Pozor, koronavirus! Schovejte se před ním do hor! [článek] (strana: 67) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Pozor, koronavirus! Schovejte se před ním do hor! [článek]

Pozor, koronavirus! Schovejte se před ním do hor! [článek] (strana: 67)

17.04.2020 08:04:20 #1983 

17.04.2020 08:28:51 #1985 

korsičan muž

>> #1981, kubaNGC, 17. 04. 2020 07:25:59

Zvláštní.Osobně na Chorvatsko nedám dopustit

Sto lidí, sto chutí ..... :-)

Největším problémem Chorvatska, jsou Chorvati. Své pobřeží za posledních 30 let úplně zničili a z dříve nejhezčích pláží a zátočin v Evropě udělali mrtvá betonová monstra.

Stejně tak zničili Plitvická jezera, vodopády Krka .....a stovky dalších míst.

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

17.04.2020 09:15:05 #1986 

Martin47 muž

>> #1978, s.j1, 17. 04. 2020 07:09:55

Máš pravdu, to jsem hodně přehnal.

17.04.2020 10:01:48 #1987 

jonys muž

>> #1977, Martin47, 17. 04. 2020 06:53:46

Martine,jsi si jist,ze ta kampan sla shora? Tady,myslim,de­honestujes trochu Ty… Je to jako bys odplivl ty charity,co probihaji-mne treba inspirovali cykliste,co rozvazi obedy a zapojil jsem se tez. Komu jsem naletel??? Jestli tim pomaham vic Babisovi nez tem lidem,okamzite toho necham :-D

K tomu matematikovi: je to tak,ze ta jeho myslenka je bud naprosto genialni,nebo naprosto zcestna. Jasne,ze jsem to zlehcil. Ani ten model nemam,abych ho mohl posoudit. A asi bych to ani neumel. Proto jsem to postavil na obe strany. Byl to pokus o vtip. Budu prvni,kdo smekne kdyz to trefi.

17.04.2020 10:06:05 #1988 

jonys muž

>> #1980, korsičan, 17. 04. 2020 07:15:13

Japonci zase rano cvici ve fabrikach :-D A mobil plati dodnes: i kdyby si meli pujcit vse u Providentu,novy, iPhone MUSI mit! Docela by me zajimalo,jestli je to ceska specialita?

17.04.2020 10:14:40 #1989 

Harry žena

Stav poistovni po prvom mesiaci..

Esteze ma statu kto pozicat… Natlacene…Cim budeme rucit?

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

17.04.2020 10:46:04 #1990 

Vvladimir muž

>> #1971, jonys, 16. 04. 2020 21:52:53

„Jinak mi přijde docela logické to Chorvatsko:“ Taky mi přijde logické to Chorvatsko. Má to jen drobné chyby. Bylo by dobré, abychom s Chorvatskem sousedili- neumím si představit v době zákazu volného cestování Čechy pendlující sever- jih a opačně- Rakušani to jistě pochopí – "no jo, Češi, zaslouží si to moře, drží se vytyčeného koridoru a chcát budou až v Chorvatsku ". Nevím, jaká bude v létě situace, předpokládám, že snad už lepší, ale ptal se někdo Chorvatského obyvatelstva, zda touží v době Covidu po návštěvách z ciziny ? (samozřejmě předpokládám, že vzhledem k tomu, že jsou na cestovním ruchu závislí, tak by řekli ano). Každopádně předhození Chorvatska už trochu omrzlým Čechům považuji jen za laciné populistické gesto. Dobře zapadá do současného informačního chaosu typu 2 roky nic.. , za pár dní … v dubnu cestujeme za určitých podmínek… …o Velikonocích jste se nechovali hezky, čekejte odplatu do 10 dní… Vážím si lidí, kteří pomáhají, díky nim se i na vzdory chabému vedení situaci daří nějak zvládat.

17.04.2020 11:25:41 #1991 

Martin47 muž

>> #1987, jonys, 17. 04. 2020 10:01:48

Jsem na 100% Primární cíl byl odvést pozornost od vznikající paniky, sekundární pak zatření vlastní neschopnosti pomůcky zajisti, a vzniklé bonusy jsem popsal výš. Nevím jestli to tušíš ale je to snadné zařídit. Lidská mysl funguje tak, že může pracovat jen s jednou emocí. Takže když se podaří zaměřit pozornost na činnost která přináší nějaké pozitivní pocity a rozjede se to ve skutečně masové míře, potlačí se tím spolehlivě zlost. Zjednodušeně, pocit hrdosti na vlastní užitečnost spolehlivě utlumí negativní pocity vznikající krizí. No a teď se dostanu do poněkud složitější oblasti. Existuje něco, co nazýváme svědomí. V odborných kruzích je považováno za další ze smyslů. Je to velmi komplikovaná záležitost a popsat ji ve zkratce nelze. Je to věc, která vyvažuje to, co jsem uváděl výš, že každý myslí především na sebe. Takoví lidé by skutečně nemohli žít v sociálních společenstvích, což je pro přežití našeho druhu nezbytné. Bohužel sobectví v nás zpravidla potlačuje svědomí, Každý, kromě sociopatů, kteří jsou výjimeční v tom, že svědomí díky poruše mozku nemají, celý život prožívá vnitřní boj mezi sobectvím a svědomím. Každý má poměr obou uvedených záležitostí nastavený individuálně a podle toho se chová. Takže ty, když rozvážíš obědy, neděláš to kvůli druhým ale krmíš své vlastní svědomí, které tě za odměnu pomocí chemické továrny v našem těle odmění koktejlem, který ti bude příjemný. Zároveň se ale do boje zapojí sobeckost a ta velí uvedenou činnost prezentovat (teď to myslím obecně) Tento princip využívají například sbírky, kdy si můžeš koupit něco, co pro tebe nemá žádný smysl ale můžeš tím prezentovat okolí svoji nezištnou pomoc druhým. Ono je to celé hodně složité, protože se bavíme o pocitech, a to je věc abstraktní a těžce popsatelná. Vlastně se dá dobrat nějakých informací až tehdy, když získáš dostatek znalostí a začneš pozorovat sám sebe.

17.04.2020 12:08:13 #1992 

IIIvan muž

Ku téme „HR a hrvati“ – no, oni sú všeobecne svojskí, ale ak sa človek na nich „naladí“, tak sa drvivá väčšina z nich stáva naopak veľmi priateľskí. U „našincov“(SK,CZ,P­L) dosť často pozorujem v HR určité nepochopenie ich mentality(samoz­rejme vždy je to o konkrétnom človek vs človek).

Celkovo, keď niekdem idem, tak sa snažím niečo vedieť o miestnej kultúre,histórii a hlavne niečo z jazyka – to otvára brány všade. Všetci naokolo mňa neznášajú Poliakovi, že sú kšeftári apod.(a kedysi aj ja som tak myslel).

Ale keď som s nimi spolupracoval bližšie v tíme a naladil sa na nich, tak veľmi rýchlo som zmenil názor, že naopak, sú tvrdí obchodníci, ale ak si vyštrngáš podmienky, tak féroví(čo na SK neplatí ani náhodou). Ale, zase sto ľudí, sto skúseností…

HR som sa naučil jazyk a hrať „pár“ ich pesničiek na gitare a tiež som zmenil pôvodný názor na nich(bol podobný ako tu niektorí prezentujete). A „moja“ rodina mi už 10 rokov drží (pod trhovou úrovňou) ceny ubytka, každý deň ma čaká misa ovocia, zeleniny, vína, spravia nám spoločný obed/večeru občas a proste sú to už akoby rodinné vzťahy. Určite sa to nedá porovnávať ísť cez cestovku alebo do hotela.

Po dostatočnom množstve vína prejde debata s domácimi aj na vážnu politiku a čuduj sa svete – záver je vždy „svi političari – naši i vaši – jesu lopovi“(zlodeji) :-)

17.04.2020 12:27:25 #1993 

IIIvan muž

K téme corony – hlavné bude čo ukážu finálne štatistiky. Jednak nezabudnime na tie „odložené úmrtia“ túto zimnú sezónu, to je dosť podstatný faktor. Ale napriek tomuto, spomenutému očkovaniu proti TBC a iným nielen tu preberaným faktorom, je potrebné zistiť prečo boli tie lokálne outbreaky.

Dajme tomu, že tie sociálno-kontaktné rozdiely sú dosť významný faktor, medzi národmi, to beriem(X-krát denne sa bozkávať a žiť 4 generácie spolu je iné ako odťažití severania). Ale prečo sú také rozdiely aj v rámci Lombardie? Niektoré z prvých epicentier v ITA pomerne rýchlo zhasli(resp. nebolo toľko úmrtí) a o 1 mesto ďalej to kolabovalo a narástlo hooodne vysoko?

Musí tam byť aj nejaký vyslovené lokálny faktor, len prísť na to aký. Jedna z vecí čo ma napadá, je to, že Lombardia mala pred pár rokmi dosť problém s podobnými úmrtiami starších ľudí na nevysvetliteľné zápaly pľúc. Po úvodných podozreniach na závadnú vodu bola zistené ako príčina Legionella, ktorá sa rozšírila hlavne v klimatizáciach vo viacerých nemocniciach a starobincoch.

Čo keď to teraz v zhľadom ne zjavný úvodný chaos výrazne „pomohlo“ – intubácie, tlakový kyslík – to nie je bohviečo ak ta niekde tá Legionella spala? A pendlujúci medícnsky personál(výpomoci boli bežné, veď aj preto povolávali Dr. dôchodcov) tomu mohol pomôcť…

Samozrejme, toto už je len taká detektívna špekulácia, ale určité fakty a okolnosti naznačujú, že tie lokality muselo niečo takéto spájať. Nemôžeš mať predsa na jednej ceste 3 obce K.O., potom 2 easy a ďalšie zase K.O. V každom prípade, musím sa opakovať, ale niečo na tej celej afére(média, štatistiky, opatrenia…) hooodne smrdí…

17.04.2020 12:59:36 #1994 

Vlark muž

>> #1939, IIIvan, 16. 04. 2020 12:48:22

„Ja mám rád balanc, v zime zimné radovánky s reboundom, predozadnou prácou a podobne a v lete sa bohovsky dobijem energiou práve v HR pri mori“

Neviem, ako ty, ale ja mám rád predozadnú prácu celoročne. Sezónne by som to ohraničil len na lyžovanie…

17.04.2020 13:07:46 #1995 

korsičan muž

>> #1990, Vvladimir, 17. 04. 2020 10:46:04

Nevím, jaká bude v létě situace, předpokládám, že snad už lepší, ale ptal se někdo Chorvatského obyvatelstva, zda touží v době Covidu po návštěvách z ciziny ?

Já bych se vsadil, že obyvatelé přímo u moře řeknou jednoznačně ano, ale vnitrozemci určitě ne. Mimochodem, vnitrozemci moc v lásce přímořské nemají a když se uvolní a mají k člověku důvěru, tak na ně řeknou ošklivé věci.

>> #1992, IIIvan, 17. 04. 2020 12:08:13

HR som sa naučil jazyk a hrať „pár“ ich pesničiek na gitare a tiež som zmenil pôvodný názor na nich(bol podobný ako tu niektorí prezentujete). A „moja“ rodina mi už 10 rokov drží (pod trhovou úrovňou) ceny ubytka, každý deň ma čaká misa ovocia, zeleniny, vína, spravia nám spoločný obed/večeru občas a proste sú to už akoby rodinné vzťahy.

Přesně takto mluvili celé roky moji rodiče. Ona vůbec celá naše rodina je Chorvatskem postižená (kromě mě). Matka vždy básnila, jak je u „Lovorky“ krásně, jak jim dává každý den hrozny ........samá pozitiva a sociální jistoty. Jezdili k ní dobře 15 let a kolikrát tam jeli i 2× do roka. Vozili jim víno, otec jim několikrát opravil auto, dalo by se říct, přátelé od rodiny. I mě se tam snažili nasměrovat, leč marně.

A pak je jednoho léta bába vyšplouchla tak, že se nestačili divit. Ještě den před odjezdem, když jsme si byli u našich pro ratla, tak Lovorce moje žena volala, že to platí, že se naši těší, pozdravují a takové ty řeči. Místo otce tam volala ona, protože umí skvěle jazyky.

No a druhý den večer kolem 9h. tam naši přijeli a milá paní jim sdělila, že je ubytování obsazené a že je nemá kam dát !!! Jako důvod uvedla, že si Italové co tam měla celý týden, pobyt prodloužili. Prý musí hledat jinde. A naši koukali jak padlí z višně. Kde hledat v 9 večer ubytko, navíc když jsou jako důchodci z cesty sthnutý jak budík ???

A asi za další dva roky je potkalo úplně to samé, ale v jiném letovisku.

Takže se jim ta pohádka o skvělém Chorvatsku začala trochu bortit. A to ani nevypisuji ty trampoty na hranicích. Ty slyším všude kolem sebe. Třeba vedle kluci z autodílny co mají čluny a jezdí tam na vodu, s tím mají problém už dobře 5 let. Pořád něco.

Ale keď som s nimi spolupracoval bližšie v tíme a naladil sa na nich, tak veľmi rýchlo som zmenil názor, že naopak, sú tvrdí obchodníci, ale ak si vyštrngáš podmienky, tak féroví(čo na SK neplatí ani náhodou). Ale, zase sto ľudí, sto skúseností…

Tak já jsem s několika Chorvaty měl bohužel také tu čest, díky jejich ztroskotání na zdejší dálnici. No a definoval bych je takto. když jim teče do bot, jsou strašně milí a příjemní lidé, všechno odsouhlasí, hlavně ať už je to hotové. A když jim to člověk udělá, vergl je opravený a přijde na placení, tak najednou nemají peníze, vymýšlejí si nesmyslné povídačky a končí to silně agresivním chováním. Kluci od vedle co mají odtahovku, dokonce pro ztroskotané Chorvaty odmítají jezdit a odkáží je na Pretoláky.

A jako bonus bych uvedl naší dlouholetou spolupráci s jistým „Bracem“, který tahal nepojízdná auta z Německa, tady si je nechal opravit a domů už je přivezl kompletně pojízdná. Bydlel zadarmo na vejminku u mechoše z autodílny, dostál hromady rozumů a vůbec tak nějak se přiživoval. I cenu oprav uměl fantasticky usmlouvat na minimum. A celá tahle odysea skončila v momentě, kdy asi po 5 letech mechoše pozval k sobě domů na Brač.

Mechošům si na místě řekl o 20e za noc a ještě se kasal tím, jak jim to dal levně. To že on celé týdny zadarmo bydlel u jednoho z nich doma na vejminku po babičce, přešel s grácií.

No a tím celá Česko – Chorvatská spolupráce skončila, protože když se tady ukázal v září s dalším vrakem na podvalu, dostal za opravu klasickou cenu, včetně účtu za ubytování. Řval jak smyslů zbavený, vyhrožoval PČR, ale nakonec zaplatil a odjel. Od té doby ho tady nikdo neviděl a mechoši z autodílny dodnes nechtějí o nějakém Brači ani slyšet.

Od revoluce jsme toho procestovali dost, ale nikdy se mi nestalo, aby mě někdo v Evropě takto vyšplouchnul s domluveným ubytováním.

17.04.2020 13:08:51 #1996 

korsičan muž

>> #1994, Vlark, 17. 04. 2020 12:59:36

:-) :-) Dle mého názor, toto je koment měsíce.

17.04.2020 13:13:06 #1997 

jonys muž

>> #1991, Martin47, 17. 04. 2020 11:25:41

Velmi zajimave! Navazujes volne na debatu,co jsme vedli na tema vzajemnosti,vse to souvisi. Jen myslim,ze to zase vidis prilis jednostranne. S tim sobectvim je to cim dal horsi,souhlas. Mozna to driv lide fakt jen maskovali,pac museli. Ja si vsak trvam na tom,ze jsou do nej zamerne tlaceni dobou-kdo nejejezdi na drahy dovoleny,nema nej auto,mobil,pstro­sa,bazen…jako­by nebyl. Tlak reklamy,nasledne okoli-Machackovi uz byli v Tramtarii,kdy tam konecne pojedeme my?! Franta ze tridy ma novy iphone,kdy ho koupite mne?! Ze by bez toho byli min sobci. Ale budiz. S charitou nevim,jak to myslis. Psal jsem si s jednim z tech profiku,a shodli jsme se,ze je to pro nas nejvic ze vseho dobrodruzstvi. Urcite to sem nepisu abych se pochlubil,jak spasim svet. Autem bych je treba nevozil… A vic ti k tematu napisu do SZ. Prave proto,ze to mam uplne jinak. Rouska-ok,je to predpis. Slysel jsem nazor,ze se nenechame omezovat,ze se proti tomu musi bojovat i za cenu perzekuci…jako proti fasistum za protektoratu. Od cloveka,co by za protektoratu ani nepip,protoze by dostal spagat. Ted mu hrozi pokuta ve vysi ceny jeho kosile,tak je hrdina… Misto hledani duvodu,proc je to spatne,kdo a proc to organizuje,a dalsich konspiraci,jsem to ja pojal jako vyzvu-vozim ji i na kole a uz ji umim paradne sundat jednoruc,nasa­dit,vychytal jsem jak nezaparovat bryle,idealni strih,taky to,aby mi nepadala,za chvili ji budu umet i jednoruc zavazat :-D Ve svym veku se v necem zlepsuju,to je super,a nekazim si vyjizdky nejakym breptanim…a konce jsem zachytil nazor,ze zpetne vdechovani CO2 muze pomoct posilovat vydechove svaly-telo se snazi ho z plic dostavat a tim se ty svaly vic namahaji,takze pak bez rousky to muze znamenat lepsi kapacitu plic-dokazou vymacknout vic CO2 pri vydechu,tzn pojmout vic O2 pri dalsim nadechu. Ale Tvy nazory jsou poucny,fakt k zamysleni! Je videt,ze vis,o cem mluvis.

17.04.2020 13:17:58 #1998 

jonys muž

>> #1990, Vvladimir, 17. 04. 2020 10:46:04

Pozor! Debata sla o preprave vlakem! Volne cesty auty ci busy by pochopitelne mely ty hacky,co pises. Navic popate pisu,ze v dobe hranicnich kontrol by to skoncilo humanitarni katastrofou. Sousedit s CRO…tak vubec nej by bylo mit more :-D

17.04.2020 13:30:58 #1999 

m3 muž

>> #1969, jonys, 16. 04. 2020 21:45:16

Najdi mi zemi EU, jejíž občané mohou k dnešnímu dni jet na dovolenou kam je napadne.

Co třeba náš západní soused ?

17.04.2020 13:58:57 #2000 

IIIvan muž

>> #1995, korsičan, 17. 04. 2020 13:07:46

Šmarjá, to neber, že ja teraz idem presviedčať niekoho že HR je najlepšia krajina na svete, veď som písal, že je to individuálne atď. A v širšom kontexte z môjho predošlého hádam dosť vyplýva, že ja sa snažím vyjsť s každým v každej krajine kam idem(a súčasťou otho je aj to „naladenie“ na miestnu mentalitu).

Preto nemusíme popisovať kade-aké príbehy o oDťahovákoch apod. – ja mám tiež aj negatívne skúsenosti v HR. Kedysi dávno ma večer na prázdnej mýtnici odrbal borec o 5€(že „nemá vydať“). Ale napísal som na miestne ŘSD, preverili kamerový záznam apod. a prachy mi vrátili a borca vyhodili, že nerobí dobré meno krajine a ospravedlnili sa mi. U nás na SK som také niečo od úradu nezažil a asi ani nezažijem…

A nečítaš poriadne, na tému „obchodná spolupráca“ som predsa písal o Poliakoch. nie HRV a o tom, že aj o nich sú u nás predsudky. A viacročné obchodné skúsenosti s nimi mi ukázali, že tam viac platia dohody ako u nás(a to aj ústne) – mal som niečo dohodnuté v práci neoficiálne od nich cezhranične a keď som odtiaľ odišiel, tak aj bez právneho nároku mi posielali normálne dohodnutú províziu aj keď ma mohli odpálkovať – to by sa na SK nestalo ani náhodou.

Nechajme HR tak, chcel som len podotknúť, že zovšeobecňovanie je na figu a je to hlavne o ľuďoch. Lebo keby nejaký cudzinec mal hodnotiť naše SK a CZ, tak by to bolo asi celkom zaujímavé – na SK dedinách hodne cudzincov(a je jedno či zo susednej dediny alebo z Ameriky) dostane na nos len tak, že sa tam vyskytol a nejedná sa o náhodné excesy.

17.04.2020 14:03:31 #2001 

IIIvan muž

>> #1994, Vlark, 17. 04. 2020 12:59:36

Neviem, ako ty, ale ja mám rád predozadnú prácu celoročne. Sezónne by som to ohraničil len na lyžovanie…

Ty vieš niekedy riadne „zadreť“ :-)

17.04.2020 14:45:35 #2002 

korsičan muž

>> #2000, IIIvan, 17. 04. 2020 13:58:57

Ale já to tak vůbec neberu.

Jen jsem využil situace a popsal pár zkušeností. Navíc víš sám moc dobře, že nemá smysl nikoho přesvědčovat. Každý si sám určí, co na dovolené zkousne a co ne. Každého volba.

To máš jako s našima. Těch negativ už tam zažili tolik a stejně tam pořád jezdí. Stejně jako mě neustále předhazují, jak je to blízko, jak je tam čisté moře .........a já tam stejně nikdy nepojedu.

Každopádně je to tím, že je rád nemám a nijak se tím netajím.

17.04.2020 15:20:18 #2003 

Martin47 muž

Nejdřív si dovolím poblahopřát Petru Sochovi, který nastřádal pod článkem k této chvílí více než 2000 komentářů, což je na Snow zřejmě rekord mezi autory (pokud se pletu, omlouvám se).

>> #1997, jonys, 17. 04. 2020 13:13:06

Jonysi, aby nedošlo k mýlce, vzniklé třeba mou špatnou interpretací. Já netvrdím, že lidé jsou veskrze špatní. Jen že zpravidla upřednostní své vlastní zájmy. Ty zájmy mohou být často i chvályhodné jako například když vědec bádá nad něčím užitečným. To je určitě správná věc ale nic to nemění na tom, že nebádá primárně ve prospěch ostatních ale hlavně pro vlastní uspokojení, naplnění ambicí, touze po uznání, penězům, touze po vlastním poznání atd. To je jeho motor.

Co se závisti týče, lidé, kteří neznají hlouběji historii mají tendenci idealizovat si minulost a vidět černě přítomnost, protože o problémech minulosti nic nevědí. Zajeď si třeba do Telče nebo Slavonic a uvidíš jak urputná byla snaha měšťanů v renesanční době o co největší přiblížení šlechtě a vyniknutí nad ostatními. A tak to bylo, je a bude vždy.

17.04.2020 17:23:08 #2004 

jonys muž

>> #1999, m3, 17. 04. 2020 13:30:58

Kdyz pominu,ze na takovou dovolenou bych neposlal ani sveho uhlavniho nepritele (cetls ten clanek cely? Co bys neprostal na hranicich,to bys stravil prokazovanim,vy­plnovanim a predkladanim potvrzeni a shanenim vubec nejakeho bydleni),tak gratuluju,nasel jsi jednu. Se 14 denni karantenou po navratu. Dovka snu! Co perzekuce v zemich jako Italie,Spanel­sko,Francie,kde se nesmi nejen vyjet,ale ani vystrcit nos z domu mimo praci a nakup? To je taky prace cerveneho svetru,nebo ci je to prace? Ona to leto EU bude muset resit jako celek. Nejen Cesi budou chtit na dovcu ven. Bohuzel,Layenova a spol jsou neviditelni…takze mozna bude tech bilaterarnich nebo jinych dohod vic. A pozor: my tu diskutujem o necem,co jeste vubec neni. Jen kolega napsal,ze slysel,ze se to chysta… A mimochodem: to,co ja za opravdovy riziko povazuju,a kvuli cemu bych s tim mel problem,tu nikdo nezminujete. Ten vlak je pruser. Pokud nejak neomezi napr 1 rodina (par…)=1 kupe,rousky,de­zinfekce…je to ohnisko potencialni nakazy jak vysity! Jenze nevytizena kapaciita by asi zas nebyla zajimava pro CD…Pokud by tam byly open prostory s klimou,tak hotovo. Tolik lidi pokupe X hodin,staci 1 nakazeny a je vymalovano.

17.04.2020 20:36:32 #2005 

m3 muž

>> #2004, jonys, 17. 04. 2020 17:23:08

O tom opruzu okolo nebyla řeč. Chtěl jsi nějakou EU zemi odkud mohou lidi vyjet na dovču. Za mě platí, že bych to nechtěl absolvovat. Chtěl jsem sice letos jet s kolem na Gardu, takto ale holt asi budu objíždět na kole hory u nás.

Mimochodem nechápu co s tím má společného červený svetr. Například v Itálii , pokud mám správné info , nemají ministra zalezlého do análního otvoru čínského velvyslance.

17.04.2020 20:46:40 #2006 

jonys muž

>> #2005, m3, 17. 04. 2020 20:36:32

Mohl bys ten muj prispevek ocitovat cely? Najdi mi zemi EU, jejíž občané mohou k dnešnímu dni jet na dovolenou kam je napadne. A pak země, kam mohou přijet všichni, bez omezení. Když jich bude víc než 15, můžeme se bavit o tom, že naše vláda se chová nějak nestandardně a diskriminačně. Zbyva ti 14 kousku.

17.04.2020 20:55:00 #2007 

M.art.in muž

Tak jsem si říkal, zda toto nejvíc nelyžařské vlákno ( ne že by ostatní vlákna byla lyžařská :) na lyžařské diskuzi překročí 2 litry a je to tu. Sakra jak mě chybí sníh :-D

Rock 'n' Roll Forever...

17.04.2020 20:55:42 #2008 

valerius

Dan Ariely – Strach politiků z výčitek veřejnosti nás stahuje hlouběji do krize. Clanek na me svym nadpisem budil dojem trosku umeleho napasovani na aktualni krizovou situaci, mozna proto, ze jeho poznatky aktualni tema v mnohem presahuji. Po precteni uz mi tak umely neprijde.

17.04.2020 21:06:44 #2009 

m3 muž

>> #1972, korsičan, 16. 04. 2020 21:54:02

A mimochodem, loni jsme to vzal z dovolené úmyslně místo přes Livorno přes Janov, právě abych rodině ukázal Gardu, která se mi pokaždé strašně líbila, ale s rodinou jsem tam nikdy nebyl. A musím říct, že jim spadla čelist a že jsem to hlavně vůbec nečekal. Věřil jsem, že se jim tam bude líbit, ale takové nadšení fakt ne. Nakonec jsme se tam zasekli až do nejdelšího možného termínu. Žena tam nechtěla nikdy jet, protože její „kámoška říkala“, že je tam větrno, zima a studená voda ..... :-)

Takže srovnávat Gardu a Chorvatsko, to je jako srovnávat Arlberg a Špindl

Kdysi jsme o dovolené křižovali s obytňákem Alpy křížem krážem . V podstatě omylem jsme za úplné tmy přijeli do Rivy a zaparkovali na spaní na parkovišti u pošty v centru (tenkrát tam ještě nebyla výšková zábrana). Ráno jsme nevěřili vlastním očím. Od té doby když jedeme kamkoliv do Itálie to bereme vždy přes Gardu tam i zpět alespoň na jednu noc. No a vyjet si na kole po svých z Torbole na Tremalzo , na zpáteční cestě si v Pregasině dát spaghetti aglio,olio e pepperoncino nemá chybu. 8-O

17.04.2020 21:27:40 #2010 

m3 muž

>> #2006, jonys, 17. 04. 2020 20:46:40

Chtěl jsi zemi EU odkud mohou občané vyjet na dovolenou kam je napadne. Záměrně jsem vynechal, že nám možná vrchnost milostivě povolí jet na Macháč , soudruhům z NDR povolí jejich vrchnost jet třeba na Usedom, na Slovensku mají výhodu protože si budou moci vybrat Tatry nebo Zemplínskou šíravu.Protože o vycestování mimo hranice jsi nepsal , tak jsem si to jaksi odvodil v kontextu toho o čem se zde píše.

Naše vláda se chová nestandardně od té doby co v ní je soudruh Bureš a jeho přisluhovači . Momentální situace to jen zvýraznila. Pokud by na FCB vznikla petice s dostatečným počtem podpisů na jakoukoliv ptákovinu , tak věř tomu , že to obratem zahrnou mezi vládní nařízení .

17.04.2020 22:07:12 #2011 

jonys muž

>> #2010, m3, 17. 04. 2020 21:27:40

Já chtěl důkaz, že naše vláda diskriminuje občany momentálně nějak víc, než země jiné. Ten nenajdeš, protože OBECNĚ je teď prostě režim utažený všude. A jesti zrovna ta země tohle povolí, a jiná zase to, a tamta to zakáže, to už je marginalita. Babišova vláda se chová nestandardně. Bohužel ale, standardně se chovající vládu nepamatuju. Aspoň ne ve smyslu toho slova, jak jej chápu já. Ty první měly sponzory, kteří buď nikdy neexistovali, nebo už nežili. Ty nedávné řídil napřed lobista, pak hokynářka. Ta Fišerova tu vládla bez jakéhokilv mandátu sto let. Tu Grossovu (RIP) řídil „pornoprůmysl“ a podivní věřitelé. Další měla problém s olovem. Atd., atd., atd. Dlouhý seznam… https://cs.wikipedia.org/…v_%C4%8Cesku Ale pokud se spokojíme s tím, že u nás hlavní mafián nemistruje hlavního prokurátora jak malýho usmrkance, tak pak jo. Debatu končím, už je zcela mimo.

17.04.2020 22:09:56 #2012 

jonys muž

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy