Santa Caterina - aktuální report z 16. - 20.12.2013 - SNOW.CZ

Santa Caterina | aktuální report z 16. - 20.12.2013

Santa Caterina - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Lombardie

průměrné hodnocení Santa Caterina:
autor: rakvarka
hodnocení:
návštěva od: 16.12.2013 do: 20.12.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko vhodné zejména pro zdatné až středně zdatné lyžaře - pouze jedna modrá v celém areálu, tři ryze sportovní sjezdovky na severních svazích. V roce 2005 při MS v Bormiu na zdejších tratích bojovaly o medaile ženy a v Bormiu pak muži. Při příležitosti solupořádání MS bylo také středisko zmodernizováno. Spodní část tratí leží ve výšce 1 722 m a nejvyšší bod sjezdovek ve 2 881 m. Nízké teploty v těchto nadmořských výškách a kvalitní systém zasněžování poskytují záruku sněhu i v případě nízkých srážek.

Vesnice si dosud uchovala horský ráz - naprostý protiklad k francouzským střediskům. Přesto rezidence leží v těsné blízkosti sjezdovek.

Kompaktní areál ideální pro 4 dny lyžování. V případě delšího pobytu doporučuji rozšíření skipasu na 4 Valli, který zahrnuje také Bormio a San Colombano. Skibus mezi středisky zdarma při předložení skipasu 4 Valli.

Pro rodiny s dětmi zde funguje dětský areál u dvousedačky. Vstup do něj je však za poplatek - neplatí zde skipasy. V Sunny Valley je pak u restaurace další pojízdný koberec, ten je již zdarma. Dá se sem pohodlně přejet kabinou, která končí až za kopcem v údolí. Pokročilejší se pak mohou zdokonalovat na modré sjezdovce ve střední části areálu.

Nachází se zde také běžkařský areál. Vstup do stop je za poplatek.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V údolí bylo pouze 10 cm přírodního sněhu, sjezdovky však byly připraveny výborně. Nejlepší lyžování bylo hned ráno od mezistanice po červené sjezdovce Deborah Compagnoni, než manšestr kolem 11. hodiny lyžaři rozjezdili. Super podmínky vydržely až do odpoledních hodin na černé sjezdovce z Cresta Sobreta. Pěkný byl také sjezd ke staré sedačkové lanovce po sjezdovce La Fonte.

Kdo se potřeboval ohřát, ten se přesunul do Sunny Valley - Slunečného údolí za kopcem. Tam čekaly příjemné lehčí červené sjezdovky a moderní 4sedačka s bublinou, ale zejména pak notná dávka slunečních paprsků. Z tohoto důvodu byl v Sunny Valley měkčí sníh.

Otevřeny byly téměř všechny sjezdovky v areálu kromě jednoho úseku černé a kousku červené.

Sněhové podmínky:

Přírodního sněhu bylo před Vánoci málo, ale vysněženo super. Odpoledne se na strmějších úsecích tvořily plotny.

Ve čtvrtek odpoledne začalo sněžit, napadlo cca 15 cm a v pátek se jezdilo v čerstvém prašanu, který ještě rolby utahovaly během dne.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Levá část areálu by zasluhovala modernizaci - slouží zde stará dvousedačka, na kterou navazuje poměrně dlouhá poma. Kabinkové lanovce i moderní sedačce za kopcem není co vytknout.

Ve střední části areálu je ještě jedna kratší poma, která obsluhuje jedinou modrou sjezdovku.

Zalidněnost:

V předvánočním termínu byly svahy až do 11. hodin téměř liduprázdné. Černá sjezdovka byla prázdná prakticky celý den. Zalidněnost po poledni nízká. Nejvíce lidí bylo možné potkat na červených sjezdovkách v Sunny Valley. Důvody byly dva: 1. celý den tady hřálo slunce, 2. sjezdovky se červeně jen tváří, takže příjemná varianta pro méně náročné lyžaře.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení takřka u každé sjezdovky. V Sunny Valley stylová dřevěná restaurace s krbem a venkovním sezením. U modré sjezdovky pak hned 3 restaurace. Některé nabízejí i výhodné menu v češtině. Však také Češi tvořily 85% všech návštěvníků střediska.

Možnost večerní návštěvy termálního bazénu v Bormiu.

Osvětlené kluziště nedaleko centra Santa Catariny, takže nezapomeňte přibalit brusle. :-)

Doprava do střediska a parkování:

Nejjednodušší přístup je přes Švýcarsko a Livigno. Dá se také jet přes Berninapass a Tirano. Případně po italské dálnici a Paso Tonale do Tirana - nejdelší a také nejdražší varianta.

Jeli jsme ve zkráceném termínu, takže v neděli byl provoz velmi příjemný a při návratu jsme nemuseli řešit provoz tunelu Munt la Schera mezi Livignem a Švýcarskem. Ten funguje ve všedních dnech na semafor. V sobotu je však několik hodin pouze jednosměrný a může být problém se k němu ráno dostat včas. Pak nezbývá, než čekat do večerních hodin v Livignu, kdy se tunel ve směru do Švýcarska opět otvírá.

+ plusy

  • sněhová jistota
  • kompaktní areál s kvalitními sportovními tratěmi
  • romantická atmosféra typické horské vesnice (umocněná předvánočním obdobím)
  • skvělá dostupnost z rezidencí na sjezdovky (obvykle do 200 m)
  • supervýhodné finanční podmínky - nízká cena zájezdu vč. skipasu - za ty samé peníze jednou do Rakouska a sem dvakrát

- mínusy

  • zastaralá dvousedačka a nutnost popovézt se pomou
  • přece jen nižší celkový počet km tratí - kompenzováno možností rozšíření skipasu i na Bormio
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

04.03.2017  | Santa Caterina

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Santa Caterina je poměrně komorní rekreační osada na konci údolí Valfurva v nadprůměrné nadmořské výšce (1 740 m) se sportovnějšími červenými až načernalými sjezdovkami.

zobrazit celý report

05. - 11.02.2017  | Santa Caterina

autor: borka
hodnocení:

Santa Caterina mne překvapila - malé, ale velmi útulné středisko, málo lidí, ano, i klasika se závodníky a některými zavřenými sjezdovkami, při naší návštěvě ale nic hrozného. Středisko jak pro lyžaře "závodníka", tak se zde vyřádí i méně zkušení a zdatní, myslel jsem že né úplně pro děti, ale opak ...

zobrazit celý report

04.01.2017  | Santa Caterina

autor: garry
hodnocení:

V Santa Caterině jsem byl již několikrát, takže jsem věděl co očekávat. Tato návštěva mě však zklamala, a to hlavně proto, že bylo uzavřené Sluneční údolí a trénink závodníků uzavřel i červenou sjezdovku od mezistanice k dolní stanici kabinky.

zobrazit celý report

07. - 11.02.2016  | Santa Caterina

autor: Ben2010
hodnocení:

Oblíbené středisko v oblasti Alta Valtellina, do kterého jsem zavítal již podruhé. Areál byl v době mé návštěvy celý v provozu, upravený, ale to jen díky novému sněhu, který napadal od neděle 7.2. do středy 10.2. Přibylo nejméně 50 cm nového sněhu. Z návštěvy mám kladné pocity a mám v úmyslu se do n...

zobrazit celý report

02.02.2016  | Santa Caterina

autor: Zoidberg
hodnocení:

Santa Caterinu jsme navštívili již před pěti lety. Je to příjemné středisko, ale na týden lyžování by bylo dost malé. Naštěstí jsme bydleli v Bormiu, takže jsme měli skipas do 3 středisek.

zobrazit celý report

23. - 30.01.2016  | Santa Caterina

autor: svena
hodnocení:
Aktuálně v Santa Caterině mrazivé počasí přes noc, plusové teploty přes den, jasno a parádní počasí. Se sněhem je to ovšem horší, i když na oko sněhu dost, jedná se o mix technického a přírodního sněhu, a to max. 40 cm. V provozu hlavní sjezdovky, přejezdy a slunečné údolí, tam je ale vršek dosti vyfoukán a hodně kamenů, z černých sjezdovek je jedna zavřena. Odpoledne se již tvoří v prudších pasážích plotny. V některých dnech části sjezdovek využívané pro trénink nebo závody, tudíž je méně prostoru na sjezdovkách. Návštěvnost celkem nízká, v provozu veškeré služby, občerstvení, bruslení. Super atmosféra a příjemná obsluha. Středisko je malé a rezidenční, tudíž minimální vyžití po lyžování.

18.12.2015  | Santa Caterina

autor: škubánek
hodnocení:

V provozu pouze kabinka z parkoviště až na vrchol a z něj až do údolí červená sjezdovka. Vrchní část odpoledne zmrzlejší, místy i ledovatá, spodek měkčí a sportovnější. Brzo otevřou i černou z vrcholu, kde se pojede po Vánocích světový pohár.

zobrazit celý report

12.03.2015  | Santa Caterina

autor: fido
hodnocení:
Právě jsme přijeli s Kormidlem, středisko prima včetně počasí a servisu. Hotel Milano asi nejhorší, co jsem dosud zažil včetně českých hor, a to má prezentované 3 hvězdy. Pokoj byl tak malý, že jím nešlo projít nebo otevřít skříň. Delegátka Kormidla neschopná a arogantní, informace žádné, stále pryč, nic nebyla schopna vyřídit, zásadní organizační zmatky včetně odjezdů domů a převlékání v bahně před hotelem. Stalo se, že klientům odjel autobus, neboť místo ve stanovém čase 16:30, odjel autobus v 16:15 h, ani ji to moc nezajímalo. Horší jsem nezažil.

21. - 28.02.2015  | Santa Caterina

autor: tom1
hodnocení:

Malé středisko v městečku Valfurva, sjezdovky jou ve výšce 1 700 až 3 000 metrů nad mořem. Středisko je hojně navštěvované Čechy.
Během pobytu jsme navštívili 1x Bormio a 1x malé středisko Isolaccia, které je vedle Bormia. Isolacciu mohu na jeden den doporučit. Sem se sjíždějí Češi i z Livigna, kd...

zobrazit celý report

21. - 28.02.2015  | Santa Caterina

autor: Daniel13
hodnocení:

Příjemný menší areál s rodinnou atmosférou, malebným městečkem a příjemnými lidmi. Vhodné pro rodiny s dětmi i pro náročné lyžaře. Ve městě je dostatečné množství ubytování v blízkosti sjezdovek. Krásná klidná dovolená v poklidném městečku, kde není rušno a vládne v něm příjemná rodinná atmosféra.

zobrazit celý report

14. - 19.12.2014  | Santa Caterina

autor: Ferry
hodnocení:

Předvánoční Santa Caterina

Původně jsme jeli do Bormia, leč vzhledem k vývoji počasí a sněhovým podmínkám jsme využívali pohostinnosti střediska Santa Caterina a předvánoční lyžovačku jsme si tam užili naplno a k naší spokojenosti. Přispělo k tomu i doslova domácí prostředí, protože toliko Če...

zobrazit celý report

18. - 25.01.2014  | Santa Caterina

autor: svena
hodnocení:

Jedná se o menší italské rezidenční středisko s 35 km převážně červených sjezdovek. Spolu se skipasem 4valli nabízí ještě lyžováni v nedalekém Bormiu a San Colombanu. Nadmořská výška přes 1 700 m n. m. zajišťuje velice kvalitní podmínky. Santa Caterina je útulné malé městečko - ten, kdo hledá klid, ...

zobrazit celý report

16.01.2013  | Santa Caterina

autor: Weltcup arena

Santa Caterina je malé středisko asi 15 km od Bormia, se kterým má společný skipas. Skromný areál většinou severní orientace nám nabídl liduprázdně svahy. První dojem nám pokazila rozestavěná dolní stanice kabinky, pod kterou vede dlouhá černá sjezdovka pojmenovaná po místní rodačce Deborah Compagno...

zobrazit celý report