Pitztaler Gletscher - aktuální report z 30.11. - 04.12.2012 - SNOW.CZ

Pitztaler Gletscher | aktuální report z 30.11. - 04.12.2012

Pitztaler Gletscher - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Pitztaler Gletscher:
autor: julo
návštěva od: 30.11.2012 do: 04.12.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Najvyššie položený rakúsky ľadovec Pitztaler Gletcher tradične ponúka to najlepšie ako alternatívu k ostatným už otvoreným strediskám v lokalite Rakúsko.
Najnovším a aj našim lákadlom (v stredisku som bol naposledy keď začali s výstavbou) je po dvoch rokoch stavebných prác vybudovaná lanovka pomenovaná Wildspitzbahn s 8miestnymi kabínkami s vyhrievanými sedadlami. Tá vystúpi až do výšky 3 440 m n. m. Na samom vrchole hory a výstupnej stanice Hinterer Brunnenkogel už bola otvorená najvyššie položená kaviareň v Rakúsku s celo presklenou stenou, ponúka geniálny výhľad na ľadovcový svet v čele s najvyššou horou Tirolska a druhou najvyššou horou celého Rakúska Wildspitze 3 774 m n. m. V kaviarni ponúkajú najmä kávu drinky a sladkosti + každý deň jednu polievku a jedno jedlo. Podávajú tam vynikajúci čaj a kávu ale samozrejme odzrkadľuje sa to aj na cenách: 2 čaje 7 Euro napr. ... Každopádne je to vhodná alternatíva napr. na sobotu, keď je na ľadovci plnšie a v dolných reštauráciách je plno.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Pri plnej prevádzke (počas našej návšteve už bola) ponúka ľadovec celkom 37 km zjazdových tratí s veľkou prevahou červených zjazdoviek.
Prevažne sú v stredisku červené čo je super. Preto mam tento ladovec najradsej. Z vrcholu ide najlepšia a prudšia červená zjazdovka číslo 26, ktorá sa v hornej pasáži ešte rozdeľuje na dve prudké červené 27 a 28. Ostatní sú tiež fajn, na nich lyžujem vždy poobede.

Sněhové podmínky:

Výborné, každý deň v noci snežilo + 2 dni aj cez deň. 156 cm snehu. Akurát v horných častiach sa objavovali hlavne v sobotuc ked bolo viac ludíc aj drobné kamene.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Nová kabinková lanovka Wildspitzbahn, kotva Brunnenkogel, a kabinová lanovka Mittelbergbahn. V pohode stačia na kapacitu strediska, zabezpečujú prirodzený filter a zaludnenosť zjazdoviek.
6 sedačka je len ako prepojovacia. Síce obsluhuje 750 m dlhu modru zjazdovku, ale tá je vhodná len pre prepoj a začiatočníkov.

Zalidněnost:

V sobotu vysoká, dole na vlačiku Gletcher Express pre 200 ludí smerom hore. Čakanie cca 30-35 minút. Ostatné dni super - dovodom ale bolo pocasie, standardne sa teploty pohybovali pocas pobytu od - 14 °C po - 20°C.

Občerstvení a aprés-ski:

2 reštaurácie v centrálnej casti strediska. + Caffe 3 440 na hornej stanici počas týždňa stačia na obsluhu. Cez víkend je to trochu horšie. Treba ísť obedovať okolo 13.00 hod. Apres-ski je fajn - po trase skibusom asi 3-4 moznosti ... Tak isto sa v stredisku nachadza tradicny stan.

Doprava do střediska a parkování:

Skibus ok, ziaden problem - 5 trás, pravidlené intervaly a cisté a vyhriate. Parkoviská odhrabané - horné plné, spodné prázdne. Ak idete lyzovať autom, v sobotu je lepšie zastaviť a zaparkovať nižšie a isť jednu cestu skibusom, vyhnete sa tak slapaniu do kopca od auta ku Gletscher Expresu.

+ plusy

 • strmé a široké zjazdovky
 • hlavne červené zjazdovky
 • menej ludí a detí
 • moderné lanovky
 • snehová istota, ziaden technický sneh
 • nové Caffe 3 440 + WC
 • upravené kopce a možnosť aj freeride

- mínusy

 • Gletcher Express kapacita 200 ludí, interval 10 - 20 minút
 • iba 2 reštaurácie, bodla by ešte jedna vačšia
 • vleky a kotvy na jedne zjazdovke
 • nutnosť šlapania do kopca keď chcete ist na jedlo/WC apod.
 • kamene v hornej časti uzky prejazd
 • šetrenie novej lanovky počas menšej návštevy strediska napr. v pondelky a utorky
 • chýbajúce apres-ski priamo pod Gletcher Expresom

Zajímavé odkazy

Homepage: http://www.pitztaler-gletscher.at

Cenník: http://www.pitztaler-gletscher.at/…/tageskarten

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17. - 20.11.2017  | Pitztaler Gletscher

autor: Vlark
hodnocení:

V tejto sezóne som sa po 3 týždňoch vrátil na Pitztal. Oproti prvej návšteve z konca októbra výrazne viac snehu - už aj mimo zjazdoviek, ale aj zaľudnenosť. Vzhľadom na predĺžený víkend v ČR aj SR to hlavne v sobotu vyzeralo ako česko-slovenská manifestácia. Prestriedaná inými národnosťami od Rusov,...

zobrazit celý report

29.10. - 01.11.2017  | Pitztaler Gletscher

autor: mdanek
hodnocení:
V neděli 29.10. ledovec zavřený, informace u pokladen velmi neurčité. V pondělí 30.10. příjezd v 8.15 h - hodinová fronta u pokladen a následně 1.30 h v naprosto šilené frontě před metrem, až příliš živá vzpominka na vzdalené doby v našich střediscích (agresivita, sprosté předbíhání, strkanice, absolutně nezvladnuté od pořadatelů). První lyžování v 11.15 h!. Na tratích vrstva nového sněhu a velký provoz. Odpoledne při návratu opět hodinová strkanice před metrem. Další dva dny pořadatelé aspoň vytvořili z pásek koridor, ale fronta 1.15 h, totéž při návratu. Příliš nepopisuji samotné lyžování, protože zážitky z jizdy byly bohužel přehlušeny přepravními problémy. Za těchto podmínek pro nás návštěva tohoto střediska ztrácí smysl.

03.12.2016  | Pitztaler Gletscher

autor: škubánek
hodnocení:

Poprvé jsem navštívil ledovec Pitztal a rozhodně nezklamal. Ale co mě dost zklamalo, byla absolutně nedostačující kapacita podzemního metra - jediný možný přístup do areálu. Přece jenom téměř hodina a půl strávená ve frontě na ledovec a to samé opačným směrěm už od cca 15:00 h dojem ze střediska tro...

zobrazit celý report

27.11.2016  | Pitztaler Gletscher

autor: Tomáš Roba - SNOW
hodnocení:

Cesta údolím ještě nenaznačovala, jaké počasí bude nahoře, ale když jsme vystoupili z metra a zalilo nás slunce, očekávání výborného lyžování vyšplhalo na 100 %. Sjezdovek je sice na Pitztalu méně než v Söldenu, zato jsou všechny při sobě. Je to navíc nejvyšší místo, kam se v Rakousku vyvezete lanov...

zobrazit celý report

20.04.2016  | Pitztaler Gletscher

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Ledovcové jaro jako z prospektu! Čerstvě napadlý prašan z počátku týdne už je slušně utemovaný, slunce svítí z modré oblohy od úsvitu do soumraku a díky „přestávce“ mezi velikonočními prázdninami a květnovými svátky jsou svahy poloprázdné.

zobrazit celý report

22. - 24.12.2015  | Pitztaler Gletscher

autor: renek
hodnocení:

V pondělí, po nepříznivé předpovědi pro naše hory a naopak se slunečným výhledem pro Pitztal, jsme sbalili výbavu a ještě v noci vyrazili. Na ledovci ještě pamatuji nekonečně dlouhý vlek v levé části areálu. Dnes je ledovcové středisko vybaveno novými kabinkovými lanovkami a vhodnou sjezdovku si tu ...

zobrazit celý report

17. - 18.11.2015  | Pitztaler Gletscher

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:
Kompaktní a mile členitý ledovcový areál Pitztaler Gletscher, vůbec nejvýše položený v Rakousku, začátkem týdne (17. až 18. 11.) zasáhl jeho největší nepřítel – vítr. Ten nejprve odstavil kabinkovou lanovku Mittelbergbahn (při poryvu větru došlo k vykolejení kabinky ve stanici, přitom bylo poškozeno i lano, jehož částečná výměna „zabrala“ další tři dny) a poté i Wildspitzbahn, v provozu tedy zůstal jen dlouhý kotvový vlek Brunnenkogel a sedačka Gletschersee (obě s čekáním 5 až 10 minut, ve středu méně). Vlivem větru, nízké vrstvy sněhu a hlavně koncentrace všech lyžařů se místy vyjezdily plotny, i když povrchovou vrstvu tvořil příjemně suchý prašan. Na níže vedoucí sjezdovce Gletschersee byla spíš nesoudržná sněhová „krupice“. Slunce, čerstvý vzduch a vlídné teploty ale přeci jen dojem z omezeného lyžování vylepšovaly.

16. - 17.11.2015  | Pitztaler Gletscher

autor: stanik777
hodnocení:
Bohužel 16.-17.11.2015 se na množství Čechů, Rusů, Slovinců apod. místní vlekaři vykašlali, takže se jezdilo na jednom krumpáči a krátké sedačce. Fronta ve Sněženkách a machrech byla proti tomu krátká pauza na vydýchání. Nemluvím o toaletách, které, aby nemuseli uklízet, radši zamkli, jiné se opravovaly, jen za restarací bylo pár funkčních. Totální zklamání ve stylu poprvé a naposled.

29.10. - 01.11.2015  | Pitztaler Gletscher

autor: duckga
hodnocení:

Do Pitztalu jezdíme pravidelně v době podzimních prázdnin, a to již asi pátým rokem. Letos poprvé nebyl areál přeplněn (lyžování čt-ne), s výjimkou soboty, kdy byl ranní nával a s ním spojené fronty, ale během dne se to rozplynulo. Pitztal je poměrně malé středisko, s malým počtem lanovek, celkem 4 ...

zobrazit celý report

26.10.2014  | Pitztaler Gletscher

autor: OtaR
hodnocení:

Jeden z nejmladších ledovcových areálů v Evropě. Panoramatická restaurace v téměř třech a půl tisících km nad mořem, krásné výhledy. Kvalitně upravené svahy. Pokud se k tomu přidá jasná obloha, bezvětří a prašan, tak se téměř nemůže najít žádná chybička :-) Až na ten výjezd...

zobrazit celý report

18. - 22.12.2013  | Pitztaler Gletscher

autor: julo
hodnocení:

Najvyššie položený rakúsky ľadovec Pitztaler Gletcher tradične ponúka to najlepšie ako alternatívu k ostatným už otvoreným strediskám v lokalite Rakúsko počas mesiaca december.

Najnovším lákadlom je novo vybudovaná lanovka pomenovaná Wildspitzbahn s 8miestnymi kabínkami s vyhrievanými sedadlami. ...

zobrazit celý report

01. - 03.11.2013  | Pitztaler Gletscher

autor: Stepan66
hodnocení:

Ideální tip pro první sezónní lyžovačku. Středisko má neopakovatelné kouzlo s výhledem na vrcholky okolních hor.

Skvělý sníh, upravené sjezdovky, většinou zkušenější lyžaři.

Děti do 10 let v doprovodu rodičů mají skipas zdarma.

Naše nadšení umocnilo skvělé počasí se spoustou slunce.

zobrazit celý report

13.10.2012  | Pitztaler Gletscher

Nejvýše položený rakouský ledovec Pitztal sice podle papírových čísel nabízí méně rozsáhlou síť sjezdovek a přepravních zařízení než konkurenti, ale aktuálně nabízí snad to nejlepší, co lze v polovině října očekávat. Nejnovějším lákadlem je po dvou letech prací vybudovaná lanovka Wildspitzbahn s osm...

zobrazit celý report

05.11.2011  | Pitztaler Gletscher

Nejvýše položený rakouský ledovec Pitztal nabízí méně rozsáhlou síť sjezdovek, ale i snowpark s u-rampou pro začátečníky i sjezdovku s měřením času a rychlosti. Disponuje také unikátním zařízením pro tvorbu sněhu při teplotách nejen pod nulou, ale teoreticky až při +30 °C. Návštěvu Pitztalu tentokrá...

zobrazit celý report

28. - 29.10.2008  | Pitztaler Gletscher

autor: Luboš - FREESKI
hodnocení:

V dnešním fotoreportu se podíváme na Pitztal. Tedy, označení fotoreport je dnes nutno chápat s rezervou. Příroda tentokrát nastavila svou odvrácenou tvář a kromě psího počasí první den nabídla druhý den počasí ještě horší.

Začněme ale popořádku. V údolí zima stále ještě nezačala (k datu 29.10.),...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Alpine Lodge Trübsee
Orientační cena za noc vč. polopenze 4 032 Kč/os.
Apartmány Casa Margherite
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 1 053 Kč/os.
Apartmány Eberharter
Orientační cena za noc vč. skipasu 2 045 Kč/os.