lyžařské vybavení - tématické články (strana: 4) - SNOW.cz

Atomic a Salomon - v Expert Pointech najdete to nejlepší

Požadavky zákazníků-lyžařů jsou stále vyšší a vyšší, nestačí už pouze vzít si lyže, zaplatit a jít. Nákup tak zásadních prvků lyžařské výbavy, jako jsou lyže a boty, je dnes až rituál. Budete-li nakupovat v prodejnách Expert Point, dostante nejen kvalitní a dobře zvolené vybavení, ale i komplexní zážitek.

Elan - vesnická továrna na světové lyže

Značka Elan má pro nás Čechy trochu zvláštní význam. Kdysi jugoslávské lyže se špičkovou image – sedlal je neporazitelný Ingemar Stenmark – se daly pořídit i za tuhé totality například v prodejně Pragoimpo. Byly to nejrozšířenější světové lyže na československých socialistických kopcích.

Ortovox Avabag Litric – nový záchranný systém pro lavinové batohy

Dvě silné outdoorové značky, německý ORTOVOX a kanadský Arc'teryx, spojily síly a zkušenosti se systémy Avabag a Voltair. Vytvořily nový záchranný systém Litric pro lavinové batohy. Touto novinkou jsou exkluzivně vybaveny pouze batohy těchto značek.

Jak vybrat stoupací pásy

Podle čeho vybírat stoupací pásy s optimálním poměrem skluzu a stoupavosti? Jaký materiál je nevhodnější?

CZ Ski: Půjčovna plná lyží, běžek a snowboardů

Chtěli byste mít každý rok jiné kvalitně připravené lyže, běžky nebo snowboard pro sebe i pro děti? Stačí si je v CZ SKI půjčit a před další zimou vyměnit za jiné. A k půjčovnému navíc dostanete jeden servis zdarma v průběhu sezóny.

Head Protector: nový rozměr bezpečnosti

Ligamentum cruciatum anterius neboli přední zkřížený vaz. To je nenápadný vaz v koleni, který ale podle mnoha studií lyžařům způsobuje největší problémy při pádech. K jeho zranění totiž vede mimo jiné obvyklý vzorec pádu, který se současným stylem lyžování souvisí, v odborné literatuře je označován jako backward twist.

Výkonné vysoušeče bot s ventilátorem

Suché vybavení zajistí podstatně větší tepelný komfort, než když je vlhké nebo mokré. Pokud nechcete hned od rána cítit nepříjemnou vlhkost, je potřeba si přezkáče a rukavice z předchozího dne pořádně vysušit.

Jak vybrat sjezdové lyže

Lyžařů, kteří při výběru lyží z obrovské, až nepřehledné nabídky tápou a nakonec nevyberou nejlépe, je stále mnoho. I proto, že zdaleka ne každý prodejce poradí s výběrem lyží optimálně. Ať už proto, že sám dostatečně neví, nemá dost informací či zkušeností, nebo z prozaického důvodu, že prodat může jen to, co má v nabídce – a prodat chce. Tedy jak...

Jak vybrat skialpové boty

Udělejte si přehled o aktuálních modelech skialpinistických bot většiny dostupných značek a přečtěte si pár tipů, podle čeho je vybírat.

Salomon - nejen v nových odstínech modré

Salomon si pro sezónu 2022/2023 přichystal spoustu novinek. A nejsou to jen nové odstíny tradiční modré barvy nebo zcela nové logo. Zásadní změnou totiž prošly i celé závodní řady lyží a bot S/RACE a S/PRO.

Užij si svůj oblouk aneb cesta do hlubin značky Wedze

Lyžařská značka Wedze je na očích české sportovní veřejnosti stále častěji s tím, jak v Česku roste zastoupení a význam nadnárodního koncernu Decathlon. Na českém a několika dalších trzích nese za Wedze odpovědnost Sebastien Gasser, právě na jeho bedrech leží globální obrat a boj o tržní podíl. A jelikož je to jeden z nestorů Decathlonu – pracuje p...

Jak připravit skialpovou výbavu na sezónu

Lavinový batoh leží od jara schlíple ve skříni, vyhledávač ne a ne zapípat a lyže jsou zaskládané jízdními koly. Na podzim je nejvhodnější čas provést kontrolu a kompletaci vybavení. Jak na to?

Vyrážíte na běžky či za turistikou? Nepodceňte dostatečné oblečení ani na jaře

Přestože první jarní den je již za námi a venku panuje teplejší počasí, sportovce stále lákají zasněžené hory. Čistá březnová obloha bezpochyby nabídne opravdu krásný zážitek doplněný o nezapomenutelné výhledy. Pokud však chcete využít jednu z posledních příležitostí vyrazit na běžky, lyže či jednoduše na ...

Jakou obuv zvolit na zimní turistiku?

Jak získat dobrou fyzickou kondici a duševní rovnováhu? Sportováním! Sport zpevňuje svaly, okysličuje mozek, čistí plíce a dodává energii. A sport v krásné zasněžené přírodě navíc regeneruje všechny smysly a zlepšuje náladu.

Salomon ski touring 2022/23: Skialpová kolekce Salomon pro příští zimu

Salomon není v oblasti skitouringu žádným nováčkem. Na lyžích této značky se ve skialpinismu i závodí a vybavení s označením MTN je dlouhodobě oblíbené i mezi ryzími freeridery. A byť se zima už dávno rozběhla a karty vypadají jako dávno rozdané, přichází Salomon se zcela novou skialpovou kolekcí, která bude hlavním tahákem sezóny 2022/23.

Kilpi – sladěné řady oděvů nejen pro skialp

Kilpi nabízí celou škálu sportovního oblečení, pro letošní sezónu ale představilo ucelenou skialpovou řadu, která pracuje koncepčně nejen s účelem a funkčností jednotlivých výrobků, ale i s barevností. Pro dámy tak najdeme celou skupinu produktů v kombinaci karmínově červené a černé, pánové mají adekvátní kusy zase ve smaragdově zelené v kombinaci ...

Birki - Z Jeseníku do Svěťáku

Tak by se dala stručně popsat cesta, na kterou se vydala jak česká značka holí, tak Marek Schromm s rodinou, kteří jsou se značkou Birki neodmyslitelně spjati. Jak spletitá pouť to doposud byla, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Alpsport: specialista na skialp

Kvalita a servis = odborný prodejce
Díky nemalé popularitě skialpinismu je dnes nabídka vybavení opravdu bohatá. Kdo už se nějakou dobu po kopcích pohybuje, tak se v ní relativně rychle zorientuje. V opačném případě to však může působit starosti co vybrat, a hlavně jak správně vybrat, když už do vybavení investujeme nemalé peníze. Níže naleznete ...

Jen a jen moje: design lyží na přání

Svět se vyvíjí a vytváří nové nabídky, na které láká nové typy poptávky. Tak třeba tak populární sdílení. Kol, koloběžek, lyží… Je to nový fenomén, ale pokud se trochu zahloubáme, zjistíme, že ne o všechno se chceme dělit – hlavně ne o to, co milujeme. My se podíváme na odvrácenou stranu tohoto fenoménu – na něco, co je naopak jen a jen pro mě.

Útěk z civilizace: „náš obchod je otisk našich slabostí a vášní“

Dokola slýcháme, jak je doba uspěchaná, jak je člověk ve vleku povinností, kariéry, vydělávání a splácení v kolotoči, z něhož se nedá vystoupit. Příklady ale ukazují, že to lze. Je to pouze o tom, najít odvahu a rozhodnout se.

Komerční tipy