Nassfeld - aktuální report z 21. - 23.12.2013 - SNOW.CZ

Nassfeld | aktuální report z 21. - 23.12.2013

Nassfeld - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Korutany

průměrné hodnocení Nassfeld:
autor: Rychle
hodnocení:
návštěva od: 21.12.2013 do: 23.12.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Jednou za návštěvu stojí, na dlouhodobou lásku ale není.

Téměř u jakékoliv zmínky o Nassfeldu je napsáno: jedno z deseti nejlepších lyžařských středisek Rakouska. Proto má očekávání ohledně tohoto střediska byla vysoká. Bohužel jak to tak bývá, pokud jsou očekávání vysoká, přichází většinou zklamání a tak tomu bylo zčásti i v tomto případě. Samozřejmě ne za vše může jenom středisko samotné, něčemu pomohla i matka příroda. Celkově se jedná o velmi dobré středisko, do rakouských top bych ho ale nezařadil.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Středisko se prezentuje 110 km sjezdových tratí a co mu lze přiznat ke cti, na oficiálních stránkách střediska uvádí i hodnotu 81 km, která odpovídá situaci, kdy by lyžař jezdil všechny sjezdovky šusem. Celková délka je tedy dostatečná na vícedenní lyžování. Horší už to je s barevným označením sjezdovek. Hitem doby je červená, proto většina sjezdovek ve středisku je červená, ačkoliv jejich úroveň je značně rozdílná - v případě části napravo od Millenia Express se sjezdovky 60, 63 a 70 blíží spíše černé, stejně jako dojezd do Tröpolachu, kde úplný závěr je v části u lanovky snad nejprudší sjezdovka ve středisku. Naopak sjezdovky nalevo od Millenia Express jsou spíše pohodovější, stejně jako sjezdovky v části Garnitzen. Krásně široká se zatáčkami a teréními nerovnostmi je FIS sjezdovka č. 1 z vrchu Gartnerkofel.

Celkově je středisko vhodnější pro pokročilejší lyžaře než pro začátečníky, ačkoliv trénikové sjezdovky se zde také najdou.

Pokud přejíždíte ze sjezdovky č. 23 vedoucí od výstupní stanice Millenia Express do Tröglu, počítejte, že v Sonnenalpe budete překonávat dvě silnice. Proto je výhodnější jet celou dobu po sjezdovce č. 40.

Sněhové podmínky:

Ačkoliv dle oficiálních údajů bylo nahoře 90 cm a dole 10 cm, téměř na všech sjezdovkách se občas objevovaly kameny, v horším případě i velká vydřená místa. 22.12. navíc foukalo, takže některá místa v horních partiích nešla objet bez toho, že by lyžař jel mimo kameny. Sněhu navíc nepomáhal ani fakt, že přes den bylo nad nulou nejen dole (+6 stupňů), ale i nahoře (+ 1 stupeň). Velkou pochvalu ale středisko zasluhuje za to, že ačkoliv sjezd Carnia do údolí byl z velké části zavřený, dolní část od výstupní stanice Gmanberg do Tröpolachu byla otevřená s perfektními sněhovými podmínkami i v nejprudší části.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Zde jsou mé pocity nejrozporuplnější. Ve středisku jsou 3 kabinkové lanovky a spousta sedačkových odpojitelných, bohužel žádná z nich není s krytem, což ve chvílích, kdy skutečně foukalo a mrholilo, bylo nepříjemné zjištění. Taktéž ke kabinkové lanovce Millenia Express mám jednu výhradu. V případě, že není otevřen sjezd do údolí Carnia, stráví lyžař hodnou část dne přesuny na lyžování a z lyžování (jedna cesta téměř 20 minut), pokud se k dlouhé kabince připočte fakt, že parkoviště taktéž není úplně u lanovky, respektive na dojezdu sjezdovky a je nutné jet vláčkem. Dalším negativem je absence sedačky na Rudnigsattel. Místo sedačky jsou zde dvě dlouhé kotvy.

Ještě větší zklamání ale přinesly "marketingové taháky" - servis lyží při výstupní stanici kabinkové lanovky sice v ceně permice je, ale pouze jednodenní, na vícedenní se prý nevztahuje! Video stejně jako měření rychlosti nefungovalo, ačkoliv v daných částech se normálně lyžovalo.

Zalidněnost:

Lanovky bez čekání nebo s minimálním zdržením. Taktéž na sjezdovkách až na výjimky (sjezdovka č. 40 před Troglem a č. 45 na Tressdorferalm) minimum lidí.

Občerstvení a aprés-ski:

Zkusil jsem restaurace Tressdorfer alm (u druhé mezistanice Millenia) a Lockstanalm (u výstupu z lanovky č. 25) a i přes vyšší cenovou hladinu prvně zmíněnoho doporučuji. Rychlá a příjemná obsluha, kvalita jídla. Naopak v restauraci Lockstanalm Spagetti bolognese plavaly ve vodě.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta z Prahy do Tröpolachu přes Linec zabere 7 hodin. Příjezd do střediska bez problémů (Tröpolach), parkoviště není přímo u nástupu na vleky, nutno dojet vláčkem, který ale jezdí co chvíli.

+ plusy

  • Velikost střediska
  • Rychlé lanovky
  • Video, měření rychlosti - v případě, že funguje
  • I přes nepříznivé podmínky příjezd až do Tröpolachu (většina sjezdu Carnia ale zavřená)
  • Možnost bydlet kousek od sjezdovky v Tröpolachu

- mínusy

  • Sedačky nejsou s krytem, dlouhý výjezd Milleniem Express nahoru
  • Pouze kotva na Rudnigsattel
  • Nefunkční video a měření rychlosti
  • Parkoviště není u nástupu na lanovku a u dojezdu sjezdovek
  • Restaurace Lockstanalm - kvalita jídla
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

19. - 23.03.2017  | Nassfeld

autor: K2 cigi
hodnocení:

Jako už poněkolikáté jsem strávil v březnu s rodinou týden na samém jihu Rakouska ve středisku Nassfeld. Ve stejném termínu jsem zde byl již potřetí a vždy jsem zažil různé počasí. Tentokrát bylo tepleji, odpoledne kolem 9 stupňů ve výšce okolo 1 700 m, a tak šlo o jarní lyžování na firnu. Ráno asi ...

zobrazit celý report

10. - 14.03.2017  | Nassfeld

autor: cico
hodnocení:

Lyžařský areál, ležící v jižních Korutenech na hranici s Itálií a nedaleko trojmezí Rakousko - Itálie - Slovinsko, není asi třeba zdlouhavě představovat. Kromě stabilnějšího počasí, než je obvyklé v severní (návětrné) části Alp, sem lyžaře z celé střední a jižní Evropy lákají především kvalitní a rů...

zobrazit celý report

06. - 10.03.2017  | Nassfeld

autor: TheNecumson
hodnocení:

Již tradičně jsem strávil začátek března na samém jihu Rakouska v okolí střediska Nassfeld. Ve stejném termínu jsem zde byl již potřetí a pokaždé jsem zažil různé rozmary počasí. Tentokrát bylo tepleji, odpoledne kolem 6 stupňů ve výšce okolo 1 600 m, a tak středisko nabídlo spíše jarní lyžovačku.

zobrazit celý report

04. - 08.03.2017  | Nassfeld

autor: liborcito
hodnocení:
Super podmínky - 50 cm prašanu.

03. - 05.02.2017  | Nassfeld

autor: liborcito
hodnocení:
Skvělý lyžařský zážitek: dostatek sněhu a krásné počasí. Čerstvý sníh a krásně upravené sjezdovky. Sněhové podmínky tedy aktuálně vynikající. Několik vyhřívaných lanovek s krytem proti sněžení. Spousta hospůdek a aprés-ski v Rakousku i na hranici s Itálií. Z Brna trvá cesta 5 hodin. Dostatek parkovacích míst. Parkování v Tröpolachu u kabinky zdarma. Apartmánové ubytování 10 km od lanovky: www.nassfeld-apartments.eu

19. - 22.01.2017  | Nassfeld

autor: Borry
hodnocení:

V Nassfeldu jsem ještě nebyl, tak jme se tam vydali. Našinci velmi oblíbené středisko, což potvrdila i všudypřítomná čeština a slovenština. Nassfeld je spíše rodinnější typ, nemá 200 km sjezdovek, ale i tak dle Skiline za dva dny 125 km, o něco levnější skipas a všudepřítomné super počasí. A navíc v...

zobrazit celý report

16. - 19.03.2016  | Nassfeld

autor: schimanski
hodnocení:

Ski aréna Nassfeld v Rakousku je sázka na jistotu, co se týká sněhu i kvality lyžařského střediska, ještě mě nikdy nezklamala. Každý lyžař si vybere pro sebe vhodnou sjezdovku z více než 110 km různých tratí.

zobrazit celý report

12. - 16.03.2016  | Nassfeld

autor: K2 cigi
hodnocení:

Rozsáhlé středisko s velkým množstvím sjezdovek spíše pro pokročilejší lyžaře. Jedním ze středisek BMW xDrive Cupu.

zobrazit celý report

29.02. - 03.03.2016  | Nassfeld

autor: TheNecumson
hodnocení:

Nassfeld je středisko, kde si na své obvykle přijdou jak začátečníci, tak pokročilí lyžaři. Nevyzpytatelné sněhové přívaly však činily některé sjezdovky bohužel nesjízdnými.

zobrazit celý report

20. - 23.02.2016  | Nassfeld

autor: Verca G
hodnocení:
V Nassfeldu mame promenlive pocasi, diky tomu vsak cca 100 cm noveho snehu z minuleho tydne. O vikendu krasne pocasi, teploty pres den lehce nad nulou, a prestoze jsou jarni prazdiny v plnem proudu, areal vsechny navstevniky bez problemu pojme a zejmena pres poledne jsou sjezdovky poloprazdne. Dnes 23. 2. je sice zatazeno a destivo, ale zitra opet ocekavame vymetene nebe a minusove teploty i pres den, zaruka kvalitniho lyzovani min. do 15 h. Sezona zde konci 10.4. a v terminu po velikonocich bude ubytovani s velkymi slevami!

24. - 29.01.2016  | Nassfeld

autor: j-rich23
hodnocení:

Velmi moderne stredisko v krasnej prirodne na hraniciach Rakuska a Talianska. Pripominalo mi trošku Francuzsko. Personal velmi mily a napomocny. Vela hotelov a chat priamo pri svahoch. Stredisko je velmi "kids friendly" aj ked na moj vkus su zjazdovky az moc sportove (rychle), takze pre deti znacne ...

zobrazit celý report

01. - 18.01.2016  | Nassfeld

autor: Verca G
hodnocení:
V Nassfeldu je sezona v plnem proudu. Pote, co odjely rodiny s detmi po vanocnich prazdninach, a po dramaticke zmene pocasi o minulem vikendu, se tento tyden lyzuje paradne: novy snih z minuleho tydne pomohl otevrit dalsi sjezdovky a spojovaci cesty, mrazive pocasi a denni teploty kolem -5 stupnu drzi snih v dobre kondici az do odpolednich hodin a slunicko pali na nebi bez mracku, takze i esteticky dojem je za jedna. Nassfeld lezi na jizni strane Alp a slunecne pocasi je tu letos skoro nepretrzite.

11. - 16.01.2016  | Nassfeld

autor: petr.c
hodnocení:

Přes velkou reklamu jsem po prostudování plánu střediska jel do Nassfeldu "realisticky opatrný". Byl jsem však velmi mile překvapen velmi sportovním charakterem sjezdovek, byť jejich převýšení nedosahuje závratných hodnot. Do Nassfeldu bych asi nejel s malými dětmi - důvody popíši dále. Potěšilo mě ...

zobrazit celý report

01. - 07.01.2016  | Nassfeld

autor: Verca G
hodnocení:
V Nassfeldu to jede! O vikendu nasnezilo asi 15 cm noveho snehu, ktery pomohl otevrit zbyvajici useky v arealu Sonnenalpe i Sonnleitn, v provozu je jiz cela, nejdelsi sjezdovka c. 80 dolu do Tröpolachu, ze ktereho jezdi Millenium Express na Kofelplatz-Madritsche v 1919 m.n.m. 6.1. skoncily detem z okolnich zemi prazdniny a hned je na sjezdovkach, ktere jsou tu pomerne uzke, volneji a povrch drzi az do odpolednich hodin, az na par strmych useku, kde se tvori ledove plotny. V restauraci U Slovaka se na kazdeho usmiva slovenska obsluha a jidelak maji take ve slovenstine, tak je to oblibeny cil cesko-slovenskych lyzaru. Po par zamracenych dnech dnes opet azuro a pres den snesitelnych -5 C. Pres noc se zasnezuje a upravuje, takze rano je vse vzorne pripravene.

23. - 27.03.2015  | Nassfeld

autor: schimanski
hodnocení:

Nassfeld je jedno z prestižních rakouských lyžařských středisek, které má k dispozici na 30 vleků a 40 sjezdovek o celkové délce přes 110 km. Nabízí i velmi dobré zázemí.

zobrazit celý report

09. - 12.03.2015  | Nassfeld

autor: TheNecumson
hodnocení:

Čtyřdenní lyžovačce na většinou prosluněných svazích kolem vesničky Nassfeld bych dal přídomek "jarní", jelikož v odpoledních hodinách si lyžaři mohli užít oblouky ve firnu nebo případné opalování na terase jednoho z místních aprés-ski barů.

zobrazit celý report

09.03.2015  | Nassfeld

autor: gerhard
hodnocení:
Snehove podmienky vyborne, vela skolskych lyziarskych zajazdov = vela neskusenych lyziarov, rychlo rozbite zjazdovky, zvlast pri strmsich castiach trati. Aj skoro rano, ked boli trate cerstvo upravene, bolo vidiet, ze si na uprave nedavaju az tak zalezat, ako napr.v Dolomitoch. Apres-ski v bohatom mnozstve a za priaznive ceny. System depa v spodnej stanici fantasticka vec, prblizovacie vlaciky po parkovisku takisto, dobre zvladnuta organizacia. Poobednajsi zjazd po 80-ke do udolia v spodnej casti velmi rozbity, vela nakopeneho mokreho snehu (dole je v tychto casoch cca 10 stupnov), odporucam poslednu cast zist v bubline.

23. - 27.02.2015  | Nassfeld

autor: cestmir
hodnocení:

Super, maximální spokojenost, splnilo naše očekávání.

zobrazit celý report

19.12.2014  | Nassfeld

autor: Milan
hodnocení:
Aktualne z Nassfeldu: Kdo sem jedete, vezmete si starsi lyze, na sjezdovkach jsou kaminky, rolbari to nemaji cim zahrnout! Sjezdovek je v povozu jen nekolik, jsou brzy dost rozbite, zvlast kdyz ted na ne sviti slunicko. A lidi pribyva. Klad - jednodenni skipas slevnili (docasne) na 30 euro.

16.12.2014  | Nassfeld

autor: magic11
hodnocení:
V dolních polohách sjezdovek déšť, nahoře lehké sněžení a mrholení, místy vydřený sníh, v provozu jen jedna kabinka a jedna "bublina", zbytek sedačkových lanovek je mokrý, takže vždy sedáte do malé louže :-( . Dolní stanice lanovek +6°C , horní stanice 0°C. V nejlepším stavu jsou sjezdovky č. 7 a 45, nejhůř je na tom č. 40.
Další reporty ze střediska: Nassfeld

Lyžařské zájezdy

Apartmánový dům Kristall
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 928 Kč/os.
Ferienhäuser Tröster
Orientační cena za noc 949 Kč/os.
Gasthof Ködnitzhof
Orientační cena za noc vč. polopenze 898 Kč/os.