Kaprun - Kitzsteinhorn - aktuální report z 21.04.2016 - SNOW.CZ

Kaprun - Kitzsteinhorn | aktuální report z 21.04.2016

Kaprun - Kitzsteinhorn - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Salcbursko

průměrné hodnocení Kaprun - Kitzsteinhorn:
autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:
návštěva od: 21.04.2016 do: 21.04.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Kaprunský ledovec není ani nejvyšší, ani největší v Rakousku, ale díky jeho dostupnosti z velkých měst možná alespoň nejnavštěvovanější – i ve všední neprázdninový den v polovině dubna na něm bylo živo jako v hlavní sezóně. Podmínky za to ale stály – vymetené nebe a krásně utažený prašan, sjezdovky ještě prakticky všechny otevřené. Vločka dolů jde za nepochopitelně omezený provoz některých lanovek a vleků navzdory „plné“ návštěvnosti.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Celý areál je – za dobré viditelnosti – velmi přehledný a sestává jak z širokých, pravidelných ledovcových dálnic s příjemně svižným i sportovnějším sklonem, tak z členitějších tratí mimo ledovec.
Hlavní ledovcová pláň podél čtvrté sekce Gletscherjetu je širokánská, zcela rovná a má ideálně carvingový červeno-modrý sklon, směrem do Sonnenkaru podél vleků Schmiedinger pak spíše rudý, nebo dokonce načernalý. Dosti strmý a černě značený je okrajový ledovcový svah podél vleků Maurer.
Opravdu mírná, zasluhující si modré značení, je jednak nejvýše položená ledovcová pláň (Magnetköpf) a jednak dojezd do Alpincentra podél Gletscherjetu, modře je značená i užší „šněrovací“ trať podél 6sedačky Kristall.
Mimo ledovec stéká po osluněném svahu do Sonnenkaru ještě příjemná, lehce proměnlivá modrá, kterou doprovázejí i dvě červené „cesty“ (t.č. otevřena jen jedna z nich).
Neledovcová, zvlněná a proměnlivě široká je i přívětivá červená sjezdovka podél 6sedačky Kristall nad Alpincetrem, dojezd k její nástupní je však plnokrevnější.
Z Alpincentra do mezistanice Langwied se mělkým zářezem v členitém svahu protahuje široká, příjemně proměnlivá červená trať, kterou doplňuje ještě přímější černá Black Mamba – podle svého jména je poměrně hubená a členitý terén opravdu připomíná vlnícího se hada, sklon je přítom poctivě černý.
Kromě sjezdovek je tu velký a bohatě vybavený snowpark podél sedačky Sonnenkar, pro děti pak hravá fun slope. V areálu je i mnoho značených ski-route, tedy lavinově zabezpečených freeridových tras.

Sněhové podmínky:

Krásný utažený prašan od Alpincentra výše, níže lehký firn, během dne měknoucí. Ráno se na rovných dálnicích třpytil perfektní manšestrový koberec, na členitějších a níže položených tratích místy menší „schody“ a hrboly.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Výjezd z obřího kaskádového parkoviště nad Kaprunem zajišťují dvě osy lanovek (t.č. v provozu jen jedna), na niž od Alpincentra navazuje nová lanovka Gletscherjet 3+4 – v prvním úseku je na výběr mezi sedačkou a kabinkou, vzhůru pod Kitzsteinhorn pak pokračuje jen kabinka (vzhledem k nemalé výšce nad terénem je zřejmé proč, i když sedačka by byla praktičtější).
Hlavní ledovec obsluhují paraleleně s novým Gletscherjetem ještě kotvy, stejně jako okrajový Maurergletscher.
Ze Sonnenkaru, postranního údolíčka, kam stékají i parádní červené sjezdovky Schmiedinger a Gletschersee, vedou zpět dvě lanovky – 6sedačka a 2sedačka (t.č. v provozu jen dvousedačka, která produkovala během dne až 10minutové fronty). Nejezdil ani vlek Schmiedinger, zřejmě je mimo provoz dlouhodobě (lano je bez kotev).
Na vrcholovou stanici pod Kitzsteinhornem vede buď kyvadlová kabina z Alpincentra, nebo „výtahová“ lanovka od horní stanice Gletscherjetu.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Už v 8 hodin ráno se kolem nástupního Gletscherjetu formoval chumel a během dopoledne se celý ledovec „zaplnil“ – u páteřních lanovek i u vleků vznikaly minutové fronty, na svazích ale bylo prostoru s trochou opatrnosti dost a dost. Největší a zároveň „nejzbytečnější“ čekání obstarávala 2sedačka Sonnenkar, neboť souběžná 6sedačka zůstala zagarážovaná.

Občerstvení a aprés-ski:

Hlavní základnou pod ledovcem je Alpincenter, vedle níž je ještě restaurace Gletschermühle. Moderní samoobslužná restaurace je ale i na vrcholové stanici pod Kitzsteinhornem, která je poněkud stranou lyžařského dění (ceny viz fotogalerie). Na Kitzsteinhornu se dá strávit nějaký čas i návštěvou "světa" Gipfelwelt 3000 (naučná galerie, vyhlídková plošina, kino).

Doprava do střediska a parkování:

Obrovské kaskádové parkoviště obléhá stanice Gletscherjetu 1 a souběžné kabinkové lanovky Panorama - nejbližší místa jsou vyhrazena pro autobusy a skibusy, od aut se jde cca 100 až 300 m pěšky, ještě vzdálenější parkovací plochy objíždí shuttle bus.

+ plusy

  • ledovcové dálnice rozmanitého sklonu - od světle modrých až po rudé
  • příjemný prašan, měknoucí až pod úrovní ledovce
  • slušivá a pohodlná nová páteřní lanovka Gletscherjet 3 + 4

- mínusy

  • omezený provoz lanovek i při slušné návštěvnosti
  • občas minutové fronty
  • pod Alpincentrem místy hrbolatá úprava tratí

Zajímavé odkazy

Oficiální stránka: http://www.kitzsteinhorn.at/cz

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

23. - 24.02.2019  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: Sparťan
hodnocení:

Tak to bylo zase jednou naprosto dokonalé svezení na Čechy velmi oblíbeném ledovci nad Kaprunem. Počasí vyšlo na jedničku s hvězdičkou :-D, fronty zde nebyly ;-), dokonce mrzlo, ale ne moc, sněhu je taky dost, no zkrátka skoro český ráj uprostřed Rakouska :-P. Tolik našinců jsem snad nikde v cizině ...

zobrazit celý report

08.02.2019  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: moravecpeta
hodnocení:

Celkový dojem se dá vyjádřit jedním slovem, a to úžasné! Středisko je sice malé, ale i na takovéto malé ploše najdete snad vše, po čem duše lyžaře touží. Od nejnáročnějších černých (Černá mamba) přes široké na karvování až po poklidné sjezdovky. Nemluvě o tom, že to je ráj freeriderů, protože jsou t...

zobrazit celý report

27.01.2019  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: crystalclear
hodnocení:

Velmi pěkně strávená lyžarská neděle na ledovci. Na jeden den super, na vícedenní pobyt zkušenějšího lyžaře je areál asi přeci jen malý - ideální je pak kombinace s nedalekým Zell am See - Schmittenhöhe na společný skipass. Středisko je velmi přehledné, s partou na sebe v mnnoha případech uvidíte, i...

zobrazit celý report

16. - 18.11.2018  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: Lukáš Vavrda - SNOW
hodnocení:

Předsezónní provoz se sezónním počtem návštěvníků, ergo veliká koncentrace lidí na málo otevřených vleků.

zobrazit celý report

02. - 03.11.2018  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: IIIvan
hodnocení:
Pekné prostredie, terény rôznych obtiažností, otvorená len časť areálu a hooodne preplnená (čo som čakal). Prvý deň (2.11.) - oblačno, vlhký vzduch, svah rozbitý za pár minút. Cieľ bol aj tak len drilly, drilly a drilly... Druhý deň (3.11.) - paráda, slnko, ráno cca hodina prázdnejšie a dobrý menčester na voľnú jazdu. Postupne to mäkklo a svahy boli riadne rozbité - mimo vyhradených tratí pre racerov katastrofa.Vzhľadom na výšku je tu viacero prestupov kým sa dostanete hore, potom OK. Čakacie doby na kotvy 10 minút. Mohli otvoriť ešte 1 až 2 zjazdovky, sneh tam na to mali (aj keď už tam začínali s ratrakmi) - veľká návštevnosť sa predsa dala očakávať. Zišla by sa hore ešte aspoň jedna reštika! Nie chodiť po rozbitom a úzkom dojazde do strednej časti. Parkovisko dole OK, kto nespí po fláme ako Nemci, tak nemusí šlapať 400 m.

06.12.2017  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: gibon09
hodnocení:

Součást pracovní cesty, takže žádná přehnaná očekávání, jen vidina prvního letošního svezení. Z logistických důvodů jsme se dostali na vrchol po výjezdu všemi lanovkami až trochu po desáté a o upravených sjezdovkách si mohl člověk nechat zdát, ale i tak díky kvalitě sněhu a sjezdovek nebyl problém t...

zobrazit celý report

08.12.2017  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: parezzbablu
hodnocení:

Zahájení letošní sezony jsme si naplánovali na Kaprun - logicky nejbližší ledovec z Brna. A v případě dostatečného množství sněhu a otevření okolních středisek se dá vyrazit i jinam... Další lákadlo byl 3denní skipass na Kaprun - Zell am See za 90 €, který se dal koupit předem. Bohužel až u pokladny...

zobrazit celý report

24. - 25.11.2017  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: MarkiL
hodnocení:

Perfektní lyžařské podmínky, které se nám poštěstily už podruhé. Jely jsme zde 5 holek, takže jsme byly nadšené ze sluníčka, teplota kolem nuly a žádný vítr, jako ve snu. Středisko je vždy perfektně připraveno, sjezdovky ráno nalajnované. Doporučuji každému, kdo objednává více dopředu a nechce risko...

zobrazit celý report

25. - 27.11.2017  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: Gisma
hodnocení:
Super podmínky, vše otevřeno, lidí tak normálně, žádné velké fronty u šleprů, 26.11. nový příval 50 cm sněhu, freeride v plném proudu. Parkování dobré, jen je zapotřebí dojet do 9:00, jinak je to pak procházka, alespoň co se sobot týče, neděle už na pohodu.

16. - 19.11.2017  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: ViktorVan
hodnocení:

Zahájení sezony, na kterou jsme se samozřejmě moc a moc těšili. Středisko samotné je velmi příjemné, dostatečně rozsáhlé, s dostatkem sněhu, moderně zařízené hlavně vyhřívanými sedačkami a kabinkami, s terény, kde si vybere skutečně každý. Sjezdovky výborně připravené, díky celodennímu mrazu vydržel...

zobrazit celý report

17. - 18.11.2017  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: fedex11
hodnocení:

Až na velké množství lidí, převážně díky státnímu svátku v ČR, vše v pořádku. Krásné počasí, dostatek sněhu a pěkně upravené sjezdovky. Na úvod lyžařské sezóny paráda.

zobrazit celý report

17. - 18.11.2017  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: myshihara
hodnocení:
Kitzsteinhorn - úžasný lyžování, super sníh, super počasí! Tolik Čechů v Krkonoších neuvidíš!

11.03.2017  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: Lucy8891
hodnocení:

Poprvé jsme se vydali do Rakouska na hory. Počasí si s námi trochu pohrálo. Fotky jsou ze slunečné soboty, ale den před tím byl silný vítr a chumelenice. Bílá tma. Nebylo vidět, kam člověk jede. Ale sobota nám vše vynahradila. Byli jsme na svahu brzo, takže jsme hodinku lyžovali na nerozježděné sjez...

zobrazit celý report

22. - 26.02.2017  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: fedex11
hodnocení:

Náš každoroční výjezd do Kaprunu letos přinesl smíšené pocity. První den, tj. čtvrtek pěkné, ale větrné počasí s velkými frontami na vše a spoustou lyžařů. V pátek sněžení a horší viditelnost. Sobota nádherné počasí a zalidněnost minimální.

zobrazit celý report

26. - 27.11.2016  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: sparrow1
hodnocení:

Na Kaprunu jsem byl poprvé a nemůžu říct, že bych byl nadšením bez sebe. Z ledovců znám Stubai, kde jsem byl hodněkrát, a Hintertux, kde jsem byl jednou. Kaprun je poměrně malý areál a délka sjezdovek není nic moc. Aspoň to tedy dohánějí slušnou šířkou nahoře. Asi už se sem vracet nebudu - myslím, ž...

zobrazit celý report

17. - 18.11.2016  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: ACS
hodnocení:

Jelikož pobývám na studijní stáži v Salzburgu, tak mě první lyžovačka sezóny zavedla do cca hodinu vzdáleného Kaprunu, kde dle posledních zpráv byla spuštěna již většina sjezdovek na Kitzteinhornu. Na to, že se jednalo o moje opravdu první lyžování a k tomu ještě na nových lyžích, musím říci, že jse...

zobrazit celý report

04.07.2016  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: Anton_aus_Žižkov
hodnocení:

Po letošní bohaté lyžařské sezoně ukončené tradičně v dubnu na Stoh přišel letní „lyžařský absťák“ a tím došla k naplnění myšlenka, kterou se již léta zaobírám – letní lyžování na ledovci. Vzhledem k plánované turistické dovolené v oblasti Zell Am See pak vycházela logicky návštěva Kitzsteinhornu. V...

zobrazit celý report

13.04.2016  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: dalda
hodnocení:

Perfektní středisko s dobrou dostupností, moderními lanovkami, výbornými a dobře upravenými sjezdovkami a vyšlo nám skvěle počasí ! :-)

zobrazit celý report

27.02.2016  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: Sparťan
hodnocení:

Dnes jedem za mrazem a sluncem na ledovec Kitzsteinhorn 3 029 m n. m. Počasí je nádherné, mrzne, -10 st., viditelnost super a ještě svítí slunce, jen trošku fouká, ale to nevadí. Konečně pořádná zima.
Jednodení permice je za 49 eur, 6denní 240 eur a dítě za polovinu.
Jsem zvědavý na nový telemi...

zobrazit celý report

16. - 17.11.2015  | Kaprun - Kitzsteinhorn

autor: sipa32
hodnocení:

Na Kitzsteinhorn jsem se přesunul z daleko sportovnějšího Hintertuxu, kde jsem absolvoval první lyžařský den sezóny. Tak jako na Hintertuxu, tak i zde se lyžuje až od 2 500 m výše. V tomto případě to znamená max. cca 550 m převýšení. Pohled na ranní oblohu dával tušit, že předpověď počasí 100% vyšla...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Kaprun - Kitzsteinhorn