Sella Ronda - aktuální report z 15. - 20.12.2014 - SNOW.CZ

Sella Ronda | aktuální report z 15. - 20.12.2014

Sella Ronda - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

průměrné hodnocení Sella Ronda:
autor: tom1
hodnocení:
návštěva od: 15.12.2014 do: 20.12.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Celkový dojem dobrý. Jezdíme tam několik let nepřetržitě, vždy v předvánočním týdnu. Je to taková naše srdeční záležitost. Byl jsem tam dvakrát v únoru, ale tou dobou je tam moc lidí. Zase se ale opálíte.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Objet Sella Rondu se dá od 20. 12. jak po oranžové, tak po zelené. Přes letošní nedostatek sněhu jsou sjezdovky dobře upravené, ale držte se jen mezi tyčemi, nejezděte do volného terénu.

Sněhové podmínky:

Na sjezdovkách je sněhu dost. Zasněžovat děly moc nešlo, protože teploty byly nad nulou.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Sella Ronda nepatří mezi nejlevnější oblasti, ale každým rokem je některá lanovka zmodernizovaná a novinkou pro mě je, že od sezóny 2015/16 bude propojena Sella z vrcholu Col de Rossi (nad Canazei) s Ciampacem (Alba), a tím pádem se dostanete z okruhu po lyžích až do Pozza di Fassa.

Zalidněnost:

Zalidněnost před Vánocemi bývá malá (proto tam jezdíme). Letos až tak malá nebyla, protože byla ze začátku otevřena jen polovina sjezdovek a lyžaři se nemohli tolik rozptýlit. Také cena je příznivá - do Vánoc je vedlejší sezóna.

Občerstvení a aprés-ski:

Dáte-li si špagety, lasagne atp. zaplatíte asi 8 až 10 eur, za polévky počítejte s cenou od 7 eur. Steaky či řízky začínají od 13 eur a výše. Pivo 0,4 dl za 4,50 eur, stejně tak Radler. Piccolo káva 1,30 eur - doporučuji, mají ji opravdu dobrou a spoustu druhů. Sella Ronda je pokrytá množstvím chat, kde můžete ochutnat gurmánské speciality.

Doprava do střediska a parkování:

V Canazei zaplatíte 5 eur za celodenní parkování.

+ plusy

  • Dobře upravené sjezdovky - platí pro předvánoční termín

- mínusy

  • V únoru v době prázdnin moc lidí

Zajímavé odkazy

Doporučuji:

  • pohodová sjezdovka ze Secedy do St. Ulrichu (na Secedu se dostanete vláčkem z Val Gardeny)
  • nechat se vyvézt autobusem asi za 5 eur ze San Cassiana či Armentaroly na Passo Falzarego, odtud lanovkou na Lagazuoi, kde začíná krásná sjezdovka zpět dolů do Armentaroly + koně - zážitek pro děti
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

25.03.2017  | Sella Ronda

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Sella Ronda je nejen populárním výletním okruhem, ale i jedinou spojovací trasou čtyř hlavních údolí Dolomit a jako taková „musí“ být v provozu až do konce sezóny. A to je čas si ji užít bez davů a tlačenic. Chce to ale trochu obelstít teplé jarní počasí.

. [* https://farm4.staticflickr.com/38...

zobrazit celý report

27.02.2017  | Sella Ronda

autor: Vikingmasterkiller
hodnocení:

Profláknutá. Přeplněná. Turistická. Spektakulární. Nezapomenutelná... Přívlastků pro okruh Sella Ronda lze najít mnoho. My si zvolili sportovnější oranžovou variantu. Bohužel, již v rámci okruhu potkal celou oblast blackout. Ten se místním borcům podařilo částečně vyřešit cca po 20 minutách.
Pohle...

zobrazit celý report

25.01.2017  | Sella Ronda

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Okolo Selly cestička, okolo Selly cestička a na ní se zelená a na ní se zelená… Dolomity bez přírodního sněhu jsou pro lyžaře sice poněkud neobvyklou kulisou, která ale nic nemění na tom, že jsou sjezdovky Sella Rondy ve stavu jako v opravdové zimě. A zatím ještě bez prázdninových davů!

zobrazit celý report

15. - 20.12.2016  | Sella Ronda

autor: orim
hodnocení:

Cesta autom zo SR prebehla úplne v poriadku, nakoľko na cestách žiadny sneh. Po skúsenostiach z minulosti (kontroly na hraniciach AT -DE) sme zvolili južnú diaľnicu cez AT s prejazdom do IT cez Sillian. Ubytovanie v stredisku Arabba. Oproti minulému roku podstatne menej návštevníkov v obci. Na hlavn...

zobrazit celý report

14.12.2015  | Sella Ronda

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Takovou Sella Rondu jen tak nezažijete. V Dolomitech není vločka přírodního sněhu, a to ani v nejvyšších polohách. Krajina tak připomíná spíš vyprahlý Grand Canyon než Alpy na začátku lyžařské sezóny, všechna údolí jsou přitom propojená bílými koberci z technického sněhu – je to trochu děsivý, zárov...

zobrazit celý report

03.03.2015  | Sella Ronda

autor: gimli35
hodnocení:

Sella Ronda je mezi lyžaři pojem - dokonale fungující okruh lanovek a sjezdovek je totiž něco nezapomenutelného. A když vám, stejně jako při mé návštěvě, vyjde počasí, nestačíte se koukat po okolí a cvakat foťákem.

zobrazit celý report

13.02.2015  | Sella Ronda

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Sella Ronda je notoricky známý výlet po Dolomitech, od kterého se očekávají hlavně panoramata, méně pak lyžování. Za příznivých podmínek se ale dá poměr lyžování a panoramatických přejezdů přeci jen "pootočit", protože samotný okruh zabere z celého dne jen okolo tří hodin.

Každopádně lyžařsky výh...

zobrazit celý report

27. - 29.01.2014  | Sella Ronda

autor: Radim Polcer
hodnocení:

Sella Ronda je bezesporu jedním z největších lyžařských lákadel Dolomit. Systém vzájemně propojených lanovek a sjezdovek zde umožňuje během jediného dne obkroužit kolem dokola celý masiv Sella. Při této okružní cestě projedeme část z celkem čtyř lyžařských oblastí – Alta Badia, Val Gardena, Val di F...

zobrazit celý report

27. - 29.01.2014  | Sella Ronda

autor: Radim Polcer
hodnocení:

Okruh čtyřmi lyžařskými oblastmi – Alta Badia, Val Gardena, Val di Fassa a Arabba a přes čtyři průsmyky – Grödner Joch, Sella Joch, Pordoi Joch a Campolongo lze projet v obou směrech, tentokrát přišla na řadu „oranžová“ trasa.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Alpine Lodge Trübsee
Orientační cena za noc vč. polopenze 4 032 Kč/os.
Apartmány Casa Margherite
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 1 053 Kč/os.
Apartmány Eberharter
Orientační cena za noc vč. skipasu 2 045 Kč/os.