Stuhleck - aktuální report z 18.12.2013 - SNOW.CZ

Stuhleck | aktuální report z 18.12.2013

Stuhleck - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Štýrsko

průměrné hodnocení Stuhleck:
autor: petr.c
hodnocení:
návštěva od: 18.12.2013 do: 18.12.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na Stuhleck jezdím pravidelně, takže mě nepřekvapila vysoká úroveň služeb ani stav sjezdovek, které jsou většinou pokryty technickým sněhem. Dojem tentokrát vylepšilo nádherné počasí a minimum lyžařů.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Výběr sjezdovek je na Stuhlecku pestrý, podle mého názoru označení obtížnosti odpovídá skutečnosti. Sjezdovky jsou dostatečně široké, při dobrých sněhových podmínkách je celá spodní část areálu jedna velká louka a dá se na ní libovolně křižovat. Vzhledem k tomu, že všechny sjezdovky leží na stejném kopci a dobře na sebe navazují, dá se sjet z vrcholu až do údolí najednou (převýšení asi 1 000m). V době naší návštěvy nebyly otevřeny všechny sjezdovky, z větších ale nebyla otevřena pouze sjezdovka 3a. Některé sjezdovky nebyly vysněženy v celé šířce.

Sněhové podmínky:

Na Stuhlecku si dokáží poradit s nedostatkem sněhu. Jezdili jsme na technickém sněhu, spodní část areálu byla mohutně zasněžována celé dopoledne. Sjezdovka 3-FIS nebyla zasněžena v plné šíři, některé další nebyly otevřeny - stav doporučuji kontrolovat na stránkách střediska. Podklad byl tvrdý, místy až zledovatělý, což je typická vlastnost sjezdovek na Stuhlecku. V čerstvě zasněžovaných místech byla vrstva nového neupraveného sněhu. V exponovaných místech se vytvářely muldy. Bohužel na povrchu jsou občas drobné kamínky, takže pohled na skluznici mě nepotěšil.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

2 čtyřsedačkové a 2 šestisedačkové lanovky, řada vleků. Všechny lanovky mají náběhový pás, některé kryt. K dispozici je WC u všech lanovek s výjimkou lanovky C, skipas se dá koupit na více místech. Skipasy jsou bezkontaktní proti záloze 2 eura.

Zalidněnost:

V den návštěvy minimální. Středisko slouží jako víkendový areál pro Vídeň, proto doporučuji návštěvu v týdnu, mimo svátky a vídeňské prázdniny.

Občerstvení a aprés-ski:

V areálu je řada restaurací od stylových po moderní rychloobčerstvení. Ceny jsou vyšší.

Doprava do střediska a parkování:

Na Stuhleck se z Vídně dostanete po dálnici, leží přímo u ní. Je velmi dobře dostupný z Brna, Bratislavy a Maďarska, což poznáte na parkovišti i ve frontách na lanovku. Parkování doporučuji na parkovišti P4. Je 10 m od lanovky, je zde pokladna, bufet i WC. Navíc se vyhnete možné frontě při odjezdu na lanovce A.

+ plusy

  • počasí
  • málo lidí

- mínusy

  • kamínky na sjezdovce
  • ne všechny sjezdovky v provozu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

08. - 10.01.2018  | Stuhleck

autor: japeko
hodnocení:

Na doporučení kamarádů jsme vyzkoušeli třídenní lednovou lyžovačku v jednom z nejdostupnějších rakouských středisek z ČR. I přes nepřízeň počasí a teploty nad nulou na mě Stuhleck udělal dobrý dojem. Kvalitou sjezdovek může Stuhleck směle konkurovat i věhlasnějším a známějším alpským resortům.

zobrazit celý report

20.02.2017  | Stuhleck

autor: pedrod
hodnocení:

Návštěvu střediska jsem pojal jako poznávací akci zpestřující kratší pobyt v maďarském Györu. Většinová část rodinky totiž neprojevila o jarních prázdninách zájem o návštěvu zahraničních hor a dala přednost nabídce koupání v termálech.
Stuhleck je pro nás ze středu Čech na jednodenní návštěvu nere...

zobrazit celý report

28.01.2017  | Stuhleck

autor: arny71
hodnocení:

V sobotu 28.1 jsem s rodinkou po roce navštívil nejbližší pořádnou sjezdovku na jih od Brna. Počasí vyšlo dokonale, azuro, bezvětří, mírně pod nulou. Na sobotu přijatelná zalidněnost, spousta sněhu, prostě téměř dokonalý den na lyžích. Určitě se znovu stavíme.

zobrazit celý report

29.01.2017  | Stuhleck

autor: korsičan
hodnocení:

Dá se to říct pouze takto - už nikdy! Nejhorší lyžování v mém životě. Marně vzpomínám, kdy se v minulosti lyžování jen byť vzdáleně podobalo včerejší hrůze! Jednu hvězdičku jsem dát musel, protože bez hvězdičky se ten report uložit nedá. Jinak bych žádnou nedal.

zobrazit celý report

26.02.2016  | Stuhleck

autor: Kubass
hodnocení:

Stuhleck je naše oblíbené středisko pro jednodenní lyžovačky. Jde o nejbližší alpské středisko, výhodou je přijatelná vzdálenost (cca 240 km od Uh. Hradiště), tj. něco přes tři hodiny cesty autem. Na Stuhlecku jsem byl už asi desetkrát a rozhodně ne naposledy. Vyplatí se sem zajet ve všední den, pro...

zobrazit celý report

19.02.2016  | Stuhleck

autor: deti
hodnocení:

Středisko svojí dostupností a velikostí ideální pro lyžařsky plnohodnotnou jednodenní návštěvu v pracovní den. Lyžování pod 1 600 m. n. m. příjemné, výše jen pro otrlé (nulová viditelnost, vichr).

zobrazit celý report

09.01.2016  | Stuhleck

autor: parcik
hodnocení:

Celkový dojem dobrý, dobrá dostupnost z jižní Moravy. Byli jsme tu poprvé a moc nám tu líbilo. Lidí minimum, sjezdovky vydržely dlouho a počasí taky vyšlo, takže naprostá spokojenost, můžem dopručit.

zobrazit celý report

13.01.2016  | Stuhleck

autor: sosák
hodnocení:

Poprvé na Stuhlecku v letošní sezoně. Super! Za celý den nikde vydřená hnědá místa. Ledových ploten minimum. Lidi na sjezdovce by se dali počítat na prstech rukou. Počasí vyšlo tak na půl - dopoledne sluníčko, odpoledne sněhová vánice. Celkově naprostá spokojenost a nadšení.

zobrazit celý report

02.01.2016  | Stuhleck

autor: parezzbablu
hodnocení:

Vzhledem k datu mé návštěvy jsem čekal větší zalidněnost. A když v Evropě je to s tím sněhem dost bída, tak jsem nečekal žádné zázraky. A byl jsem ale celkem pozitivně překvapen.

zobrazit celý report

21.02.2015  | Stuhleck

autor: lorx
hodnocení:

V sobotu som navštívil tento rezort na pozvanie. Plánovali sme, že dorazíme na svah medzi prvými návštevníkmi. Tak to sa nám akosi nepodarilo. Vzhľadom nato že parkovacích miest je tam neúrekom, mali sme v celku problém zaparkovať. To mám mohlo napovedať, že tam bude viacero ľudí. Obavy sa potvrdili...

zobrazit celý report

29.12.2012  | Stuhleck

autor: _Fry_

Na Stuhlecku jsme byli již 3x. Je to takové české středisko v Rakousku. Budu ho tedy srovnávat s českými podmínkami (nikoli s alpskými).

zobrazit celý report