Nassfeld - aktuální report z 13. - 15.12.2012 - SNOW.CZ

Nassfeld | aktuální report z 13. - 15.12.2012

Nassfeld - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Korutany

průměrné hodnocení Nassfeld:
autor: Markéta Karlová - SNOW
návštěva od: 13.12.2012 do: 15.12.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středně veliké rodinné středisko přímo u hranic s Itálií se chlubí počtem slunných dnů a nabízí příjemné lyžování pro pohodové i lehce sportovní lyžaře na dlouhých, středně širokých červených tratích. Ačkoli nadmořskou výškou příliš neoslní, nabízí zato působivé výhledy na vrcholky připomínající Dolomity. Rychlou dostupnost areálu z údolí zajišťuje kabinka Millenium Express.
Středisko nabízí i spoustu dalších služeb navíc: levný expresní servis lyží, statistika nalyžovaných kilometrů (obojí přímo na horní stanici lanovky), wi-fi zdarma, video v obřím slalomu, obří úschovna na dolní stanici kabinky, levné půjčení výbavy v rámci ubytovacího balíčku nebo gastronomické a hudební akce při zahájení i ukončení sezóny.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Středisku dominuje pět vrcholových bodů – Garnitzenberg (1 951 m), Kofelplatz – Madritche (1 919 m), Rudnisgattel (1 945 m), Troghöhe (2 020 m) a Start Carnia (1 822 m).

Centrem s největší spletí sjezdovek je vrchol Kofelplatz – Madritche, který je zároveň i horní stanicí páteřní lanovky střediska Millenium Express vedoucí z Tröpolachu. Vrchol lze dosáhnout ještě dalšími dvěma sedačkovými lanovkami č. 10 a 20. Těsně pod něj pak ještě vede sedačka č. 25. Trať táhnoucí se pod sedačkovou lanovkou č. 10 je mírná, velmi oblíbená a nabízí ideální podmínky pro rozlyžování a první jízdu. Naopak sjezdovky klikatící se pod vyhřívanou barevnou sedačkou číslo 20 jsou již strmější, členitější a místy obtížnější. Možná i proto liduprázdné. Červené trasy vedoucí pod lanovkou č. 25 lze využít pro přesun na další vrchol Garnitzenberg, a proto v její spodní užší části se může nahromadit vyšší koncentrace lyžařů.

Vrchol Garnitzenberg je obsloužen 3 sedačkovými lanovkami. Z vrcholu pak vede ještě sedačka výše na Gartnerkofel, nejvýše položený bod střediska, do výšky 2 195 m. Sedačka nebyla v době návštěvy v provozu. Zdejší nejdelší lanovkou je sedačka č. 1, pod kterou se vlní červená příjemná zvlněná sjezdovka rozdvojující se do dvou variant, které se na konci opět sjíždí v jednu. Na druhé straně vrcholu pak vedou kratší červené sjezdovky Garnitzen I a II, které jsou ozdobené jednou z nejpěknějších restaurací ve středisku – Garnitzenalm.

Na vrchol Rudnigsagattel šplhají dvě kotvy, které by v budoucnu měly být nahrazeny sedačkovou lanovkou. Z vrcholu je pak možnost výběru jízdy po sjezdovce nebo freeride.

Kabinkové lanovky na vrcholy Troghöhe a Start Carnia nebyly v době návštěvy v provozu.

Sněhové podmínky:

Středisko je vysněženo dostatečnou vrstvou technického sněhu. Během uplynulého víkendu na vrcholcích sněžilo, sníh v údolí však smýval déšť. Vodní nádrže na vrcholcích pro výrobu sněhu jsou vyčerpané, což může způsobit během zimní sezony způsobit problém při dosněžování.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

  • Středisku vévodí expresní, ale už starší sedačkové lanovky, které jsou všechny bez bublin (plastových krytů), což je v čase nízkých teplot nebo větru velmi nepříjemné.
  • Dobrá dostupnost z Tröpolachu díky dlouhatánské kabince Millenium Express
  • Úschovna lyží zdarma
  • Levný servis lyží na sjezdovce
  • Wi-fi ve středisku zdarma

Zalidněnost:

Přiměřená k předvánočnímu mimosezónnímu období. Sjezdovky byly volné.

Občerstvení a aprés-ski:

Na sjezdovce je možnost využít buď klasických samoobslužných restaurací nebo útulných dřevěných chat – např. Garnitzenalm nebo Tressdorfer Alm. Italskou kuchyni nabízí restaurace Kabrio. Nabídka jídelních lístků je kombinací rakouské a italské kuchyně – polévky, käsespätzle, vídeňský řízek, germknödel, těstoviny, pizzy a další.

Doprava do střediska a parkování:

Středisko je lépe dostupné z východních a jižních Čech a Moravy. Ideální trasa z Čech vede přes České Budějovice, Linz, Salzburg a Spittal an der Drau, z čehož více než 300 km vede po dálnici.

+ plusy

  • příjemné a relativně dlouhé červené sjezdovky i pro sportovní lyžaře
  • nabídka doplňkových služeb: levný expresní servis lyží, statistika nalyžovaných kilometrů (obojí přímo na horní stanici lanovky), wifi zdarma, video v obřím slalomu, obří úschovna na dolní stanici kabinky, levné půjčení výbavy v rámci ubytovacího balíčku,

- mínusy

  • lanovky jsou bez bublin (plastových krytů)
  • nízká nadmořská výška
  • možná hrozba nedostatku sněhu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

19. - 23.03.2017  | Nassfeld

autor: K2 cigi
hodnocení:

Jako už poněkolikáté jsem strávil v březnu s rodinou týden na samém jihu Rakouska ve středisku Nassfeld. Ve stejném termínu jsem zde byl již potřetí a vždy jsem zažil různé počasí. Tentokrát bylo tepleji, odpoledne kolem 9 stupňů ve výšce okolo 1 700 m, a tak šlo o jarní lyžování na firnu. Ráno asi ...

zobrazit celý report

10. - 14.03.2017  | Nassfeld

autor: cico
hodnocení:

Lyžařský areál, ležící v jižních Korutenech na hranici s Itálií a nedaleko trojmezí Rakousko - Itálie - Slovinsko, není asi třeba zdlouhavě představovat. Kromě stabilnějšího počasí, než je obvyklé v severní (návětrné) části Alp, sem lyžaře z celé střední a jižní Evropy lákají především kvalitní a rů...

zobrazit celý report

06. - 10.03.2017  | Nassfeld

autor: TheNecumson
hodnocení:

Již tradičně jsem strávil začátek března na samém jihu Rakouska v okolí střediska Nassfeld. Ve stejném termínu jsem zde byl již potřetí a pokaždé jsem zažil různé rozmary počasí. Tentokrát bylo tepleji, odpoledne kolem 6 stupňů ve výšce okolo 1 600 m, a tak středisko nabídlo spíše jarní lyžovačku.

zobrazit celý report

04. - 08.03.2017  | Nassfeld

autor: liborcito
hodnocení:
Super podmínky - 50 cm prašanu.

03. - 05.02.2017  | Nassfeld

autor: liborcito
hodnocení:
Skvělý lyžařský zážitek: dostatek sněhu a krásné počasí. Čerstvý sníh a krásně upravené sjezdovky. Sněhové podmínky tedy aktuálně vynikající. Několik vyhřívaných lanovek s krytem proti sněžení. Spousta hospůdek a aprés-ski v Rakousku i na hranici s Itálií. Z Brna trvá cesta 5 hodin. Dostatek parkovacích míst. Parkování v Tröpolachu u kabinky zdarma. Apartmánové ubytování 10 km od lanovky: www.nassfeld-apartments.eu

19. - 22.01.2017  | Nassfeld

autor: Borry
hodnocení:

V Nassfeldu jsem ještě nebyl, tak jme se tam vydali. Našinci velmi oblíbené středisko, což potvrdila i všudypřítomná čeština a slovenština. Nassfeld je spíše rodinnější typ, nemá 200 km sjezdovek, ale i tak dle Skiline za dva dny 125 km, o něco levnější skipas a všudepřítomné super počasí. A navíc v...

zobrazit celý report

16. - 19.03.2016  | Nassfeld

autor: schimanski
hodnocení:

Ski aréna Nassfeld v Rakousku je sázka na jistotu, co se týká sněhu i kvality lyžařského střediska, ještě mě nikdy nezklamala. Každý lyžař si vybere pro sebe vhodnou sjezdovku z více než 110 km různých tratí.

zobrazit celý report

12. - 16.03.2016  | Nassfeld

autor: K2 cigi
hodnocení:

Rozsáhlé středisko s velkým množstvím sjezdovek spíše pro pokročilejší lyžaře. Jedním ze středisek BMW xDrive Cupu.

zobrazit celý report

29.02. - 03.03.2016  | Nassfeld

autor: TheNecumson
hodnocení:

Nassfeld je středisko, kde si na své obvykle přijdou jak začátečníci, tak pokročilí lyžaři. Nevyzpytatelné sněhové přívaly však činily některé sjezdovky bohužel nesjízdnými.

zobrazit celý report

20. - 23.02.2016  | Nassfeld

autor: Verca G
hodnocení:
V Nassfeldu mame promenlive pocasi, diky tomu vsak cca 100 cm noveho snehu z minuleho tydne. O vikendu krasne pocasi, teploty pres den lehce nad nulou, a prestoze jsou jarni prazdiny v plnem proudu, areal vsechny navstevniky bez problemu pojme a zejmena pres poledne jsou sjezdovky poloprazdne. Dnes 23. 2. je sice zatazeno a destivo, ale zitra opet ocekavame vymetene nebe a minusove teploty i pres den, zaruka kvalitniho lyzovani min. do 15 h. Sezona zde konci 10.4. a v terminu po velikonocich bude ubytovani s velkymi slevami!

24. - 29.01.2016  | Nassfeld

autor: j-rich23
hodnocení:

Velmi moderne stredisko v krasnej prirodne na hraniciach Rakuska a Talianska. Pripominalo mi trošku Francuzsko. Personal velmi mily a napomocny. Vela hotelov a chat priamo pri svahoch. Stredisko je velmi "kids friendly" aj ked na moj vkus su zjazdovky az moc sportove (rychle), takze pre deti znacne ...

zobrazit celý report

01. - 18.01.2016  | Nassfeld

autor: Verca G
hodnocení:
V Nassfeldu je sezona v plnem proudu. Pote, co odjely rodiny s detmi po vanocnich prazdninach, a po dramaticke zmene pocasi o minulem vikendu, se tento tyden lyzuje paradne: novy snih z minuleho tydne pomohl otevrit dalsi sjezdovky a spojovaci cesty, mrazive pocasi a denni teploty kolem -5 stupnu drzi snih v dobre kondici az do odpolednich hodin a slunicko pali na nebi bez mracku, takze i esteticky dojem je za jedna. Nassfeld lezi na jizni strane Alp a slunecne pocasi je tu letos skoro nepretrzite.

11. - 16.01.2016  | Nassfeld

autor: petr.c
hodnocení:

Přes velkou reklamu jsem po prostudování plánu střediska jel do Nassfeldu "realisticky opatrný". Byl jsem však velmi mile překvapen velmi sportovním charakterem sjezdovek, byť jejich převýšení nedosahuje závratných hodnot. Do Nassfeldu bych asi nejel s malými dětmi - důvody popíši dále. Potěšilo mě ...

zobrazit celý report

01. - 07.01.2016  | Nassfeld

autor: Verca G
hodnocení:
V Nassfeldu to jede! O vikendu nasnezilo asi 15 cm noveho snehu, ktery pomohl otevrit zbyvajici useky v arealu Sonnenalpe i Sonnleitn, v provozu je jiz cela, nejdelsi sjezdovka c. 80 dolu do Tröpolachu, ze ktereho jezdi Millenium Express na Kofelplatz-Madritsche v 1919 m.n.m. 6.1. skoncily detem z okolnich zemi prazdniny a hned je na sjezdovkach, ktere jsou tu pomerne uzke, volneji a povrch drzi az do odpolednich hodin, az na par strmych useku, kde se tvori ledove plotny. V restauraci U Slovaka se na kazdeho usmiva slovenska obsluha a jidelak maji take ve slovenstine, tak je to oblibeny cil cesko-slovenskych lyzaru. Po par zamracenych dnech dnes opet azuro a pres den snesitelnych -5 C. Pres noc se zasnezuje a upravuje, takze rano je vse vzorne pripravene.

23. - 27.03.2015  | Nassfeld

autor: schimanski
hodnocení:

Nassfeld je jedno z prestižních rakouských lyžařských středisek, které má k dispozici na 30 vleků a 40 sjezdovek o celkové délce přes 110 km. Nabízí i velmi dobré zázemí.

zobrazit celý report

09. - 12.03.2015  | Nassfeld

autor: TheNecumson
hodnocení:

Čtyřdenní lyžovačce na většinou prosluněných svazích kolem vesničky Nassfeld bych dal přídomek "jarní", jelikož v odpoledních hodinách si lyžaři mohli užít oblouky ve firnu nebo případné opalování na terase jednoho z místních aprés-ski barů.

zobrazit celý report

09.03.2015  | Nassfeld

autor: gerhard
hodnocení:
Snehove podmienky vyborne, vela skolskych lyziarskych zajazdov = vela neskusenych lyziarov, rychlo rozbite zjazdovky, zvlast pri strmsich castiach trati. Aj skoro rano, ked boli trate cerstvo upravene, bolo vidiet, ze si na uprave nedavaju az tak zalezat, ako napr.v Dolomitoch. Apres-ski v bohatom mnozstve a za priaznive ceny. System depa v spodnej stanici fantasticka vec, prblizovacie vlaciky po parkovisku takisto, dobre zvladnuta organizacia. Poobednajsi zjazd po 80-ke do udolia v spodnej casti velmi rozbity, vela nakopeneho mokreho snehu (dole je v tychto casoch cca 10 stupnov), odporucam poslednu cast zist v bubline.

23. - 27.02.2015  | Nassfeld

autor: cestmir
hodnocení:

Super, maximální spokojenost, splnilo naše očekávání.

zobrazit celý report

19.12.2014  | Nassfeld

autor: Milan
hodnocení:
Aktualne z Nassfeldu: Kdo sem jedete, vezmete si starsi lyze, na sjezdovkach jsou kaminky, rolbari to nemaji cim zahrnout! Sjezdovek je v povozu jen nekolik, jsou brzy dost rozbite, zvlast kdyz ted na ne sviti slunicko. A lidi pribyva. Klad - jednodenni skipas slevnili (docasne) na 30 euro.

16.12.2014  | Nassfeld

autor: magic11
hodnocení:
V dolních polohách sjezdovek déšť, nahoře lehké sněžení a mrholení, místy vydřený sníh, v provozu jen jedna kabinka a jedna "bublina", zbytek sedačkových lanovek je mokrý, takže vždy sedáte do malé louže :-( . Dolní stanice lanovek +6°C , horní stanice 0°C. V nejlepším stavu jsou sjezdovky č. 7 a 45, nejhůř je na tom č. 40.
Další reporty ze střediska: Nassfeld

Lyžařské zájezdy

Hotel Bergkristall
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 979 Kč/os.
Gasthof Seestrand
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 297 Kč/os.
Residence El Tabiá del Margarito
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 611 Kč/os.