Stubaier Gletscher - aktuální report z 28.02. - 01.03.2014 - SNOW.CZ

Stubaier Gletscher | aktuální report z 28.02. - 01.03.2014

Stubaier Gletscher - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Stubaier Gletscher:
autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:
návštěva od: 28.02.2014 do: 01.03.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Stubai je moderní lyžařská kolonie na ledovci se silnou vysokohorskou kulisou – je to jedna z lyžařsky dostupných střech Tyrolska s opravdu dalekým výhledem. Na přelomu února a března nepřekvapí, že je sněhu dostatek a ve výborné kvalitě. A asi ani fakt, že je zde stále rušno. Děti mají skipas zdarma až do 10 let.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Stubaiský areál se rozprostírá na pěti ledovcích, tedy po celkem velké ploše, ale je dobře propojen lanovkami kolem dokola, přičemž mimo sjezdovek se otevírá překvapivě ohromný volný terén. Přehledné, pravidelné a převážně mírnější ledovcové dálnice na ledovci doplňují členitější a strmější sjezdy do mezistanice Fernau. Mimoto je zde 7 značených ski-route a nesčetné freeridové možnosti, zejména pod úrovní ledovce až do údolí.

Sněhové podmínky:

Sněhu je dostatek i v údolí (60 cm) a samozřejmě nahoře (330 cm). Povrch sjezdovek po oba dny překryl čerstvý „noční“ prašan, v sobotu kvůli větru místy sfoukaný do záludných jazyků. Výjimečně se objevila lehce vydřená místa na frekventované ski-route Wilde Grub´n.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Výjezd zajišťují dvě kabinky, které vyrážejí z obřího "letištního" terminálu nad parkovištěm, přičemž na nástupiště si musí každý bezbariérově vyšlapat několik pater.

Nahoře se už lze vozit sedačkami, převážně expresními a krytými, nejdelší výjezd vlekem je nutné absolvovat na Daunferneru.

Mile překvapil teplý čaj zdarma připravený pro ty, kdo se zmrzlí chystali na zpáteční cestu do údolí lanovkou. Obsluha kabinkových lanovek také ochotně pomáhala s uložením lyží.

Zalidněnost:

Čilý ruch panuje od ranního nástupu už okolo osmé hodiny až po odpolední sjezd do údolí – fronty ale žádné nebo do 5 minut (ranní nástup, 8sedačka Rotadl). V sobotu bylo o dost klidněji než v pátek – týdenní návštěvníci se vyměňují, takže převažují jednodenkáři, kteří se rozhodují podle počasí (a předpověď byla narozdíl od skutečnosti mizerná).

Nejhustší provoz je podél komfrotních sedaček Eisjoch, Fernau a Rotadl a odpoledne na ski-route Wilde Grub´n, jinak bez výraznějšího prostorového omezení.

V době oběda je to trochu boj o místo u stolu.

Občerstvení a aprés-ski:

Na oběd nejvíce přitahují obě obrovské stanice (Gamsgarten a Eisjoch), připomínající obchodní centrum ve městě, kde jsou restaurace, obchody, servis a úschovna, pik-nikovací místnost a mnoho dalšího. V samoobslužné restauraci bylo v době oběda hledání místa k sezení něco jako rébus. Děti na Gamsgartenu dostanou k obědu jako dárek zdejšího maskota „obludu“ nebo lízátko.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezdová silnice z údolí k nástupní stanici je místy strmá, ale t.č. zcela suchá. Cesta končí velkými parkovišti, přičemž z těch níže položených pendluje skibus. Na nástupiště lanovek se šlape šnekovitě stoupajícím koridorem nástupního terminálu.

+ plusy

  • dlouhé a přehledné sjezdovky na ledovci
  • většina sjezdovek je dostupná z pohodlných sedaček
  • výborný sníh
  • vysokohorská kulisa
  • děti do 10 let zdarma
  • velké a dobře promyšlené zázemí lyžařské školy

- mínusy

  • atmosféra továrny na lyžování
  • dost čilý ruch
  • pěší pochod v nástupním terminálu

Zajímavé odkazy

V lyžařské škole Gamsgarten s dětmi začínají na koberci, ale nikoliv pohyblivém, ale filcovém - aby si pohybu na lyžích lépe přivykly. Odtud postupují přes ty pojízdné, pomu a krátkou sedačku až na opravdovou modrou sjezdovku. Škola má vlastní dětskou restauraci a je možné využít i hlídání dětí ve školce. Výuku zvládají i malé děti, které nemluví německy ani anglicky.

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

14. - 17.11.2017  | Stubaier Gletscher

autor: korsičan
hodnocení:

Stubai prostě nikdy nezklame. Parádní středisko, které má k dokonalosti jen kousek.

zobrazit celý report

17. - 18.11.2017  | Stubaier Gletscher

autor: Bobulini
hodnocení:
Pátek ještě fajn, ale sobota zprvu hrůza. Nečekal bych takový nával před sezonou. Bohužel jsme vyjeli trochu později, v 9:30 již nepouštěli nahoru, ale auta byla odkláněna na parkoviště asi o 10 km níže. Pak nával do skibusů. Naštěstí vše pak logisticky klapalo. Nahoru jsme se dostali. Fronty na hlavní sedačky do 10 min, ale na sjezdovkách přeplněno. Sněhu dostatek, občas trochu plotny a brzy muldy.

12. - 15.11.2017  | Stubaier Gletscher

autor: zdenek.b
hodnocení:

Naše tradiční zahájení lyžařské sezony na ledovci Stubai se opět vydařilo. Ze čtyř lyžařských dní bylo špatné počasí pouze jeden den a vzhledem k pobytu v pracovní dny probíhal provoz střediska v poklidné atmosféře.

zobrazit celý report

08.11.2017  | Stubaier Gletscher

autor: skiwelt
hodnocení:

Celkem ujetý nápad vyrazit na jeden den na Stubai, ale i přes najetých více než 1 200 km za 24 hodin byl tento spontální výlet vlastně i parádní. Lyžování sice nebylo na jedničku jako v září, kdy jsem si s přítelkyní skvěle zalyžoval, ale i tak to stálo za to. Bohužel to lehce odnesl můj palec po ně...

zobrazit celý report

23. - 24.10.2017  | Stubaier Gletscher

autor: HH
hodnocení:

Podzimní lyžování na ledovci výrazně ovlivňuje počasí. Zatímco v pondělí foukal silný vítr, sněžilo a byla špatná viditelnost, v úterý bylo krásně jasno, svítilo sluníčko a lyžovalo se na čerstvě napadaném prašanu.

V provozu je horní ledovcová část areálu, dohromady cca 20 kilometrů sjezdovek. Vý...

zobrazit celý report

21.09.2017  | Stubaier Gletscher

autor: skiwelt
hodnocení:

Naše návštěva ledovce s lyžema byla dosti nečekaná, ale o to více nás překvapilo, jaké skvělé podmínky ledovec Stubai momentálně pro lyžaře nachystal, tedy hlavně počasí. Dovolenou jsme s přítelkyní plánovali u jezera Lago di Garda, ale vzhledem k vzdálenosti z ČR a jenom několika dnům volna jsme se...

zobrazit celý report

14. - 16.04.2017  | Stubaier Gletscher

autor: rradek
hodnocení:

Jelikož se jednalo o první návštěvu střediska, tak byla očekávání vysoká, bohužel jedna z nejdůležitějších věcí, a to úprava sjezdovek, pro mě byla zklamáním. Jinak je to pěkné moderně vybavné středisko a služby jsou na vysoké úrovni.

zobrazit celý report

09.03.2017  | Stubaier Gletscher

autor: schimanski
hodnocení:

Ledovec Stubai asi netřeba dlouze představovat. Pro mne to ale byla první návštěva, kterou jsem si chtěl užít. Bohužel jsem měl naprostou smůlu na špatné počasí a mlhu. :-(

zobrazit celý report

11. - 12.12.2016  | Stubaier Gletscher

autor: Darja
hodnocení:
Známí někdy o tomto středisku hovořili i kladně, tak jsme ho cestou na letošní předvánoční dovolenou v Itálii navštívili. Středisko zřejmě vítá daleko větší množství lyžařů různých dovedností, než je možné pojmout, o děti bychom se tam snad v tom zmatku i báli, o hrany a skluznici přijdete na ledových plotnách plných šutrů během dopoledne. Sjezdovky nekvalitně upravené a nejistota počasí. Velká reklama na novou maxikabinu Eisgrat, která v plné sezoně bude dodávat další množství lyžařů... Jinak personál a obsluha vstříčná, ale upřímně řečeno - za hodně peněz prostě málo muziky. Ještě stále sedačky, kotvy a pomy a zdaleka ne v vše v pořádku či provozu. Jednou stačilo.

27. - 30.11.2016  | Stubaier Gletscher

autor: Krumpi
hodnocení:

Základ byl slunečné počasí a pobyt v pracovní dny = skvělé. Málo lidí, rozmanitost, dostupnost (na rozdíl od Francie a Itálie).

zobrazit celý report

15. - 17.11.2015  | Stubaier Gletscher

autor: sněžný sobík
hodnocení:

Český lyžař těšící se na předvánoční lyžování dokáže situaci s nedostatkem sněhu na innsbruckých horách překousnout. O to více je napnutý, jak to bude vypadat na ledovci. Parkoviště plné aut, a to i s českými značkami dává tušit, že si státní svátek naplánovalo hodně Čechů. A to je dobře. Ledovec ne...

zobrazit celý report

06. - 07.03.2015  | Stubaier Gletscher

autor: hopp
hodnocení:

Příjemné lyžování na ledovci. Nahoře spíše ploché sjezdovky modré a červené. Když se vyjede hodně na vrchol, tak často fouká. Jinak i přes velkou obsazenost se lidi různě rozptýlí a fronty se netvoří.

zobrazit celý report

21.12.2014  | Stubaier Gletscher

autor: Rychle
hodnocení:
Dnes hodne foukalo, takze nektere mista byly vyfoukane az na led, respektive drobne sutriky. Navstevnost velka, takze uz na prijezdu na parkoviste se dnes kolem pul desate stala fronta kolem 20 minut. Dalsi fronta na minimalne 15 minut u kas. U exponovanych vleku fronta na cca 15 minut. K veceru se kratila. Pozitivni byl naopak snih, ktery byl na nevyfoukanych mistech super a slunicko, ktere po vetsinu dne svitilo.

11. - 14.12.2014  | Stubaier Gletscher

autor: vojvas
hodnocení:

Na Stubaiském ledovci jsme byli poprvé, názory a doporučení od známých se lišily, tak jsme byli zvědaví, čím nás překvapí. A překvapil velmi mile! Tak dobře jsme si v prosinci už dlouho nezalyžovali! Všechna "dolní" střediska v Rakousku urputně zasněžují, na ledovcích je něco přes metr prašanu, tak ...

zobrazit celý report

17. - 20.04.2014  | Stubaier Gletscher

autor: Vačák
hodnocení:

Napadají mne jen a jen superlativy. Perfektně zorganizovaný přesun lyžařů z parkovišť k lanovkám a pak jste bez přestupování za pár minut na ledovci ve výšce 2 900 m. Děti do 10 let jezdí zdarma.

zobrazit celý report

23. - 25.11.2013  | Stubaier Gletscher

autor: vachusarka
hodnocení:

Na Stubai jsem přejižděla z Kaprunu a upřímně jsem se tam těšila, jak si na rozmanitých sjezdovkách ledovce zajezdíme. A možná by tomu tak i bylo, nebýt dvoudenní mlhy, ve které se člověk střediska ne úplně znalý těžko orientuje, a kterou v poslední den vystřídalo sice azuro, zato s teplotou -18 °C ...

zobrazit celý report

01.12.2012  | Stubaier Gletscher

Jedno z nejoblíbenějších lyžařských středisek potvrdilo svou oblibu již při našem příjezdu na parkoviště - bylo v osm hodin značně zaplněné. Bohužel ohromný nápor lidí se projevil i na dlouhých frontách u pokladen na skipasy, odkud se lidé průběžně přesouvali do ještě delších front na dvě kabinkové ...

zobrazit celý report

23. - 25.11.2012  | Stubaier Gletscher

autor: Orhor

Příjezd krásným a všude upraveným údolím zakončeným rozsáhlými parkovišti. Vítalo nás krásné počasí, ale také neuvěřitelné množství lidí.

zobrazit celý report

17.11.2012  | Stubaier Gletscher

autor: eva

Rakouský ledovec Stubai bych zařadila hned po Söldenu k nejlepším co se do komfortu lyžování a kvality sjezdovek týká. Hned při příjezdu nás přivítalo krásné počasí, jenže prvotní nadšení trochu zakalila fronta u kabinovky, která dávala tušit, jak to nahoře s návštěvností bude vypadat.

zobrazit celý report

31.10. - 04.11.2012  | Stubaier Gletscher

autor: julo

Číslo jedna v lyžovaní na ľadovcoch v Tyrolsku a Rakusku. 110 kilometrov zjazdoviek všetkých stupňov obtiažnosti. Záruka dobrého prírodného snehu. Len 45 minút autom z Innsbrucku. Nadmorská výška ľadovca je od 1 750 do 3 210 m n. m.

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Stubaier Gletscher