Ratschings - aktuální report z 05. - 07.12.2015 - SNOW.CZ

Ratschings | aktuální report z 05. - 07.12.2015

Ratschings - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

průměrné hodnocení Ratschings:
autor: MisaBuc
hodnocení:
návštěva od: 05.12.2015 do: 07.12.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Malé kompaktní středisko na severu Itálie v regionu Jižní Tyrolsko, kam lyžaře z údolí vyváží gondola. Nad ní se jako vějíř rozprostírají čtyři další pohodlné lanovky s několika sjezdovkami.

Celkem se zde lyžuje na 25 kilometrech sjezdovek. Kromě jedné lanovky byly všechny v provozu. Nejsou ještě vysněžené všechny sjezdovky, ale děla jedou naplno a celé středisko se už dá na lyžích projet.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Okolní stráně jsou sice hnědé, ale na sjezdovkách leží dostatek sněhu a sněžná děla jedou naplno. Tři čtvrtiny střediska jsou v provozu. Tratě jsou převážně červené. Moc pěkný je sjezd ze samotného vrcholu až dolů do údolí ke gondole. Střídají se zde ostřejší a mírnější pasáže. Dole vás budou příjemně bolet nohy.

Sněhové podmínky:

Na sjezdovkách leží dobrých třicet centimetrů umělého sněhu. Počasí bylo nádherné - svítilo celý den slunce, ani mráček na obloze.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Velmi příjemné kompaktní středisko s převážně červenými sjezdovkami. Doporučuji rodinám s dětmi na prodloužený víkend.

Zalidněnost:

Nikdo tam nebyl. Italové nakupují na vánočních trzích a na lyžování nemá nikdo náladu. Pár lidí vždy dorazilo po jedenácté hodině, jinak jsme byli na sjezdovkách úplně sami.

Občerstvení a aprés-ski:

Na svazích je několik restaurací. Doporučuji například Saxnerhütte nebo Waldhütte. Ty jsou totiž skoro celý den na sluníčku. Ochutnejte místní knedlíky - sýrové či špekové či Schlutzkrapfen (taštičky plněné ricottou se špenátem).

Doprava do střediska a parkování:

Z Prahy je to šest hodin pohodové jízdy. Středisko leží 10 km od dálnice, první italský sjezd na Sterzing/Vipiteno. Velké parkovací garáže, půjčovna, obchod, hotely pod lanovkou. Nedaleké vánoční trhy ve Sterzingu jsou moc krásné.

+ plusy

  • Menší ale kompaktní středisko, kde se děti neztratí
  • Výborná gastronomie na horských chatách
  • Velmi dobře upravené sjezdovky (výrobce rolb Prinoth sídlí jen kousek odtud)
  • Krásné panorama
  • Hotely hned pod sjezdovkou

- mínusy

  • V provozu není celé středisko, nicméně se zasněžuje naplno
  • Chybí přírodní sníh
  • Ve středisku chybí night-life
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

31.03.2017  | Ratschings

autor: gimli35
hodnocení:
Velmi příjemné středisko plné hravých červených sjezdovek s mnoha přírodními terénními vlnami - obzvláště tratě č. 2 a 11. Otevřeny všechny sjezdovky, sněhu dostatek i na nějaký ten menší freeride. Přepravní park vynikající, odpojitelné sedačky s bublinou (stará 2sedačka Blosegg mimo provoz) včetně hypermoderní osmisedačky Enzian, která je zároveň první osmisedačkou v Itálii. Oběd v chatě Wasserfaller Alm - Leberknödelsuppe a špagety s rajčatovou omáčkou - výborný. A navíc málo lidí, kterých odpoledne ještě ubylo, takže na každém svahu bylo asi tak pět lidí. Co víc si přát?

18.03.2017  | Ratschings

autor: pedrod
hodnocení:

Menší, ale dobře vybavené středisko, jehož návštěva může být vhodnou alternativou nebo doplňkem k sice daleko větším, ale předjarní sněhovou "chudobou" postiženým areálům v nedalekých Dolomitech. Současně je zde vyšší pravděpodobnost lepšího počasí než například ve Stubaiském údolí, které leží jen 2...

zobrazit celý report

11.03.2014  | Ratschings

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Neznámé, trochu zapadlé jihotyrolské středisko, které mile překvapí samými učebnicově červenými sjezdovkami, rozlévajícími se bezlesou plání i nořícími se do lesa. v horním patře je příjemně zvlněný, lehce hravý terén, sjezdy lesem do údolí jsou naopak zplanýrované a velmi přehledné. Až nečekaně mod...

zobrazit celý report

16.02.2013  | Ratschings

autor: pedrod

Středisko je velmi přjemné a vyniká vždy lepšími sněhovými podmínkami v porovnání s jižnějšími oblastmi, které spadají již do Dolomit.

zobrazit celý report