Stuhleck - aktuální report z 29.12.2012 - SNOW.CZ

Stuhleck | aktuální report z 29.12.2012

Stuhleck - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Štýrsko

průměrné hodnocení Stuhleck:
autor: _Fry_
návštěva od: 29.12.2012 do: 29.12.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na Stuhlecku jsme byli již 3x. Je to takové české středisko v Rakousku. Budu ho tedy srovnávat s českými podmínkami (nikoli s alpskými).

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Značení sjezdovek odpovídá spíše tomu, že modrá = česká červená a červená = česká černá. Jde o většinou široké sjezdovky. Nejlépe si zalyžujete na sjezdovce č. 11, nebo pak na trojkách, ale to především kvůli velké frontě na hlavní lanovku A. Nebýt fronty, je sjezdovka č. 1 můj favorit.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky jsou srovnatelné s českými středisky. Na konci prosince byly ještě některé sjezdovky zavřené.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jsou zde 4- a 6sedačkové lanovky (v provozu 08.30 až 16.00). Vyhněte se však lanovce A, a to především ráno, protože je jen čtyřsedačková a veze nahoru lyžaře ze všech parkovišť kromě P4. Jinak lanovky pohodlné a rychlé. Navíc se systémem maximální vytíženosti díky řízenému předbíhání samostatných lyžařů.

Zalidněnost:

Byli jsme o víkendu i ve všední den. O víkendu je středisko hodně plné, tvoří se fronty (speciálně na lanovku A, nejlepší situace bývá na lanovce B a C). Ve všední den fronty nebyly, ale prázdné středisko také rozhodně nebylo.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení je drahé, raději si vždy bereme svačiny a v době oběda sjedeme k autu.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava vede neustále po dálnicích, takže koupíte dálniční známku za 8,3 euro a do hodiny z Vídně jste na místě. Doporučuji zaparkovat až na parkovišti P4 (u sedačky B), abyste se vyhnuli frontě na hlavní lanovku A.

+ plusy

  • 24 km sjezdovek
  • Výhled a atmosféra
  • Dostupnost z jižní Moravy
  • Sáňkařská dráha a snowtubing

- mínusy

  • Cena skipasu vychází cca na 900 Kč/den
  • Úzká a rovinatá místa na sjezdovce č. 10
  • O víkendech fronty
  • Sněhové podmínky jako v Česku
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

08. - 10.01.2018  | Stuhleck

autor: japeko
hodnocení:

Na doporučení kamarádů jsme vyzkoušeli třídenní lednovou lyžovačku v jednom z nejdostupnějších rakouských středisek z ČR. I přes nepřízeň počasí a teploty nad nulou na mě Stuhleck udělal dobrý dojem. Kvalitou sjezdovek může Stuhleck směle konkurovat i věhlasnějším a známějším alpským resortům.

zobrazit celý report

20.02.2017  | Stuhleck

autor: pedrod
hodnocení:

Návštěvu střediska jsem pojal jako poznávací akci zpestřující kratší pobyt v maďarském Györu. Většinová část rodinky totiž neprojevila o jarních prázdninách zájem o návštěvu zahraničních hor a dala přednost nabídce koupání v termálech.
Stuhleck je pro nás ze středu Čech na jednodenní návštěvu nere...

zobrazit celý report

28.01.2017  | Stuhleck

autor: arny71
hodnocení:

V sobotu 28.1 jsem s rodinkou po roce navštívil nejbližší pořádnou sjezdovku na jih od Brna. Počasí vyšlo dokonale, azuro, bezvětří, mírně pod nulou. Na sobotu přijatelná zalidněnost, spousta sněhu, prostě téměř dokonalý den na lyžích. Určitě se znovu stavíme.

zobrazit celý report

29.01.2017  | Stuhleck

autor: korsičan
hodnocení:

Dá se to říct pouze takto - už nikdy! Nejhorší lyžování v mém životě. Marně vzpomínám, kdy se v minulosti lyžování jen byť vzdáleně podobalo včerejší hrůze! Jednu hvězdičku jsem dát musel, protože bez hvězdičky se ten report uložit nedá. Jinak bych žádnou nedal.

zobrazit celý report

26.02.2016  | Stuhleck

autor: Kubass
hodnocení:

Stuhleck je naše oblíbené středisko pro jednodenní lyžovačky. Jde o nejbližší alpské středisko, výhodou je přijatelná vzdálenost (cca 240 km od Uh. Hradiště), tj. něco přes tři hodiny cesty autem. Na Stuhlecku jsem byl už asi desetkrát a rozhodně ne naposledy. Vyplatí se sem zajet ve všední den, pro...

zobrazit celý report

19.02.2016  | Stuhleck

autor: deti
hodnocení:

Středisko svojí dostupností a velikostí ideální pro lyžařsky plnohodnotnou jednodenní návštěvu v pracovní den. Lyžování pod 1 600 m. n. m. příjemné, výše jen pro otrlé (nulová viditelnost, vichr).

zobrazit celý report

09.01.2016  | Stuhleck

autor: parcik
hodnocení:

Celkový dojem dobrý, dobrá dostupnost z jižní Moravy. Byli jsme tu poprvé a moc nám tu líbilo. Lidí minimum, sjezdovky vydržely dlouho a počasí taky vyšlo, takže naprostá spokojenost, můžem dopručit.

zobrazit celý report

13.01.2016  | Stuhleck

autor: sosák
hodnocení:

Poprvé na Stuhlecku v letošní sezoně. Super! Za celý den nikde vydřená hnědá místa. Ledových ploten minimum. Lidi na sjezdovce by se dali počítat na prstech rukou. Počasí vyšlo tak na půl - dopoledne sluníčko, odpoledne sněhová vánice. Celkově naprostá spokojenost a nadšení.

zobrazit celý report

02.01.2016  | Stuhleck

autor: parezzbablu
hodnocení:

Vzhledem k datu mé návštěvy jsem čekal větší zalidněnost. A když v Evropě je to s tím sněhem dost bída, tak jsem nečekal žádné zázraky. A byl jsem ale celkem pozitivně překvapen.

zobrazit celý report

21.02.2015  | Stuhleck

autor: lorx
hodnocení:

V sobotu som navštívil tento rezort na pozvanie. Plánovali sme, že dorazíme na svah medzi prvými návštevníkmi. Tak to sa nám akosi nepodarilo. Vzhľadom nato že parkovacích miest je tam neúrekom, mali sme v celku problém zaparkovať. To mám mohlo napovedať, že tam bude viacero ľudí. Obavy sa potvrdili...

zobrazit celý report

18.12.2013  | Stuhleck

autor: petr.c
hodnocení:

Na Stuhleck jezdím pravidelně, takže mě nepřekvapila vysoká úroveň služeb ani stav sjezdovek, které jsou většinou pokryty technickým sněhem. Dojem tentokrát vylepšilo nádherné počasí a minimum lyžařů.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Best Western Hotel Hofgut Sternen (zimní speciál)
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 942 Kč/os.
Hotel Sherlock Holmes
Orientační cena za noc vč. polopenze 3 355 Kč/os.
Central Sporthotel
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 809 Kč/os.