… S pozdravem vsem, M.

10.04.2020 10:37:39 #1781 

oblouk

>> #1762, ivan, 09. 04. 2020 23:09:53

Tak ty pokračuješ ve svých mládežnických podivnostech? Nebyla ta voda moc studená?

>> #1763, ivan, 09. 04. 2020 23:20:05

… za syrova? – to se pak nedivme…

10.04.2020 11:00:52 #1782 

˘Ö˘Krab muž

>> #1780, MTS, 10. 04. 2020 10:37:12

Jéééé. Zombík!

Ale okysliceni v podobe 2km sjezdovky bez zastaveni jeste 10× do zaviracky vsechny ty toxiny z tela nalezite vypalili.. Jeste tak dva tydny jsem to citil .
Zůstáváš věrný své neortodoxní pověsti. Co Tě nezabije, to Tě posílí. Nebo také: Co Tě nezabije hned, zabije Tě časem.

Ahoj Milane.
Protože u nás i ty lišky dodržují vládní nařízení a chodí dávat dobrou noc nejvýše ve dvou, ale stále chodí, tak se mě osobně „koronakrize“ takřka nedotkla. Tedy až na včerejšek, kdy odpoledne v lesích začalo jarní rojení Pražáků, ale to je také normální. Jen mě mrzí, že jsem přišel o svou jarní firnovou sezónu, ale kvůli tomu se svět nezboří, třeba bude nějaký sníh i příští rok. Když ne, tak se také moc nestane, na tom svět nestojí a nepadá.
Jediné trochu vzrůšo tak byl Panákův návrat z tréninkového kempu v Keni, ale i ten nakonec proběhl skoro hladce, byť předčasně. No, mohl si tam také pobýt další 2–3 měsíce, Julien Wanders a spol vytrvali. Zase nebylo jasné, kdy a zda mu otevřou školu.
Akorát je teď trochu na morál sednout ráno potmě na kolo a míjet stojící auta s namrzlými skly. Ale to se zlepší, za týden bude světlo dřív. :-D
Pokud myslíš, že se máme (dle toho, co a jak píše Harry) připravit na chaos, tak v tom mám troufám si tvrdit velký náskok.

10.04.2020 11:11:12 #1783 

MTS

>> #1782, ˘Ö˘Krab, 10. 04. 2020 11:00:52

Haha.., tak to jsme dva, s tim chaosem.. Mas nejaky konkretni bod na tve casove primce zivotem od kdy ten chaos nastal? Ja jsem mel celkem normalni a nevyrazne mladi, ac zivot v kladenskych „bourackach“ a v podpruhonu mezi gangy ciganu a svetskych,mohlo mit pravdepodobne nejaky vyznam v pozdejsich casech.. U me je to jednoznacne datum 17 unora 1980 kdyz jsme s kamosem nasedli do autobusu smer Jugoska…, no ale historie je ted nezajimava…To co bude me zajima.. Tady kratka ukazka jak zatim kluci trenuji… Cau, cau

Video

10.04.2020 11:17:26 #1784 

Harry žena

To MTS.

Zoparkrat mi zaleteli myslienky smerom do hor k Tvojmu svetu.

Nebolo sa treba bat.

Klasika, priamo do jamy levovej, proti prudu a natvrdo.Neuve­ritelne tvrdy koren máš.

Drzte sa, studujte videa. Na to je karantena dobra.:}

caute Harry

10.04.2020 11:18:45 #1785 

Harry žena

>> #1782, ˘Ö˘Krab, 10. 04. 2020 11:00:52

Co Tě nezabije hned, zabije Tě časem.

:-D

caute Harry

10.04.2020 11:23:11 #1786 

MTS

Jinak zatim uplne nejvystiznejsi info zde od teto vedecke kapacity V. A. Shiva, the inventor of email and recipient of the first US Copyright for „EMAIL“, holds four degrees from M.I.T and is a scientist-technologist, entrepreneur and educator, a Fulbright Scholar, Lemelson-MIT Awards Finalist and Westinghouse Science Talent Honors Award recipient.

Jinak mam take velmi zajimave informace vice mene z celeho sveta, Mexiko, Japan, Kambodzia, Australie, proste je to opravdu vsude velmi vemi zajimave… V pripade zajmu neco mohu zdilet, vesmes vse v English a neco v Deutch…

Video

10.04.2020 12:40:38 #1787 

˘Ö˘Krab muž

K silám přírody a „konfliktu“ přírody s městem.
Dcera dnes dopoledne potkala úhoře na cestičce v botanické zahradě UK v Praze Na Slupi. K Vltavě je to jen chabých 400 m, k tomu náplavka, vysoký kamenný břeh, dvojí tramvajové koleje, auta, chodci, psi, kočky … Edit: O pár hodin později tamtéž slípka zelenonohá.

Fotky

10.04.2020 12:53:53 #1788 

oblouk

>> #1787, ˘Ö˘Krab, 10. 04. 2020 12:40:38

… rovnováha – pražáci u vás v lesích, úhoři v ulicích Prahy

10.04.2020 13:15:53 #1789 

Harry žena

>> #1788, oblouk, 10. 04. 2020 12:53:53

:-)

To ze sa musia uhori trapit na uliciach, to je dan za to ze su neni este otvorene klimatizovane super megashop centra…

To je doba.

caute Harry

10.04.2020 13:16:17 #1790 

ivan

>> #1787, ˘Ö˘Krab, 10. 04. 2020 12:40:38

No tak to je jasný.

Dcera mi ho chtěla přivézt ke svátečnímu zakousnutí, když už jsem tě s tím kaloněm moc nenadchnul. A někde tam na Slupi (bydlí nedaleko – dcera, ne úhoř) jí prej utekl, prostě slizkej úhoř…

10.04.2020 21:25:00 #1791 

ivan

>> #1781, oblouk, 10. 04. 2020 10:37:39

Voda je tak studená, jak ji za studenou považuješ a přijmeš.

Terminologicky je voda do 10 stupňů „mrazivá“, mezi 10 a 20 stupni „studená“.

Specificky terminologicky v zimním plavání je do 4 stupňů „ledová“ (a jen v takové si vyplaveš výkonnostní stupně), do 8 stupňů „studená“ a nad to jen „chladná“.

Teď na jaře, kdy už slunce hřeje, je to snesitelné až brnkačka. Podzim je horší. I když loni touto dobou jsem to jednou přehnal a chytil takový otužilecký třes, že jsem nezvládal jet soudně autem (člověk je jako těžce vožralej).

Ale jak píšeš, „mládežnické podivnosti“. Docela by mě zajímalo, jestli jsem (možná? pořád?) jediným člověkem, který odkráčel v zimě po silnici trasu Špindl – Sv. Petr POZADU – už někdy 1969.

Dokud si geront hraje a blbne, je to dobrý. Vždyť víš…

10.04.2020 21:34:07 #1792 

ivan

>> #1764, Martin47, 10. 04. 2020 07:43:54

A jako mladej kluk spoustu času to dohonit.

>> #1769, korsičan, 10. 04. 2020 08:04:12

V současném životě na Džerbě nikdy. Nad tím minulým nemám dostatečný přehled. V tom budoucím možná – už od puberty jsem vždycky říkal, že kdybych nebyl člověk, chtěl bych být mečoun (nezakrývaná inspirace Hemingwayovým Starcem a mořem).

10.04.2020 21:34:53 #1793 

m3 muž

>> #1768, Harry, 10. 04. 2020 08:01:12

Ked vidim Tvoj novy avatar, tu na Snow zacina byt fakt nebezpecna poda.Samy kverulant a diverzant …

Už jsem o to snažil před 14 dny, ale díky „poruše na vedení " se to nějak nepovedlo a byl z toho černý flek. Co se týká "námětu“ bylo to celkem jednoduché . Komoušskej estébák pořád mlel jak to v Itálii dělaj blbě a on jakej je kofr , takže jakási forma odpovědi na ty lži .Kromě toho mám k Itálii velmi „kladný vztah“ , umějí udělat skvělý pisty, mám tam přátele a obchodní partnery .

10.04.2020 21:39:49 #1794 

oblouk

>> #1791, ivan, 10. 04. 2020 21:25:00

Už ani v dávnu jsem netoužil vyplavat si výkonnostní stupně – ale líbilo se mi to u tebe, třeba… Taky TomášP se svým nocováním na ostrůvku před stadionem měl můj obdiv – něco podobnýho jsem já holkám nabízet nemohl. Musel jsem to zkoušet jinak. …trasu Špindl – Sv. Petr POZADU… – to si nemyslím, že byla ta nejtežší disciplína – do „bůni“ se mí kluboví kolegové často vraceli obtížnějc (alespoň ráno to tak vypadalo…).

10.04.2020 21:54:34 #1795 

ivan

>> #1794, oblouk, 10. 04. 2020 21:39:49

Nejde o to, že by to bylo těžké, ale tehdy mi přišlo skvělé, že jsem to sám vymyslel a – zcela střízlivý – absolvoval.

Koncem 70s jsem pár let jezdil na úžasná soustředění s přírodovědci do Javořáku na Dynamo Pardubice. Pamatuju jednoho přírodního borce-tvrďáka z Jeseníků, který občas, aby nevyšel ze cviku, spal u chaty v záhrabu.

Bylo to ve študentských letech Martina Bursíka, ne moc dlouho poté, co z fakulty vyštípali Milana Mrugalu. Blbá doba, ale byli jsme mladí a sex ještě nestrašil AIDS a koronavirus byl zatím na houbách. (Ano Krabe, jasně, nebyl, jen plácám.)

O tom, že někteří tví oddíloví kolegové – jména si milosrdně necháme pro sebe, mně symbolizují ksindl, který se raději v českém lyžování neměl objevit, paradoxně na rozdíl od těch jako ty a další výborní kluci – lezli po nočních jízdách ve Spoláku a Bernardýnu do pelechů na staďáku nelehko, nepochybuju.

Ke znechucení mi stačily jejich – a některých oddílových kolegů mých – ranní hrdinné řeči o tom, kdo hodil větší šavli.

Sorry, že jsme ulítli k místy až nechutným vzpomínkám starejch strejců. Přenechávám prostor mladým bojovníkům s koronavirem a čímkoli.

11.04.2020 11:42:51 #1796 

oblouk

>> #1795, ivan, 10. 04. 2020 21:54:34

„…že jsem to sám vymyslel a – zcela střízlivý – absolvoval.“ – nikdy jsi, Ivane, nebyl střízlivej a dodnes jsi (zaplať pámbu) nevystřízlivěl… Podívvej se na svoje poslední fotky a ohlídni se na svůj život „střízlivejma očima standardního občana“. Že k tomu nepotřebuješ chemické ani jiné stimulanty?… :-)

11.04.2020 13:29:49 #1797 

Harry žena

>> #1796, oblouk, 11. 04. 2020 11:42:51

:-)

To nema chybu,Honzo.

caute Harry

11.04.2020 22:37:31 #1798 

s.j1 muž

12.04.2020 09:09:21 #1799 

12.04.2020 09:41:49 #1800 

s.j1 muž

https://reportermagazin.cz/…kazit-nemuzu
ještě dočtu tohle a už jdu fakt na hory

12.04.2020 13:07:15 #1801 

jurol

>> #1799, valerius, 12. 04. 2020 09:09:21

„Koronavirus už má čtvrtina Čechů“

Odkiaľ tento údaj pán Drbal získal? Čo viem tak Česká republika test na premorenie obyvateľstva iba chystá. Sporadické testovanie vykonané v iných krajinách k takému údaju neprišli.

12.04.2020 14:51:40 #1802 

snownomad

>> #1801, jurol, 12. 04. 2020 13:07:15

Vycucal si ho z prstu. Zatím vím o jediném testu za účelem zjištění rozšířenosti viru v populaci a bylo to v Rakousku. Ani ne 1% populace je nakaženo. https://echo24.cz/…-nepotvrdila

kratší článek o mutacích viru, přizpůsobuje se různým populacím https://echo24.cz/…hlavne-typ-c

Jelikož tu vidím hlavně jen odkazy na psychopaty kteří souzní s myšlením lyžařů, hodím sem i odkazy na rozhovory s lidmi, kteří promoření označují za šílenství. https://video.aktualne.cz/…cc47ab5f122/ https://www.info.cz/…u-44761.html https://zpravy.aktualne.cz/…cc47ab5f122/

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy