Sella Ronda - aktuální report z 27. - 29.01.2014 - SNOW.CZ

Sella Ronda | aktuální report z 27. - 29.01.2014

Sella Ronda - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

průměrné hodnocení Sella Ronda:
autor: Radim Polcer
hodnocení:
návštěva od: 27.01.2014 do: 29.01.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Sella Ronda je bezesporu jedním z největších lyžařských lákadel Dolomit. Systém vzájemně propojených lanovek a sjezdovek zde umožňuje během jediného dne obkroužit kolem dokola celý masiv Sella. Při této okružní cestě projedeme část z celkem čtyř lyžařských oblastí – Alta Badia, Val Gardena, Val di Fassa a Arabba a překonáme taktéž čtyři průsmyky – Grödner Joch, Sella Joch, Pordoi Joch a Campolongo Joch. Okruh můžeme projet v obou směrech, vybrat si můžeme ze dvou variant – nejprve jsem vybral „zelenou“ variantu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Jako výchozí bod pro nástup na „zelený“ okruh jsme si zvolili sedlo Campolongo. Odtud stačí vyjet jednou čtyřsedačkou a jsme dole v Corvaře. Výjezd z Corvary na průsmyk Grödner Joch je ovšem časově poněkud náročnější, protože je nutno vyjet celkem šesti na sebe navazujícími lanovkami se čtyřmi přestupy. Odtud již sjedeme až dolů do městečka Wolkensteinu, kde po krátkém pěším přesunu nastoupíme na kabinkovou lanovku Ciampinoi (zde je nutno počítat s cca 10 minutovými frontami ve špičkových časech). Následně se prostřednictvím třech lanovek a přejezdových tras dostaneme na průsmyk Sella Joch, abychom poté sjeli zase dolů do údolí nad Canazei. Odtud vyjedeme kabinkovou a navazující šestisedačkovou lanovkou opět nahoru a následně absolvujeme dlouhý táhlý sjezd do Arabby. Tady opět musíme překonat krátký pěší úsek, který by v dohledné době měla vyřešit spojovací sedačka Arabba Fly, a následně se prostřednictvím dvou čtyřsedaček dostaneme zpátky na sedlo Campolongo. Celý okruh v „zeleném“ směru zabere čtyři až pět hodin a je vhodné nastoupit na okruh do desíti hodin, abychom se stihli včas vrátit nazpět.

Sněhové podmínky:

S ohledem na ohromné přívaly sněhu v lednu (mluví se až o stoleté zimě) není nyní se sněhem v této oblasti absolutně žádný problém, dá se očekávat, že Sella Ronda bude letos sjízdná dlouho do jara. Úprava sjezdovek je jako všude jinde v Dolomitech bezchybná.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Všechny zastaralé lanovky tvořící okruh Sella Ronda již byly v posledních letech nahrazeny a dnes se zde setkáme výhradně s rychlými odpojitelnými sedačkovými a několika kabinkovými lanovkami, na „zeleném“ okruhu narazíme na pouhé dvě pomalejší neodpojitelné sedačky. Na straně Val Gardeny a Val di Fassy jsou navíc mnohé sedačkové lanovky vybaveny bublinami.

Zalidněnost:

Obecně byla zalidněnost u lanovek v této oblasti dobře snesitelná, na většině lanovek byly fronty minimální nebo se netvořily vůbec. Do 10 minut se čeká na několika páteřních kabinkových lanovkách ve špičkových časech a shluky lyžařů se samozřejmě mohou tvořit na užších místech frekventovaných sjezdovek, především v odpoledních hodinách, kdy se všichni vrací nazpět.

Doprava do střediska a parkování:

Míst, kde se dá na Sella Rondu nastoupit, je celá řada, přijet můžeme jak do Val Gardeny, tak do Arabby nebo do Alta Badie. Zatímco ve Val Gardeně a až na několik výjimek i v Alta Badii musíme počítat s placenými parkovišti (parkovné kolem 5 eur na den), naopak v celé Arabbě se parkuje zdarma. I toto je tedy třeba zvážit při výběru lokality ubytování.

+ plusy

  • „zelený“ okruh je vhodnější především pro méně náročnější lyžaře
  • nízká zalidněnost - fronty do 10 min jen u několika páteřních kabinkových lanovek ve špičkových časech

- mínusy

  • časově poněkud náročnější výjezd z Corvary na průsmyk Grödner Joch, který je nutno absolvovat celkem šesti na sebe navazujícími lanovkami se čtyřmi přestupy
  • na dvou místech (ve Wolkensteinu a Arabbě) se nevyhneme sundání lyží a pěšímu asi 100-metrovému přesunu, avšak přinejmenším v Arabbě by toto měla již v dohledné době vyřešit spojovací sedačka Arabba Fly
  • některé dojezdy k lanovkám se vyznačují táhlejšími rovinkami
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

25.03.2017  | Sella Ronda

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Sella Ronda je nejen populárním výletním okruhem, ale i jedinou spojovací trasou čtyř hlavních údolí Dolomit a jako taková „musí“ být v provozu až do konce sezóny. A to je čas si ji užít bez davů a tlačenic. Chce to ale trochu obelstít teplé jarní počasí.

. [* https://farm4.staticflickr.com/38...

zobrazit celý report

27.02.2017  | Sella Ronda

autor: Vikingmasterkiller
hodnocení:

Profláknutá. Přeplněná. Turistická. Spektakulární. Nezapomenutelná... Přívlastků pro okruh Sella Ronda lze najít mnoho. My si zvolili sportovnější oranžovou variantu. Bohužel, již v rámci okruhu potkal celou oblast blackout. Ten se místním borcům podařilo částečně vyřešit cca po 20 minutách.
Pohle...

zobrazit celý report

25.01.2017  | Sella Ronda

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Okolo Selly cestička, okolo Selly cestička a na ní se zelená a na ní se zelená… Dolomity bez přírodního sněhu jsou pro lyžaře sice poněkud neobvyklou kulisou, která ale nic nemění na tom, že jsou sjezdovky Sella Rondy ve stavu jako v opravdové zimě. A zatím ještě bez prázdninových davů!

zobrazit celý report

15. - 20.12.2016  | Sella Ronda

autor: orim
hodnocení:

Cesta autom zo SR prebehla úplne v poriadku, nakoľko na cestách žiadny sneh. Po skúsenostiach z minulosti (kontroly na hraniciach AT -DE) sme zvolili južnú diaľnicu cez AT s prejazdom do IT cez Sillian. Ubytovanie v stredisku Arabba. Oproti minulému roku podstatne menej návštevníkov v obci. Na hlavn...

zobrazit celý report

14.12.2015  | Sella Ronda

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Takovou Sella Rondu jen tak nezažijete. V Dolomitech není vločka přírodního sněhu, a to ani v nejvyšších polohách. Krajina tak připomíná spíš vyprahlý Grand Canyon než Alpy na začátku lyžařské sezóny, všechna údolí jsou přitom propojená bílými koberci z technického sněhu – je to trochu děsivý, zárov...

zobrazit celý report

03.03.2015  | Sella Ronda

autor: gimli35
hodnocení:

Sella Ronda je mezi lyžaři pojem - dokonale fungující okruh lanovek a sjezdovek je totiž něco nezapomenutelného. A když vám, stejně jako při mé návštěvě, vyjde počasí, nestačíte se koukat po okolí a cvakat foťákem.

zobrazit celý report

13.02.2015  | Sella Ronda

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Sella Ronda je notoricky známý výlet po Dolomitech, od kterého se očekávají hlavně panoramata, méně pak lyžování. Za příznivých podmínek se ale dá poměr lyžování a panoramatických přejezdů přeci jen "pootočit", protože samotný okruh zabere z celého dne jen okolo tří hodin.

Každopádně lyžařsky výh...

zobrazit celý report

15. - 20.12.2014  | Sella Ronda

autor: tom1
hodnocení:

Celkový dojem dobrý. Jezdíme tam několik let nepřetržitě, vždy v předvánočním týdnu. Je to taková naše srdeční záležitost. Byl jsem tam dvakrát v únoru, ale tou dobou je tam moc lidí. Zase se ale opálíte.

zobrazit celý report

27. - 29.01.2014  | Sella Ronda

autor: Radim Polcer
hodnocení:

Okruh čtyřmi lyžařskými oblastmi – Alta Badia, Val Gardena, Val di Fassa a Arabba a přes čtyři průsmyky – Grödner Joch, Sella Joch, Pordoi Joch a Campolongo lze projet v obou směrech, tentokrát přišla na řadu „oranžová“ trasa.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Bergkristall
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 979 Kč/os.
Gasthof Seestrand
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 297 Kč/os.
Residence El Tabiá del Margarito
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 611 Kč/os.