Pozor, koronavirus! Schovejte se před ním do hor! [článek] (strana: 65) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Pozor, koronavirus! Schovejte se před ním do hor! [článek]

Pozor, koronavirus! Schovejte se před ním do hor! [článek] (strana: 65)

15.04.2020 13:52:55 #1923 

˘Ö˘Krab muž

>> #1920, valerius, 15. 04. 2020 12:03:58

Zatím jen něco k bodu 1.
Jde o čas a případnou možnost změny strmosti křivky v době, která odpovídá časové neurčitosti protilátkového testu. Testováním se zjišťuji nějaké neúplné atributy stavu promořenosti před cca 10 a více dny (to ‚a více‘ je dost podstatné zneurčitění), od té doby se mohlo (za těch 10 dní) udát mnoho věcí a křivka a stav v čase „teď“ vypadají třeba úplně jinak. Stačí se podívat na vývoj R za posledních 10 dní: dne 4.4. bylo oficiální R=1,2, dnes, 14.4. je R=0,8. Už to samotné omezí vypovídací schopnost rychlotestů.
Je ale celkem možné, že teď, kdy procento pozitivně testovaných PCR trvale klesá a je relativně velmi nízké (tedy zdá se, že průběh epidemie je velmi pozvolný a víceméně konstantní a ustupující), tak se z protilátkových rychlostestů bude dát věštit obstojně, s rezervou na „bezpečnou“ stranu.

P.S. Tak se nám to zase pěkně cyklí. Moc pěkný mimoděk, Hamáček chválí vládu. Chválí tedy Andreje, Vojtěcha i sám sebe. Zde. Nasaďte si roušky, ať necítíte ten rybí smrad. Přichází čas vavřínových věnců.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

15.04.2020 14:21:19 #1924 

kejmll

>> #1922, johnycek, 15. 04. 2020 13:45:55

Tak tento příspěvek, označuji, jako myšlenku dne.. ;-) jsem na tom totiž úplně stejně.., co se týče mého racionálního uvažování, nad celou touto situací.. Díky Johny.. ;-)

15.04.2020 17:06:50 #1925 

˘Ö˘Krab muž

>> #1913, ˘Ö˘Krab, 15. 04. 2020 08:18:58

A v návaznosti další článek o tomtéž, ale psaný někým jiným a s jiným záměrem. Senzace se prostě koná.

„Zatím jediné opatření, které opravdu funguje, je karanténa, která se od 1. května naplno překlopí do své chytré fáze.“
Pojďme se ptát: Má snad karanténa být řešením? Čeho řešením? Pro koho řešením? Pro koho karanténa? Na jak dlouho? Bude stačit izolovat lyžaře?

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

15.04.2020 20:55:01 #1926 

IIIvan muž

>> #1918, korsičan, 15. 04. 2020 11:26:36

Zrovna klidný fakt nejsem, ale opravdu v kritických situacích, kdy třeba jinak klidní lidé už začnou vzteky vařit, ve mě se něco z ničeho nic přepne a stanu se ledově klidný. A mám to tak nejen když mě někdo fakt vytočí, ale stalo se mi to i při několika nehodách. Z naprosto stresové situace, kdy člověk začíná vidět rudě a funí jak tank, se mi z vteřiny na vteřinu tep úplně srovná a dech je najednou strojově klidný. Jako když vypneš světlo. A celý ten děj kolem mě, je najednou jak zpomalený záběr třeba z hokeje, kdy si úplně v klidu prohlédneš každý detail právě vstřelené branky

No, to mám podobné, taká situácia, že ideš v rýchlom pruhu po diaľnici 150 a telefonuješ a zrazu máš v protismere borca a za zlomok sekundy sa stihneš pozrieť do dvoch späťákov, pribrzdiť tak akurát a strhnúť s citom volant len toľko aby si sa vyhol bez šmyku…apod.(presne ako píšeš, sto vecí za sekundu ako v spomalenom filme).

Ja som myslel skôr také „debatné krúžky“, kde sa necháš vyprovokovať, že ideš parkovať na vedľajšiu ulicu, lebo tú tvoju rozkopali a začne na teba vykrikovať nejaký magor, že nech idem do preč, nech tam nabudúce nechodím(pritom miesto tam je vždy nejaké voľné).

A povieš mu najskôr slušne(napriek jeho neustálemu provokovaniu), niečo v štýle „pane, kedy sme si potykali?Toto je verejné parkovacie miesto a môžem tu parkovať kedy chcem“ a sadneš do auta, že kašleš na neho. A pacient ti začne kopať do dverí a búchať po skle, že „cocot už sa nevracaj“…no a vtedy prepnutie spínača a berserkr mód, vyletíš z auta a tam stojacu nejakú dočasnú kovovú značku odkopneš 10m ďaleko…no, stáva sa :-)

15.04.2020 21:23:10 #1927 

m3 muž

>> #1911, Martin47, 14. 04. 2020 23:18:56

Připouštíš možnost, že bys třeba začal hodně a dlouho studovat historii a to by změnilo tvůj pohled natolik, že bys ten názor změnil?

Jistě, tedy spíš asi částečně. Nějak si nedokážu představit , co bych musel zjistit, abych názor změnil nějak radikálně.

15.04.2020 21:31:00 #1928 

m3 muž

>> #1914, korsičan, 15. 04. 2020 09:57:28

dnes už to považuji za nejužitečnější životní lekci, jakou jsem dostal.

Mám to stejně .

15.04.2020 21:40:14 #1929 

m3 muž

No vlastně když o tom přemejšlím, tak si vybrat nemohu, protože už mi bylo vybráno. Já můžu jen dodržovat opatření a čekat až to přejde.

Možnost volby máš přeci vždy, nebo téměř vždy. Tedy i v tomto případě. Záleží jen na tom jestli jí využiješ nebo nikoliv.

15.04.2020 21:40:25 #1930 

IIIvan muž

Vale já bych spíš napsal, že jsi to moc nezjednodušil.

:-)

>> #1920, valerius, 15. 04. 2020 12:03:58

Kdyz to tak po sobe znova ctu, opakuju si, ze verzim, ze se mi jednou kratka, strucna a vystizna reakce podari.

Aspoň sa nemôžeš divit Honzovi :-)

15.04.2020 21:53:20 #1931 

johnycek muž

>> #1929, m3, 15. 04. 2020 21:40:14

Tu část kterou jsi zkopíroval není pro mě zrovna úplně tou, kterou bych si přál kopírovat. Takže to pls oprav, já už to udělal :-) To je hrozný jak člověk zapomíná pravopis, když chce do počítače přenést nějakou skvělou myšlenku :-) :-). A nebo to můžeme brát tak , že to bylo vybráno nám všem :-)

panta rhei

15.04.2020 21:57:41 #1932 

m3 muž

>> #1923, ˘Ö˘Krab, 15. 04. 2020 13:52:55

Hamáček chválí vládu. Chválí tedy Andreje, Vojtěcha i sám sebe. Zde. Nasaďte si roušky, ať necítíte ten rybí smrad. Přichází čas vavřínových věnců

Myslel jsem, že se navzájem pochválí dříve a hlavně intenzivněji. Třeba si to vynahradí později .....

>> #1925, ˘Ö˘Krab, 15. 04. 2020 17:06:50

Pojďme se ptát: Má snad karanténa být řešením? Čeho řešením? Pro koho řešením? Pro koho karanténa? Na jak dlouho?

Tak to se ptám od začátku.

Bude stačit izolovat lyžaře?

Ne. Ještě máme cyklisty, golfisty, běžce, horolezce,rybáře, houbaře, sběratele krabiček od olejovek..... Jen si vybrat . Kolektivních sportů se to netýká, hlavně ne čutálistů a těch co na ně chodí čučet.

15.04.2020 22:02:28 #1933 

m3 muž

>> #1931, johnycek, 15. 04. 2020 21:53:20

Provedeno.Chtěl jsem to udělat rovnou, ale připadalo mě , že by to nemělo tu správnou „originální atmosféru“. :-D

15.04.2020 22:32:33 #1934 

m3 muž

>> #1925, ˘Ö˘Krab, 15. 04. 2020 17:06:50

Trochu jsem proběhl ty internety . Odpověď nebo jednu z odpovědí na část otázek jsem našel zde :

Ale finance jsou potřeba stále. A obzvlášť před volbami, protože lidé čekají na to, kdo a kolik jim co dá. A chtějí samozřejmě co nejvíce.

16.04.2020 00:00:22 #1935 

jonys muž

>> #1902, valerius, 14. 04. 2020 20:03:53

Zdar. Sazky na sireni bohuzel vypsany nejsou-byly by povazovany za neeticke a ty legislativa neumoznuje. Takze se toho budu muset asi ujmout sam :-P Meli asi den pred mesicem vypsano,zda bude u nas k dnesku aspon 55 vylecenych. Nevim,jestli to stahli proto,ze ani „pozitivni“ neetika se nesmi nebo proto,ze na to lidi,vc me,sypali rance (ja chvili myslel,ze je to preklep o rad!). No,moje predikce: velikonocni neukaznenost se moc neprojevi. Diky 4 dnum volna se totiz tolik nekonaly prenosy v zamestnani. O tom nikdo nemluvi. A prenos venku je preci jen slozitejsi. Takze problem podle me nastane,kdyz ty cisla ted nevyleti. Lidi si reknou,ze Hamacek strasil,nic se nestalo,takze ty rousky apod jsou zbytecny…a vyprdnou se na vse uplne. I v praci,v u­zavrenych prostorech… Cili za me klicovy budou cisla az z dalsiho tydne. Pokud to nevyleti tam,bude to moc dobre. Jinak uz me pri rozvazce na kole pekne oprasil ridic,takze mozna se stigma z lyzaru presunulo na cyklisty za jejich velikonocni jezdeni naostro (ja rousku vozim,jenze to z auta nevidis…).

16.04.2020 07:17:02 #1936 

˘Ö˘Krab muž

https://www.seznamzpravy.cz/…atsko-100395

7:06
Konec karantény až po testu
„Lidem s nařízenou karanténou ukončí její trvání praktičtí lékaři až po provedení vyšetření na přítomnost protilátek s negativním výsledkem. Vyplývá to z mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví, které nabývá účinnosti 22. dubna. Podle ministra zdravotnictví se tak karanténa neukončí někomu, kdo by mohl být bezpříznakovým nosičem.“

Prostě kdo nebude mít po ukončení karantény protilátky, ten bude prohlášen za zdravého. Nebo za mrtvého.

Hlavní je to Chorvatsko, to je pro naši ekonomiku podstatné! Bez dovolené v Chorvatsku ani ránu.

EDIT: Předvolební kampaň už plynule pokračuje. Co bychom tak jenom slíbili důchodcům? Očkování – ne, ještě není. Jejich izolaci – ne, to není dobrý slib. Více ochranných pomůcek – ne. Izolaci ostatních kolem – přihořívá. Vyšší důchody – to zabere vždycky. Povolíme (nebo jen prostě budeme tolerovat, to je jistější) výjezdy na chatičky a zahrádečky – to by v tom byl čert, abychom volby nevyhráli.
Začíná nám ale, zatím jen opatrně, reptat většinová populace. Čím jim zacpeme huby, aby to všechno zase s radostí zacálovali? Slíbíme jim vyšší platy – to asi ne. Nižší daně – to určitě ne. Dočasné úlevy – ty jim klidně slíbíme, však si to vybereme časem i s úroky; všechny finančáky z toho důvodu obdržely mimořádnou zásilku čínských chráničů kolen. Už to mám, slíbíme jim dovolenou v Chorvatsku, jakože jsme to v potu tváře mimořádně zařídili – budou nám za ni ruce i zadky líbat.
Možná by bylo vhodné, jako preventivní protivirové opatření, zase zavést výjezdní doložky – úkolem pověřen ‚Muž v červeném svetru‘. Samozřejmě, nouzový stav, počítáme s tím, že nouzový stav bude prodloužen minimálně do konce srpna – úkolem pověřen ‚Muž v červeném svetru‘.
Dále byl M. Prchal zaúkolován vypracováním komunikační strategie, jejímž cílem je udržení bdělosti, ostražitosti a kázně obyvatelstva. Začínají nám polevovat, i kovaní soudruzi už nám kolísají. Protože kázeň, ta je hlavní, tak to má byť. :-D

Video

16.04.2020 09:35:34 #1937 

korsičan muž

>> #1936, ˘Ö˘Krab, 16. 04. 2020 07:17:02

Jestli letos nebude Chorvatsko, tak to bude vládní katastrofa.

Ale věřím, že to nakonec povolí. Kolega v práci přišel s informací, že vrchnost na tajňačku projednává s ČD variantu, že by se tam jezdilo napřímo bez zastávky vlaky na trase Brno-Split. V Brně by se lidi naložili i s autem a ve Splitu by se rozjeli do konečných lokalit. No a pak v určené datum i zpět.

A klidně bych tomu věřil.

700 000 lam, to je ke skoro 2 milionům důchodců (těm pár důchodcům co ještě zvládají logicky uvažovat se omlouvám, těch se to samozřejmě netýká) slušný volební potenciál.

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

16.04.2020 09:42:41 #1938 

Vvladimir muž

Jsem taky pro Chorvatsko. Bez něj v létě nemá smysl žít. myslím, že i pro lyžaře to bude úleva- jsou tam pěkné kopce, myslím, že třeba Ivan by se tam na svých Weedech (do volného terénu budou jak dělané) pěkně sklouznul, ať neprošoupe střechu :).

16.04.2020 12:48:22 #1939 

IIIvan muž

>> #1937, korsičan, 16. 04. 2020 09:35:34

>> #1938, Vvladimir, 16. 04. 2020 09:42:41

Väčšina tu prítomných ski-maniakov asi moc nie je na more, že? Ja mám rád balanc, v zime zimné radovánky s reboundom, predozadnou prácou a podobne a v lete sa bohovsky dobijem energiou práve v HR pri mori(mám tám „svoju“ family, zahráme na gitare, popijeme Graševinu, ulovia mi tuniaka…). Ale nie som typický plážový „opekač“, plávať chodím až podvečer, cez deň sedím v tieni :-)

16.04.2020 13:59:04 #1940 

˘Ö˘Krab muž

Víš, že Ti ta čísla obdivuhodně sedí?

Početní úloha: V prvním kole prezidentské volby bylo registrováno 8.435.522 opráv­něných voličů. Dle ročenky vyplácela ČSSZ v roce 2018 důchod 2.035.054 lidem nad 65 let věku. Zeman dostal ve druhém kole 2.717.405 hlasů, které stačily na vítězství.
Kolik lidí musí letos vyjet na dovolenou do Chorvatska?

Odpověď: Do Chorvatska je nutno vypravit 682.351 oprávněných voličů mladších 65 let.
:-D

16.04.2020 14:15:16 #1941 

oblouk

Tak chlapci, a co, zahledět se do budoucnosti s vědomím „nálože“ karantény coronavirového ty­pu?.

Moje, momentálně možná nejvážnější – úvaha která se, dosud, myslím, nikde neobjevila: CO COVIDOVÁ KARANTÉNA UDĚLÁ S PRACOVNÍ MORÁLKOU (a pracovně právními vztahy) DO BUDOUCNOSTI? Málokdo přijme lidi do pracovního poměru – raději s nimi uzavře pracovní dohody jiného druhu…

Pak nastane situace, že někdo z firmy (tak jako to je každoročně) ochoří čímkoli infekčním a jsou dvě varianty, které by dřív nikoho nenapadly:

1. Šéf namá zakázky a tak v rámci „ochrany“ zdraví pracovníků vyhlásí nozový stav a pošle lidi domů na „nucenou karanténu“ :-)
  2. Práce je hodně a lidem ve firmě se nelíbí odměny za práci a tak v rámci „ochrany“ zdraví pracovníků oznámí šéfovi, že si „berou ochrannou karanténu“ jinak je šéf má na svědomí…

Tohle nás v různých variantách čeká! … nebo?

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

16.04.2020 16:45:38 #1942 

˘Ö˘Krab muž

>> #1941, oblouk, 16. 04. 2020 14:15:16

Zajisté jsi důvěrně obeznámen s teorií rozdělení ekonomiky na sektory. Fourastié stanovil tři typy rozdělení sil podle pokročilosti civilizace. Je evidentní, že ve stávající situaci (kombinace restrikcí) nelze považovat naši civilizaci za terciární, možná ani za přechodnou ne.
Takže se zdá, že naše civilizace (a demokracie) je velmi vratká, když ji lze uvrhnout zpět a manévrovat v kalných vodách jen vnitřním politickým rozhodnutím.
Úplně stejně na tom ostatně byli soudruzi: stačilo podržet zavřené hranice a omezit nařízeními možnost podnikat, k tomu drakonické sankce za nedodržení čehokoliv a naprosto neprůhledné principy rozhodování a kolektivního sdílení exekutivních pravomocí s osobami mimo volený státní aparát (tehdy to bylo ÚV a poradčenkové). A nesmíme zapomenout na ROH. A milice, organizaci od začátku do konce naprosto mimo zákon.

Takže k tomu, co jsi nastínil, může docházet, ale nebude to majoritní hybatel. Proti rebelujícím pracujícím zakročí v první řadě odbory :-), pak po řadě MPSV, FÚ a ČSSZ.

Mimo níže uvedenou prvou skupinu je momentálně „vypnuto“ tržní prostředí a nacházíme se ve zřízení, které získává všechny myslitelné atributy rozvinuté totality, tedy včetně zrušení vymahatelnosti základních právních norem ve jménu vyššího principu, nedodržování vlastních zákonů a včetně naprosté neviditelnosti a neúčinnosti (doposud tolerované) politické opozice.
Odpovídají tomu i metody komunikace shora dolů a pokyny vydávané „mezi řádky“ – tedy ve smyslu: „když Tě nikdo nevidí, když Tě nechytíme, tak můžeš – ale jinak je to samozřejmě zakázané!“.

Dojde k dalšímu přerozdělení podnikatelských aktivit, které ne nutně musí odrážet jejich hospodářskou úspěšnost či kvalitu obchodního modelu:

1. Provozy, na kterých mají mocní/movití/stát (což může být stále jedna a tatáž entita) z nejrůznějších důvodů zájem, prostě pojedou dál. Bude se řešit exportní orientace naší ekonomiky a velká závislost na automotive – tady budou soudruzi narážet. Ale soudruzi z NDR a NSR jim vyjdou v ústrety.
2. Pak bude skupina podniků, které pojedou dál, často už z principu, navzdory. Jde o nesourodou (důvodově, velikostí, významem, oborem) skupinu, tedy je těžké cokoliv predikovat. Podobně se asi bude chovat i velký výzkum s výraznou mezinárodní provázaností, dokud si udrží financování nad rámec státu. Bude docházet k odlivu mozků, protože se různé státy budou chovat různě.
3. Na další skupinu podniků/podnikatelů bude nemilosrdně zakleknuto, pořádek musí být. Část se záhy octne s jinou vlastnickou strukturou ve skupině prvé.
4. Další to prostě bez vytáček zabalí/zabalili, stačí dvě další prodloužení nouzového stavu nebo i jen nějaké nesplnitelné (leč vymahatelné) nařízení.
5. Osud OSVČ a mnoha neziskovek lze vyčíst z dřívějších prohlášení autorit, „neziskovky“, zejména ty spadající do bodu jedna, budou dále prosperovat.

Koeficient nutné represe R nám povážlivě klesá, momentálně R=0,7, epidemie nějak nespolupracuje, uvidíme, jak se projeví zlobení nezodpovědných občanů o Velikonocích. My jsme vám to říkali … Můžete si za všechno sami! Myslíme to s vámi upřímně!
Pokud se neprojeví nijak výrazně, tak od soudruhů z Wuchanu bude nutno urychleně zakoupit dostatečnou dávku původního nezmutovaného koronaviru, ten náš už je nejspíš nějaký změkčilý, asi podlehl svodům blahobytné společnosti.
Dostatečný důvod pro restrikce a represe se jistojistě podaří najít, když nepodaří, tak je nutné ho mediálně stvořit, když to nepůjde mediálně, tak jakkoliv jinak. Třeba nesmyslným nařízením. :-) Však ono to nějak půjde, vždycky se něco najde …

Hlavně, hlavně přestaňte už konečně žrát ty netopýre! Aspoň do doby, než získá Agrožert dvousetmilionovou dotaci na vybudování netopýří farmy. Bude se to tam jmenovat nápaditě: „Netopýří hnízdo“. Nebo víte co? Klidně je žerte, ale nesmí vás u toho být vidět.

16.04.2020 17:29:11 #1943 

jonys muž

https://www.euroskop.cz/…-koronaviru/ Spousta zemi ma zavreno. Vsechny maji na hranicich kontroly. Jestli je to Babisova prace,nevim. Jen samotna cesta k mori by mozna byla nemozna (situace se muze zmenit obema smery),a i kdyby,pres hranicni kontroly by trvala tak tyden. Taky nevim,zda Babis muze za to,ze proste spousta Cechu rado do Chorvatska jezdi. To jim nebudeme vycitat,to nechame na nich,vid? Nevidim nic spatne na tom,pokud by se tohle dohodlo. Pomuze to cestovkam,pomuze to draham,pomuze to lidem (spousta treba jezdi k mori kvuli astmatu,koznim nemocem). A kdyby to neudelali,rekne v cervnu Okamura,ze to mohl pres sve kamose domluvit,ale ta nase zla vlada to nechtela…a Ty napises,ze je Babis hnup :-D

16.04.2020 17:35:24 #1944 

jonys muž

>> #1941, oblouk, 16. 04. 2020 14:15:16

O tomto jsem nepremyslel. Ovsem k jedne veci by tahle zkusenost mohla byt dobra: Ze uz kazdy s cimkoliv infekcnim nebude na paralenech normalne litat „po svete“ a rozprskavat to kolem sebe.

16.04.2020 18:21:38 #1945 

Martin47 muž

>> #1944, jonys, 16. 04. 2020 17:35:24

Vůbec jsi nepochopil o co jde. 99% lidí nenosí roušky kvůli druhým ale protože si myslí/doufají, že alespoň trochu ochrání je. Proto to samodomo šicí šílenství. Takže až tohle skončí, klidně zas budou s cimkoliv infekcnim na paralenech normalne litat „po svete“ a rozprskavat to kolem sebe. Taková už je mentalita lidí.

16.04.2020 18:50:53 #1946 

oblouk

>> #1942, ˘Ö˘Krab, 16. 04. 2020 16:45:38

Ano Krabe – téměř přesně. A jistě dobře víš, proč velmi podstatný (a možná že hlavní) faktor celého cvrkotu nezmiňuješ. Několik našich velkých kluků to nemá snadný – zejména ti dva (tři) největší… (ani velcí kluci odjinud…).

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

16.04.2020 19:24:55 #1947 

jonys muž

>> #1945, Martin47, 16. 04. 2020 18:21:38

Mas velkou pravdu,Martine. Jakmile jsem uvidel kampan „Moje chrani tebe…“,zjezily se mi chlupy: to NEEE! To jim nerikejte!!! Protoze moje rouska chrani tebe…ale na tebe ja prece seru,ze. Takova je,bohuzel,doba :-( Ja spis doufam,ze to litani nemocnych po svete se stane netolerovatelnym tim okolim. Ono kdyz mas horecku a este k tomu dostanes od nekoho v praci nakladacku,ze ho ohrozujes,priste radsi snad fakt zustanes doma :-P

16.04.2020 19:33:02 #1948 

Martin47 muž

>> #1947, jonys, 16. 04. 2020 19:24:55

To vyřeší hravě selektivní paměť. Hysterie bude pouze příští podzim/zimu a jakmile se nic nestane, návrat do starých kolejí.

ale na tebe ja prece seru,ze. Takova je,bohuzel,doba

To není dobou, to je v genomu zakódované chování. Sad, but true.

16.04.2020 19:43:59 #1949 

jonys muž

>> #1948, Martin47, 16. 04. 2020 19:33:02

Nesouhlasim. Driv lide museli spolupracovat,aby prezili. Dnes jeden druheho nepotrebuje a podle toho se k nemu chova…:-(

16.04.2020 20:00:22 #1950 

jonys muž

https://www.novinky.cz/…tik-40320661#… Tak pokud tomu borcovi ten model vyjde a bude mit pravdu,hned ho lanarim :-D Jen aby nedopadl jak Cimrman,kdyz urcil presne letopocet s presnosti +/- 200 let…

16.04.2020 20:00:44 #1951 

Martin47 muž

>> #1949, jonys, 16. 04. 2020 19:43:59

Ke spolupráci byli donuceni okolnostmi. Kdo nemusel, nespolupracoval.

Edit. Velkou a častou chybou při hodnocení současnosti je idealizace starých dobrých časů. Nic takového nebylo.

16.04.2020 20:13:43 #1952 

korsičan muž

>> #1943, jonys, 16. 04. 2020 17:29:11

Tvému příspěvku moc, nebo lépe řečeno vůbec, nerozumím.

Pokud by se jim podařil vlakový most bez zastávek, tak logicky odpadají hraniční kontroly. Prostě by nebylo co kontrolovat, pokud vlak naloží lidi a auta v bodě A a doveze je do bodu B.

Fakt, že 700 000 lidí z ČR jezdí ročně do Chorvatska, rozhodně není vina, chyba, zásluha ......Babiše. Nikdy jsem nic takového nenapsal a rozhodně si to ani nemyslím. To že tam lidé jezdí je jejich volba a nikdo jim to nebere. A už vůbec ne já, protože nejen že jim to přeju, ale podle mého mínění by jich tam mohlo jezdit ještě víc. Čím víc lidí v Chorvatsku, tím méně lidí jinde.

Já už do Chorvatska nikdy nepojedu. Na Chorvaty jsem si vypěstoval během pár let svůj názor, který je naprosto neměnný. Ale to je moje volba, stejně jako volba druhých je, vozit jim tam svoje prachy.

Tudíž nechápu, co se mi tady snažíš podsouvat za nesmysl.

To zda se to povede a zda je to vůbec pravda, netuším. Ovšem v demokratické společnosti by mělo platit, že nikdo není zvýhodněn. To že 700 000 lam jezdí jako stádo do Chorvatska neznamená, že by měli mít nějakou výhodu. Takže pokud chtějí toto umožnit lidem cestujícím do Chorvatska, měli by to zajistit i lidem co chtějí do Francie, Švýcarska, Řecka .....!!

Daně platíme všichni, stejně jako zákony platí pro všechny. Proč by tedy měli mít výhodu fanoušci Chorvatska ??? Navíc, když jsou proti ostatním v menšině, protože do zahraničí ročně vyráží zhruba 7,5 milionu lidí !!! Takže Chorvatů je jen desetina.

To že je Babiš hňup jsou tvoje slova, já si myslím úplně něco jiného. Takže mi opět podsouváš něco, co jsem nikdy neřekl. ;-)

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy