lyžařské vybavení - tématické články (strana: 8) - SNOW.cz

Sensor 2021 - Funkční prádlo EcoMade

V průběhu minulých let jste si zvykli na slušivé funkční hadříky z merina od Sensoru, které zahřejí a přitom nezatíží přírodu. Pamětníci ale vědí, že Sensor před více než 20 lety vyrostl na značkovém syntetickém materiálu od DuPontu.

Z čeho se skládá výbava na běžecké lyžování? A jak si ji vybrat, abyste s ní byli spokojení?

Stalo se vám někdy, že se vám běžkování vůbec nedařilo tak, jak jste chtěli? Nevzdávejte to, možná za to mohla nevhodná výstroj. Stačí vyměnit běžky za kratší, nebo sáhnout po měkčích lyžařských botách, a hned má běh na lyžích zase to správné zimní kouzlo. Bez náležité základní výstroje se běžkovat nedá. A tady jsou kritéria, podle kterých byste si...

TK SPORT Uherský Brod - lyžařská speciálka s 30letou tradicí

Široký sortiment zimního vybavení, kvalitní služby a servis, to vše okořeněné osobitým přístupem. U nás se vybavíte, a když nám dáte prostor, tak i dobře pobavíte.

Elan slaví pětasedmdesát!

Je to neuvěřitelné, ale lyže Elan jsou na trhu 75 let. Proslulá značka, která se kromě výroby lyží zabývá i produkcí jachet a dalšího sportovního vybavení, byla založena již v roce 1945.

Design - první podmínka k úspěšné lyžařské značce

Nakolik design dokáže ovlivnit zájem o lyžařskou značku, názorně ilustruje příběh značky Lusti. Její lyže se v první fázi své existence prosazovaly svou kvalitou převážně u znalců, hledačů a experimentátorů. Dá se domýšlet, že rozšíření jim do jisté míry blokoval zastaralý vzhled s amatérskými prvky. Poté, co proběhl profesionální redesign, přišel ...

První trvale udržitelná membrána: Helly Hansen Lifa Infinity Pro™

Voděodolnost – prodyšnost – odpovědnost
Skutečnost, že na poli zimního sportovního oblečení je stále co vylepšovat, dokazuje společnost Helly Hansen. Konkrétně pak její revoluční technologie Lifa Infinity Pro, která, integrovaná v bundě Elevation, vyhrála hlavní cenu veletrhu ISPO.

Atomic a Salomon – experti na zimu

Požadavky zákazníků-lyžařů jsou stále vyšší a vyšší, nestačí už pouze vzít si lyže, zaplatit a jít. Nákup tak zásadních prvků lyžařské výbavy, jako jsou lyže a boty, je dnes až rituál, který nutně zahrnuje stále širší servis: nejprve důslednou konzultaci, následně kvalifikovaný výběr vhodných modelů včetně správného určení délky lyží nebo velikosti...

Značky, které znají potřeby sportovců. Čím jsou výjimečné? A kde si je můžete výhodně objednat?

Jste-li nadšeným lyžařem, jistě se nevěnujete sportu jen během lyžařské sezóny, ale je součástí vašeho každodenního života. A určitě jste zjistili, že u všech pohybových aktivit hraje významnou roli funkční a pohodlné sportovní oblečení - a samozřejmě i boty. Podívejme se tedy společně na značky, které svojí kvalitou dokázaly přesvědčit mnoho známý...

Lusti - ryze rodinný byznys

Značka Lusti je do jisté míry zjevením. V Česku, které má samo několik významných továren na lyže a kam masivně proudí produkce z celého světa, vznikla z nuly a probila se k respektu. Příběh Milana Luštince je všeobecně znám, kdo ho neznáte, najdete ho na Lusti.cz. Málokdo ale tuší, že Lusti je dnes ryze rodinná firma. Jak funguje takový lyžařský r...

POCito – vydejte se s dětmi na lyžařské svahy

Pro lyžaře existuje řada věcí, které ho v zimě dokáží chytnout za srdce. Ranní manšestr na sjezdovce, oblouky po kolena v prašanu lesknoucím se ve slunečních paprscích, odstředivá síla v rychlém carvovém oblouku. Nebo také první oblouky v pluhu malého syna nebo dcerky, první jízda na lanovce, první sjetí modré, první pády.

Šetřete na správném místě. Luxusní lyžařská výbava za snížené ceny právě v nabídce!

Lyžování je jedním z nejoblíbenějších zimních sportů. Na nadcházející lyžařskou sezónu je ale potřeba se náležitě připravit. To obnáší kontrolu a doplnění lyžařské výbavy, lyžařského oblečení, ale i zlepšení fyzické kondice. Když využijete některou z následujících možností, vášeň pro tento zimní sport vás vyjde mnohem levněji.

K2 Disruption: výkon z jiného světa

Je tomu přes 50 let od chvíle, kdy člověk poprvé přistál na Měsíci. Vyplutí do neznáma vyžadovalo velkou dávku zvědavosti, spoustu statečnosti, nejlepší technologie a materiály dostupné na této planetě. To – a k tomu silné odhodlání a víra - jsou všechno nezbytné předpoklady, pokud chcete předefinovat hranice, nebo ještě lépe – jít až za ně.

Fischer: Po stopách Hannibala traversem trans Alpy

Fischer je značka, která má ve skialpinismu dlouhatánskou tradici. Odlehčené lyže vyráběl dávno před tím, než přišlo pinové vázání, v dobách, kdy skialpinismus v Československu znala snad jen hrstka horolezců.

Elan SCX – závodní multitalent

Chtěli byste tak trochu obřačku, která se ale umí zachovat jako slalomka? Ideálního průvodce na celodenní lyžování, který se přizpůsobí podmínkám a nechá vás vybrat, jaké oblouky byste zrovna nejraději jezdili? Vítejte do světa „multiturn“.

Neumíte si představit zimu bez lyží? Před plnými sjezdovkami dejte přednost turistickým běžkám

Běžecké lyžování je ideálním zimním sportem v současné situaci, kdy omezujeme své sociální kontakty na minimum. Ale je vhodné i pro každého, kdo si prostě rád vychutná krásu zasněžené přírody o samotě nebo ve dvou, nebo se rozhodne pro zdravý způsob hubnutí. Pokud s běžkováním dosud nemáte žádné zkušenosti, následující řádky jsou určené právě vám.

Swans – japonská klasika na poli lyžařských brýlí

Swans je pojem na poli sportovní optiky s kořeny sahajícími až do roku 1911. Produkci lyžařských brýlí zahájila tato japonská značka v roce 1971, kdy přivedla na trh technologii zamezující zamlžování skel a stala se tak vůbec prvním světovým výrobcem, který přivedl na svět lyžařské brýle!

Požár v ukrajinské továrně Fischer

V noci z 11. na 12. října 2020 se v továrně Fischer v ukrajinském Mukačevu objevily plameny. Požár sice způsobil značné škody, které ještě nebyly vyčísleny, ale fungování značky neovlivní. Naprostá většina zde vyráběných produktů již byla expedována, případně bude jejich výroba nahrazena v jiných továrnách. Během požáru nebyl nikdo zraněn.

Wedze 2020/21

Francouzský řetězec Decathlon je do značné míry fenomén. Zásobuje veřejnost cenově dostupnými produkty, které jsou schopny v mnoha oblastech konkurovat výrobkům o poznání dražším. Že to platí i o lyžích, jsme se již dříve opakovaně přesvědčili, takže naše únorová cesta do francouzské firemní centrály sledovala hlavně novinky pro tuto lyžařskou sezó...

Salomon – sjezdové novinky 2020

Kolekce francouzského výrobce přináší pro nadcházející sezónu mnoho novinek. Ať už je to vylepšená technologie Edge Amplifier pro lepší přenos energie na lyžích série S/RACE nebo S/MAX, nové lyžařské boty S/PRO HV, které jsou od letoška dostupné i lyžařům se širším chodidlem, nová kolekce dámských lyží S/MAX Women´s nebo naprosté novinky v podobě...

Při kterém zimním sportu spálíte víc kalorií? A jaké vám hrozí úrazy?

Srovnání: lyže versus snowboard.
K oblíbeným zimním sportům patří lyžování a snowboarding. Nechceme ovšem vypadat dobře jen v plavkách na koupališti, ale právě i v zimě na sjezdovce. Každá z nás má nějakou postavu, která se dá do jisté míry zamaskovat vhodným, v tomto případě tedy snowboardovým, resp. lyžařským oblečením. Postavě pomohou rafinova...

Komerční tipy