Ratschings - aktuální report z 11.03.2014 - SNOW.CZ

Ratschings | aktuální report z 11.03.2014

Ratschings - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

průměrné hodnocení Ratschings:
autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:
návštěva od: 11.03.2014 do: 11.03.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Neznámé, trochu zapadlé jihotyrolské středisko, které mile překvapí samými učebnicově červenými sjezdovkami, rozlévajícími se bezlesou plání i nořícími se do lesa. v horním patře je příjemně zvlněný, lehce hravý terén, sjezdy lesem do údolí jsou naopak zplanýrované a velmi přehledné. Až nečekaně moderní a výkonný je na "vesnické" středisko přepravní park. Severní svah je jarním požehnáním – při jízdě lanovkou se opalujete, sjezdovky ale sluneční paprsky dopadající pod ostrým úhlem na svah příliš neničí.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Nekonečno variací na „červenou“ neboli běžného lyžaře tu bude bavit každá sjezdovka. V horním, bezlesém patře se rozlévají velmi široké a hravě zvlněné tratě – kratší podél centrální sedačky Enzian, delší podél okrajových sedaček Rinneralm a Saxner. Dominuje spíše pohodovější profil, ale některým variantám nechybí ani krátké ostřejší úseky. Do údolí stékají lesem dvě spíše dálniční červené sjezdovky – nejprve plošší a se sytěji červeným dojezdem. Opravdu mírné jsou jen tratě na poněkud odlehlejším Kalcheralmu. V údolí je ještě modrý cvičný svah s vlekem.

Sněhové podmínky:

Všude pevný, v horních partiích ještě prachový sníh. Na sjezdech do údolí během dne měkl, ale jarní oraniště se vytvořilo až na samém dojezdu návratové tratě.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V údolí lyžaře uvítá moderní „letištní“ terminál, který se zdá být vzhledem k „vesnickému“ ruchu střediska až příliš velkorysý – o víkendech je tu ale zřejmě živěji. V terminálu jsou krásné prostorné toalety, půjčovna i moderní úschovna, pojízdné schody v obou směrech až na nástupiště kabinkové lanovky.

Výjezd z údolí zajišťuje kabinka, nahoře se pak točí moderní expresní sedačky – dvě kryté 6místné a jedna nekrytá 4místná, na horních dvou třetinách sjezdu do údolí jezdí ještě krytá 4sedačka. V lehce odtržené lokalitě Kalcher Alm vozí lyžaře stará 3sedačka s nástupním kobercem.

Zalidněnost:

Velmi nízká, živěji s neznatelným čekáním jen mezi desátou a obědem. Díky nadprůměrné šířce sjezdovek bylo dostatek prostoru pro oblouky všech poloměrů.

Občerstvení a aprés-ski:

Na sjezdovkách je několik horských chat se samoobslužnými restauracemi i s obsluhou.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd od dálnice ze Sterzingu vede místy strmě stoupajícím údolím. Zpevněné parkovací plochy se nacházejí v bezprostředním i vzdálenějším okolí nástupního terminálu a jsou zdarma.

+ plusy

  • červené sjezdovky všech variací
  • velmi moderní a rychlé lanovky
  • kvalitní sníh i při vyšších teplotách
  • slabá všednodenní návštěvnost

- mínusy

  • omezený rozsah i vzájemná podobnost tratí
  • žádná vysloveně strmá sjezdovka
  • výhledy nejsou tak dechberoucí jako v Dolomitech
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

31.03.2017  | Ratschings

autor: gimli35
hodnocení:
Velmi příjemné středisko plné hravých červených sjezdovek s mnoha přírodními terénními vlnami - obzvláště tratě č. 2 a 11. Otevřeny všechny sjezdovky, sněhu dostatek i na nějaký ten menší freeride. Přepravní park vynikající, odpojitelné sedačky s bublinou (stará 2sedačka Blosegg mimo provoz) včetně hypermoderní osmisedačky Enzian, která je zároveň první osmisedačkou v Itálii. Oběd v chatě Wasserfaller Alm - Leberknödelsuppe a špagety s rajčatovou omáčkou - výborný. A navíc málo lidí, kterých odpoledne ještě ubylo, takže na každém svahu bylo asi tak pět lidí. Co víc si přát?

18.03.2017  | Ratschings

autor: pedrod
hodnocení:

Menší, ale dobře vybavené středisko, jehož návštěva může být vhodnou alternativou nebo doplňkem k sice daleko větším, ale předjarní sněhovou "chudobou" postiženým areálům v nedalekých Dolomitech. Současně je zde vyšší pravděpodobnost lepšího počasí než například ve Stubaiském údolí, které leží jen 2...

zobrazit celý report

05. - 07.12.2015  | Ratschings

autor: MisaBuc
hodnocení:

Malé kompaktní středisko na severu Itálie v regionu Jižní Tyrolsko, kam lyžaře z údolí vyváží gondola. Nad ní se jako vějíř rozprostírají čtyři další pohodlné lanovky s několika sjezdovkami.

Celkem se zde lyžuje na 25 kilometrech sjezdovek. Kromě jedné lanovky byly všechny v provozu. Nejsou ještě...

zobrazit celý report

16.02.2013  | Ratschings

autor: pedrod

Středisko je velmi přjemné a vyniká vždy lepšími sněhovými podmínkami v porovnání s jižnějšími oblastmi, které spadají již do Dolomit.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Residence Bad Burgstall
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 257 Kč/os.
Gasthof Hammerschmidt
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 313 Kč/os.
Hotel Sporting
Orientační cena za noc vč. polopenze, skipasu a dopravy 2 279 Kč/os.