Dlouhá, delší, nejdelší! [článek] - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze neviditelné (ke všem modulům) Dlouhá, delší, nejdelší! [článek]

Dlouhá, delší, nejdelší! [článek]

25.06.2012 09:12:39 #1 

Příspěvků: 388

Ondřej Novák - SNOW muž

Loni touhle dobou jsem zde v článku „Kupředu zpět!“ psal o tom, jak FIS hodlá prodloužit nejen minimální délku lyží pro GS, ale hlavně jejich poloměr. Ze začátku jsem si i myslel, že je to novinářská kachna. Tehdy inzerovaných 40 metrů poloměru pro mužské lyže pro obří slalom totiž vypadalo jako opravdu pořádná novinářská kachna.
Odkaz na článek

25.06.2012 19:57:26 #2 

Příspěvků: 6565

HonzA_ muž

Co se divíš Ondro, přeci každý správný funkcionář po sobě musí zanechat alespoň jeden „hrobeček“. Tohle je jeden z mnoha těch od pánů z FIS. Nikdo asi nečeká, že teď pánové přijdou a řeknou: „Sorry, spletli jsme se.“ To přeci správný funkcionář nedělá.

Všechno v podstatě už padlo zde v diskuzi – a tak ještě k tvému článku doplním že i mýtus FIS o tom, že nové lyže budou pomalejší padl při posledním závodě. Tam Ted Ligety jel 2. kolo na lyžích podle nových předpisů a zajel ho nejrychleji. Takže očekávám reakci ve smyslu tlaku na stavění tratí se vzdáleností bran na dolní hranici povoleného rozsahu a se spíše větším přesazením. Uvidíme co to se závody udělá.

A další zářezy se chystají – viz např. utahování šroubů v otázce využití reklamního prostoru atd.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

03.09.2012 20:21:40 #3 

Příspěvků: 107

Čert muž

Mnoho se mluví, že to celé rozehráli samotní výrobci lyží. Zvláště pak Rossi. Prý přezbrojení néjen u závodníků zvedne prodeje/zisk?! Asi jo, dočasně. Taky chtějí závodníky zpomalit?! To uvidíme tuhle sezónu. Každopádně delší a míň krojená lyže částečně ubírá všem techniku jízdy na hraně. Lyže bude více na skluznici. Lyže lépe povede. Závodník bude mít více práce. Veřejnost více námětu dělat analýzy a závěry.

Nečumákuj a fič dolů...

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy